Art deco. 100 antystresowych kolorowanek (okładka  twarda, 04.2015)

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Odkryj dwa spośród najważniejszych stylów artystycznych XX wieku: art nouveau i art deco. Art nouveau, które pojawiło się podczas belle epoque, jest hymnem do natury, spiralnych ornamentów i kobiecych kształtów. Art deco, powstałe w szalonych latach 20., przeciwnie: uprzywilejowało geometrię, składając hołd innowacjom przemysłu. Świat zmysłowy i poetycki z jednej strony, czysta elegancja z drugiej. Zachwyć się kolorami, które ożywiają ten zbiór motywów i inspiracji.

Odpręż się i odkryj przyjemność tworzenia.

ID produktu: 1105505180
Tytuł: Art deco. 100 antystresowych kolorowanek
Tytuł oryginalny: Art Déco. 100 Coloriages Anti-Stress
Seria: Sztukoterapia
Autor: Lopez Elena
Tłumaczenie: Naczyńska Zuzanna
Wydawnictwo: Egmont Polska Sp. z o.o.
Język wydania: polski
Język oryginału: francuski
Liczba stron: 128
Numer wydania: I
Data premiery: 2015-04-08
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 22 x 303 x 213
Indeks: 16604797
średnia 4,5
5
11
4
2
3
1
2
1
1
0
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
7 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
09-12-2015 o godz 19:41 przez: groszek | Zweryfikowany zakup
Kolorowanki dla dorosłych, w ciągu zaledwie pół roku, stały się tak popularne, że zasłużyły na oddzielne regały w księgarniach i stanowią już osobną i wcale niemałą gałąź rynku wydawniczego. Skąd aż taka popularność? Cóż, żyjemy w biegu, wciąż się gdzieś spieszymy, a ilość stresów i pilnych rzeczy do załatwienia raczej rośnie niż maleje. A kolorowanie bardzo odpręża, pomaga wyłączyć się z natłoku spraw codziennych. Zajmując ręce, kieruje myśli w przyjemniejsze rejony, uspokaja, rozwija wyobraźnię. Działa trochę jak medytacja ;)
"Art deco" to pozycja zupełnie wyjątkowa w kategorii kolorowanek dla dorosłych. Ilustracje autorstwa Eleny Lopez przybliżają dwa style ważne dla sztuki początków XX wieku - art nouveau i art deco. Do pokolorowania dostajemy eleganckie motywy i detale architektoniczne, stylizowane witraże, okładki czasopism oraz obrazy znanych malarzy tego nurtu (Alfonsa Muchy i Tamary Łempickiej).

Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-04-2015 o godz 15:02 przez: Aneta Aksamit | Zweryfikowany zakup
Cudowny powrót do krainy dzieciństwa z tysiącem barw - kolorów. Kolorowanka pozwala w maksymalny sposób skupić całą uwagę tylko na niej, więc co za tym idzie troski dnia codziennego odchodzą w siną dal (oczywiście na ten czas :-).Szczerze polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
24-06-2015 o godz 10:23 przez: Aga | Zweryfikowany zakup
Klasa sama w sobie- jaki okres w sztuce- tak wielką sztuką jest wydać tak niezwykłe ,,kolorowanki"
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-11-2016 o godz 21:23 przez: Moki | Zweryfikowany zakup
świetny pomysł, piękne obrazy, relaksujące zajęcie :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-04-2015 o godz 17:42 przez: Miłośniczka Książek
W ostatnim czasie nastała moda na kolorowanie. Na rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej propozycji kolorowanek skierowanych do osób dorosłych, które w zamierzeniu mają pomagać im opanowywać stres. Sama poddałam się temu trendowi sięgając wpierw po zeszyty z serii "Kolorowy trening antystresowy", a następnie po "Inwazję bazgrołów", w której zamieszczono niesamowite prace filipińskiego ilustratora Kerby'ego Rosanesa. Kolorowanie wciągnęło mnie bez reszty. Kiedy mam wolną chwilę, sięgam po swoje kredki, wybieram którąś z posiadanych kolorowanek i oddaję się szaleństwu wypełniania najrozmaitszych wzorów kolorami. Czy zajęcie to niweluje stres? Oczywiście, że tak! Kiedy kolorujemy, nasz oddech się wyrównuje, koncentrujemy naszą uwagę na wykonywanej w danej chwili pracy, a tym samym odrywamy się od wszelkich problemów, które zawracają nam głowę.

Wydawnictwo EGMONT wypuściło niedawno na rynek dwa nowe zeszyty z serii Sztukoterapia: ART DECO oraz Modowe Kolorowanie. Jako że modą nigdy szczególnie się nie interesowałam i wątpię, czy bawiłoby mnie kolorowanie ubrań, butów czy biżuterii, postanowiłam na początek wypróbować ART DECO.

Z miejsca spodobało mi się wykonanie tej kolorowanki. Stylowy przód okładki mieni się na złoto, co robi przyjemne wrażenie. Sama okładka jest całkiem gruba, kartonowa, co z jednej strony zapewnia trwałość kolorowance (nie będą nam się np wyginały rogi), z drugiej zaś stanowi doskonały podkład podczas kolorowania poszczególnych stron.

Na 128 stronach znalazły się ilustracje autorstwa Eleny Lopez inspirowane dwoma stylami artystycznymi XX wieku: art nouveau oraz art deco. Pierwszy z nich pojawił się na przełomie stuleci i dominują w nim formy organiczne, przeróżne spiralne ornamenty i kobiece kształty, a także skrzydlate postaci. Z kolei art deco, którego narodziny datowane są na lata 20 XX wieku, hołduje innowacjom przemysłowym oraz geometrii. Zarówno jeden, jak i drugi styl widoczny był m.in w malarstwie, szklarstwie, modzie, jubilerstwie czy architekturze - co też uwidocznione zostało na ilustracjach zamieszczonych na kartach kolorowanki. Fajnym dodatkiem jest zamieszczona na końcu legenda, która podpowiada nam, jakimi dziełami inspirowane były poszczególne ilustracje przedstawione w książce.

Polecam tę pozycję wszystkim osobom pragnącym odetchnąć po zabieganym dniu, albo też takim, które po prostu lubią kreatywne zabawy i mają ochotę na poznanie czegoś nowego, naprawdę fajnego, co skutecznie umila wolny czas.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
22-04-2015 o godz 08:16 przez: Wkp
Poznajcie art Nouveau i art déco, dwa style, które należały do najważniejszych w wieku XX. Art nouveau zwany inaczej Secesją starała się dążyć do jedności najróżniejszych dziedzin sztuki, art déco, wywodząc się bezpośrednio z niej właśnie, stanowiąc niejako odpowiedź na jej założenia i bunt przeciw jej zasadom, hołdował dekoracjom. Dwa przeciwne bieguny czy może dwa uzupełniające się składniki? Dzięki nowej modzie na naszym rynku – modzie antystresowych kolorowanek przeznaczonych dla dorosłych – która do Polski przybyła wprost z kraju sztuk wszelakich, Francji, teraz każdy może poznać te style, a przede wszystkim odprężyć się w inteligentny sposób. I poczuć jak mistrz.

Czym jednak różnią się te kolorowanki od tych, które w dzieciństwie każdy z nas z pasją zapełniał pociągnięciami kredek bądź flamastrów? Przede wszystkim precyzją i stopniem skomplikowania. Szczegółowe, piękne ilustracje, które czytelnik ma oblec w paletę barw, wymagają prawdziwego zaangażowania. Od dzieł witrażowych i motywów, przez kafelki i posadzki, po dzieła wielkich mistrzów, jak Alfons Mucha czy Paul Klimt. Książka zabiera czytelnika/kolorystę w podróż przez sto ilustracji a zarazem przez olbrzymią paletę przykładów zastosowania obu nurtów w praktyce.

Poza wartością relaksacyjną, publikacja niesie także ze sobą niezaprzeczalną wartość poznawczą, utrwalając zasady rządzące poszczególnymi stylami bardziej, niż wszelkie podręczniki, a przy tym nie epatując przecież żadnymi pisanymi formułkami. Sztuka przede wszystkim trafiać ma do serca, nie do umysłu obcującego z nią – czas na refleksje przychodzi potem, a tych i w tym wypadku nie zabraknie.

Oczywiście omawiając „Sztukoterapię…” nie można nie wspomnieć o jakości wydania. Gruby papier doskonale spełnia swoje zadanie, twarda oprawa zaś chroni nasze artystyczne osiągnięcia. Wystarczy tylko wziąć do ręki kredki, otworzyć kolorowankę i dać się ponieść wyobraźni. Ale uwaga! Rzecz wciąga, a każdy rysunek to zabawa na długie godziny.

Dlatego, jeśli interesuje Was sztuka i chcecie zapewnić sobie rozrywkę na wiele dni, zapoznajcie się z tą nową modą. Polecam, a wydawnictwu Egmont składam serdeczne podziękowania za udostępnienie mi egzemplarza do recenzji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
28-04-2015 o godz 17:46 przez: sweetdream
W dzisiejszych czasach tempo życia jest ogromne, mamy mnóstwo obowiązków i spraw do załatwienia. Zapominamy o sobie, nie potrafimy się relaksować, a potrzeby innych przekładamy nad własne. A nie ma nic cenniejszego niż zrelaksowana mama czy spokojny pracownik. Przedstawię Wam książkę, która może pomóc w osiągnięciu takiej harmonii.

„Art Déco. 100 antystresowych kolorowanek” z serii Sztukoterapia to zestaw wyjątkowych czarno-białych szablonów do pokolorowania. Tak, tak, kolorowanki dla dorosłych... :-) Francuzi oszaleli na ich punkcie i masowo je wypełniają, wymieniają opinie i zakładają strony poświęcone tym pozycjom. Ta nowa moda przyszła również do Polski i u nas także zyskuje swoich zwolenników. I nic dziwnego. To świetny sposób na odstresowanie. Bo kolorowanki wbrew pozorom nie są zarezerwowane tylko dla dzieci.

Książka o której mowa od razu urzekła mnie swoją oprawą. Twarda, pozłacana okładka przywodzi na myśl jakąś magiczną księgę albo oryginalny szkicownik. Gdy zajrzymy do środka to przenosimy się do XX wieku i poznajemy dwa style artystyczne: art nouveau (hymn do natury, spiralne ornamenty i kobiece kształty) i art déco (geometria i hołd innowacjom przemysłu). Wszystko w formie kolorowanek, które mamy za zadanie wypełnić. I tu właśnie zaczyna się nasza sztukoterapia. Każda strona zawiera mnóstwo szczegółów i elementów, co sprawia, że jest to rozrywka na długie godziny. Kiedy zajmujemy się kolorowaniem, dobieraniem kolorów to wyłączamy się, odstresowujemy i odpoczywamy. To naprawdę działa, sama się o tym przekonałam :-)

„Art Déco. 100 antystresowych kolorowanek” to idealny prezent... dla siebie! Niech nasza codzienność nabierze kolorów, bo każdy z nas na to zasługuje :-)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa 10 minut na angielski. 222 testy. Poziom A1/A2 Opracowanie zbiorowe
5/5
36,06 zł
Inne z tego wydawnictwa Wielka księga idiomów. Angielski PONS Opracowanie zbiorowe
5/5
43,63 zł
Inne z tego wydawnictwa Szybki kurs hisz. jęz. W1 M-C Opracowanie zbiorowe
5/5
32,05 zł
Inne z tego wydawnictwa Pons. Obrazkowy kurs. Język włoski. Poziom A1-A2 Opracowanie zbiorowe
5/5
66,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Słownik obrazkowy duży. Angielski Opracowanie zbiorowe
5/5
43,97 zł
Inne z tego wydawnictwa Gramatyka obrazkowa niemiecka Opracowanie zbiorowe
5/5
49,14 zł

Podobne do ostatnio oglądanego