Cały świat jest cudem. Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody (okładka  twarda)

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Od największej czarnej dziury aż po najmniejszą komórkę: ta niezwykła książka odkrywa przed czytelnikami tajemnice otaczającego nas świata, a także objaśnia zachodzące w nim procesy. Wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych – o życiu, Ziemi i kosmosie – autorka przedstawia w fascynujący i bardzo przystępny sposób, również dzięki realistycznym ilustracjom. Zajrzyj do środka, jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego lepiej mieć zieloną głowę niż żółtą, ile procent genów masz wspólnych z drożdżami piekarniczymi i jak zdobyć mi­łość… gromadząc śmieci.

"Od dzieciństwa badałam świat przyrody. Onieśmielona w towarzystwie ludzi, przyjaźniłam się z najrozmait­szymi stworzeniami: z krabami (zwanymi kretami mor­skimi) na plaży, z prawie dwumetrową rośliną znaną jako Bill Chwast, z robaczkami na podwórku, z martwą rybą zwaną Śpiochem (była już nieżywa, kiedy się poznały­śmy), z falangą identycznych myszoskoczków… Pisząc tę książkę, zdołałam wreszcie zrozumieć wiele kwestii, o które wcześniej wiecznie wypytywałam najbliższych. Czego jest więcej: ziarenek piasku na Ziemi czy gwiazd we wszechświecie? Czemu nie wszystkie włosy na cie­le są tej samej długości? Dlaczego istnieją przypływy? Prawda naukowa jest znacznie bardziej niezwykła niż dzieła wyobraźni i zasługuje na to, byśmy ją zgłębiali, rozumieli i cenili, niezależnie od naszego wykształcenia."
Autorka

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1227337463
Tytuł: Cały świat jest cudem. Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody
Autor: Gottlieb Iris
Tłumaczenie: Pasierska Hanna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 144
Numer wydania: I
Data premiery: 2019-07-17
Rok wydania: 2019
Od lat: 6+
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 263 x 210 x 17
Indeks: 32762594
średnia 4,6
5
11
4
1
3
1
2
1
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
2 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
25-07-2019 o godz 10:20 przez: Mama Tosiaczka
Książka zainteresuje dziecko w wieku szkolnym, jak i starszego przedszkolaka. Tosiek oczywiście wielu zagadnień nie rozumiał, dlatego te zostawiliśmy sobie na później. Natomiast ogromnym zainteresowaniem cieszyły się ilustracje oraz treści, które dotyczyły zwierząt. Te czytałam mu najczęściej. Jeśli natomiast chodzi o szatę graficzną, ilustracje nie zachwyciły mnie w szczególny sposób, to nie mój klimat, jednak to treść jest dla mnie tutaj największym plusem. Nie ma jej w książce dużo, nie zajmuje całych stron, natomiast napisana została w prosty i przystępny sposób. Cały tekst napisano drukowaną czcionką. Dziecko rozumie, czego dotyczy dany rozdział. Jeśli natomiast coś jest niezrozumiałe, z pomocą przychodzą proste ilustracje oraz dodatkowy, wyjaśniający wszystko komentarz rodzica. 😀W przewodniku tym znajdziemy wiele interesujących faktów dotyczących najmniejszych komórek, po ogromne wieloryby oraz zjawiska przyrodnicze, tj. tsunami, lodowce, czy nauki fizyczne.Każda z nauk została krótko wyjaśniona, tak samo, jak zamieszczone w poszczególnych rozdziałach pojęcia i zjawiska. Czym jest Syntezja? Dlaczego włosy na rękach nie osiągają długości 1 metra? Czego jest więcej: gwiazd, czy ziarenek piasku? Jak powstają płaskowyże? W jaki sposób konserwuje się żywność? Co to jest fotosynteza? Co wspólnego z Ziemią ma magnes? Jakie kształty mają chmury? Czym tak naprawdę ą lustra? Jaką rolę w przyrodzie odgrywają liście i ich kształty? Co się z nami dzieje, kiedy śpimy? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzi znajdziemy w książce "Cały świat jest cudem. Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody". Serdecznie polecam. Jestem pewna, że nie mieliście pojęcia o wielu rzeczach. Z tą fascynującą publikacją możecie się ich dowiedzieć. POLECAM!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-08-2019 o godz 09:14 przez: WRoliMamy
“Cały świat jest cudem” to ilustrowany przewodnik, dedykowany młodym pasjonatom nauk przyrodniczych. Dzieci lubią zagłębiać się w różne, czasem abstrakcyjne tematy, na które nie zawsze łatwo znaleźć odpowiedź, nie odsyłając delikwenta do wyszukiwarki Google. Więc zamiast lokować dziecko przy telefonie, osobiście wolę dać mu książkę, by rozbudzać ciekawość i uczyć pozyskiwania ciekawych lub potrzebnych informacji. I w takich chwilach przewodnik taki jak “Cały świat jest cudem” bardzo się przydaje. Nietrudno zauważyć, że zagadnienia poruszone w przewodniku są bardzo ciekawe i dość “poważne” jak na dzieci. Ale o dziwo nawet fizyka może być ciekawie podana, tylko ja już o tym zapomniałam, straumatyzowana przez doświadczenia szkolne ;). Aż żałuję, że niektóre ciekawostki nie zostały bardziej rozbudowane, bo były interesujące dla mojego dziecka. Rozumiem jednak, że skoro to przewodnik, a nie encyklopedia, nie każdy z tych tematów można bardziej szczegółowo potraktować. I bardzo by się przydał indeks nazw, bo jednak przewodnik ma ponad 140 stron i gdy chcieliśmy wrócić do konkretnego tematu, musieliśmy wertować strona po stronie, by znaleźć to, co nas interesuje. Ale to chyba jedyne niedociągnięcie przewodnika, bo całość – i grafika i informacje są ze sobą spójne, co dobrze wpływa na odbiór zawartych w niej treści. Całość recenzji na stronie wrolimamy.pl https://wrolimamy.pl/recenzja/caly-swiat-jest-cudem-ilustrowany-przewodnik-po-tajemnicach-przyrody/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorze: Gottlieb Iris

Seeing Gender
okładka  twarda
0/5
(0/5) 0 recenzji
126,00 zł
Seeing Gender
okładka  miękka, 04.2022
0/5
(0/5) 0 recenzji
92,90 zł

Zobacz także

Podobne do ostatnio oglądanego