Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Ocena produktu
Nowości
Format
Autor
  • więcej
Seria
  • więcej
Język
Wydawca
  • więcej

Ebooki o historii Polski

Historia Polski jest pełna burzliwych wydarzeń, w tym wielu konfliktów zbrojnych. W naszej ofercie znajdują się ebooki o historii Polski od X do XXI wieku. Są to różnego typu publikacje naukowe i popularnonaukowe, w tym kroniki, biografie, wspomnienia, encyklopedie i słowniki historyczne, opowiadania czy powieści. Ich autorami są m.in. Sławomir Koper, Stanisław Cat-Mackiewicz, Iwona Kienzler, Szymon Nowak i Tomasz Stańczyk.

Ebooki historyczne o Polsce – czego można się z nich dowiedzieć?

Ebooki o historii Polski przybliżają najważniejsze momenty w dziejach naszego narodu. Można znaleźć np. e-książki o początkach państwa polskiego, w tym panowania władców i królów, począwszy od dynastii Piastów. Wiele publikacji jest także poświęconych roli Polski w konfliktach zbrojnych, w tym I i II wojnie światowej oraz powstaniach. Ich autorzy ukazują przebieg bitw, zastosowaną taktykę wojenną, wykorzystaną broń, fortyfikacje czy pojazdy pancerne.

Można także znaleźć ebooki historyczne o Polsce, przedstawiające sylwetki najważniejszych władców i dowódców, w tym Józefa Piłsudskiego, Henryka Dąbrowskiego, Romana Dmowskiego, Bolesława Chrobrego, Jana III Sobieskiego czy Kazimierza Wielkiego. Czytelnik może poznać mało znane fakty i ciekawostki na temat ich życia, najważniejsze osiągnięcia oraz porażki.

Ebooki o historii Polski współczesnej

Do wyboru są również ebooki historyczne o Polsce współczesnej od XX wieku. Można dzięki nim poszerzyć swoją wiedzę m.in. na temat politycznych i gospodarczych przemian ustrojowych. Elektroniczne wersje książek historycznych omawiają także rzeczywistość okresu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, działania ruchów oporu czy okoliczności wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, NATO i innych organizacji międzynarodowych.

Ciekawą lekturą mogą okazać się ebooki o historii polskiego sportu, kultury, sztuki, muzyki, filmu czy architektury. W niektórych publikacjach zostały zamieszczone fotografie ważnych obiektów historycznych, np. pałaców, muzeów, zamków, skansenów, murów obronnych itp.

Sprawdź, jak wiele ciekawych ebooków historycznych o Polsce znajduje się w naszej ofercie i znajdź pośród nich pozycję, która pozwoli lepiej poznać dzieje naszego państwa.

więcej

Przeczytaj więcej o ebookach

Sprawdź więcej artykułów!