Bajkał i góry Przybajkala (okładka  miękka, 01.2014)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

...Sławnoje morie, swiaszczennyj Bajkał...
 
Pisano o Bajkale wiersze i rozprawy naukowe. Powstały o nim legendy, nazywano go świętym Morzem. Zachwycano się jego majestatem, tajemniczością i lękano się ich równocześnie. Bajkał przyciąga, zachwyca, porusza i nakazuje wracać. Błękitne oko Syberii...
 
Nad Bajkał można pojechać, żeby ruszyć z plecakiem w dzikie góry, powłóczyć się po urokliwych zakątkach wybrzeży, napić się czystej wody wprost z jeziora bądź spróbować prawdziwego samogonu. Warto poznać kulturę Buriatów siedzących nad Bajkałem od wieków, rosyjskich Sybiraków, dotknąć historii polskich zesłańców, którzy odcisnęli na tej ziemi trwały ślad swojej pracy, wiedzy i umiejętności. Nad Bajkał można się wybrać nawet po to by leżeć plackiem na plaży i opalać się, bo słońca jest tam więcej niż nad Morzem Czarnym. Natomiast nad Bajkałem z całą pewnością nie spodoba się tym, dla których najważniejsza jest wygoda i dopięcie wszystkiego na ostatni guzik.
 
W rozdziałach opisano: Irkuck oraz okolice Irkucka (Angarsk, Usole Syberyjskie, Wierszyna); Wyspę Olchon, Góry Nadmorskie (Listwianka, Bolszyje Koty, Bolszoje Gołoustnoje, Zatoka Piaszczysta); Krugobajkałkę – czyli Kolej Bajkalską (Port Bajkał, Kułtuk); Chamar-Daban (Sludianka, Pik Czerskiego, Bajkalsk, Wydrino, Śnieżna, Tanchoj, Babuszkin/Mysowaja); Dolinę Tunkińską i Tunkińskie Golce (Tunka, Arszan, Dolina Kyngargi, Dolina Zun-Chandagaj, Kyren, Turan, Niłowaja Pustyn’, Chojto-Goł, Uzdrowisko Szumak, Szumackie Źródła, Mondy, Munku-Sardyk), Ułan-Ude i okolice (Iwołgińsk, wsie starowierów, Selenga), Półwysep Święty Nos (Ust’-Barguzin, Przesmyk Cziwyrkujski, Kułtuk, Zatoka Zmiejnaja, wyspy Uszkanii, Dolina Barguzińska); Północne Przybajkale (Siewierobajkalsk, Niżnieangarsk).
ID produktu: 1083226956
Tytuł: Bajkał i góry Przybajkala
Autor: Łukowska Alicja , Łukowski Jędrzej
Wydawnictwo: Sklep Podróżnika
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 510
Numer wydania: II
Data premiery: 2014-01-09
Rok wydania: 2013
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 52 x 189 x 127
Indeks: 13773120
średnia 5
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobne do ostatnio oglądanego