Anomalia (okładka  twarda, 10.2021)

Wszystkie formaty i wydania (2): Cena:

Sprzedaje empik.com : 32,05 zł

32,05 zł
49,90 zł porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny

Każdy sprzedawca w empik.com jest przedsiębiorcą. Wszystkie obowiązki związane z umową sprzedaży ciążą na sprzedawcy.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Książka, która w 2020 roku otrzymała najbardziej prestiżową nagrodę literacką we Francji – Prix Goncourt i sprzedała się dotąd w samej tylko Francji w milionie egzemplarzy.

Anomalia flirtuje z thrillerem i science-fiction, elementy psychologicznej powieści obyczajowej godzi z surrealnymi, puszcza oko do netfliksowych seriali, a zarazem jest ultraliteracką konstrukcją, piętrzącą intertekstualne poziomy. Autorowi faktycznie udało się niemożliwe: stworzył oparty na suspensie bestseller dla szerokiej publiczności, a zarazem dzieło, które zadowoli najbardziej wyrafinowanych czytelników.

Autor został również wyróżniony „polskim Goncourtem” – Liste Goncourt: le Choix Polonais.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1279997079
Tytuł: Anomalia
Autor: Le Tellier Herve
Tłumaczenie: Geppert Beata
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filtry
Język wydania: polski
Język oryginału: francuski
Liczba stron: 350
Numer wydania: I
Data premiery: 2021-10-20
Rok wydania: 2021
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 215 x 35 x 140
Indeks: 39853950
średnia 4,6
5
265
4
69
3
24
2
10
1
4
Oceń:
Dodając recenzję produktu, akceptujesz nasz Regulamin.
54 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
03-12-2021 o godz 11:31 przez: meduza07 | Zweryfikowany zakup
Bardzo polecam, nie tylko miłośnikom fantastyki i sf. Jeden tu z moich ulubionych wątków - "zaginanie czasu i przestrzeni". Oprócz dobrze spędzonego czasu pozostaje w pamięci sporo ciekawych cytatów do przemyśleń i chwili zadumy.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 1
5/5
20-03-2022 o godz 20:47 przez: Szymon K | Zweryfikowany zakup
Pasjonująca, intrygująca, przeciekawa, inteligentna, wielowymiarowa, a zarazem bardzo lekka i przyjemna. Świetny pomysł na powieść sci-fi tak zrealizowaną, że czyta się ją jak literaturę piękną. Jest to wielowątkowa analiza sytuacji w jakich znalazła się grupa ludzi, których połączyła tytułowa „anomalia” - momentami smutna i ckliwa, a momentami zabawna i podnosząca na duchu. Porusza bardzo dużo, ale nie za dużo. Wszystko ma swoje miejsce, sens i wzajemnie się uzupełnia opisując różne przeżycia i zmagania bohaterów. Zakończeniem też jestem ukontentowany. Powieść kompletna. Nagrody zasłużone! Będę dawał znajomym w prezentach! Bardzo polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
2/5
12-08-2022 o godz 23:40 przez: Kinga | Zweryfikowany zakup
Ciężko się ją czyta, do połowy książki mamy przedstawiane historie kilkunastu osób( po jakies 3 strony , po 4 takich prezentacjach mamy tego dość). Osobiście zatrzymalam sie w połowie, i ksiażka zamiast mnie zaciekawic sprawila, że wpadłam w zastój czytelniczy. Jak macie dużo czasu i nie nudzi was czytanie o igle w zbożu to polecam. ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
1/5
21-04-2022 o godz 20:08 przez: Aleksandra | Zweryfikowany zakup
Ksiażka wciagnęła mnie od pierwszej strony. Momentami zatrzymywałam się i myślałam nad tym, co przeczytałam. Humor, język i wydarzenia spodobaja się niejednej osobie.Mam wiele interpretacji odnośnie zakończenia i wciaż nasuwaja mi się nowe. Polecam!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 9
5/5
27-12-2021 o godz 11:25 przez: antares | Zweryfikowany zakup
Książka, od której trudno się oderwać, a jednocześnie chciało by się czytać jak najdłużej. Pełna różnych smaczków, mniej lub bardziej poważnych - moje ulubione na stronach 114 i 174. Każdy Czytelnik znajdzie zapewne swoje:)
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
1/5
02-03-2022 o godz 10:14 przez: Marzena | Zweryfikowany zakup
niestety grafomania i ponura brednia. Czyta się źle, fabuła jest absurdalna, postacie wydumane. Pomysł może i fajny ale wykonanie fatalne. Nie polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
13-02-2022 o godz 17:46 przez: ZajaceTrzy | Zweryfikowany zakup
Fascynująca, skrząca się wiedzą, inteligencją, wartką akcją i jej zwrotami. Dająca do myślenia. I to bardzo!!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
04-12-2022 o godz 19:20 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Książka ciekawa ale tylko do połowy, później nudy .
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
31-03-2022 o godz 22:47 przez: mimaro | Zweryfikowany zakup
Komercyjna fabuła.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
2/5
15-07-2022 o godz 16:37 przez: sandziak | Zweryfikowany zakup
Nudy
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
4/5
09-02-2023 o godz 11:21 przez: marmolada.bigos.ogorkikiszone | Zweryfikowany zakup
Anomalia faktycznie jest książką co najmniej niecodzienną. Początkowe spotkania z bohaterami, przeróżnymi,  rozsianymi po całym świecie, pozwalają wniknąć na krótko w ich życie. Mnogość postaci jawi się niczym karuzela, momentami zabawna, momentami czuć jednak te niepokojące wibracje i strach. Jest i morderca prowadzący podwójne życie - dla kochającej rodziny wzór cnót i biznesmen, tymczasem w rzeczywistości podejmuje krwawe zlecenia. Jest i pisarz, który przed samobójczą śmiercią kończy dzieło swego życia, jednak depresyjne myśli nie pozwolą mu cieszyć się z niespodziewanego sukcesu powieści. Mamy też architekta, którego obsesyjne pożądanie ukochanej doprowadzi do rozstania z kobietą jego życia. Kolejne odsłony bohaterów, kolejne opowiastki z ich życia. Wszystko się zmienia w połowie książki, podczas lotu samolotem, kiedy burza i wyładowania atmosferyczne zmieniają czasoprzestrzeń. Powieść z obyczajówki zmienia się w osobliwy thriller, chaos w  życiu pasażerów samolotu poszerza się na chaos wręcz globalny. Pytania o tożsamość, kopiowanie ludzi i zdarzeń nasuwają się same, sztab specjalistów z całego świata roztrząsa problem sobowtórstwa. Mamy zatem dwóch morderców, dwóch pisarzy - z tym, że jeden nie żyje a drugi „zmartwychwstał”, dwóch architektów - jeden już po stracie ukochanej a drugi wciąż z nadzieją na utrzymanie związku, itp itd... Pasażerowie feralnego lotu wyjęci niczym z drukarki 3D wtargną do życia ludzi, ich samych przecież, żyjących tu i teraz, zaginając rzeczywistość z różnym skutkiem. Pomysł na książkę świetny, co prawda mało jest w niej francuskich bagietek, dostałam za to przejmujący thriller, z mnóstwem pytań nt ludzkości, i to zdublowanej. W obecnej rzeczywistości, kiedy pęd technologiczny jest wręcz niemierzalny, takie cuda to tylko kwestia czasu, kiedy do drzwi zapuka nasz sobowtór.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
19-12-2022 o godz 21:50 przez: Janka | Zweryfikowany zakup
Muszę przyznać, że nie pamietam czego się spodziewałam zamawiając Anomalię. Pozytywnie mnie zaskoczyła pod względem fabuły. Sądzę, że najlepiej się to czyta wiedząc jak najmniej o książce, bo tak naprawdę wszystkiego można się spodziewać po tym. Zakończenie było ekstremalnie konfundujące, do teraz nie wiem co nim sądzić, ale na pewno zostawiło to na mnie pewne dobre wrażenie. Jedyne co mi trochę nie pasuje w Anomalii to fakt zmienności tej książki. Tłumacz stwierdził, że każdy jest w stanie odnaleźć się trochę w tej książce, ponieważ co pare rozdziałów zmienia jakim typem książki jest. Raz jest książką naukową, innym razem czysto filozoficzną, a jeszcze innym, jest po prostu książką dosyć sci-fi. Osobiście, niektóre fragmenty mi się podobały i uwielbiam zamysł tego, jednak przez tą zmienność, książce brakuje pewnego spójnego tonu. Pomimo, ciepło polecam sprawdzić samemu, ponieważ Anomalia naprawdę pozytywnie zaskakuje czytelnika bardzo często.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
19-08-2022 o godz 22:58 przez: Anna Błaszkiewicz | Zweryfikowany zakup
Z ciekawością sięgnęłam po poleconą mi „Anomalię” Hervè’a Le Telliera. Autor poprzez swą nietuzinkową historię zmusza czytelnika do zastanowienia się nad swoim jestestwem, nad konsekwencjami wydarzeń (tych prawdziwych i tych hipotetycznych), nad tym, co by było, gdyby…? Fabuła opiera się na anomalnym wydarzeniu w postaci lądowania samolotu, który… raz już wylądował, kilka miesięcy wcześniej. Lista pasażerów jest ta sama, ich DNA się nie różni. Inne są tylko te brakujące miesiące. Co teraz? Jak duplikaty mają żyć? Czy rodziny się powiększą? Kto w zasadzie jest duplikatem, a kto oryginałem? Jak do tego zdarzenia podejść od strony religii, filozofii? Do tej mieszanki Autor dodaje błyskotliwy osąd teraźniejszości, ukazuje pewne absurdy, podrzuca kilka netflixowych kąsków. Całość czyta się dobrze, tekst wciąga, nie pozostawia obojętnym. Samo zakończenie jest ciut niedopracowane, pozostawia niedosyt. Może dlatego książka utyka w myślach?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
05-11-2022 o godz 11:54 przez: Piotr Kawecki | Zweryfikowany zakup
Doskonały punkt wyjściowy, świetnie przemyślana forma, dywagacje nad nieuchronnością losu i jaki mamy na niego wpływ, krwiste postacie i erudycja autora. Ale nie jest to SF, ani thriller, a już z pewnością nie jest to "zabawna" powieść. Czym jest Anomalia? Próbą uchwycenia aktualnej wiedzy o tożsamości człowieka na pograniczu filozofii, religii, nauki i psychologii. Dobrze się ją czyta, ale niestety dziś mnie nie wciąga. Może w innej konstelacji czasu i zdarzeń, ale nie dziś i nie tutaj.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
26-03-2023 o godz 11:07 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Dwie gwiazdki dlatego, że ogólnie ksiązka nie wydaje się być szkodliwą, tyłko nudna i mało wartośćiowa :( Do końca drugiej części czekałam, aż pojawi się coś nieoczekiwane i naprawdę ciekawe ( dałam się oszukać ocenami w Internecie) Niestety, fabula jest bardzo przeciętna, powierzchniowa. Czyta się tak, jak by to było streszczenie serialu. Jest dobra dla tych, kto nie lubi czytać, ale chciałbyś zaliczyć parę książek dla swego wizerunku :) Trochę żałuję, że mam tę książkę na swojej polce
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
23-07-2022 o godz 16:31 przez: Katarzyna Wawrzyczny | Zweryfikowany zakup
Fabuła trochę się ciągnie . Miałam moment w którym odłożyłam i trudno było mi wrócić. Warto jednak sięgnąć po tą pozycje. Porusza kolka bardzo ważnych aspektów życiowych. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
26-05-2022 o godz 19:45 przez: Hubert Igliński | Zweryfikowany zakup
Znakomita powieść. Niby czytadło, ale jakie?!? Na długo zapada w pamięć, przez swoje niewypowiedziane pytanie, czy to co zwiemy rzeczywistością, faktycznie nią jest :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
04-05-2022 o godz 10:01 przez: Mirosława | Zweryfikowany zakup
Świetna książka, inteligentna, skrząca się aluzjami i wielowymiarowymi postaciami, zaskakująca w wielu momentach. Zdecydowanie godna polecenia!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
01-03-2022 o godz 23:40 przez: Anonim
Ta recenzja została usunięta, ponieważ jej treść była niezgodna z regulaminem
4/5
29-07-2022 o godz 08:26 przez: Anonim | Zweryfikowany zakup
Fajna! Ciekawie napisane, chcesz wiedzieć co było dalej! Niedawno powstał serial z podobną historią i myślałam że to na podstawie książki 😅
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Dom
4.5/5
28,55 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego