Carnival Of The Animals / Peter And The Wolf (CD)

Oferta dvdmax : 36,79 zł

36,79 zł
InPost 12,99 zł
W magazynie dvdmax
Wysyłka w 24 godziny

Oferta ABE MEDIA : 70,00 zł

Wszystkie oferty

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

 • 1. Peter And The Wolf, Op. 67
 • 2. The Carnival Of The Animals: I. Introduction And ...
 • 3. The Carnival Of The Animals: II. Hens And ...
 • 4. The Carnival Of The Animals: III. Wild Asses: ...
 • 5. The Carnival Of The Animals: IV. Tortoises: ...
 • 6. The Carnival Of The Animals: V. The Elephant: ...
 • 7. The Carnival Of The Animals: VI. Kangaroos: ...
 • 8. The Carnival Of The Animals: VII. Aquarium: ...
 • 9. The Carnival Of The Animals: VIII. Personages ...
 • 10. The Carnival Of The Animals: IX. The Cuckoo In ...
 • 11. The Carnival Of The Animals: X. Aviary Moderato ...
 • 12. The Carnival Of The Animals: XI. Pianists: ...
 • 13. The Carnival Of The Animals: XII. Fossils: ...
 • 14. The Carnival Of The Animals: XIII. The Swan: ...
 • 15. The Carnival Of The Animals: XIV. Finale: Molto ...
 • 16. Mario Cavaradossi? (From Tosca, Act III)

Płyta jest częścią „Itzhak Perlman: The Complete Warner Recordings”.

Ten album ukazuje raczej głos Itzhaka Perlmana niż jego umiejętności skrzypcowe. Wysokie tony i precyzyjne wyczucie czasu sprawiają, że jest wyjątkowo charyzmatycznym narratorem w Karnawale Zwierząt oraz w Piotrusiu i Wilku. Jak się okazuje Perlman ma także zdolności wokalne, które prezentuje wykonując partię basu – obok Plácido Domingo – w Tosce Pucciniego.

Porywający, dowcipny, energetyzujący… o Itzhaku Perlmanie słyszał niemal każdy. Ten legendarny artysta jest bez wątpienia jednym z najwybitniejszych skrzypków naszych czasów. Jego niezwykle bogaty repertuar, obejmuje zarówno „żelazne” pozycje skrzypcowe, jak i rzadko wykonywane dzieła klasyczne, ale też jazz, muzykę klezmerską, a nawet muzykę filmową. Trudno opisać wkład Perlmana w historię wiolinistyki, co więcej fantastyczny charakter, błyskotliwe poczucie humoru i charyzma, czynią zeń fascynującą osobowość o bardzo wyrazistych rysach zarówno z artystycznego, jak i czysto ludzkiego punktu widzenia.

Itzhak Perlman: The Complete Warner Recording

Seria wydawnicza przygotowana przez Warner Classics dla uczczenia 70. urodzin najwybitniejszego skrzypka naszych czasów – Itzhaka Perlmana – zawierająca 59 albumów, prezentujących wszystkie nagrania, jakich słynny wirtuoz dokonał dla EMI Classics i Teldec (w tym także niektóre dotąd niepublikowane). Nagrania dostępne są w postaciu ekskluzywnego boxu (Deluxe Edition), ale także, jako osobne płyty, a także w postaci wyselekcjonowanych kompilacji i wydawnict winylowych. Seria ukazuje każdy aspekt sztuki Perlmana, w tym koncerty – zarówno te należące do „żelaznego” repertuaru skrzypcowego, jak i dzieła rzadziej wykonywane, w tym również kompozycje zamówione przez Perlmana u żyjących twórców – inne dzieła przeznaczone na skrzypce i orkiestrę, muzykę kameralną, recitale, a nawet repertuar crossover (w tym jazz, ragtime i muzykę klezmerską). W kolekcji znajdziemy nawet płytę, która prezentuje Perlmana, jako narratora, a nawet (krótko) śpiewaka operowego. Nagrania ukazują legendarnego skrzypka we współpracy z innymi wybitnymi muzykami, takimi jak: Martha Argerich, Vladimir Ashkenazy, Daniel Barenboim, Plácido Domingo, Carlo Maria Giulini, Bernard Haitink, Lynn Harrell, Yo-Yo Ma, Zubin Mehta, Seiji Ozawa, André Previn czy Pinchas Zukerman. Wszystkie 59 albumów zostanie także wydanych, jako autonomiczne płyty. Nagrania pochodzące z czasów analogowych zostały z wielką dbałością i wyczuciem zremasterowane, w jakości 24-bit/96kHz w Abbey Road Studios. Wydawnictwa pozostają wierne oryginalnym albumom (zarówno wydawanym, jako LP jak i CD): zachowano ich repertuar i oryginalną szatę graficzną. Nowe komentarze napisał jeden z najbardziej znanych francuskich ekspertów w dziedzinie wiolinistyki, Jean-Michel Molkhou. Tak jak w przypadku wspaniałego wydawnictwa Callas Remastered, box „Itzhak Perlman — The Complete Warner Recordings” zawiera pięknie wydaną, bogato ilustrowaną książeczkę w twardej oprawie (96 stron). Znajdziemy w niej nowy wywiad z Itzhakiem Perlmanem (przeprowadzony przez Jeana- Michela Molkhou’a), esej poświęcony życiu artysty, jego karierze oraz osobistym hołdom składanym wielu znakomitym muzykom, w tym: Vladimirowi Ashkenazy’emu, Danielowi Barenboimowi, Renaudowi Capuçonowi, Ivry’emu Gitlisowi, Gidonowi Kremerowi, Yo-Yo Ma, Vadimowi Repinowi oraz Maximowi Vengerovowi. W albumie znalazły się także liczne fotografie, z których wiele pochodzi z prywatnych zbiorów i nie było nigdy wcześniej publikowanych.

Tytuł: Carnival Of The Animals / Peter And The Wolf
Seria: Itzhak Perlman: The Complete Warner Recordings
Wykonawca: Perlman Itzhak , Labeque Katia , Labeque Marielle , Israel Philharmonic Orchestra , Mehta Zubin , Prokofiev Lina
Kompozytor: Saint-Saens Camille
Dyrygent: Mehta Zubin
Dystrybutor: Warner Music Poland
Data premiery: 2015-11-20
Rok nagrania: 2015
Producent: Warner Music Group
Nośnik: CD
Liczba nośników: 1
Rodzaj opakowania: Jewel Case
Wymiary w opakowaniu [mm]: 123 x 4 x 123
Indeks: 18558630
Brak
ocen
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez .

Zobacz także

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego