Bóg urojony (okładka twarda)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 29,97 zł

29,97 zł 49,90 zł (-39%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

"Dawkins demaskuje i z pasją odrzuca religię we wszystkich jej postaciach, a czyni to z typowym dla siebie talentem, erudycją, intelektualną przekorą i poczuciem humoru. To świetnie napisany i doskonale uargumentowany wywód; lektura, po którą winien sięgnąć każdy, kogo interesuje temat religii i wiary oraz roli, jaką pełnią w społeczeństwie."
Synopsis

Od wydawcy:

"Dla mnie linia podziału nie przebiega pomiędzy wierzącymi a niewierzącymi, ale pomiędzy spójnością bądź jej brakiem w wywodzie każdej ze stron. W chwili obecnej to właśnie ateiści są w stanie skonstruować spójny model światopoglądowy, w którym ani "Bóg", ani "mit" nie są potrzebne".
Stanisław Obirek

ksiazka


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Bóg urojony
Autor: Dawkins Richard
Tłumaczenie: Szwajcer Piotr J.
Wydawnictwo: Wydawnictwo CiS
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 520
Numer wydania: X
Data premiery: 2007-01-01
Rok wydania: 2013
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 200 x 40 x 125
Indeks: 69692819
 
średnia 4,5
5
138
4
14
3
11
2
5
1
11
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
56 recenzji
02-02-2010 o godz 19:11 MNRco dodał recenzję:
Potrafi namieszać w głowie. Obraz iluzji Boga wyjaśniony przez Dawkinsa, poparty racjonalnym i naukowym punktem widzenia. Niekiedy trudna do zrozumienia, jednak w większości przystępna i prosto napisana. Czytałem z wielkim zaciekawieniem i śmiem twierdzić, że nie jednemu przewróci świat do góry nogami. Gorąco polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 12 0
28-11-2008 o godz 21:11 gokouh dodał recenzję:
Spotkałem się z opiniami ludzi wierzących, że książka obraża uczucia religijne. Przeczytałem od deski do deski i nie spotkałem się z elementami szyderstwa ze strony autora w stosunku do żadnego z wyznań. Owszem Dawkins bywa uszczypliwy jednak warto zapoznać się z tą pozycją. Wyraźnie i w sposób zrozumiały przedstawione są fakty i dowody świadczące za brakiem udziału "Boskiej ręki projektanta" w kształtowaniu tego co uważamy za rzeczywiste. Autor przedstawia również swoją opinię na temat zagrożeń jakie niosła i niesie ze sobą religia. Brak cudów, wiele faktów, głosy autorytetów w różnych dziedzinach życia. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 10 0
17-12-2008 o godz 15:35 pim dodał recenzję:
Książka warta przeczytania, wyjaśnia wiele spraw i nieścisłości w pojmowaniu biblii dosłownie oraz ukazuje świat, który bez religii był by równie podobny lub nawet lepszy niż jest obecnie..
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 6 0
02-06-2009 o godz 13:00 Lubimy tę książkę:) dodał recenzję:
Z Richardem Dawkinsem można się zgadzać lub nie, ale nie da się pozostać obojętnym. Mimo potknięć w dziedzinie religii, doskonały na polu nauki, autor wciąga nas na skraj iskrzącej krawędzi pomiędzy wiarą a nauka. Wystawiając nasze poglądy na ciężką próbę pokazuje trudny balans między tajemnicami życia. Polecam ciekawym umysłom.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 0
5/5
15-04-2011 o godz 22:19 GRUSZKA dodał recenzję:
Dawkins we wspaniały sposób rozprawia się z mrzonkami o Bogu, bogach i całą resztą zabobonów. Książka dość obszerna, ale na pewno nie przegadana. Z duża inteligencją wytyka wszystkie sprzeczności, bzdury i zakłamania, nie pozostawiając na religiach suchej nitki. Po lekturze tej książki nic już nie będzie takie samo. A jakakolwiek indoktrynacja z ambony na pewno nie będzie już miała takiego efektu.
No cóż, po prostu czas się obudzić.. i ta książka jak najbardziej Ci w tym pomoże..

"Jeżeli jedna osoba ma jakieś urojenia, nazywamy to szaleństwem.. Jeżeli wiele osób cierpi na to samo urojenie, nazywamy to religią."
Czy ta recenzja była przydatna? 18 1
5/5
13-05-2012 o godz 17:14 renata kowalczyk dodał recenzję:
Teraz szczegolnie potrzebny jest nam glos rozsadku i szczesliwie mamy go w postaci Prof. Dawkinsa, Sama Harrisa i do niedawna Chistophera Hitchensa( trzech z czworki znanej jako ,,Czterech Jezdzcow Apokalipsy). Wszyscy oni sa zdania(ktore podzielam), ze czas juz skonczyc z traktowaniem religii(jakiejkowiek religii) jak swietej krowy. Prof. Dawkins porusza szcegolny problem, mianowicie przypisywanie dzieciom religii ich rodzicow( dziecko katolickie, dziecko protestanckie itp) wskazujac jak niedorzeczne jest takie kwalifikowanie dzieci( nikt nie przypisuje dzieciom preferencji politycznych rodzicow, nie mowimy wiec o ,,lewicowym lub prawicowym dziecku,,) . Ksiazka ta jest bardzo wazna w kontekscie swiata w jakim w tej chwili zyjemy. Rosnacy w sile chrzescijanski fudamentalizm w USA i nie slabnacy ruch obrebie Islamu. Dawkins ( i jemu podobni) wykazuja, jak istotna role w tym kryzysie gra religja.Wychowywujac dzieci w ,,duchu religijnym,, samoczynnie wpajamy im nietolerancje dla innych .
Czy ta recenzja była przydatna? 12 1
5/5
27-06-2013 o godz 11:37 Bartłomiej dodał recenzję:
Autor w sposób rzeczowy analizuje wpływ religii na codzienne życie ludzi, nie unika również kontekstu historycznego. Daje również odpór oskarżeniom formułowanym przez "ludzi religijnych" względem ateistów. Książka ta obnaża prawdziwe oblicze religii, twardymi argumentami, pozbawionymi zbędnego tryumfalizmu. Autor nie narzuca swojego zdania. Książkę uznaję jako rześkie podejście do tematu wiary oraz uwidocznienia kręgu zniewolenia, który każdy kult tworzy na własny użytek, w celu bałamucenia ludzi.

Można jedynie zarzucić autorowi zbyt częste dygresje, które mogą rozpraszać odbiorcę, ale im głębiej "zanurzałem" się w lekturze, tym bardziej oswajałem się z takim stylem. Musze zaznaczyć, że to właśnie ostatnie rozdziały uważam za najlepsze. Polecam każdemu wierzącemu/niewierzącemu, dla wielu ludzi książka ta na pewno poszerzy perspektywę postrzegania historii/rozwoju ludzkości w kontekście wpływu religii na nie. Pochwała należy się również autorowi przekładu na język polski!
Czy ta recenzja była przydatna? 9 0
5/5
26-09-2018 o godz 08:29 Dorota Prątnicka dodał recenzję:
Dawkins skutecznie rozprawia się z sofizmatycznymi twierdzeniami teistów. Godna polecenia każdemu ,,katolikowi" w tym kraju.
Czy ta recenzja była przydatna? 6 4
5/5
25-07-2017 o godz 21:47 MarcinS dodał recenzję:
Książka godna polecenia wszystkim. Idealna jako prezent na I komunię Św.
Czy ta recenzja była przydatna? 6 2
3/5
25-07-2014 o godz 19:07 Piotr Kołacz dodał recenzję:
"Bohaterem" jego książki jest religia i relacje między nauką a wiarą. Dawkins z całą mocą swojej wiedzy, talentu i intelektu wprost i bezpośrednio odrzuca religię i wszelkie jej roszczenia (między innymi, a może przede wszystkim, urojenie teistów, że to religia jest źródłem moralności). Zaczyna od tego, że ukazuje fałsz założeń logicznych wierzeń religijnych, a potem między innymi pisze o ewolucyjnych korzeniach teizmu.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 3
5/5
24-08-2017 o godz 12:00 Lumak dodał recenzję:
Na I komunię to może prezent to nie jest idealny, ale zapewne książka odkrywa przed nami fakty, o których nie mieliśmy pojęcia. Historia chrześcijaństwa jakiej nie znałem. co tu dużo pisać... to jest "must have!" na półce każdego chrześcijanina, katolika etc...
Czy ta recenzja była przydatna? 5 0
26-03-2018 o godz 09:57 Roman Zańczak dodał recenzję:
książka dla wszystkich myślących o powstaniu naszego wszechświata bez zbędnych i nierealnych teorii. nauka w przyszłości na pewno przybliży nas do prawdy bez urojonych teorii. gorąco polecam wszystkim o różnych poglądach religijnych.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 1
06-05-2014 o godz 22:12 Słomka dodał recenzję:
Dawkins przechodzi samego siebie w tej pozycji. Książka dla otwartych, inteligentnych ludzi, którzy nie zamykają się na świat i nie dają szufladkować. To trzeba przeczytać. Ta książka to oświecenie!
Czy ta recenzja była przydatna? 5 0
11-11-2016 o godz 13:49 mlongmanus dodał recenzję:
Miejmy nadzieję że kiedyś (zakładam że nie za naszego życia), będzie lekturą - przeczytajcie drogie dzieci jedną z pierwszych pozycji które zaczęły zawracać świat ze ścieżki urojeń. POLECAM !!!
Czy ta recenzja była przydatna? 5 1
12-12-2017 o godz 08:42 karolina nawrocka dodał recenzję:
Bardzo ciekawa książka. Podejście do religii ze zdrowym rozsądkiem.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 2
29-12-2017 o godz 01:02 Karl Osmanczyk dodał recenzję:
Mieszkam na zachodzie Europy i już kilka lat temu na wskutek brutalnej konfrontacji z religiami innymi niż ta w której zostałem wychowany zacząłem się zastanawiać nad prawdziwością i sensem jakiejkolwiek wiary. Staram się szanować ludzi, zwierzęta i całą naturę. Widzę życie jako wielki dar. W książce Dowkinsa znalazłem potwierdzenie swojej postawy z bardzo obszernym naświetleniem wielu tematów, które każdy powinien przemyśleć. Książka powinna być lekturą w szkole. Dla mnie absolutny hit.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
07-07-2020 o godz 15:07 Joanna dodał recenzję:
Książka genialna, temat ciężki, ale napisana lekko, dobrze się czyta. Przede wszystkim szerzej otwiera oczy tym, którzy już je lekko uchylili. Utwierdziła mnie w przekonaniu, że bóg jest jednak urojony.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 0
5/5
08-01-2017 o godz 20:05 Przemysław dodał recenzję:
Polecam książka napisana świetnie. Argumenty 9rzedstawione w niej są nie do obalenia. Naprawdę godna polecenia lektura.
Czy ta recenzja była przydatna? 3 2
24-03-2016 o godz 00:00 millakhi dodał recenzję:
Na początku trochę sceptycznie podchodziłąm do tej ksiażki, ponieważ temat religii zawsze jest śliski. Uważałam też, że nie da się stworzyć ciekawej fabuły właśnie w oparciu o religię. Po przeczytaniu kilku pierwszych stron bardzo się myliłam. Autor w bardzo ciekawy sposób przedstawił spór ateistów z teistami, podkreślając opinię tych pierwszych, że to własnie religia jest wyznacznikiem naszego kręgosłupa moralnego. Do tego bardzo przypadł mi do gustu język, który odnalazłam w książce, jest jasny i przejrzysty na pewno nikt z nas nie będzie miał trudności w jego zrozumieniu i treści, które chce nam przekazać autor!
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
11-03-2020 o godz 18:39 Ewa dodał recenzję:
Jedna z najlepszych książek dotyczących fikcji jaką jest wiara w boga. Dawnikns jest niesamowicie błyskotliwy, w jasny i bardzo przystępny sposób wyjaśnia wszystkie wątpliwości. Czytałam wielokrotnie i pewnie jeszcze nie raz do niej wrócę.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorze: Dawkins Richard

Samolubny gen Dawkins Richard
4.4/5
25,01 zł
39,00 zł
Magia rzeczywistości Dawkins Richard
3.8/5
47,78 zł
79,91 zł
Rzeka genów Dawkins Richard
4.5/5
27,31 zł
29,90 zł
Bóg urojony Dawkins Richard
4.0/5
45,00 zł
49,90 zł
Bóg urojony Dawkins Richard
4.0/5
45,00 zł
49,90 zł

Zobacz także

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.