Carte Blanche (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca i optymistyczna historia nauczyciela z liceum, który – aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury – ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Carte Blanche
Autor: Lusiński Jacek
Wydawnictwo: Axis Mundi
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 220
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-01-14
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 19 x 201 x 124
Indeks: 16447745
 
średnia 3,5
5
11
4
2
3
1
2
1
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
14 recenzji
2/5
15-02-2018 o godz 14:11 chmurnym.okiem dodał recenzję:
Już dawno zafascynowała mnie historia człowieka, który był w stanie ukrywać swoje niedowidzenie tak skutecznie, że mógł w miarę normalnie funkcjonować jako nauczyciel. Oczywiście wszyscy się cieszymy, że tak dobrze mu się to udało, podczas gdy w rzeczywistości nie powinno być tak, że musi ukrywać swój stan. Niestety nie ma u nas takich możliwości, żeby człowiek z niepełnosprawnością, ale wciąż w sile wieku mógł dalej pracować, a nie tylko siedzieć na rencie w domu zapomniany przez świat. Właśnie tego wykluczenia z codzienności, końca dotychczasowego życia bał się bohater książki Jacka Lusińskiego. Pomijając oczywiście fakt, że książka powstała na podstawie filmu tego samego autora. Film i książka są z 2015 roku. Ciekawa jestem, co słychać u Macieja Białka, nauczyciela historii, pierwowzoru bohatera powieści. Tymczasem Kacper Bielik dowiaduje się, że odziedziczył po matce chorobę genetyczną, która powoduje utratę wzroku. Stres związany z wydarzeniami w życiu bohatera sprawia, że postępy choroby są coraz większe, ale Kacper nie jest w stanie pogodzić się z sytuacją. Bo jakie ma możliwości niewidomy nauczyciel historii, który nie posiada nieograniczonych zasobów pieniężnych, żeby żyć bez zbytnich ograniczeń wynikających z niedowidzenia? Pomysły, na które wpadł Kacper, żeby zachować pracę są bardzo ciekawe, a jego droga do tego, żeby walczyć o w miarę normalne życie niesamowita. Opowieść, opowieścią. Szkoda tylko, że Jacek Lusiński nie dźwignął tematu. Językowo książka jest napisana tylko poprawnie, niestety brakuje ciągłości narracji. W momencie, kiedy dzieją się rzeczy mogące zdekonspirować bohatera, autor ucina opowieść i przeskakuje na bezpieczne wody, gdzie jeszcze przez jakiś czas Kacprowi nie grozi niebezpieczeństwo. Nie po to mamy zagrożenie w powieści, żeby je zbyć szybkim powrotem do domu. Ale co z innymi bohaterami powieści? Nie spodziewałam się, że czytając powieść będę momentami czuć zażenowanie. Bo to jest tak, że dzieje się życie, a w życiu różnie bywa, ludzie różnie postępują. Potem opowiadają komuś swoją historię, ten ktoś robi z niej film/powieść, a na koniec przypadkowi widzowie/czytelnicy poznają intymne szczegóły. Jeśli wiadomo, jak nazywa się prawdziwy bohater tej historii, to z łatwością da się sprawdzić, gdzie pracował, kim jest kobieta, z którą się spotykał. Nie wiem, czy intymne fragmenty nie są jedynie zmyślone, żeby podkolorować opowieść, a z pewnością dwa razy się zastanowię nad tym, żeby sięgnąć po kolejną fabularyzowaną historię żyjących ludzi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
28-04-2016 o godz 08:12 lidoszka dodał recenzję:
od tej książki. Jedna z tych książek, które wnoszą coś do życia. Patrzy się na świat i naprawę docenia się to co się widzi. Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-12-2015 o godz 11:52 Adam Rachwalski dodał recenzję:
Albo odwrotnie. Historia prawdziwa i wzruszająca. Wartościowa pozycja
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
14-10-2015 o godz 08:07 Teresa Dąbrowska dodał recenzję:
Coś juz słyszeliśmy o tej historii kiedy film wchodził na ekrany. Ale czytając możemy w pełni wejść w skóre bohatera, z jego dązeniami i wyścigiem z czasem. Ksiązka zawsze da nam szanse na własne przemyślenia, nie skrępowane wizją reżysera filmu
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
19-09-2015 o godz 12:16 aleksnadra dodał recenzję:
"Carte blanche" to książka oparta na prawdziwych wydarzeniach, o których było dość głośno w ogólnopolskich mediach, o nauczycielu historii z lubelskiego liceum, któremu udało się ukrywać chorobę przez długie lata i uczyć młodzież, zarażać ich swoją pasją.
Historia Macieja Białka i Kacpra Bielika to dowód na to, że przyszłość jest tylko i wyłącznie w naszych rękach. Każdy jest kowalem swojego losu i od nas zależy czy niepowodzenia wytrącą nas z obranego toru, czy może dadzą siłę i napęd na realizowanie kolejnych marzeń i wykucie szczęśliwej przyszłości.

Jacek Lusiński w prostych acz bardzo plastycznych, pobudzających wyobraźnię słowach buduje świat chorego nauczyciela zamkniętego w czterech kątach swojego mieszkania i szkolnej klasie. Z optymizmem, nadzieją burzy schematy, łamie stereotypy i otwiera na świat tak zwyczajny, a jednak najeżony niewiadomymi i niebezpieczeństwami. Za pomocą dowcipu rozładowuje emocje i pokazuje, że to człowiek jest ważny, jego umiejętności, jego charakter.

"Carte blanche", a w szczególności Jacek Lusiński zaskoczył mnie umiejętnością wychwycenia ważnego, wartościowego, pouczającego tematu, postaci, z której można czerpać garściami i zdolności w przelaniu tego wszystkiego na papier. Historia Kacpra jest poruszająca ale daje czytelnikowi również moc pozytywnej energii, z którą może się mierzyć z każdymi problemami.

więcej na: http://aleksandrowemysli.blogspot.com/2015/09/carte-blanche-jacek-lusinski-audiobook.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-03-2015 o godz 19:24 Anna Koźba dodał recenzję:
Dobrze napisana historia, która otwiera przed czytelnikiem świat zza ściany...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-03-2015 o godz 00:00 inandra dodał recenzję:
Zaintrygowała mnie ta historia tym bardziej że jest oparta na faktach. Widziałam film i bardzo podobała mi się tam kreacja głównego bohatera. Historia Kacpra jest nie tylko bardzo wzruszająca, ale i jak wiele daje do myślenia. Przypomina nam o tym co ważne. Zastanawiałam się też, co ja byłabym w stanie zrobić na miejscu Kacpra, czy byłabym tak silna.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-03-2015 o godz 11:36 Ósemkowy Klub Recenzenta dodał recenzję:
Kacper Bielik to stary kawaler mieszkający z matką, nauczyciel historii z zawodu i zamiłowania. W wyniku wypadku samochodowego nieubłaganie przyśpiesza się proces jego utraty wzroku. Diagnoza - barwnikowe zwyrodnienie siatkówki. Od tego momentu Kacper zaczyna popadać w coraz głębszą depresję, ale jednocześnie niespodziewanie zaczyna odnosić sukcesy zarówno w życiu zawodowym jak i uczuciowym, jednak cały czas ukrywa prawdę o swoim stanie zdrowia.

"Carte blanche", książka i film Jacka Lusińskiego to niesamowita opowieść oparta na prawdziwych wydarzeniach, udowadniająca, że jeśli coś naprawdę kochamy, to możemy to robić mimo przeciwności losu - a tym niewątpliwie jest utrata wzroku.

Historia jest uniwersalna, bo możemy odnieść ją do różnych sytuacji, nie tylko tych związanych z chorobą, a także zarówno błahych jak i bardzo poważnych; wzruszająca, bo los samotnego człowieka, który właściwie nie ma z kim podzielić się swoimi troskami jest naprawdę przygnębiający; ale także inspirująca, bo jeśli Kacper sobie radzi to my też możemy.

Oprócz tego styl, w jakim powieść jest napisana, jest naprawdę prosty i czyta się ją bardzo przyjemnie i niezwykle szybko. Jest to także książka, do której chciałoby się po jakimś czasie wrócić.

"Carte blanche" definitywnie zasługuje na polecenie każdemu - na tym także polega jej uniwersalność.
Nowhere Man, lat 16
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-03-2015 o godz 00:00 Allianora dodał recenzję:
Niezwykła historia człowieka, który mimo wszelkich przeciwności losu, próbuje realizować swoje plany i marzenia. Dzięki uporowi i pasji pokonuje kolejne dni, odnosząc swoje małe sukcesy. Książka jest oparta na faktach, autentyczna do szpiku kości i zmuszająca nas do myślenia - czy my sami w obliczu zbliżającego się koszmaru stanęlibyśmy się odważniejsi czy całkowicie się poddali?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
24-02-2015 o godz 00:00 ipikfenia dodał recenzję:
Jestem już po obejrzeniu filmu, dlatego teraz postanowiłam zapoznać się z książką, która jest moim zdaniem chyba jeszcze ciekawsza bo bardziej wielowymiarowa niż film. Bardzo porusza przede wszystkim, jedna z tych historii które chyba najbardziej zostały w mojej pamięci w ciągu ostatniego czasu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-02-2015 o godz 19:37 kuba dodał recenzję:
Miesiąc temu obejrzałem film o tym samym tytule. Teraz przeczytałem książkę. Nie zaskoczyła mnie bardzo, wszytko przedstawiono w podobny sposób, małe zmiany pojawią się np. w scenie u okulisty.
Akcja książki pochłonęła mnie. Nauczyciel historii, lubiany przez uczniów zostaje wybrany na wychowawcę 3b. Nie jest to prosta sprawa:
- Traci najbliższą mu osobę: matkę
- Poznaje kobietę z dzieckiem, czy będzie z tego coś więcej?
A co najważniejsze traci wzrok, widzi bardzo słabo. Komu o tym powie? Decyduje się pozostać nauczycielem. Jak sprawdzać będzie dzienniki, klasówki?
W końcu musi zrobić badania kontrolne do swojej pracy? Jak poradzi sobie z badaniem wzroku?
Mężczyzna nie podda się. Nie popełni samobójstwa. Poznaj jego historię, opartą zresztą na faktach i przekonaj się, że nawet utrata wzroku nie powinna powodować rezygnowania ze swoich pasji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-02-2015 o godz 00:00 camikais dodał recenzję:
Niezwykła historia która bardzo mnie poruszyła. Film zamierzałam dopiero obejrzeć, traf chciał, że najpierw przeczytałam tę książkę. Ta opowieść daje nadzieję i pozwala wierzyć w ludzi, nawet jeśli często przekonujemy się że jest inaczej. Piękna historia o pasji, oddaniu i niepoddawaniu się przeciwnościom losu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-02-2015 o godz 08:47 Agnieszka Drab dodał recenzję:
Piękna, wzruszająca opowieść, dopiero teraz jestem gotowa na film. Konfrontacja moich wyobrażeń z wizją reżysera, to może być ciekawe. Polecam wszystkim, a zwłaszcza nauczycielom 😉
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-01-2015 o godz 00:00 Anolevi dodał recenzję:
Muszę pochwalić autora za pomysł na fabułę. Bardzo mi się podobał i przypadł mi do gustu. Lekkie pióro też miało tu sporo do gadania, bo dzięki niemu powieść czytało mi się lekko i przyjemnie. W kwestii postaci to były one dla mnie najmniej udane jednak patrząc na całokształt to książka jest zdecydowanie warta polecenia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

O autorze: Lusiński Jacek

Carte Blanche Lusiński Jacek
audiobook | CD
0/5
(0/5) 1 recenzja
21,99 zł
24,95 zł
Carte blanche Lusiński Jacek
audiobook mp3
4.8/5
(4,8/5) 10 recenzji
24,95 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Jak ja ich kochałem Antczak Jerzy
0/5
44,49 zł
59,90 zł
premium 42,26 zł
Inne z tego wydawnictwa Poza prawdą Łuczyńska-Kahl Edyta
1.5/5
30,99 zł
34,90 zł
premium 29,44 zł
Inne z tego wydawnictwa Katastrofalny błąd. Tom 4 Wilmowska Iwona
4.5/5
30,99 zł
34,90 zł
premium 29,44 zł
Inne z tego wydawnictwa Kuchnia pełna cudów Terlikowska Maria
5/5
22,99 zł
29,90 zł
premium 21,84 zł
Inne z tego wydawnictwa Marlon Brando Lawrence Grobel
4.5/5
30,99 zł
34,90 zł
premium 24,79 zł
Inne z tego wydawnictwa David Lynch. Rozmowy Barney Richard A.
4/5
30,99 zł
34,90 zł
premium 24,79 zł
Inne z tego wydawnictwa Strata. Prywatne śledztwo Agaty Brok. Tom 3 Wilmowska Iwona
4.7/5
30,99 zł
34,90 zł
premium 29,44 zł
Inne z tego wydawnictwa Bez pożegnania. Saga. Tom 1 Rybałtowska Barbara
4.6/5
30,99 zł
34,90 zł
premium 29,44 zł
Inne z tego wydawnictwa Gandhi. Autobiografia Gandhi M.K
0/5
44,49 zł
49,90 zł
premium 42,26 zł
Inne z tego wydawnictwa Quentin Tarantino. Rozmowy Peary Gerald
3.7/5
31,99 zł
34,90 zł
premium 25,59 zł
Inne z tego wydawnictwa Zostawić ślad Wilmowska Iwona
4.2/5
31,99 zł
34,90 zł
premium 30,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Pasażerka Posmysz Zofia
5/5
27,49 zł
29,90 zł
premium 21,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ćma. Pochyłe niebo. Tom 1 Cielesz Ewa
4.5/5
30,99 zł
34,90 zł
premium 29,44 zł
Inne z tego wydawnictwa Co tu po nas zostanie. Saga. Tom 8 Rybałtowska Barbara
5/5
30,99 zł
34,90 zł
premium 29,44 zł
Inne z tego wydawnictwa England's Dreaming. Historia punk rocka Savage Jon
0/5
46,49 zł
49,90 zł
premium 44,16 zł
Inne z tego wydawnictwa Kręcone siekierą. 9 seansów Smarzowskiego Rychcik Marcin
5/5
37,49 zł
39,90 zł
premium 35,61 zł
Inne z tego wydawnictwa Czas darowany nam. Saga. Tom 5 Rybałtowska Barbara
0/5
30,99 zł
34,90 zł
premium 29,44 zł
Inne z tego wydawnictwa Pajęczyna. Pochyłe niebo. Tom 2 Cielesz Ewa
5/5
30,99 zł
34,90 zł
premium 29,44 zł
Inne z tego wydawnictwa Ważka. Pochyłe niebo. Tom 3 Cielesz Ewa
3/5
30,99 zł
34,90 zł
premium 29,44 zł
Inne z tego wydawnictwa Pora burzy Redmerska Katarzyna
5/5
30,99 zł
34,90 zł
premium 29,44 zł
Inne z tego wydawnictwa Joanna Opolska Agnieszka
5/5
30,99 zł
34,89 zł
premium 29,44 zł
Inne z tego wydawnictwa Ava Gardner Grobel Lawrence
4.5/5
21,99 zł
24,90 zł
premium 20,89 zł
Inne z tego wydawnictwa Słońce umiera i tańczy. Tom 1 Cielesz Ewa
4/5
30,99 zł
34,90 zł
premium 29,44 zł
Inne z tego wydawnictwa Przypadek sprawił Rybałtowska Barbara
5/5
26,49 zł
29,90 zł
premium
Inne z tego wydawnictwa Carska droga Rudzka Teresa Monika
5/5
30,99 zł
34,90 zł
premium 29,44 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.