Będzie dobrze (okładka miękka)

Sprzedaje empik.com 29,99 zł

29,99 zł 32,00 zł (taniej o 6 %)
0 zł za dostawę do salonu empik
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt u dostawcy
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Trudno zdefiniować, czy jest to biografia, kryminał, czy paniczny lament rozpaczy. Z pewnością to swego rodzaju list do czytelnika, w którym autor szczerze i wyjątkowo bezpośrednio dzieli się z nim przeszło trzydziestoma latami swojego życia. Wszyscy popełniają błędy, ale mało kto umie się do nich przyznać, nie mówiąc o ich upublicznieniu. I wcale nie po to, by zyskać sławę, rozgłos, lecz ustrzec ludzi przed tym, co spotkało jego. Autor opowiada o swojej życiowej drodze, od wzorowego ucznia i grzecznego chłopca, poprzez zdemoralizowanego, nowobogackiego karierowicza, bezdomnego bankruta, przykładnego męża, ojca i przedsiębiorcę, przez złodzieja, gangstera, aż po lata nawrócenia i duchowej odnowy. Znajdziemy tu wiele osobistych wyznań, wiele emocji, elementy tragiczne, społecznie nieakceptowalne, drażliwe, ale miejscami również humorystyczne. Ta autobiograficzna opowieść pomaga docenić najprostsze wartości, każe się nam zatrzymać i dostrzec sens w spokojnym, normalnym życiu. To książka dla każdego, kto wątpi w szczęście i spełnienie, jakie niesie zwykła codzienność.

„Już po pierwszym strzale wiedziałem, że polubiłem ten sport tak jak zapach prochu. Jest coś dziwnego w człowieku, że niektóre zapachy pochodzące od różnych przedmiotów stają się dla niego równie ulubione jak najlepsze perfumy. Moimi, oprócz Kenzo, są podkłady kolejowe i spalony proch strzelniczy. W pewnym sensie symbole odwzorowujące całe moje życie: luksus, wędrówka i zbrodnia. Straszne odkrycie, którego dokonałem w czasie, kiedy pisze ten akapit”.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Będzie dobrze
Autor: Leśniak Michał
Wydawnictwo: Rozpisani.pl
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 338
Numer wydania: I
Data premiery: 2016-03-07
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 22 x 147 x 208
Indeks: 19411354
 
Brak
ocen
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
6 recenzji
4/5
19-05-2016 o godz 10:30 Iwona_C_ dodał recenzję:
„Będzie dobrze” takie słowa często wypowiadamy jak mantrę, która ma przynieść nam lepszy los. Jednak nie dla wszystkich te słowa oznaczają coś dobrego, dla autora tej opowieści początkowo jest to raczej przekleństwo. Są to słowa, które zwiastują jedynie to, że dobrze nie będzie. Michał Leśniak w swojej powieści Będzie dobrze opisuje swoje życie. Robi to w ciekawy, nieco zaskakujący sposób, tym bardziej że dopiero jako osadzony zaczął interesować się szeroko rozumianą literaturą.
.....

Do książki Będzie dobrze podeszłam z pewną rezerwą. Nie wiedziałam, czego można się spodziewać po takiej powieści. Jednak w miarę czytania przekonałam się, że książka jest dobrze i ciekawie napisana. Może nie jest to arcydzieło, ale mimo trudnej tematyki, czyta się ją naprawdę przyjemnie. Autor nie wybiela siebie i swoich czynów, można odnieść wrażenie, że w swoim postępowaniu był nieco zagubiony, ale zawsze to był jego wybór. Książka jest napisana prostym i przystępnym językiem. Jednak osoby, które myślą, że będzie to tania sensacja przepełniona wulgaryzmami i szczegółowymi opisami występków, zawiodą się. Jest to opowieść w pełni wyważona i przemyślana. W książce znajdują się też fragmenty artykułów autora, jakie ukazały się na łamach czasopism takich jak „Znaki Czasu”. Co ciekawe Michał Leśniak przygotowuje również scenariusze do sztuk teatralnych, wystawianych przez amatorskie, więzienne teatry.

Michał Leśniak zapowiada, że powstanie kolejna powieść skupiająca się już bardziej na losach po osadzeniu w więzieniu i krótko przed tym wydarzeniem.

....

http://www.czytajac.pl/2016/05/bedzie-dobrze-michal-lesniak/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
17-05-2016 o godz 10:29 KobieceRecenzje365 dodał recenzję:

„Musiało minąć kilkanaście lat i wiele się wydarzyć, abym zrozumiał, że to nie cały świat zawziął się na mnie i nie ja znajduję się w jego centrum. Nie szukam już winnych moich niepowodzeń i nikogo za nie nie obwiniam. Nikogo poza samym sobą. Ta książka jest próbą rozliczenia się z przeszłością i publicznym wyznaniem win. Uważam, że lepiej uczyć się na cudzych niż na swoich błędach, więc skoro popełniłem ich tak wiele, to może ktoś na podstawie tego, co napisałem, uchroni swoje dziecko przed destrukcją. Potępiajcie mnie, drwijcie ze mnie... Ale nie traćcie życia na pogoń za pieniędzmi kosztem rodziny. Straconego czasu i miłości nie da się odkupić, nawet jeśli ciągle będziecie słyszeć w głowie, żeby się nie przejmować, bo „będzie dobrze”...”

Michał Leśniak urodził się 02.03.1974 roku w Warszawie. Podczas odbywania kary, zainteresował się prozą oraz poezją, i sam zaczął pisać wiersze, scenariusze oraz opowiadania. Od kilku lat jego artykuły są publikowane w miesięcznikach „Znaki czasu”, „Głos adwentu” oraz na portalu ejoba.pl.
Cały czas stara się o zmniejszenie wyroku.

To chyba pierwsza taka książka, która została napisana przez osadzonego, przy świetle więziennej żarówki. Nie wiem czy tę książkę można nazwać biografią, ale w moim odczuciu to zwierzenia mężczyzny, który próbuje rozliczyć się ze swoją przeszłością. Autor opisuje nam najważniejsze wydarzenie ze swojego życia już od najmłodszych lat. Widzimy jak za sprawą braku zainteresowania ze strony rodziców, którzy są pochłonięci własną karierą, chłopiec z tak zwanego „dobrego domu” staje się tym kim się staje. Sam sobie jest panem. Zaczynają się drobne oszustwa, wszystko się kręci wokół pieniędzy. Niestety tak samo wyglądało późniejsze życie Michała. Krótko mówiąc, całe jego życie było jednym wielkim oszustwem. Ale niestety najgorsze było dopiero przed nim, i skończyło się wyrokiem 25 lat pozbawienia wolności, za najgorszą zbrodnię, czyli zabójstwo.

Jestem pod wrażeniem tej książki. To w pewnym sensie spowiedź człowieka, którego życie potoczyło się w bardzo złym kierunku. To przestroga dla wszystkich ludzi, że za własne błędy trzeba płacić, bo one nigdy nie pozostaną bez echa. Takie czyny dzielą i potrafią odebrać nam o wiele więcej niż tylko pieniądze. Szczerość z jaką autor przedstawia nam swoje życie, jest bardzo wzruszająca, i łatwo jest spostrzec, jak cienka granica oddziela dobro od zła.
Mimo że pan Michał próbował opisywać swoje życie na sucho, bez żadnych emocji, to czasami mu się to nie udawało, bo sama odczuwałam ten gniew i ból, który w danym momencie mu towarzyszył.

Jest to pierwsza książka Michała Leśniaka, ale mam nadzieję, że nie ostatnia. Książka napisana bardzo dobrze. Nie jest nudna, ale to chyba nikogo nie dziwi. Zwierzenia pana Michała wciągają i nie pozwalają nam nawet na chwilę odsapnąć.

Przyznam szczerze, że na początku byłam sceptycznie nastawiona do lektury tejże powieści, ale teraz wcale nie żałuję, że miałam możliwość poznać losy Michała Leśniaka.

Koło tej książki nie wolno przejść obojętnie. Ta książka wstrząsa oraz porusza do głębi.
Myślę, że warto przeczytać ją ku przestrodze..... życie po prostu lepiej smakuje na wolności niż zza kratami więziennych okien.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu PWN.

Data wydania: 16.03.2016

Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-05-2016 o godz 22:09 andy dodał recenzję:
Książka mimo że spodziewałem się tematyki po przeczytanym w necie fragmencie bardzo mnie zaskoczyła, nie jest to wcale pełne osobistych wynurzeń wyznanie. Michał Leśniak przede wszystkim świetnie pisze, ma lekkie pióro, naprawdę z przyjemnością przeczytałem tą książkę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
09-05-2016 o godz 18:31 Qulturasłowa dodał recenzję:
Mówi się, że fortuna kołem się toczy, ale tylko nieliczni przekonują się o prawdziwości tego stwierdzenia w sposób szczególnie bolesny. Do zmiany naszej sytuacji mogą przyczyniać się różne czynniki zewnętrzne i wówczas ciężko jest nam przygotować się na straty, które dotyczyć mogą każdej sfery naszego życia. Czasami jednak bywa tak, że to my sami, wykuwając nasz los, zbaczamy z prawidłowego kursu. Może to wynikać z naszej nieostrożności, niewiedzy, a czasami z pragnienia wykorzystania różnych skrótów w drodze do celu. Ten ostatni wariant zwykle wiąże się z balansowaniem na granicy prawa, bądź też z tego prawa łamaniem i zwykle bywa najgorszą z dostępnych opcji.
O tym, jakie są konsekwencję igrania z obowiązującymi zasadami i jak wielką krzywdę można swoim zachowaniem wyrządzić nie tylko sobie, ale również otoczeniu, doskonale wie Michał Leśniak. Swoje doświadczenia życiowe, które zaprowadziły go za kraty więzienia, opisuje w porywającej książce, którą można śmiało nazwać biograficzną, choć czyta się ją niczym dobry kryminał. Pozycja „Będzie dobrze”, opublikowana nakładem wydawnictwa Rozpisani.pl, to swego rodzaju spowiedź, mająca na celu nie tylko rozliczenie się z popełnionych grzechów, ale również uwrażliwienie czytelnika na to, jak łatwo można popełnić daleko idący w swych skutkach błąd. I choć nieustannie słyszymy na swej drodze pocieszenia i zapewnienia, że będzie dobrze, że wszystko się ułoży, to niekiedy słowa te tworzą w naszej głowie mylny obraz rzeczywistości. Bowiem nic nie ułoży, jeśli nie będziemy brali odpowiedzialności za nasze czyny, jeśli nie zmienimy negatywnych postaw i schematów myślenia. Dlatego też po książkę powinien sięgnąć każdy, czytając ją ku przestrodze – niech nie zwiedzie nas nadmierna pewność siebie oraz przekonanie, że możemy wszystko.
Sięgamy do przeszłości autora, aż do okresu jego narodzin, szukając w życiorysie Leśniaka momentu, w którym z grzecznego chłopca z dobrego domu przeistoczył się w buńczucznego trzynastolatka sięgającego po papierosy i alkohol. Nieustanna nieobecność rodziców, narodziny siostry nie tłumaczą postępującej degradacji osobowości i pierwszych prób, mających na celu sprawdzenie, jak daleko może się posunąć. Pierwsze wagary, złe oceny i brak promocji do kolejnej klasy – to wszystko sygnały ostrzegawcze, choć dyskusyjne jest, czy szybka reakcja rzeczywiście wpłynęłaby na przyszłe losy bohatera. Przykro jest czytać o metodach zarobkowania szczególnie, że z taką kreatywnością i odwagą, Leśniak mógłby naprawdę wiele osiągnąć. Wykazując się niezwykłą przedsiębiorczością imał się on różnych zajęć, prowadził chociażby szkolny sklepik, ale dopiero odkrycie giełdy i dużych pieniędzy sprawiło, że młody jeszcze chłopak zachłysnął się możliwościami, jakie ona daje.
Utrata pieniędzy, będąca ryzykiem wpisanym niemal w ten rodzaj zarobkowania powinna stać się dla Leśniaka nauczką i ostrzeżeniem, niestety stała się bodźcem do ucieczki. Od tej chwili jego życie przypominało szalony rollercoaster, z pospieszną ewakuacją do Krakowa i epizodem bezdomności włącznie. To zaczęły się kradzieże i oszustwa, tu narodziła się wielka miłość zakończona katastrofą. W jaki jednak sposób bohater trafił do więzienia? Co takiego wydarzyło się na przestrzeni kilku lat jego życia, iż obecnie, zamiast bawić się z ukochanymi dziećmi, spowiada się w więzieniu ze swoich czynów? Na te pytania odpowiedzi musicie poszukać w porywającej i niezmiernie angażującej książce, obejmującej nie tylko szczegóły techniczne kradzieży i wszelkich „przekrętów”, których Leśniak był autorem, ale również przeżycia wewnętrzne.
Niezwykle plastyczny styl i dokładne opisy procederów, pozwalają nam inaczej spojrzeć na przestępczą działalność, a być może nawet ustrzec się przed zostaniem ofiarą w przyszłości. I choć szkoda, że zabrakło szczegółów dotyczących samego skazania czy więziennego życia, to lektura książki skłania do zadumy i refleksji nad tym, jak łatwo można się w życiu zagubić oraz zatracić granicę pomiędzy dobrem a złem. W książce znajdziemy ponadto przytoczone artykuły autora, publikowane w popularnych miesięcznikach, a nawet sztukę teatralną, inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami. Wszystko to sprawia, że jesteśmy pełni podziwu dla talentu pobytu. Czekamy również z niecierpliwością na zapowiadaną książkę, która będzie niejako dopełnieniem biografii, przekonując nas ostatecznie, że – wbrew obiegowym opiniom – w życiu happy endy wcale nie są takie częste, zaś za błędy los każe sobie słono płacić …

Justyna Gul
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-04-2016 o godz 18:12 MARTA KACZMARCZYK dodał recenzję:
Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Naprawdę, dobra mocna rzecz. Nie nazwała bym tego ani biografią, ani zwierzeniami. To raczej relacja z życia młodego człowieka. Człowieka, który na każdym kroku miał pod górkę. W wielu sytuacjach sam tą drogę wybierał. Ale tak naprawdę to książka o samotnym zagubionym młodzieńcze, który przez brak uwagi w młodym wieku wpakował się w pierwsze kłopoty. A reszta to już jakoś poszła. Wszystko kończyło się źle. Na tyle źle, że obecnie autor siedzi w wiezieniu, gdzie odbywa kare pozbawienia wolności. Jednak mimo tego opisuje swoje dotychczasowe doświadczenia w bardzo umiejętny i porywający sposób. To książka która nie pozwala się odłożyć. Czasami, aż trudno uwierzyć, że książka to opis faktów, a nie tylko wymyślonych na potrzeby fabuły wydarzenia. A głównym przekazem książki jest to, aby w obecnym świecie umieć poświęcić czas nie tylko na bieg po kariere i pieniądze, ale również zainteresować sie dziećmi, które już we wczesnych latach są zagubione w tym przytłaczającym czasie.
Będzie dobrze. ! Książka naprawdę godna polecenia.

www.lubieczytac.blogujaca.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-04-2016 o godz 10:29 justy22 dodał recenzję:
"Będzie dobrze" Michała Leśniaka to niesamowita książka, to doskonały kryminał z elementami biograficznymi, wciąga niesamowicie, jest świetnie napisana.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Urodzony na Gestapo Bander Jerzy
0/5
21,99 zł
25,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Ona Gomółka Monika
4.5/5
32,99 zł
36,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Choroba refluksowa przełyku. Dieta i jadłospisy Opracowanie zbiorowe
4.3/5
30,99 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dla niej Przybyło Sylwester
0/5
14,49 zł
16,49 zł
Inne z tego wydawnictwa Kameleon 2 Gorsky Victor
0/5
34,99 zł
39,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Nietoperz i suszone cytryny Meller Marcin
4.4/5
29,99 zł
39,99 zł
Cena Mój Empik: 27,99 zł
strona produktu - rekomendacje Będzie bolało Kay Adam
4.4/5
24,49 zł
34,99 zł
strona produktu - rekomendacje Patolodzy Łopatniuk Paulina
4.5/5
29,49 zł
39,90 zł
strona produktu - rekomendacje Urwane ślady Szostak Janusz
4.7/5
31,99 zł
39,99 zł
strona produktu - rekomendacje Zawód położna Hazard Leah
5/5
29,99 zł
39,99 zł
strona produktu - rekomendacje Wakacje 1939 Lisiecka Anna
3.7/5
49,49 zł
64,90 zł
strona produktu - rekomendacje Kruche życie Westaby Stephen
4.8/5
29,99 zł
39,99 zł
Cena Mój Empik: 27,49 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.