Ameryka po kawałku (okładka twarda)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Pozytywne Stany, czyli Ameryka, jakiej nie poznasz z przewodników.

Dlaczego ludziom jest dobrze w Stanach Zjednoczonych? Czemu nie wyobrażają sobie życia w innym kraju? Dlaczego imigranci, którzy wpadają „na chwilę”, zostają tam na zawsze? W swojej najnowszej książce Marek Wałkuski wyjaśnia, co spodobało mu się w Ameryce i dlaczego polubił ten kraj. Pisze o fundamentalnych cechach Amerykanów, takich jak optymizm, altruizm czy tolerancja, przede wszystkim jednak opowiada o amerykańskiej codzienności.

Poznawaj Amerykę kaWałek po kaWałku:

  • zajrzyj do wnętrza policyjnego radiowozu
  • poznaj ludzi o stuwatowych uśmiechach
  • udaj się na podwórkową wyprzedaż
  • odwiedź zamieszkany przez mormonów stan Utah
  • poczuj moc silnika harleya-davidsona
  • oddaj się przyjemnościom w rozmiarze XXL
  • weź udział w nieudolnie przeprowadzonym skoku na bank

Marek Wałkuski jest dziennikarzem  Polskiego Radia. Mieszka w Stanach Zjednoczonych od dwunastu lat i kawałek po kawałku  testuje je na własnej skórze. Jego korespondencje dla radiowej Trójki przeszły  już do legendy, a poprzednia książka (Wałkowanie Ameryki) podbiła czytelników.  Kolej na porcję z ulubionymi kąskami Wałka.

Tytuł: Ameryka po kawałku
Autor: Wałkuski Marek
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 256
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-12-03
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 24 x 224 x 173
Indeks: 15981103
średnia 4,5
5
43
4
9
3
2
2
0
1
4
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
35 recenzji
5/5
10-12-2014 o godz 00:31 przez: LeoniMa
W „Ameryce po kawałku” jest wszystko to, co znamy z amerykańskich filmów i co - nie ma co ukrywać - zawsze nam się podobało. Niezniszczalne samochody, gazeta podrzucana codziennie na progi domostw, uroczyście celebrowane święto niepodległości, wędrówki po Central Parku i miłe usposobienie Amerykanów, którzy zawsze się uśmiechają i pytają, jak mija ci dzień. Autor nie ukrywa zresztą, że za oceanem mieszka mu się dobrze. Myślę, że trudno byłoby znaleźć osobę, która po przeczytaniu tej książki nie zapragnęłaby polecieć do kraju, w którym tak wiele rzeczy wydaje się łatwiejszych i bardziej kolorowych. Ja o tym marzę i mnie poszczególne kawałki ujęły. To kopalnia wiedzy o życiu codziennym w Stanach. Cieszę się, że książka trafiła mi do rąk. Polecam serdecznie!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
11-12-2014 o godz 15:20 przez: Nami
Wyprawa wzdłuż i wszerz Ameryki. Poznajemy nie tylko kultowe miejsca jak Hawaje, czy park Yellowstone, ale większość rozdziałów jest na temat kultury i obyczajów panujących w Stanach. Skąd się bierze amerykański optymizm? Dlaczego kurier może spokojnie zostawić paczkę przed drzwiami, bez obaw, że ktoś ją ukradnie? W czym przejawia się amerykańska wygoda? To tylko kilka ogólnych tematów z tej książki, a Wałkuski porusza takich o wiele, wiele więcej. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
11-12-2014 o godz 22:42 przez: Isabel
Lubię prawdziwe książki, w których autorzy dzielą się swoimi przemyśleniami i faktami z życia prywatnego. Tak właśnie robi Marek Wałkuski, który w swoim ostatnim literackim dziele pisze o tym, co go zachwyca w Stanach, dlaczego żyje mu się tam tak dobrze oraz czego mu będzie brakowało po powrocie do Polski. Przyjemna lektura.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
1/5
21-12-2014 o godz 23:16 przez: Waldek
To naprawdę bardzo słaba pozycja. Stronnicza. Brak racjonalnego podejścia.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
03-06-2015 o godz 13:07 przez: srfrbum
W Stanach Zjednoczonych byłam parę razy, więc tematyka nie jest mi obca. Znane mi są pewne tematy z opowieści rodziny, która mieszka tam ponad 20 lat albo widziałam je na własne oczy. Tak, w Ameryce nie stawia się płotów, nie zamyka domu ani nie chowa rowerów przed domem. Nie bierze torebki z kabrioletu z opuszczonym dachem ani nie przebiera idąc do sklepu (ten widok ludzi w piżamach i w lokach na głowie kupujących mleko i płatki!). Marek Wałkuski przedstawia te kwestie w innym świetle, często odwołując się do historii, tradycji w innych stanach lub prawa, co bardzo cenię. Przy każdym rozdziale serwuje porcję informacji, ciekawostek, faktów historycznych oraz własnych przeżyć. Wszystko zilustrowane jest fotografiami, co stanowi w moim odczuciu zawsze duży plus dla lektury. Dobra recenzja powinna wspomnieć również o minusach – ciężko jednak takie znaleźć. Nawet rażący zdaniem innych brak obiektywizmu i uwielbienie kultury amerykańskiej tylko dodają książce autentyczności. Któż nie zachwycałby się, przyzwyczajony do pewnych sytuacji w Polsce, dobrym nastrojem społeczeństwa, sprawną polityką i administracją i edukacją na wysokim poziomie? Prawo amerykańskie wskazuje często na hipokryzję, a działania mediów na pruderię Amerykanów, jednak Wałkuski tych elementów nie pomija, tworząc pełen obraz społeczeństwa i kultury. Dawkuję sobie tę książkę. Pozycja bezkonkurencyjna.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-12-2014 o godz 23:14 przez: LeoniMa
W „Ameryce po kawałku” jest wszystko to, co znamy z amerykańskich filmów i co - nie ma co ukrywać - zawsze nam się podobało. Niezniszczalne samochody, gazeta podrzucana codziennie na progi domostw, uroczyście celebrowane święto niepodległości, wędrówki po Central Parku i miłe usposobienie Amerykanów, którzy zawsze się uśmiechają i pytają, jak mija ci dzień. Autor nie ukrywa zresztą, że za oceanem mieszka mu sie dobrze. Myślę, że trudno byłoby znaleźć osobę, która po przeczytaniu tej książki nie zapragnęłaby polecieć do kraju, w którym tak wiele rzeczy wydaje sie łatwiejszych i bardziej kolorowych. Ja o tym marzę i mnie poszczególne kawałki ujęły. To kopalnia wiedzy o życiu codziennym w Stanach. Cieszę się, że książka trafiła mi do rąk. Polecam serdecznie!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
31-12-2014 o godz 16:33 przez: ladybird
Ameryka zawsze mnie fascynowała i mimo że wielu ludziom kojarzy się tylko z hamburgerami i wszechobecną bronią, dla mnie ten kraj jest bardzo złożony i ciekawy. Z przyjemnością przeczytałam więc „Amerykę po kawałku” Marka Wałkuskiego. W pewnym sensie autor mierzy się ze stereotypami dotyczącymi Stanów Zjednoczonych: okazuje się, że wiele z nich jest prawdziwych, ale dzięki Wałkuskiemu możemy zrozumieć, co za nimi stoi, dlaczego Amerykanie są tak nietypowi. Rzeczywiście może denerwować mega pozytywny ton autora – ale w końcu na samym początku wyjaśnia on, że zamierza pisać tylko dobre rzeczy, a krytykę zostawia hejterom. Ja osobiście bardzo polecam tę pozycję!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-04-2016 o godz 00:00 przez: Wiktoria Jankowska
opisy ameryki, jakiej nie znacie. właściwie bardziej opowieści. subiektywne i optymistyczne. od razu widać, że tę książkę pisał autor, który ameryki sam doświadczył, a to, co przeżył zyskało jego gorącą aprobatę. bardzo mi się podoba w tej książce to, że oprócz opisów zwyczajów czy świąt mamy tło sytuacyjne, historię. dowiadujemy się co było źródłem. dla mnie ta książka jest taka jak sami amerykanie: z pozytywnym luzem podchodząca do rzeczywistości. a kupić musiałam. w końcu za rok - po maturze - wybieram się właśnie tam do pracy. mam nadzieję spotkać ludzi z równie pozytywnym jak autor nastawieniem
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-12-2014 o godz 13:00 przez: NS
Premiera w dniu dzisiejszym, tj. 2014-12-03 , to jak to stało się bestsellerem? - nie rozumiem. Oczywiście książkę zamawiam, ponieważ Marek Wałkuski, odkąd pamiętam zawsze kojarzy mi się z USA. Do tego stale gości w każdy piątek po 16-stej w Trójce i z redaktorem Kubą Skrzeczkowskim przekomarzają się ze swoistym poczuciem humoru. Dla mnie jest to stały punkt końcówki tygodnia. A książka? Pierwsza tego autora mnie nie zawiodła, chociaż momentami przypominała rocznik statystyczny, to więc liczę, że w drugiej, autor nie popełnił już takiego stylu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
02-12-2014 o godz 22:10 przez: Ewelina
Marek Wałkuski natchniony sukcesem poprzedniej książki „Wałkowanie Ameryki”, postanowił napisać drugą opowieść o Stanach Zjednoczonych. Nieco inną, bo nie porusza fundamentalnych spraw dotyczących Ameryki, jak religia, wolność słowa, pozycja USA w świecie. Ta książka dotyczy drobniejszych kawałków amerykańskiej rzeczywistości, bez których Ameryka nie byłaby Ameryką (czytaj: zakupy, optymizm, Haloween, Thanksgiving).
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-01-2015 o godz 00:00 przez: Relastar
Pan Wałkuski, człowiek z Polski nie ukrywa swojej przychylności i przywiązania do Stanów. I taka jest ta ksiażka - lekka, przyjemna, ale i usiana praktycznymi poradami dla osób, które chcą poznać Stany od kuchni. Autor nie porusza trudnych tematów, za to podaje sporo faktów przydatnych dla osób, które do Stanów się wybierają. Ja co prawda Stany mam w dalekich planach, ale książkę przeczytałem i uważam, że jest OK.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
31-12-2014 o godz 00:00 przez: Ascenicer
Świetna książka, bardzo ciekawie rozpisana, pełna ważnych informacji dotyczących życia codziennego w Stanach. Wałkuski pisze z perspektywy Polaka, który od wielu lat mieszka tam i poznał ten kraj doskonale. Dlatego fajnie, że postanowił napisać drugą już książkę, która jest bardzo przydatna, szczególnie dla osób , które wybierają się w te rejony. Dobrze napisana, czyta się lekko i przyjemnie. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
05-02-2015 o godz 13:17 przez: Karol Kos
Większość działów w książce rzeczywiście ciekawych, jednak zdarzały się takie, które mnie zwyczajnie nudziły. Poza tym minusem książki jest stronniczość autora. Nie można dowiedzieć się zbyt wiele o USA i wyrobić sobie chociaż wstępnego zdania o tym kraju na podstawie tej książki, która przedstawia nam jedynie plusy tego państwa. Mimo to, lektura była przyjemna. Moja ocena 4/5.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
30-12-2014 o godz 19:02 przez: ANGELIKA KIEŁBOWICZ
Polecam książkę każdemu kogo fascynują Stany ale również wszystkim którzy mają dystans do Amerykanów. Rewelacyjnie napisana z zabawnymi wstawkami. Od zawsze marzyłam o podróży do Stanów, o poznaniu kultury tego kraju i jego mieszkańców, ta książka nieco mi go przybliżyła. Czyta się ją bardzo szybko, przenosząc się na chwilę do tego dziwacznego aczkolwiek fascynującego kraju.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-12-2014 o godz 00:00 przez: Newhomim
Ta książka jest kapitalnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą poznać Amerykę (kraj różnorodny kulturowo i "kolorystycznie") od kuchni, specyficzną mentalność tambylców, z uśmiechami doklejonym do buzi i dowiedzieć się więcej o ich kulturze. Takiej treści jaką oferuje Wam Wałkuski nie znajdziecie w żadnym przewodniku, ani w żadnej książce. Świetna.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
25-01-2015 o godz 00:00 przez: Emnoss
Myślę, że dla zainteresowanych tematem powinna być to pozycja obowiązkowa. Lekkie pióro autora oraz masa ciekawostek, które próżno szukać w internecie to największe zalety tej książki. Muszę przyznać, że czytałem ją z wielką przyjemnością. Było też parę chwil, w których byłem kompletnie zaskoczony z tego co przeczytałem :) Reasumując stawiam ocenę 4/5.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
20-01-2015 o godz 09:13 przez: infopartner
Zwykle myśląc o USA mamy na myśli megaprodukcje hollywodzkie, pięknych aktorów i aktorki, tymczasem książka zawiera portret Amerykanów i ich zwyczajów - jakie są rzeczywiście.
Dużo sympatycznych zdjęć i ta nutka humoru charakterystyczna dla autora pozwala mi z czystym sumieniem polecić tą książkę ludziom otwartym, ciekawym świata i ludzi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
15-12-2014 o godz 17:27 przez: Cyfer
Kraj licznych wynalazków, pięknych miejsc, dziwnych zwyczajów i zaskakujących rozwiązań. Marek Wałkuski z nieskrywanym entuzjazmem pokazuje nam USA od kuchni, zupełnie inaczej niż ma to miejsce w licznych przewodnikach o Ameryce. Przyjemnie poznawało się Stany ,,po kawałku” z niezwykle charyzmatycznym przewodnikiem – autorem tej książki.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-12-2014 o godz 00:00 przez: HerthMult
Ameryka po kaWałku jest bardzo przydatną pozycją szczególnie dla tych, którzy planują podróż do Stanów. Ja byłem kilka razy i w 100 procentach zgadzam się ze wszystkim co jest w niej napisane. Książka bardzo ciekawa, przystępna i przydatna. Podobało mi się również dość krytyczne spojrzenie Wałkuskigo na Amerykę. Konkret.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-12-2014 o godz 20:37 przez: Jagoda
Stany to olbrzymi kraj, który trudny poznać w całości. Dlatego też Marek Wałkuski przedstawia je kawałek po kawałku, wybierając najbardziej pozytywne rzeczy ze świata amerykańskiego, tj. optymizm, otwartość, tanie i wygodne życie, piękne krajobrazy. Bardzo przyjemna lektura na chłodne i mroźne dni.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Tajemna historia Tartt Donna
4.8/5
35,69 zł
54,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gorzko, gorzko Bator Joanna
4.6/5
34,09 zł
54,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Diabeł stróż Krajewski Marek
4.8/5
27,49 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szczygieł Tartt Donna
4.6/5
41,00 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Anna Karenina Tołstoj Lew
4.5/5
26,98 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Komedie Shakespeare William
5/5
63,43 zł
89,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Dżentelmen w Moskwie Towles Amor
4.6/5
34,09 zł
49,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pałac Myśliwski Wiesław
5/5
30,77 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ostatnia nadzieja Rogalska Marzena
4.9/5
30,74 zł
44,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego