Anna Karenina (okładka  twarda)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Sprzedaje empik.com : 82,39 zł

82,39 zł 120,00 zł *
* Porównanie do ceny sugerowanej przez wydawcę
Odbiór w salonie 0 zł
Aktywuj dodatkowe korzyści
Darmowe punkty odbioru
Darmowy kurier
Wysyłamy w 24 godziny

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Wspaniała powieść o miłości, wierności, zdradzie, prawie jednostki do szczęścia i cenie, jaką trzeba i wolno za nie zapłacić. Dramat osobisty Anny, która dla namiętnej miłości porzuciła rodzinę, rozwija się równolegle z wątkiem społecznym. Klasyczna konstrukcja, głębia analizy psychologicznej, bogactwo treści ukazują mistrzostwo Lwa Tołstoja - pisarza i myśliciela, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli literatury europejskiej XIX wieku.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1341955192
Tytuł: Anna Karenina
Autor: Tołstoj Lew
Tłumaczenie: Cichocki Jan
Wydawnictwo: Świat Książki
Język wydania: polski
Język oryginału: rosyjski
Liczba stron: 900
Numer wydania: I
Data premiery: 2022-11-23
Rok wydania: 2022
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 230 x 60 x 170
Indeks: 53895295
średnia 4,9
5
91
4
2
3
0
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
76 recenzji
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
5/5
30-12-2022 o godz 14:57 przez: anonymous | Zweryfikowany zakup
Piękne wydanie, szkoda tylko, że książka nie jest obita w ten materiał jaki jest użyty w przypadku np. Dumy i Uprzedzenia
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
27-12-2022 o godz 14:39 przez: jola | Zweryfikowany zakup
Piękne wydanie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-11-2022 o godz 14:09 przez: Yuki
W tej książce możemy zobaczyć cały przekrój rosyjskiego społeczeństwa. Tołstoj skupia się w niej jednak przede wszystkim na ukazaniu kilku szlacheckich rodzin i ich perypetii. Autor to niezaprzeczalny mistrz ukazywania relacji międzyludzkich. W jego książkach bardzo ważną rolę odgrywa sfera psychologiczna historii, o których pisze. Dzięki temu bohaterowie wydają się bardziej "żywi", a niektóre ich rozterki życiowe wydają się nam bliższe i lepiej je rozumiemy. To wydanie zdecydowanie zasługuje na uwagę- okładka jest przepiękna i świetnie prezentuje się na półce z innymi książkami z "klasyków" Świata Książki.
Czy ta recenzja była przydatna? 62 0
5/5
24-11-2022 o godz 15:40 przez: pączkowa
"Anna Karenina" zupełnie zasłużenie należy do grona klasyków literatury. Cieszę się, że doczekała się teraz tak pięknego wydania. Czy jest jakaś lepsza motywacja do zrobienia re-readu tej książki|? No chyba nie. Bardzo lubię romanse historyczne, ale Anna Karenina, zaraz po powieściach Jane Austen jest moją ulubioną książką z tego gatunku. Tołstoj mistrzowsko opisuje konflikty między bohaterami, ich relacje i problemy. To, w jaki sposób oddziałuje na nich społeczeństwo i to, o czym oni sami skrycie marzą. Tu nie ma żadnego nemezis, ani superbohetera- wszyscy są czarno-biali, ludzcy.
Czy ta recenzja była przydatna? 62 0
5/5
28-11-2022 o godz 15:37 przez: Sandora
Cudowna historia, która z resztą do teraz szokuje mnie swoją sławą i tym, jak wiele było już jej ramake'ów i ekranizacji, mimo upływu wielu lat od premiery książki. To ciekawe, że niektóre historie są w stanie przeżyć tyle lat i wciąż być popularne. Chociaż, jak mam być szczera, to "Anna Karenina" jak najbardziej na to zasługuje. Sama historia jest mistrzowsko wymyślona, z dbałością o każdy szczegół. Opowieść to historia o tym, jak wyglądało życie Anny- znudzonej życiem arystokratki, która została wpisana w pewien schemat działania. Nie podejmowała samodzielnych decyzji, a jej działania były w dużej mierze podyktowane egoizmem. Ale czy w tamtej sytuacji miała inną możliwość działania, jeśli chciała być szczęśliwa?
Czy ta recenzja była przydatna? 60 0
5/5
28-11-2022 o godz 15:41 przez: jowita_mcie
Ta książka to bardzo szczegółowe studium tego, w jaki sposób wyglada związek pozamałżeński- czyli po prostu romans. Anna Karenina po poznaniu hrabiego Wrońskiego nie może przestać o nim myśleć, burzy on monotonię, do której była przyzwyczajona. Moim zdaniem książka jest jak najbardziej warta uwagi i bardzo dobrze się ją czyta, można zobaczyć przemyślenia bohaterów i zrozumieć, na jakiej podstawie podejmowali oni takie, a nie inne decyzje.
Czy ta recenzja była przydatna? 57 0
5/5
29-11-2022 o godz 14:24 przez: Koralina
Wizualnie to wydanie mnie zachwyciło, zażyczyłam sobie tę książkę od męża na Mikołajki i przyszła wcześniej- bardzo podoba mi się to, w jaki sposób rozgrywa się kwestia tego, jak żyje bohaterka- żona i matka, która pewnego dnia zakochuje się w spotkanym na dworcu Wrońskim. Młody mężczyzna dosyć szybko zostaje kochankiem Anny Kareniny. Ich relacja bardzo wpływa na kobietę, aż w pewnej chwili doprowadza ją niemal do granicy szaleństwa- staje się chorobliwie zazdrosna. Moim zdaniem książka jest bardzo ciekawa, Tołstoj opisuje szczegółowo sferę psychologiczną, powiązaną z bohaterami książki.
Czy ta recenzja była przydatna? 53 0
5/5
29-11-2022 o godz 14:33 przez: yui_sama
Śmiałam się i płakałam przy tej książce, nic dziwnego, ze przez tyle lat ta pozycja znajduje się na tak wysokim miejscu, jeśli chodzi o literaturę klasyczną, czytaną współcześnie. Historia Anny Kareniny to tak naprawdę opowieść o miłości- namiętnej, prawdziwej, a momentami kierującej zakochanych na skraj obłędu. Moim zdaniem kreacja Anny Kareniny jest wykonana mistrzowsko- i mimo, że nie darzę jej osoby zbyt dużą sympatią, to muszę przyznać, że jest jedną z bardziej interesujących i "wielowarstwowych" bohaterek literackich, z jakimi się spotkałam.
Czy ta recenzja była przydatna? 50 0
5/5
02-12-2022 o godz 15:10 przez: busian78
Historię romansu Aleksego Wrońskiego i Anny Kareniny znają już chyba wszyscy. Książka opisuje historię, powiązaną z relacją miłosną bohaterów, którzy wdają się w romans za plecami męża Anny (finalnie mężczyzna się o tym dowiaduje). Jednak wyraźnie widać że bardziej ucierpiała na tym jego duma, bo nie kochał Anny tak naprawdę. Autor zagłębia się w dużej mierze w relacje, panujące pomiędzy bohaterami. W dodatku czytając tę powieść mamy szansę na poznanie ustroju społecznego epoki, w której rozgrywa się akcja. Autor skupia się w dużej mierze na postaci Anny i jej relacji z mężczyzną, który postanawia o nią zabiegać.
Czy ta recenzja była przydatna? 49 0
5/5
05-12-2022 o godz 12:45 przez: Babyblues
"Anna Karenina" to kolejna świetna powieść tego autora. Lew Tołstoj nie bez powodu tak długo utrzymał się w naszym literackim kanonie- jego książka jest bardzo ciekawa i pokazuje to, w jaki sposób wyglądało życie śmietanki towarzyskiej dawnej Rosji. Książka opisuje przede wszystkim życie w dwóch rosyjskich metropoliach- w Moskwie i w Petersburgu, w drugiej połowie XIX wieku. Książkę warto przeczytać, bo to klasyk literacki. W dodatku, mimo objętości mi osobiście ani przez chwile nie wydała się nudna- sporo poruszonych przez Tołstoja kwestii można też odnieść do naszego, współczesnego świata.
Czy ta recenzja była przydatna? 44 0
5/5
02-12-2022 o godz 15:02 przez: czytaczki
Do przeczytania książki zachęciła mnie ekranizacja (tak, to ta z Keirą Knightley). Dodatkowo, jak zobaczyłam tą okładkę, to stwierdziłam, że muszę ją mieć. Książka skupia się przede wszystkim wokół tragicznej historii miłosnej dwojga kochanków- Anny Kareniny i Aleksego Wrońskiego. Książka trzyma w napięciu, moim zdaniem wątki psychologiczne są mistrzowsko poprowadzone- mamy spory wgląd w to, co czują i czego się boją bohaterowie powieści. Tołstoj zdecydowanie wyprzedzał swoją epokę.
Czy ta recenzja była przydatna? 42 0
5/5
03-12-2022 o godz 18:21 przez: maxineczka
Książka Lwa Tołstoja opisuje w szczegółowy sposób losy tytułowej Anny Kareniny- żony bogatego Aleksieja Karenina, dzięki któremu wiedzie ona dostatnie życie. Jej życie wydaje się ustabilizowane do momentu w którym pojawia się w nim Aleksy Wroński. Mężczyzna jest tym, kogo pragnie serce Anny, ale boi się jej rozum. Powieść jest przede wszystkim historią miłosną tej dwójki, która niestety kończy się gorzej, niż można by się tego spodziewać. Niestety, pewnych kwestii nie naprawi nawet wielkie uczucie, które niewątpliwie łączy tą dwójkę.
Czy ta recenzja była przydatna? 41 0
5/5
06-12-2022 o godz 13:08 przez: Venka
Szukałam długo podobnej książki. Takiej, która będzie skupiała się na tym, jak wyglądało życie rosyjskich "wyższych sfer". I do tego pięknie wydanej! Książka świetnie prezentuje się na półce, a kwiaty na okładce przyciągają wzrok i podkreślają fakt, że książka należy do dawnej literatury klasycznej. Moim zdaniem zaprezentowana przez autora historia może też nas wiele nauczyć, czasami kierowanie się tylko i wyłącznie hedonizmem i emocjami, związanymi z naszym własnym dobrobytem bez zważania na konsekwencje, może być zgubne...
Czy ta recenzja była przydatna? 39 0
5/5
06-12-2022 o godz 13:19 przez: nusia02
Książka Lwa Tołstoja dla mnie była przede wszystkim (chociaż nie tylko!) historią miłosną. Przez kolejne rozdziały obserwowałam rozkwitające pomiędzy Anną i Aleksym uczucie i nie byłam pewna, czy powinnam być zniesmaczona, czy może raczej mam im kibicować. I to jest w Tołstoju piękne- on nie ocenia, pozwala czytelnikowi na wyrobienie sobie własnej opinii na podstawie tego, co widzi i o czym czyta. Moim zdaniem książka jak najbardziej zasługuje na ten powrót popularności, który przeżywa po ekranizacji, wypuszczonej kilka lat temu. Bardzo ciekawa i dająca do myślenia opowieść!
Czy ta recenzja była przydatna? 37 0
5/5
08-12-2022 o godz 16:07 przez: cukierkowa_a
W tej książce sformułowanie "nieszczęśliwa miłość" nabiera zupełnie innego wymiaru. W świecie wielkich bali i bogactwa, wśród rosyjskich bogaczy nie ma miejsca na prawdziwe uczucia. Małżeństwo jest sposobem na zapewnienie sobie stabilnego życia. Moim zdaniem książka jest opowieścią, skupia się na tym, co się dzieje, kiedy prawdziwe uczucia dochodzą do głosu. Nie jest to jednak optymistyczna książka, opisuje ona życie bohaterów bardzo realistycznie. :D
Czy ta recenzja była przydatna? 35 0
5/5
12-12-2022 o godz 13:20 przez: Gosia_o15
Po przeczytaniu "Wojny i pokoju" wiedziałam, że chcę też sięgnąć po "Annę Kareninę"- to świetna książka, opisująca przede wszystkim losy tytułowej Anny- ale nie tylko. Wszystkie postacie, o których pisze Tołstoj są dosyć mocno rozwinięte. Co więcej, bohaterowie są świadomi swoich wad, a czasami nawet wzajemnie je sobie wytykają. Idealnie obrazuje to na przykład jedna z kłótni Wrońskiego z Anną, w której krytykuje on jej podejście do życia. Kobieta w czasie akcji tej książki balansuje pomiędzy dwoma mężczyznami- jeden z nich daje jej stabilizację, a do drugiego żywi romantyczne uczucia.
Czy ta recenzja była przydatna? 34 0
5/5
12-12-2022 o godz 13:17 przez: wolfie_wf
Tołstoj to mistrz tworzenia realistycznych postaci, opartych na prawdziwych ludzkich charakterach, na które możemy natknąć się w życiu. To też czujny obserwator rzeczywistości - pokazuje w "Annie Kareninie" przekrój dawnego rosyjskiego społeczeństwa i przedstawia to, jak wyglądały relacje rodzin, zaliczanych do "wyższych sfer"- czym się oni zajmowali i jakie priorytety im przyświecały. Naprawdę warto przeczytać książkę, bo mimo, że ekranizacja jest bardzo dobra, to jest w niej pominiętych całkiem sporo istotnych wątków.
Czy ta recenzja była przydatna? 34 0
5/5
05-12-2022 o godz 12:38 przez: Andzia345
Szukałam długo książki w tym stylu- spójnej, wciągającej i ze szczegółowo rozrysowanymi wątkami opisywanych bohaterów. Może Was to zdziwi, ale moją najbardziej znielubianą postacią tej książki okazała się być Anna- zupełnie nie rozumiem okazywanego jej współczucia. Zdradzała przecież męża, a zakończenie i to, co zrobiła Wrońskiemu tylko umocniło moje uczucia do niej. Ale mimo wszystko książka jest bardzo wciągająca, a bohaterowie wydają się niemal żywi, dlatego ciężko jest nie przeżywać kolejnych ich losów- ja obserwowałam niektóre z ich decyzji z żalem, że nie mogę im pomóc. Pierwszy raz tak się wciągnęłam w akcję jakiejś książki.
Czy ta recenzja była przydatna? 33 0
5/5
13-12-2022 o godz 20:29 przez: Anita_ko
Książka "Anna Karenina" bardzo mi się spodobała- uważam, że jej największą zaletą są relacje międzyludzkie, skrupulatnie rysowane przez Tołstoja przez cały czas przebiegu akcji. Książkę czytałam ze sporą uwagą, a i tak nie wyłapałam wszystkich wskazówek, które Tołstoj dawał od początku, jeśli chodzi o charaktery poszczególnych postaci. Cała akcja toczy się przede wszystkim wokół zamożnych, rosyjskich rodzin- dzięki temu dokładnie można zobaczyć, jak wyglądało ich codzienne życie, tych ponad sto pięćdziesiąt lat temu.
Czy ta recenzja była przydatna? 33 0
5/5
14-12-2022 o godz 18:21 przez: Rucola
Zakochałam się w tym wydaniu "Anny Kareniny"! Książka prezentuje się świetnie. Autor włożył wiele pracy w to, aby ukazać sekrety ludzkiej psychiki i o to, jak różne osobowości zachowują się w skrajnych sytuacjach. Tytułowa bohaterka jest tego świetnym przykładem, bo mimo, że poniekąd była ofiarą sytuacji społecznej, w której musiała żyć, to przecież podejmowała własne niezależne decyzje. Sama postanowiła, że zdradzi męża- co doprowadziło do późniejszej serii tragicznych wydarzeń. To nie jest zwyczajna historia miłosna i dlatego tak ją lubię.
Czy ta recenzja była przydatna? 32 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Emma
4.8/5
44,92 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Podobne do ostatnio oglądanego