Antykruchość. O rzeczach, którym służą wstrząsy (okładka  miękka, 2013-11)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Długookresowe strategie już nie działają – stawia tezę Nassim Nicholas Taleb. W dzisiejszym świecie przeważa to, co nieznane, przypadkowe i zmienne. Jak przetrwać w tej niepewności, oswoić nieobliczalność zjawisk i chaos, a nawet na tym wygrać?
Odpowiadając na te pytania, w swoim erudycyjnym, dowcipnym eseju autor dotyka najważniejszych dylematów gospodarki, biznesu, życia społecznego w XXI wieku. Po potężnym krachu finansowym w 2008 roku, w trakcie największego w historii kryzysu długu w Europie, Taleb uspokaja: „Niektórym rzeczom służą wstrząsy; rozwijają się i rozkwitają pod wpływem zmienności, przypadkowości, nieładu i stresu; przygody, ryzyko i niepewność to ich żywioł”. Te rzeczy nazywa: antykruchymi. Potem błyskotliwie i z pasją wykorzystuje pojęcie antykruchości do wyjaśnienia, jak dziś postrzegać rzeczywistość, istnieć w świecie, podchodzić do podejmowania decyzji.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Antykruchość. O rzeczach, którym służą wstrząsy
Autor: Taleb Nassim Nicholas
Tłumaczenie: Siara Olga
Wydawnictwo: Kurhaus Publishing
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 616
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-11-29
Rok wydania: 2013
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 258 x 15 x 159
Indeks: 14507748
średnia 4,2
5
7
4
3
3
2
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
6 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
4/5
23-06-2015 o godz 18:51 przez: maja | Zweryfikowany zakup
Nowa teoria,która wyrosła na bazie obserwacji mechanizmów zachodzących w dalszym i bliższym otoczeniu pod wpływem działania czynników środowiskowych o zmiennym natężeniu. Nieregularne poddawanie się zewnętrznym bodźcom wzmacnia nas pod każdym względem. Gdybym miała zawrzeć recenzję w jednym zdaniu to napisałabym: "książka o tym, że co Cie nie zabije to Cię wzmocni"
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-09-2014 o godz 23:40 przez: Piotr Nowak | Zweryfikowany zakup
książka pozwalająca spojrzeć... w odmienny sposób na sprawy które pojmowane są w sposób dość ograniczony - ta książka to wyjście z ram... i spojrzenie w kreatywny i nietypowy sposób na sprawy dla nas ważne...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
20-10-2015 o godz 10:57 przez: Dariusz Baj | Zweryfikowany zakup
Dla mnie momentami za dużo teorii. Książka jednakże b. ciekawa i błyskotliwa. Podzielam poglądy autora w wielu kwestiach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
21-11-2018 o godz 06:51 przez: Krzysztof | Zweryfikowany zakup
Intrygujące. Zmieniające perspektywę. Ciekawe. Odważne.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-05-2018 o godz 00:00 przez: DemonC | Empik recenzuje
Taleb otwiera oczy młodym ekonomistom, aby mogli łatwiej i z szerszym spojrzeniem patrzyli na obecne sytuacje polityczne czy ekonomiczne. Niezależnie od sytuacji, a zwłaszcza kryzysów jaki dotykają różne części świata należy upatrywać możliwości do przekucia ich w rzeczy antykruche. Coś co jest wolnego od zniszczenia. Przy obecnych skokach cen paliw coraz większa ilość linii lotniczych traci swoje planowane wpływy, coraz mniej potrafi prowadzić dobrą politykę, aby zachować swój rozwój. Dlaczego innym przewoźnikom udaje się uzyskać zyski jeszcze większe niż planowane. Autor pokazuje jak możliwości jakich powinniśmy szukać. Książka napisana łatwym językiem z dużą dawką humoru. Nie da się jej nie lubić, polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
11-12-2017 o godz 00:00 przez: Eryk Wisniowski | Empik recenzuje
Warto przeczytać tą książkę, dzięki niej na wiele spraw można spojrzeć w bardziej świadomy sposób. Można też powiedzieć że w jakiś sposób otwiera oczy, w każdym razie lektura dała mi wiele, poza tym książka jest ciekawa i dająca do myślenia. Autor, znany w swojej dziedzinie ma nie tylko wiedzę lecz zręczne pióro i lekki styl, co wpływa na pozytywny odbiór jego książki. Jej przeczytanie daje rozeznanie w tym co dzieje się na świecie i to dogłębny, wszechstronny sposób. Je ze swojej strony polecam, książka wartościowa pod względem swojej treści ale też dość przystępnego sposobu budowania przekazu przez autora.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

O autorze: Taleb Nassim Nicholas

Podobne do ostatnio oglądanego