Budka Suflera. Memu miastu na do widzenia. Muzyka - miasto - ludzie (okładka  twarda, 2017-10)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

"Budka Suflera – Memu miastu na do widzenia. Muzyka – miasto – ludzie" to pierwsza w historii biografia zespołu. Merytoryczna, dynamiczna, przepełniona anegdotami i tętniąca autentyzmem opowieść o zespole, który zawładnął sercami Polaków.

Inspiracją dla książki był pożegnalny koncert Budki Suflera w Lublinie 18 września 2014 r. Setlista koncertu stworzyła historię Budki w pigułce. Stała się ona również osią książki i pretekstem do szerszej opowieści o zespole i prywatnym, pełnym przygód życiu jego członków.
Muzyka – to rozdziały, w których jest miejsce nie tylko na analizę konkretnych utworów, ale też na opowieści o wszystkim, co je otaczało: genezie, tekstach, historii płyt, z których pochodzą, ówczesnych trasach koncertowych itd. Jest to próba ukazania fenomenu zespołu, który istniał na scenie przez 45 lat.

Miasto – to fragmenty, które pokazują, że zespół, który osiągnął wielki ogólnopolski sukces, nigdy nie oderwał się od swojej małej ojczyzny, że współtworzył klimat kulturalny Lublina w ostatnim półwieczu.

Ludzie – sfera, w której znajdują się historie dwudziestu najwybitniejszych osób w dziejach zespołu. Intymne portrety żywych ludzi, ukazujące karierę artystyczną bohaterów również z okresów przed-, obok- i po-budkowych, a także ich pasje i życie pozamuzyczne.

Od wydawcy:
 

Budka suflera „memu miastu na do widzenia. Muzyka – miasto - ludzie
To pierwsza w historii autoryzowana biografia zespołu. Merytoryczna, dynamiczna, przepełniona anegdotami i tętniąca autentyzmem opowieść o zespole, który zawładnął sercami Polaków. Inspiracją dla książki był pożegnalny koncert Budki Suflera w Lublinie 18 września 2014 r. Set lista koncertu stworzyła historię Budki w pigułce. Stała się ona również osią książki i pretekstem do szerszej opowieści o zespole i prywatnym, pełnym przygód życiu jego członków.

Jarosław Sawic -   ur. 1976 w Lublinie. Publicysta muzyczny, autor wierszy oraz blisko 100 obszernych tekstów dotyczących rocka, bluesa i jazzu. Analizuje związki muzyki z literaturą, opisuje historię muzyki popularnej z odległych kręgów kulturowych, prezentuje zjawiska z pogranicza rocka i muzyki poważnej. Autor esejów zamieszczonych na płytach J.K. Pawluśkiewicza i K. Sadowskiego oraz książki poświęconej życiu i twórczości B. Loebla  Słucham głosu serca. Publikował na łamach „Akcentu", „Lizarda", „Fragile", „Jazz Forum", „Krytyki Politycznej", „Midra sza", „Twojego Bluesa", „Hybrydy" i „Gazety Wyborczej".
 

Kiedy mówiono, że Budka już się skończyła, wydali płytę Nic nie boli tak jak życie, która sprzedała się w milionowym nakładzie, I zagrali w Carnegie Hall w Nowym Jorku! Oglądałam ich pożegnalny, spektakularny koncert i cały czas myślałam, że powinni równie spektakularnie powrócić. Wciąż tak myślę. Tymczasem mamy książkę, z której można się dużo dowiedzieć, na przykład jak powstała nazwa zespołu. Krzysztof Cugowski znalazł ją w angielsko-polskim słowniku Stanisławskiego. Grupa miała się nazywać Prompter's Box, ale w PRL angielskie nazwy nie były dozwolone, więc... Resztę przeczytajcie sami. Polecam.
Maria Szabłowska, Program 1 Polskiego Radia

Współpraca z Budką Suflera  podczas nagrywania utworu Not About Us oraz podczas wspólnych koncertów  przyniosła mi wiele radości. Nie rozmawialiśmy za wiele ze względu na barierę językową, ale zawsze znajdowaliśmy jakiś powód do śmiechu i dobrej zabawy! Świetny zespół, świetni faceci!
Ray Wilson

To piękna historia, opowiedziana spokojnie, rzetelnie i uczciwie. To historia nie tylko jednej z rockowych legend, ale też historia każdego z nas  wszyscy znaliśmy te piosenki, wiedzieliśmy o ich twórcach sporo, ale nie aż tyle. Bo Budka to nie była opowieść tylko jednego pokolenia, historia tylko jednego muzycznego gatunku.
Paweł Sztompke, Program 1 Polskiego Radia

Budka Suflera jest nierozerwalnie związana z Lublinem, a Lublin wszystkim kojarzy się z Budką Suflera. Dziękuję Wam za piękne piosenki, wzruszenia i emocje podczas koncertów. W roku Wielkiego Jubileuszu 700lecia Lublina z dumą spoglądamy na nasze osiągnięcia; inspirując się przeszłością, budujemy miasto naszych marzeń. Budka Suflera to nasz znak firmowy. Dziękuję za te 40 lat działalności artystycznej, zawsze ciepłą pamięć o Lublinie i jego tak piękną promocję w kraju i za granicą.
dr Krzysztof Zuk Prezydent Miasta Lubli

ksiazka


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Budka Suflera. Memu miastu na do widzenia. Muzyka - miasto - ludzie
Autor: Sawic Jarosław
Wydawnictwo: Prószyński Media
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 756
Numer wydania: I
Data premiery: 2017-10-24
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 240 x 60 x 168
Indeks: 22771346
średnia 4,6
5
28
4
6
3
2
2
1
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
19 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
2/5
10-01-2018 o godz 10:29 przez: Mateusz Rozmus | Zweryfikowany zakup
Kupiłem jako prezent gwiazdkowy mamie. Sam będąc fanem Budki wczoraj skończyłem ją czytać. Owszem rzecz ciekawa, zawiera kilka faktów, które nie są powszechnie znane, ale ten język.... Autor robił wszystko, żeby przypodobać się Lipce, Cugowskiemu i Zeliszewskiemu. Według jego słów Budka Suflera była zawsze, najlepsza. Niejednokrotnie lepsza od Niemena czy SBB. Potraktowanie węgierskiej Omegi pisząc, że w latach 80 "lekko utyła z oklapłym tapirem" jest karygodne, ale świadczy tylko o braku wiedzy autora (Omega w latacy 80 świeciła tryumfy). Ponadto te porównania. Podam tylko ogólny przykład "ten utwór jest tak dobry, że niepowstydziłby się go Iron Maiden" no ja bardzo przepraszam.... Iron Maiden to największy zespół nurtu New Wave Of British Heavy Metal, a piosenki Budki nawet nie stały koło tego nurtu. Rownież stwierdzenie, że w 2000 roku zespół Scorpions nie był, aż tak sławny, a większość ludzi przyszła na Budkę jest śmieszne. Jeżeli opisywane zachowanie Zeliszewskiego jest prawdziwe (poczytajcie sami), to facet jest dla mnie zerem. Brak też chociażby fragmentu o nalepszym chórku w Budce, czyli trio Chludek/Pyziak/Brachun. Podsumowując, dla fana rzecz warta uwagi. Pozostałym nie polecam, bo może wypaczyć pojęcie o muzyce polskiej lat 70 i 80.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
10-07-2018 o godz 12:57 przez: wlodio | Zweryfikowany zakup
A mnie język autora nie razi. Oczywiście, niektóre porównania mogą być na wyrost, ale Autor ocenia fakty według własnego uznania. Można się z nim nie zgadzać, ale książkę czyta się bardzo dobrze. Na pozór wygląda, że mamy do czynienia z dziełem o sporej objętości. W książce jest wiele ilustracji, więc czyta się ją też dość szybko. Oprócz historii zespołu, charakterystyki poszczególnych muzyków i osób związanych z Budką, w książce znajdziemy tez opis Lublina lat 70. i 80. XX w. Mnie szczególnie interesował okres działalności zespołu, kiedy współpracował z nim Jan Borysewicz. Bardzo sobie cenię tego muzyka. Fani Urszuli i Izabeli Trojanowskiej też znajda coś dla siebie w tej książce. Obu paniom zostały poświęcone osobne rozdziały. No i oczywiście Felicjan Andrzejczak, Romuald Czystaw... można by jeszcze wymienić sporo postaci związanych z Budką, które pojawiają się w książce. Dla fanów Budki pozycja obowiązkowa, którą też warto polecić fanom polskiej muzyki rockowej z lat 70. i 80. ubiegłego wieku.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-11-2017 o godz 09:31 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Wspaniala książka! Bylem na spotkaniu autorskim z autorem tej biografii i muzykami Budki Suflera. A wracając do książki to czyta się ją z zapartym tchem i jest tak napisana że nie chce się jej odkładać. Polecam. Sporo kosztuje,ale prawie 800 stron ma.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-11-2017 o godz 22:01 przez: ginny84 | Zweryfikowany zakup
Ciekawie wydana, pełna zdjęć, niepublikowanych wspomnień. Prawdziwa gratka dla fana, a także ciekawa lektura dla każdego, kto choć trochę interesuje się polską muzyką. Autor zadbał o dobór faktów, ciekawostek i fotografii tak, by nie znudzić.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-08-2018 o godz 12:07 przez: mateusz61622 | Zweryfikowany zakup
Dla mnie, jako fana Budki Suflera, bardzo ciekawa biografia. I cieszę się niezmiernie, że powstała. Jeżeli ktoś też jest fanem zespołu po prostu nie może jej nie przeczytać. Polecam gorąco.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-12-2017 o godz 18:39 przez: piotr | Zweryfikowany zakup
Wspaniała książka. Świetne zdjęcia. Doskonałe uzupełnienie do płytoteki,którą każdy miłośnik Budki na pewno ma. Brawo za pomysł i wielkie podziękowania. Czytam ją już drugi raz.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-11-2017 o godz 08:00 przez: Michał Dybowski | Zweryfikowany zakup
Dla każdego fana budki jest to pozycja obowiązkowa. Dużo faktów, często mało znanych, sporo zdjęć z różnych okresów działalności.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-08-2018 o godz 18:52 przez: kamola | Zweryfikowany zakup
Niezwykły prezent dla wielkiego miłośnika Budki. Myślałam że wie już wszystko o zespole ale książka mile go zaskoczyła.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-11-2017 o godz 10:24 przez: katarzyna marszewska | Zweryfikowany zakup
Moim zdaniem bardzo dobra książka,interesująca szczególnie dla miłośników Budki,szybko się czyta, osobiście polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-02-2018 o godz 06:22 przez: lena | Zweryfikowany zakup
Znakomita pozycja na zwieńczenie długiej kariery zespołu. Mnóstwo ciekawostek i pięknej historii polskiej muzyki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-04-2020 o godz 11:03 przez: Robert Langner | Zweryfikowany zakup
Czyta się jednym tchem. Mnóstwo anegdot i ciekawostek . Polecam czytać z jednoczesnym słuchaniem np utworów z YT
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-11-2017 o godz 08:58 przez: Bogumiła Nowik | Zweryfikowany zakup
Ciekawie napisana jak również udokumentowana zdjęciami zespołu i wokalistów z ich wieloletniej kariery.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-11-2017 o godz 17:16 przez: zibimazi | Zweryfikowany zakup
Piękny kawał historii... ...pięknego zespołu. Czy na pewno Lublinowi na do widzenia?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
12-12-2017 o godz 08:47 przez: Marta Frankowska | Zweryfikowany zakup
Fantastyczna książka - szkoda, że bez jakiejś płyty z największymi przebojami.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-01-2019 o godz 09:40 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Świetna książka i doskonała realizacja zamówienia!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
22-10-2017 o godz 11:20 przez: erka
Budka Suflera, założona w 1974 roku, a działająca nieprzerwanie do roku 2014. Wielokrotnie zmieniany skład, jednak to co najlepsze zawsze zostawało w Budce. Wokale i teksty Romualda Lipki. Jeden z największych sukcesów to płyta "Nic nie boli tak jak życie", która sprzedała się w ponad milionowym nakładzie. A piosenki, nie tylko z tej płyty zna cała Polska. "Jolka, Jolka pamiętasz", "Błękitna Arka", czy "w cieniu wielkiej góry". To z tym zespołem swoją karierę zaczynała Urszula. Książka"Budka Suflera. Mojemu miastu na do widzenia. Muzyka, miasto ludzie", to pierwsza biografia tego zespołu, a na pewno tak obszerna. Od zamierzchłych czasów roku 1969, po najnowsze dokonania. Zmiany w zespole, różni wokaliści, składy, koncerty praktycznie na całym świecie i o wiele więcej. Znajdziemy tu także mnóstwo anegdot o bandzie, jak na przykład ta, o tym, jak doszło do odkrycia zespołu. Oczywiście biografia nie może się obejść bez zdjęć. A tych jest tu mnóstwo. Podsumowując, całkiem udana historia, jednego z moich ukochanych zespołów. Dzień bez Budki Suflera, jest dniem straconym. I tego się trzymam. Czego i wam życzę. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
01-01-2019 o godz 19:10 przez: Krzysztof
Właśnie czytam tę książkę, na którą długo czekałem. Dużo ciekawych faktów pokazujących kulisy funkcjonowania zespołu w warunkach siermiężnej komuny, ja też żyłem w tamtych czasach. Znam i cenię Budkę od 'Snu o dolinie' i poprzez wszystkie etapy i wszystkie style jakie zespół uprawiał. Mam wszystkie winyle zespołu i Pań, dla których R. Lipko pisał utwory i rónież nowsze albumy. Mam jedną merytoryczną uwagę. Autor książki pisze, że Budka po raz pierwszy wyjechała na koncerty do Australii w 1993 roku. Nie jest to do końca prawdą, bo mieszkając w 1991-92 roku w Sydney byłęm na występie zespołu grającego w 3-osobowym składzie w klubie polskim w Ashfield. Była pełna sala. Na początku organizatorzy postawili grzecznie rzędy krzeseł, ale po przerwie krzesła poszły w kąt i wszyscy się fantastycznie bawili razem z zespołem. Nie pamiętam, czy był to 91, czy 92 rok, ale na takim koncercie byłem. Być możę był to prywatny wyjazd, ale na plakatach zapraszano na koncert Budki Suflera. Pozdrawiam i życzę wszystkim fanom BS pomyślnego Nowego Roku.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
10-10-2020 o godz 22:30 przez: anonymous
W pełni się zgadzam z tym co napisał Pan Mateusz Rozmus. Zero obiektywizmu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
01-01-2019 o godz 19:16 przez: Krzysztof
Zapomniałem dodać oceny, więc się poprawiam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa One Last Stop McQuiston Casey
4.3/5
26,93 zł
42,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Bruno Whatever Gramski Leo
4.3/5
25,64 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Arabska zdrajczyni Valko Tanya
4.6/5
28,09 zł
45,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Billy Summers King Stephen
4.7/5
28,85 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Myszy i ludzie Steinbeck John
5/5
29,99 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Outsider King Stephen
4.7/5
30,14 zł
47,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Ostatni dowód Deaver Jeffery
4.0/5
28,85 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Monarchowie mórz Staaf Danna
5/5
28,85 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Aryjskie papiery Dynin Jerzy
5/5
24,91 zł
38,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Na wschód od Edenu Steinbeck John
4.8/5
48,09 zł
75,00 zł

Podobne do ostatnio oglądanego