Będziesz siedzieć. O polskim systemie niesprawiedliwości (okładka miękka)

Oferta empik.com : 31,99 zł

31,99 zł 34,90 zł (-8%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt w magazynie Empiku
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Jak to możliwe, że oskarżony, którego alibi potwierdza dziesięć osób, mimo wszystko otrzymuje wyrok skazujący? Czy można w dziesięć minut pokonać kilka kilometrów, popełnić morderstwo i skutecznie zatrzeć jego ślady? Okazuje się, że w Polsce wszystko da się zrobić.

Violetta Krasnowska zebrała historie niewinnie skazanych; niektórzy spędzili za kratkami wiele lat, niektórzy wciąż siedzą. Dlaczego? Przez niekompetencję, lenistwo, wyrachowanie policjantów, prokuratorów i sędziów. Przez brak rozwiązań systemowych, biurokratyczną apatię, nieraz zwykłą głupotę.

Będziesz siedzieć to bulwersująca książka o niesprawiedliwości, która nikogo nie zostawi obojętnym.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Będziesz siedzieć. O polskim systemie niesprawiedliwości
Autor: Krasnowska Violetta
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 240
Numer wydania: I
Data premiery: 2020-05-13
Forma: książka
Indeks: 34722725
 
średnia 4,6
5
6
4
1
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
9 recenzji
5/5
29-07-2020 o godz 06:16 Jacek Karol Tiahnybok dodał recenzję:
Córka, dla której dokonałem zakupu na prezent imieninowy, bardzo zadowolona!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-07-2020 o godz 15:23 Ewelina Chomicz dodał recenzję:
"Będziesz siedzieć. O polskim systemie niesprawiedliwości" autorstwa Violetty Krasnowskiej, to historia kilku osób, niewinnie skazanych za wszelkiego rodzaju przestępstwa. Niesłusznie oskarżeni, spędzili lata za kratami, niszcząc sobie życie i zdrowie. A powodem tego była masa popełnionych błędów przez system sprawiedliwości. Jest to książka, poruszająca bardzo trudny temat, która z każdą kolejną przeczytaną stroną szokuje coraz bardziej. Tego typy tematyka, zawsze była trudna i ciężka, dlatego też myślę, że ma spore grono zainteresowanych. Pani Krasnowska, przeprowadziła wiele rozmów i to nie tylko ze skazanymi, dzięki czemu reportaż jest, bardzo dobrze dopracowany. Widać to, że autorka gruntowanie przygotowała się do pracy, poświęcając tym wiele czasu i energii. Podczas czytania targały mną spore emocje. Od zszkokowania i niedowierzania, poprzez współczucie i smutek. Mam jednak drobną uwagę. Styl Pani Violetty, nie trafił zbytnio w mój gust. Był nieco chaotyczny i czasami mało zrozumiały. Podsumowując, "Będziesz siedzieć. O polskim systemie niesprawiedliwości", to króciutki, ale jakże szokujący reportaż, po który warto sięgnąć.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
01-07-2020 o godz 00:17 Tomasz Kosik dodał recenzję:
Violetta Krasnowska napisała reportaż ukazujący bulwersującą historię ludzi, którzy nie słusznie wiele lat swojego życia spędzili za kratami. Jak się okazuje powiedzenie „zostałem skazany za niewinność” nie jest tylko pustym sloganem, lecz prawdą, która jest obrazem krzywdy wyrządzonej osądzonym. „Będziesz siedzieć. O polskim systemie niesprawiedliwości” ukazuje nam, że oskarżony mający alibi potwierdzające przez kilka osób, może zostać skazany wyrokiem sądowym. Nawet jeśli analiza dowodów ociera się o irracjonalność. Bo jak możliwe jest w ciągu dziesięciu minut pokonać kilka kilometrów, popełnić morderstwo i zatrzeć ślady? Violetta Krasnowska ilustruje historie niewinnie skazanych. Autorka uświadamia nam, co może być tego przyczyną. Wśród wielu z nich wymienia chociażby niekompetencję ludzi skazujących, opieszałość czy wyrafinowanie policjantów, sędziów i prokuratorów. Często również, jest to wynikiem lenistwa osób odpowiedzialnych za stawianie wyroków. I zdawałoby się, że takie historie spotkać możemy jedynie w filmach. Niestety życie pokazuje, że do takich przypadków dochodzi. Violetta Krasnowska jest dziennikarką zajmującą się tematyką sądowo-kryminalną oraz problematyką praworządności w Polsce. Reportaż rozpoczyna się historią, która w ostatnich latach nie tylko wstrząsnęła opinią publiczną, lecz przede wszystkim wykazała luki prawne i niekompetencje sędziów. Tomasz Komenda „czekał w celi na ratunek całe lata”. Na podstawie trzech dowodów z opinii biegłych, skazano go na dwadzieścia pięć lat więzienia. Dzięki prokuratorowi Sobieskiemu i Tomankiewiczowi oraz policjantowi Remigiuszowi, Komeda po osiemnastu latach, został uniewinniony od przypisanego mu przestępstwa. Pani Violetta ukazuje również przypadek Piotra Mikołajczyka. Historia uświadamia nam jak bardzo wyrafinowanie policjantów, zmuszających do składania fałszywych zeznać może zrujnować życie drugiemu człowiekowi. To bulwersujące, że w Państwie prawa, prawo to nie daje nam poczucia sprawiedliwości i bezpieczeństwa. Szokuje również świadomość, że każdy z nas mógłby być na miejscu osób, którym przedstawiciele Temidy zrujnowali życie. Błędy systemowe zniszczyły życie wielu ludzi, życie, którego nie da się już cofnąć. Czy pieniężne zadośćuczynienia są rekompensatą? Myślę, że nie, że żadne pieniądze nie są w stanie wymazać, tego piekła, którego doświadczyli niesłusznie skazani! „Będziesz siedzieć. O polskim systemie niesprawiedliwość” to reportaż poruszający. To również dokument rzetelnej pracy Violetty Krasnowskiej, która jako specjalistka w tej dziedzinie z należyta starannością pochyliła się nad ofiarami polskiego wymiaru (nie)sprawiedliwości. Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Czarne https://czarne.com.pl/ http://www.czyt-nik.pl/recenzje/niewinnie-skazani/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
29-06-2020 o godz 10:44 bookarnia dodał recenzję:
Autorka w swoim reportażu obnaża wady Polskiego systemu sprawiedliwości. Pokazuje, że” jest on sprawiedliwy tylko w teorii i z nazwy”. Przerażające jest to, że olbrzymia ilość osób, która jest osadzona w więzieniach, jest niestety niewinna. Brak zachowania elementarnych zasad przyzwoitości i poprawności prowadzonych śledztw i dochodzeń, powoduje bałagan prawny i skazywanie niewinnych obywateli na pobyt w więzieniu. Przypadków tego typu jest bez liku. Tomasz Komenda, Piotr Mikołajczyk, Waldemar Tyburski, Michał Wierzgoń to przykłady ludzi, którym polski system sprawiedliwości zniszczył życie. Wszyscy oni mieli alibi, ale z powodu różnych (często trywialnych ) błędów policji czy prokuratury zostali skazani za zbrodnie, której nie popełnili. W celu podreperowania statystyk wykrywalności przestępstw policjanci, prokuratorzy i sędziowie niewinne osoby umieścili w zakładzie karnym. Wymuszanie zeznań, podstawianie świadków i inne tego typu działania miały na celu skazanie danej osoby na pobyt w wiezieniu. Policjanci i prokuratorzy otrzymywali nawet nagrody, za doprowadzenie do skazania osób, później uznanych za niewinne. Helsińska Fundacja Praw Człowieka, została powołana do życia w 1989 roku. Jej celem jest weryfikowanie spraw, co do których istnieje podejrzenie, że karę za dane przestępstwo odsiaduje niewinna osoba. Gdyby nie ta fundacja, być może sprawy tych niewinnych osób nigdy nie byłyby ponownie przeanalizowane i zweryfikowane. Jest to przerażająca perspektywa, ale taka jest smutna prawda. Wspólnym elementem tych spraw było to, że każda z tych osób miała pecha, znajdując się w złym miejscu i w złym czasie. W jednej sekundzie ich życie zmieniło się w koszmar. Pobyt w więzieniu zmienia życie danego człowieka na zawsze. Nie ma możliwości przywrócenia mu godności i zadośćuczynienia za wyrządzone krzywdy. Osoby wychodzące z więzienia po niesłusznie wydanym wyroku, są w większości wrakami ludzi, borykającymi się z problemami psychicznymi. Żadne pieniądze nie są w stanie zrekompensować straconych lat i utraconych możliwości. Konsekwencje złych decyzji prokuratorów i sędziów ponoszą również rodziny niesłusznie skazanych osób. Trauma, poczucie strachu i niemocy będzie towarzyszyło im do końca życia. „Będziesz siedział”, to wstrząsający i poruszający reportaż, który warto przeczytać. Pokazuje on niekompetencję i brak wiarygodności ludzi, którzy powinni stać na straży prawa.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-06-2020 o godz 20:03 booksoverhoes dodał recenzję:
Człowiek skazany za zabójstwo na 25 lat pozbawienia wolności na podstawie tylko jednego donosu - i to jeszcze złożonego przez osobę, której nawet nie było na miejscu zdarzenia? Podczas gdy świadkowie zarzekają się w sądzie, płaczą i powtarzają, że nie widzieli oskarżonego? I gdy nie wskazują na niego żadne realne dowody? Niemożliwe, prawda? Cóż, u nas wszystko jest możliwe. To zresztą nie jedyny przykład wyroku, który skazał niewinną osobę na wiele lat więzienia. Na odbijanie się od sądów kolejnej instancji, składanie apelacji, tysiące próśb o wykonanie badania wariografem i coraz bardziej rozpaczliwe próby zachowania resztek nadziei. W swojej książce Krasnowska przedstawia siedem takich historii. Na pewno jest ich zdecydowanie więcej. W reportażu pojawiają się wywiady z ofiarami tych niesprawiedliwych wyroków, z ich obrońcami, a także z pracownikami Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, którzy codziennie na swoich biurkach znajdują dziesiątki listów od osób, uważających, że zostały niesłusznie skazane. Część tych historii jest najprawdopodobniej wyssana z palca, ale znajdują się też takie przypadki, kiedy wszystko wskazuje na to, że ktoś został niesłusznie oskarżony. I tym ludziom Fundacja stara się pomóc, nieraz przez całe lata. W książce pojawiają się także fragmenty zeznań, uzasadnienia wyroków sądowych i odrzuconych apelacji - niektóre są naprawdę absurdalne. Są też opisy zbrodni, nieraz bardzo dramatyczne i pełne przerażających szczegółów. Oskarżeni mówią Krasnowskiej o swojej długoletniej walce, która dla niektórych z nich wciąż trwa. Tak, część tych ludzi dalej odsiaduje wyroki, podczas gdy prawdziwi mordercy być może dalej są na wolności. Mówią o tym, jak zostali wyrwani ze swojego życia, i to jeszcze w młodości. Nawet jeśli już wyszli z więzienia albo jeśli zostaną jeszcze uniewinnieni, straconych lat nie uda im się już nigdy odzyskać. Przerażające jest też to, że nikt nie odpowiedział (i najprawdopodobniej nigdy nie odpowie) za wyrządzone im krzywdy. Policjanci, który źle wykonali swoje obowiązki, w rażący sposób nie zastosowali się do procedur, prokuratura, która przeprowadziła śledztwo po łebkach, starając się wszystkie dowody przyporządkować do tego jednego oskarżonego, zamiast rzetelnie badać każdy trop. Bo tak było łatwiej? Sądy, które nawet nie zwróciły uwagi na uchybienia i nieścisłości w aktach oskarżenia. Bo po co? Podczas czytania tej książki nie opuszczało mnie wrażenie, że wszystkie opisane tu sytuacje wydają się zwyczajnie absurdalne. Jak ktoś pozwolił na coś takiego? Jak ktoś mógł nie zauważyć, że to się wszystko w ogóle nie trzyma kupy? Natomiast druga myśl, która dalej obija mi się gdzieś z tyłu głowy, jest naprawdę przerażająca. Tak naprawdę może to spotkać każdego z nas. Człowiek może być całkowicie niewinny, ale znaleźć się w złym miejscu w złym czasie. Albo mieć kilku źle życzących mu ludzi. I nagle ląduje za kratkami. Wydaje nam się to nierealne, bo w końcu niewinna osoba na pewno nie zostałaby skazana, prawda? Przecież sprawiedliwość zwycięża! Okazuje się jednak, że nie zawsze. Muszę niestety zwrócić uwagę na sposób, w jaki reportaż został napisany. Bardzo trudno było mi się przebić przez kilka pierwszych stron i cały czas myślałam tylko "tego się nie da czytać". Zdania miały dziwną składnię, styl był wręcz niedbały, do tego te wieczne powtórzenia (nie z rodzaju tych zamierzonych, które mają położyć na coś szczególny nacisk) i błędy typu "okazał się być sprawcą" zamiast po prostu "okazał się sprawcą". Na szczęście w miarę czytania przyzwyczaiłam się do tego stylu i zwracałam mniejszą uwagę na niedociągnięcia, a większą na samą treść, bo trzeba przyznać, że wciąga bez reszty. "Będziesz siedzieć" to mocny i trudny reportaż. Obnaża mankamenty systemu karnego, lenistwo i krótkowzroczność jego pracowników, wynikające z nacisków "z góry" albo po prostu z chęci jak najszybszego zamknięcia sprawy. Opowiada smutne, bolesne historie niewinnych ludzi i opowiada je dobrze. Widać świetne przygotowanie autorki, która rzetelnie przedstawia fakty, ale nie boi się też pokazywać swojego oburzenia. Reportaż zbudza w czytelniku całą gamę emocji, od niedowierzania przez smutek po bezsilność. Tym bardziej, że dotyczy naszego własnego polskiego podwórka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
06-06-2020 o godz 16:39 Sabina Pietraszek dodał recenzję:
Violetta Krasnowska w swojej książce porusza temat niewinnie oskarżonych. To wręcz niewiarygodne jak wielu zaniedbań dopuszczono się w przedstawionych sprawach. Z każdą stroną towarzyszyła mi złość, bezsilność, szok. Pełna recenzja znajduje się na blogu: https://worldbysabina.blogspot.com/2020/06/recenzja-bedziesz-siedziec-o-polskim.html
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-06-2020 o godz 15:43 Ruda Recenzuje dodał recenzję:
O polskim wymiarze sprawiedliwości powiedziano już sporo. Zazwyczaj jednak są to słowa mocne i brutalne, opinie głośne i niekorzystne. Ciężko się z tym nie zgodzić po przeczytaniu książki „Będziesz siedzieć”. W swojej publikacji Violetta Krasnowska przedstawia czytelnikom kilka spraw, z których każda kolejna wydaje się bardziej szokująca od poprzedniej. Na stronach powieści poznajemy ofiary systemowych błędów. Ludzi, którzy spędzili za kratkami całe lata. Niewinnych tracących życie i zdrowie z powodu błędów, niedociągnięć, przeoczeń. Wielokrotnie spotkałam się z przekornym stwierdzeniem, że więzienia są pełne niewinnych. A jeśli naprawdę tak jest? Jak wielu ludzi marnuje w zakładach zamkniętych najlepsze lata, ale nikt nigdy nie usłyszy ich historii? Tym lepiej, że książkowe sprawy ujrzały światło dzienne. Może kogoś to czegoś nauczy, zmobilizuje do lepszej pracy, skłoni do zastanowienia się kilka razy przed wydaniem wyroku. Choć temat jest niewątpliwie chwytliwy, to wydaje się, że o niewielu spośród podobnych historii jest głośno. Nic dziwnego, bowiem zawsze wypadałoby wówczas wskazać winnego. Nie tylko kogoś, kto zbrodnię rzeczywiście popełnił, ale także tych, którzy wskazali palcem na kogoś, kto na to nie zasłużył. Bo oni także są zbrodniarzami- ci, którzy ferują wyroki. „Będziesz siedzieć” to zbiór takich kontrowersyjnych spraw. To opowieść o niewinnych w zakładach zamkniętych. Próba zrozumienia, jak coś takiego mogło się wydarzyć. Autorka książki analizuje kolejno kilka przypadków, głośno i bez zahamowań omawiając wszystkie elementy, które doprowadziły książkowe postacie do więzienia. Nie ukrywam, że podczas lektury sama nie mogłam w to wszystko uwierzyć. Lista błędów rozszerzała się w zaskakującym tempie, a bardzo trudno było usprawiedliwić ich popełnienie. Widać, że Krasnowska włożyła w tę publikację nie tylko czas i energię, ale także emocje. Bardzo dobre przygotowanie idzie w parze w dużym poruszeniem, którego nie sposób pominąć w takich przypadkach. Autorka opisała wszystkie historie szczegółowo, zwracając uwagę czytelnika na najważniejsze elementy. Jej opowieści przypominają dobre thrillery. Niestety, oparte na faktach. Takie książki ciężko się czyta. Bo zawsze pojawia się taka smutna refleksja, że te krzywdy wyrządzili ludziom inni ludzie. Co w tym przypadku jest najgorsze? Nieprofesjonalizm, zakłamanie, lenistwo, opieszałość i brak empatii. To błędy, często świadome, osób, które powinny wartość życia ludzkiego znać najlepiej i o szacunku dla drugiego człowieka pamiętać. Podczas lektury nasunęło mi się wiele pytań. Jak żyć po czymś takim? Czy każdy z nas może czuć się zagrożony? Czy powinniśmy mieć dowody na poparcie naszej niewinności? Może wydaje się, że wyolbrzymiam, ale oni też byli niewinni, a skończyli w więzieniu. Bardzo mocny tytuł. Dużo informacji. Mnóstwo refleksji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-05-2020 o godz 17:41 asia gębicz dodał recenzję:
Tej książki nie będziesz czytać spokojnie. Po każdej przeczytanej stronie coraz bardziej będzie zalewać Cię krew i nóż w kieszeni otwierać na tą jawną ignorancję i niesprawiedliwość! Te historie,które tutaj zostały przedstawione-to się po prostu w głowie nie mieści,że wystarczy jeden zwykły donos,jeden anonimowy telefon i jesteś ,,ugotowany" na całe życie To jest kpina,że obrońca na pół godziny przed rozprawą dostaje akta osoby,której ma bronić! A policja wielokrotnie idzie na łatwiznę,bo śledztwo musi się skończyć sukcesem,bo kierownictwo naciska... A potem sąd... Widocznie musisz być winny,skoro przed nim stoisz. Przecież tylu ludzi wcześniej nie mogło się mylić. I tak wzajemne kółko koszmaru zaciska Ci pętlę na szyję. A Ty,żeby się potem wybronić,potrzebujesz mnóstwa pieniędzy,uporu i siwych włosów na głowie. I nie myśl,że nawet jeśli uda Ci się jakimś cudem opuścić więzienie,to zapomnisz. Bo tego,co Ciebie tam spotkało nie da się zapomnieć. Proszę...nie przechodźcie obojętnie obok tej książki. Im więcej nas będzie wiedziało,tym więcej powie NIE. I może małymi kroczkami uda się sprawić,że coraz mniej niewinnych ludzi będzie zasiadać na ławie oskarżonych. Bo jak mówi jeden z bohaterów ,,to może spotkać naprawdę każdego..wystarczy złe miejsce,zły czas albo donos kogoś nieżyczliwego...I będziesz w więzieniu na wiele lat".
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-05-2020 o godz 14:19 CherryLadyReads dodał recenzję:
W społeczeństwie krąży taka anegdotka, że w więzieniach jak zapytać osadzonego za co siedzi, to każdy odpowie, że za niewinność. Jednak są historie, które pokazują, że organy mające wymierzać sprawiedliwość nie zawsze działają w myśl zasady, że należy rozpatrywać wszystkie wątpliwości w sprawie, na korzyść oskarżonego. I „Będziesz siedzieć” jest właśnie publikacją, która obnaża wadliwość naszego systemu sprawiedliwości, a może raczej niesprawiedliwości, jak to trafnie ujęła Violetta Krasnowska w podtytule swojego reportażu. Na pewno słyszeliście o głośnej sprawie Tomasza Komendy, który 18 lat czekał na uniewinnienie w sprawie zbrodni, której nie popełnił. Mimo wielu świadków potwierdzających jego alibi, mimo braku rozpoznania przez osoby, bawiącej się na imprezie sylwestrowej, podczas której zostaje zgwałcona i zamordowana 15-letnia dziewczyna, mężczyzna został skazany na 25 lat pozbawienia wolności. Jedyny dowód? Zeznanie sąsiadki Tomasza, która była skłócona z jego matką. I ten reportaż pokazuje, że to nie jest odosobniony przypadek. W więzieniach nadal karę odsiadują osoby, które zostały niesłusznie skazane za czyn, którego się w życiu nie dopuściły. „Mówią o tym statystyki: ponad osiemdziesiąt procent stojących przed sądem zostaje uznanych za winnych w pierwszej instancji. Tylko 2 procent zostaje uniewinnionych.” [1] Lektura „Będziesz siedzieć” sprawia, że człowiek traci wiarę w sprawiedliwość. Przerażające jest to, że wystarczy znaleźć się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze, by trafić na radar organów ścigania. Zeznanie sąsiadki, czy nawet samego sprawcy, może być wystarczającym dowodem obciążającym i rujnującym życie niesłusznie oskarżonego człowieka. Z książki dowiemy się również, jakie są możliwości odwołania się od wyroku i jakie instytucje mogą pomóc w takich sprawach. Jednak to nie zmienia faktu, że na każde kolejne rozprawy potrzeba nowych dowodów, a to powoduje, że cały proces dochodzenia do prawdy się wydłuża. Autorka spotkała się z kilkoma osobami, które przeżyły to piekło i widzimy jak wielką traumę noszą oni w sobie. Zmuszani do przyznania się do winy, przez łamanie swoich praw na policyjnych przesłuchaniach, zastraszani przez przesłuchujących, którzy wmawiają im, że i tak będą siedzieć, wprowadza ich w poczucie bezsilności. A jednak nie potrafią przyznać się do zarzucanych im czynów, by ubiegać się o przedterminowe zwolnienie. Jak maja okazać skruchę, skoro nie czują się winni, bo przecież nic złego nie zrobili. Czytając ten reportaż przypomniała mi się książka „Proces” Franza Kafki. Tylko, że o ile w „Procesie” była to fikcja literacka, o tyle historie w „Będziesz siedzieć” są prawdziwe, co przeraża jeszcze bardziej. Uważam, że warto przeczytać tę książkę, bo jak pokazało życie, niewiele trzeba by paść ofiarą niesprawiedliwości i pomówień, które mogą zniszczyć nasze życie. Warto poznać w jaki sposób śledczy manipulują dowodami czy analizami i wpływają na świadków by osiągnąć swoje cele i zamknąć sprawę. Pamiętajmy też, że policja podlega statystykom prowadzonych przez siebie spraw i im więcej ich jest rozwiązanych, tym lepiej są oceniani przez zwierzchników. A to może czasem wpłynąć na rzetelność i bezstronność prowadzonego dochodzenia. [1] Krasnowska Violetta, "Będziesz siedzieć. O polski systemie niesprawiedliwości", wyd. Czarne, 2020, ]
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Stan krytyczny Reszka Paweł
4.1/5
27,63 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Osiedle marzeń Chmielarz Wojciech
4.7/5
25,74 zł
39,90 zł
25,19 zł
Inne z tego wydawnictwa Farma lalek Chmielarz Wojciech
4.6/5
25,74 zł
39,90 zł
25,19 zł
Inne z tego wydawnictwa Gottland Szczygieł Mariusz
4.4/5
25,74 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Fuerte Bajon Kasper
0/5
27,65 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pusty las Sznajderman Monika
5/5
28,97 zł
44,90 zł
27,19 zł
Inne z tego wydawnictwa Poniemieckie Kuszyk Karolina
4.0/5
28,97 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Poufne Grynberg Mikołaj
4.5/5
22,51 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Przejęcie Chmielarz Wojciech
4.2/5
25,74 zł
39,90 zł
25,19 zł
Inne z tego wydawnictwa Wampir Chmielarz Wojciech
4.6/5
22,51 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Farby wodne Ostałowska Lidia
0/5
28,97 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gambit królowej Tevis Walter
5/5
27,65 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Bezmatek Marcinów Mira
4.1/5
25,74 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Olimpijki Sulińska Anna
4.3/5
31,12 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zombie Chmielarz Wojciech
4.5/5
25,74 zł
39,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Siedziałem w więzieniu. Prawdziwa historia Grek
4.5/5
30,99 zł
34,90 zł
24,79 zł
strona produktu - rekomendacje Skazane na potępienie Ornacka Ewa
4.6/5
21,96 zł
34,90 zł
strona produktu - rekomendacje Porwania Sławecka Monika
4.3/5
35,49 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Policjanci. Ulica Puzyńska Katarzyna
4.1/5
35,99 zł
39,90 zł
28,79 zł
strona produktu - rekomendacje Majami. Zły pies Górski Artur
1.9/5
31,49 zł
35,00 zł
25,19 zł
strona produktu - rekomendacje Kombinat zbrodni Ornacka Ewa
3.9/5
30,99 zł
34,90 zł
24,79 zł
strona produktu - rekomendacje bez znieczulenia Tadeusz W.
4.4/5
31,99 zł
34,99 zł
25,59 zł
strona produktu - rekomendacje Pani Stefa Kicińska Magdalena
3.6/5
35,49 zł
39,90 zł
28,39 zł
strona produktu - rekomendacje My, dzieci z obozów Holden Wendy
4.5/5
37,49 zł
42,00 zł
29,99 zł
strona produktu - rekomendacje Masa o bossach polskiej mafii Górski Artur
4.2/5
31,49 zł
35,00 zł
25,19 zł
strona produktu - rekomendacje Dziewięć rozmów o aborcji Romanowska Krystyna ...
3.8/5
36,49 zł
39,90 zł
29,19 zł
strona produktu - rekomendacje Byłem wykidajłą. Prawdziwa historia Grek
5/5
30,99 zł
34,90 zł
24,79 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.