As Long As You Are (Płyta Analogowa)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Oferta BISMUSIC : 109,99 zł

109,99 zł
InPost 11,50 zł
W magazynie BISMUSIC
Wysyłka w 24 godziny

Oferta dvdmax : 114,98 zł

Wszystkie oferty

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Future Islands to zespół, którego blask zawsze był widoczny. Jeden moment mógł ich katapultować do światowego uznania, ale po prostu robili to, co zawsze robili - wlewając swoje serce i duszę w każdą chwilę i kierując wielką moc sztuki by szerzyć miłość i nadzieję. Jednak sukces jest kapryśną bestią. Wypalenie, zwątpienie w siebie, zmaganie się z oczekiwaniami; Future Islands przechodzili przez to wszystko, czego efektem jest album As Long As You Are, mówiący o zaufaniu, triumfalnie rozpoczynający trzeci akt. Długie, ciężkie lata w drodze i poczucie ciągłego oddalania się od czegoś, ukształtowało zespół na wiele sposobów, zarówno duchowo, jak i fizycznie. Zawsze odchodząc, nigdy przybywając, horyzont jest celem niemożliwym do ścigania, nigdy go nie złapiemy. Jednak As Long As You Are spogląda w inną stronę. Patrzy czule na to, do czego musimy wrócić - do domu i jak to nas odżywia, niezależnie od tego, jak daleko jesteśmy. Ten szacunek zaczyna się od okładki, z dziewiczym domem otoczonym surowym naturalnym pięknem słońca błyszczącego na wodzie. Jest także w otwierającym całość utworze „Glada”, piosence o odrodzeniu uczucia i bycia godnym miłości. Jest także w kończącym płytę „Hit The Coast”, gdzie nowy początek i świadomość, że czekają lepsze rzeczy, łagodzą ból pakowania samochodu i wyjazdu na dobre. Lecę i jestem wolny - śpiewa Herring nad delikatnymi, błogimi syntezatorami Gerrita Welmersa. 

I nie płaczę. W międzyczasie As Long As You Are patrzy zarówno w przeszłość, jak i w przyszłość, konfrontując stare duchy i nową nadzieję. Przede wszystkim jest to płyta pełna palącej uczciwości i odkupienia. To poczucie optymizmu i tęsknoty jest napędzane przez nowo odkryte szczęście i wewnętrzny spokój. Herring teraz spędza dużo czasu ze swoją nową partnerką w jej rodzinnej Szwecji. I to uczucie zadowolenia pozwoliło zagoić się starym ranom, kończąc różne bolesne rozdziały. Wyciąganie się z mojej przeszłości to forma terapii - powiedział, dodając: Bycie szczęśliwym po raz pierwszy od dłuższego czasu sprawiło, że poczułem się swobodniej do odkrywania siebie i zaakceptowania pewnej prawdy. Otrzymujemy więc brutalnie szczere „I Knew You” i „City's Face”, z których oba przejmują skutki toksycznych związków, a „Plastic Beach”, piosenka, która muzycznie doskonale zawiera w sobie rosnącą euforię i nieskrępowaną radość zespołu, konfrontuje dysmorfię ciała i akceptowanie zarówno naszego wyglądu, jak i miłości, z powodu której uważają nas za pięknych. Jest też „For Sure”, główny singiel i piosenka, która nawiązuje do uroku Singles (który powstał z pomysłu pozostałego po epoce tego albumu i jest zasilany tym samym gitarowym brzmieniem Welmersa użytego w „A Dream Of You And Me” i „Fall From Grace”). Przez cały czas twórczość Herringa jest zgodna z tematyką; jest trochę bardziej powściągliwy niż wcześniej i trochę cieplejszy. 

A także mądry. Jak zawsze ładnie w oprawie nowofalowej, synth-popowej, pełnej jasnych melodii i niebiańskich refrenów. Słychać poświęcenie czasu zarówno na pisanie, jak i nagrywanie, które pozwoliło zespołowi „przesunąć granice” - jak mówi basista William Cashion; ballady są wolniejsze i bardziej dramatyczne, podczas gdy optymistyczne utwory mają nieco więcej iskry i natarczywości. Pod względem brzmieniowym dzieje się więcej - mówi Welmers. Wszyscy spędzali więcej czasu na brzmieniem na tej płycie i mogliśmy naprawdę pomyśleć o dodaniu rzeczy, dużo gitary i mało dźwięków syntezatora w tle. Wszyscy się do tego przyczyniliśmy. Rezultatem jest pełniejsze, gęstsze brzmienie, z bogatym gobelinem warstw. Nasza najlepiej brzmiąca płyta w historii - mówi Herring. Po części jest to spowodowane tym, że zespół po raz pierwszy przejął oficjalne obowiązki produkcyjne (As Long As You Are został wyprodukowany we współpracy z inżynierem Stevem Wrightem w jego Wrightway Studios w Baltimore). Ale sprowadza się to również do innej poważnej zmiany dla Future Islands - oficjalnego dołączenie perkusisty Mike'a Lowry'ego jako pełnoprawnego członka i autora piosenek. Jest bezpośredniość w pisaniu z perkusistą - mówi Cashion. Więcej energii. Dla Lowry'ego As Long As You Are to najbardziej idealna sytuacja nagraniowa, jakiej kiedykolwiek byłem częścią. Wszyscy naprawdę wspierali pomysły innych i pozwalali nam na przestrzeń i czas otworzyły każdemu kanał do wyrażania swojej prawdy i sprawiedliwości, pracując nad sztuką. Czułem się, jakbym naprawdę stał się częścią czegoś. To „coś” to wyjątkowy zespół, który teraz swobodnie radzi sobie z krytyką i sukcesem, na który tak ciężko pracowali. 

As Long As You Are ugruntowuje reputację Herringa jako jednego z najbardziej fascynujących, sprytnych autorów tekstów współczesnej muzyki, poetą na równi z takimi jak Theodore Roethke, który tak go inspirował i miał na niego wpływ. I zakłada, że ​​Future Islands jest jednym z wielkich zespołów, który dojrzał w centrum uwagi i po prostu brzmi komfortowo będąc sobą. W końcu to doprowadziło ich tak daleko. Jako artysta zawsze obawiasz się, że się zestarzejesz, a ludzi nie będzie to obchodziło - mówi Herring. Ale tak powinniśmy brzmieć i dla nas to jest najlepszy kierunek. „As Long As You Are” to kolejny krok w definiowaniu, czym jest Future Islands i to jest naprawdę ważne. 

Tracklista:

1. Glada 
2. For Sure 
3. Born In A War 
4. I Knew You 
5. City’s Face 
6. Waking 
7. The Painter 
8. Plastic Beach 
9. Moonlight 
10. Thrill 
11. Hit The Coast

ID produktu: 1251848326
Tytuł: As Long As You Are
Wykonawca: Future Islands
Dystrybutor: Sonic Distribution
Data premiery: 2020-10-06
Rok nagrania: 2020
Producent: 4AD
Nośnik: Płyta Analogowa
Liczba nośników: 1
Rodzaj opakowania: Standard
Wymiary w opakowaniu [mm]: 317 x 351 x 7
Indeks: 36525515
Brak
ocen
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez .

Zobacz także

Inne tego wykonawcy Singles Future Islands
4.5/5
58,99 zł
56,04 zł
Inne tego wykonawcy On The Water Future Islands
0/5
60,99 zł
57,94 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego