Asertywność na co dzień, czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi (okładka miękka)

Oferta empik.com : 20,72 zł

20,72 zł 29,90 zł (-30%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Sujak Elżbieta Książki | okładka miękka
21,87 zł
asb nad tabami
Król Artur Książki | okładka miękka
22,91 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Poradnik poleca:

Asertywność pozwala na spokojne i stanowcze wyznaczanie granic, wyrażanie swoich potrzeb i oczekiwań, odmawianie bez poczucia winy, tłumaczenia się i usprawiedliwiania.

Autorka książki, doświadczona psychoterapeutka, poprowadzi cię przez 3 etapy procesu wypracowywania asertywności: będziesz mógł poznać przyczyny jej braku, wkroczyć na drogę do zmiany i poradzić sobie z trudnymi sytuacjami w domu i w pracy. Dowiesz się, jak zbudować właściwą samoocenę, pozbyć się lęków, poczucia winy i wstydu. Przekonasz się, jak wielki wpływ na asertywną postawę ma poczucie własnej wartości i jak dużą rolę w jego budowaniu odgrywa okres dzieciństwa.

Poradnik pomoże ci w nauce rozpoznawania oraz wyrażania swoich emocji, myśli i przekonań. Dowiesz się, jak wypracować asertywną postawę w kontakcie z klientem lub w relacji ze zwierzchnikiem. Jeśli jesteś rodzicem, zrozumiesz, jak wychować dziecko, aby miało poczucie własnej wartości. Poznasz sposoby na radzenie sobie z lękiem przed odrzuceniem czy odmową. Lektura poradnika pomoże ci w naturalny sposób reagować asertywnie i doceniać tę postawę u innych

Dzięki poradnikowi dowiesz się, jak asertywnie:

  • - wyznaczać granice i szanować terytorium innych
  • odmawiać bez poczucia winy
  • wyrażać swoje emocje, myśli, oczekiwania
  • przyjmować informacje od innych
  • reagować na krytykę i atak
  • wyrażać prośbę i radzić sobie z lękiem przed odmową

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Asertywnosc na co dzien

Tytuł: Asertywność na co dzień, czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi
Seria: Samo sedno
Autor: Wróbel Agnieszka
Wydawnictwo: Edgard
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 200
Numer wydania: I
Data premiery: 2011-11-02
Rok wydania: 2011
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 209 x 14 x 148
Indeks: 10323557
średnia 4,6
5
33
4
5
3
7
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
19 recenzji
19-02-2012 o godz 00:48 przez: Marta mama Nikusia
Uważam, że to fantastyczny poradnik dla rodziców, którzy chcą wychowywać dzieci na szczęśliwych i pewnych siebie ludzi. Książka pomaga nam w zrozumieniu samych siebie, w funkcjonowaniu w otoczeniu tak by zachować własną odrębność, żyć w zgodzie ze swoimi poglądami i uczuciami. Dzięki niej lepiej zrozumiemy potrzeby naszych dzieci w każdym wieku i być może stosując się do wskazówek autorki unikniemy konfliktów z dorastającym dzieckiem.

Nie zdawałam sobie sprawy z istoty asertywności w naszym życiu dopóki dokładnie nie przestudiowałam tego poradnika. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
24-08-2018 o godz 06:05 przez: Anna Bojanowska
To powinna być lektura obowiązkowa każdego człowieka.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
5/5
05-01-2016 o godz 09:40 przez: Anna Sikorska
Na każdym kroku spotykamy się i stosujemy różne sposoby manipulacji. Można powiedzieć, że życie społeczne bez takiego wzajemnego oddziaływania nie jest możliwe: dzieci mają swoje sposoby na wymuszanie tego co chcą na rodzicach, rodzice na dzieciach, pracownicy na pracodawcach, pracodawcy na pracownikach i tak dalej. Wszędobylskość wywierania na nas i przez nas wpływu nie jest jednak problemem. Jesteśmy indywidualnymi jednostkami, które chcą przekazywać/ komunikować swoje potrzeby i stawiać granice, w które bardzo łatwo mogą wkroczyć inni dzielący się swoimi pragnieniami. Od sposobu komunikacji zależy to czy będziemy czuć się dobrze i jakie będą nasze relacje z ludźmi.
Dzięki życzliwości Agnieszki Krizel, autorki bloga „Recenzje Agi" do moich rąk trafiła książka Agnieszki Wróbel „Asertywność na co dzień czyli jak żyć w zgodzie ze sobą i innymi” wprowadzająca nas w prosty sposób w zawiły świat psychologii, przybliżająca podstawowe potrzeby każdego człowieka. Autorka uświadamia nas jak bardzo ważne jest wyznaczanie granic i odpowiedni przekaz pozwalający otoczeniu zrozumieć nasze potrzeby. Dowiemy się również, jakich ludzi unikać, a jeśli już musimy z nimi obcować to w jaki sposób formułować zdania, by nie wzbudzać ich agresji.
Poza wyznaczaniem własnego pola czytelnicy dowiedzą się w jaki sposób zwracać się do dzieci, aby budować ich poczucie własnej wartości. Pozwala również na diagnozę własnego sposobu komunikacji z pociechą/ wewnętrznym dzieckiem/ modelu wyniesionego z dzieciństwa. Przekonuje nas, że nikt z nas nie żyje w idealnym świecie z idealnymi rodzicami, dlatego trudno nam o lepsze wzorce, ale możemy starać się zmienić dla siebie, dzieci i otoczenia, co nie znaczy, że musimy innym się podporządkowywać. Wręcz przeciwnie: musimy jasno postawić granice i odpowiednio je komunikować. Odpowiednia diagnoza swojej i bliskich osobowości pozwoli na zyskanie i wymaganie szacunku.
W publikacji znajdziemy wiele przykładów, które będą wielką pomocą w życiu codziennym i zawodowym. Autorka nauczy nas prosto komunikować swoje potrzeby i uczucia bez obrażania innych.
„Asertywność na co dzień” to doskonała lektura dla osób, które czują się ofiarami otoczenia lub dostrzegają, że ich relacje z bliskimi praz współpracownikami nie są dobre.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
19-12-2011 o godz 07:19 przez: Czytelniczka
Świetna książka - jasno i rzeczowo wyjaśnia, czym jest asertywność oraz podpowiada, jak wprowadzić ją we własne życie. Autorka (warto podkreślić, psycholożka od lat zajmująca się zagadnieniem asertywności) właściwie oferuje czytelnikom fachowy trening, przeprowadza przez "diagnozę" sytuacji wyjściowej i krok po kroku pokazuje, jak zachowywać asertywność w różnych sytuacjach - zarówno prywatnych, jak i zawodowych. Myślę, że ta książka pomoże każdemu - obok porcji wiedzy zawiera solidną dawkę ćwiczeń, które pomogą zwiększyć asertywność i uczniowi, i studentowi, i rodzicowi wychowującemu dziecko, i pracownikowi dużej firmy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-06-2015 o godz 00:00 przez: Blanka Nowak
Zagadnienia związane z asertywnością bardzo mnie interesują. Tymczasem to co znalazłam w książce Agnieszki Wróbel bardzo mnie przekonało, wszystkie aspekty tego zagadnienia wytłumaczone są bardzo dokładnie i w sposób przystępny. Polecam wszystkim, którzy czują, że w jakikolwiek sposób mają problemy ze swoją asertywnością.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-05-2015 o godz 00:00 przez: Zuzanna Kuczyńska
Cały czas uczę się bycia asertywną, ta książka bardzo mi w tym pomaga. To jeden z lepszych poradników jakie przeczytałam, wciąż do niego zaglądam, bo wiele wyjaśnia. Motywuje mnie do zmiany postępowania i spojrzenia na swoje różne zachowanie inaczej niż dotychczas. To bardzo cenne doświadczenie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-07-2012 o godz 14:07 przez: Clea777
Świetna książka i zupełnie inna jeśli chodzi o tą tematykę. Szczególnie polecam osobom, które chcą wychować dziecko asertywnie zachowujące siię. Książkę przyjemnie się czyta bo prostym językiem została napisana a dodatkowo nie nasiąknięta jest naukowymi frazesami o asertywności.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-03-2021 o godz 11:59 przez: wariatka12
Dużo ćwiczeń oraz ciekawych przykładów. Napisana prostym językiem, ale jednocześnie przedstawiająca dużo treści, zarówno dla osób, które mają poczucie, że nie są w ogóle asertywne, ale też dla tych, którzy chcą poprawić poziom swojej asertywności.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
11-12-2013 o godz 18:58 przez: anonymous
Książka ogólnie ciekawa ale uważam że jest przeznaczona dla osób które dopiero zaczynają zgłębiać temat asertywności. Książkę czyta się szybko. Chociaż uważam że więcej można się dowiedzieć z podsumowań na końcu rozdziału niż samego rozdziału.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-02-2018 o godz 06:59 przez: Anna Buszta
Bardzo przydatna książka. Niby poradnik a wiedza jak z encyklopedii. Wszyscy wiemy o sobie wszystko a po przeczytaniu tej pozycji okazuje się, że jeszcze tak niewiele. Polecam, warto przeczytać, warto do niej wrócić.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
31-10-2011 o godz 12:00 przez: NatalaF
Panią Wróbel kojarzę z różnych warszatów asertywności, bardzo się cieszę, że napisała książkę na ten temat. Na pewno pomoże wielu osobom. Zdążyłam już do niej zajrzeć - zapowiada się bardzo ciekawie i pomocnie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
10-08-2016 o godz 08:47 przez: adrian
Przedstawia w miarę w prosty sposób podstawy tematu, bez bardziej zaawansowanego wgłębiania się w szczegóły.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-03-2016 o godz 18:10 przez: Ewa Zejma
Książka niezwykle ciekawa, napisana prostym językiem, fajne, mądre rady, temat świetnie zgłębiony
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
09-11-2021 o godz 23:40 przez: Patrycja
Książka niestety pogłębiła moje problemy zamiast pomóc mi w ich rozwiązaniu :(
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-02-2021 o godz 03:19 przez: Igor
Wspaniała książka. Warto przeczytać jeżeli nie wiesz jak postawić na swoje.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
29-01-2016 o godz 10:53 przez: Robert Rogała
Dobra książka o tym jak być asertywnym i co to oznacza, warto przeczytać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-09-2021 o godz 15:43 przez: dandela
Porządny podręcznik. Przystępny i użyteczny.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-08-2021 o godz 12:18 przez: lenault
Szybko i sprawnie
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-06-2021 o godz 17:19 przez: jakub okruta
Dobra książka
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tej serii Pewność siebie Król Artur
3.9/5
22,91 zł
29,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego