Alfabet Suworowa (okładka twarda)

Oferta empik.com : 39,99 zł

39,99 zł 44,90 zł (-11%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt w magazynie Empiku
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

asb nad tabami
Suworow Wiktor Książki | okładka twarda
39,99 zł
asb nad tabami
Suworow Wiktor Książki | okładka twarda
35,49 zł

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Pierwsza książka Wiktora Suworowa napisana specjalnie dla polskich czytelników!

Słynny były oficer GRU ze swadą urodzonego gawędziarza i znawcy tematu przedstawia kilkadziesiąt postaci, które wywarły wielki wpływ na dzieje Rosji, Europy i świata. Znaleźli się w tym zbiorze Stalin, Hitler, Katarzyna II, Rasputin, Napoleon, Reagan, Beria oraz Iwan Groźny, ale także Piłsudski, Jaruzelski, Dzierżyński i Ryszard Kukliński.

A do tego wywiad rzeka z Wiktorem Suworowem, przeprowadzony przez Piotra Zychowicza, enfant terrible polskiej publicystyki historycznej, autora bestsellerów "Pakt Ribbentrop–Beck" (REBIS 2012) i "Obłęd ’44" (REBIS 2013). Suworow w wyjątkowo szczerej rozmowie wyjaśnia, dlaczego zdradził Związek Sowiecki i przeszedł na stronę Zachodu. Rozwija swoje znane już śmiałe tezy historyczne – na czele z twierdzeniem, że Hitler w 1941 roku uprzedził atak Stalina – oraz ujawnia wiele nieznanych faktów z własnego, barwnego życiorysu.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Alfabet Suworowa
Autor: Suworow Wiktor
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Język wydania: polski
Język oryginału: rosyjski
Liczba stron: 324
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-11-19
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 32 x 234 x 163
Indeks: 15782038
 
średnia 4,4
5
10
4
4
3
3
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
17 recenzji
12-09-2019 o godz 12:51 anna jarecka dodał recenzję:
Polecam współpracę z EMPIKIEM, zawsze realizuje z należytą starannością zamówienia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-07-2019 o godz 09:35 Marzena Demeszko dodał recenzję:
Konkretne, dynamiczne - kupiłam swojemu mężczyźnie a czytamy razem :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
12-04-2019 o godz 10:13 ratizon dodał recenzję:
Ciekawa książka, napisana z głową. Można się dowiedzieć kilku ciekawych faktów.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
11-12-2017 o godz 11:18 makrauchenia dodał recenzję:
Świetna książka świetnego autora, otwierająca oczy na wiele spraw.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
24-02-2016 o godz 19:13 IrenaG dodał recenzję:
Super pozycja. W skrótowej formie dużo ciekawych informacji o znanych osobistościach. Dobrze napisana.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-05-2015 o godz 00:00 Bolesław Czajkowski dodał recenzję:
Alfabet Suworowa to książka obowiązkowa, polecam nie tylko pasjonatom historii. To pozycja bardzo ciekawie i zwięźle napisana, jest to pewnego rodzaju zestawienie osób ważnych, nierzadko bardzo kontrowersyjnych i charakterystycznych dla swoich czasów, mających czasem niemałe znaczenie dla biegu historii. Można się zainteresować. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-04-2015 o godz 11:44 Marek.Beker dodał recenzję:
Ludzie widziani oczyma szpiega. Teoretycznie byłego przy czym ten zawód nie pozwalana wycofanie się.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
13-04-2015 o godz 00:08 lenor86 dodał recenzję:
Autor książki krótko i zwięźle przedstawia opis poszczególnych postaci które miały związek z historią naszego kraju. W książce są bardzo ciekawe informacje o których wcześniej nie słyszałem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
03-04-2015 o godz 09:00 Uwe dodał recenzję:
Wiktor Suworow. Już tylko te dwa słowa powinny wystarczyć za recenzję, zachęcającą do sięgnięcia po tę pozycję. Rosjanin, który od lat mieszka w Wielkiej Brytanii, ale nie zapomniał zawiłości rosyjskiej duszy. Jak nikt inny pomaga zrozumieć Rosję, Rosjan oraz ich trudną historię.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
3/5
06-01-2015 o godz 18:17 Krzysztof Mroczko dodał recenzję:
Lodołamacz – zapewne nie tylko dla Piotra Zychowicza czy mnie – był książką formacyjną w pewnym sensie. Była połowa lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku, ostatni rosyjski (radziecki jeszcze?) żołnierz opuścił nasz kraj zaledwie dwa lata wcześniej. Pamiętam te ponure koszary, zarówno za czasów stacjonowania tam Armii Czerwonej, jak i ruiny pozostawione po wyjeździe. Pamiętam także moje zaskoczenie osobą autora: świeżość myślenia, zupełnie inne spojrzenie na historię, a także na opowiadanie o niej i na wyciąganie wniosków. Właśnie rozpocząłem naukę w liceum w klasie o profilu historycznym, choć dopiero na studiach pojąłem całe zawiłości historycznych prawd i ocen faktów. Dyskutowaliśmy o Suworowie sporo, niecierpliwie czekaliśmy na kolejne książki byłego agenta GRU. Niestety, każda kolejna zdawała się słabsza, bardziej monotonna i coraz bardziej ograniczona, jakby autor zafiksował się na kilku tematach i trzymał się ich kurczowo. Im więcej wiedziałem o warsztacie historyka, im więcej czytałem samego Suworowa, tym większe miałem zastrzeżenia, tym więcej wątpliwości.

Alfabet Suworowa jest tak naprawdę książką z recyklingu, przetworzoną właściwie podwójnie. W przedmowie Piotr Zychowicz potwierdza, że większość haseł z alfabetu ukazało się w „Do Rzeczy Historia”, że większość z zamieszczonego na końcu książki wywiadu także. Powtórzenie wydrukowanych liter to oczywiście nic złego, ale ta książka odznacza się czymś znacznie gorszym. Otóż nie ma w niej bodaj jednej oryginalnej tezy, jednego nieznanego wcześniej faktu. Suworow wygląda, jakby stracił pazur i pisze właściwie w kółko to samo. Ile razy można czytać historię o tym, jak to Stalin wyhodował Hitlera, kajzerowskie Niemcy Lenina, jak rozwiązła była Katarzyna II i kim naprawdę był Dzierżyński? Od początków wolności minęło dwie dekady, co było świeże i odkrywcze wówczas, dziś jest słynnym „jesiotrem drugiej świeżości.”

Najbardziej rozśmiesza mnie właśnie ta – z książki na książkę rosnąca – rosyjska megalomania autora. Weźmy krótką notkę o Kirowie. Wiktor Suworow pisze w niej o tym, że zabójstwo partyjnego przywódcy w Leningradzie było znacznie ważniejsze dla historii XX wieku niż zabójstwo Kennedy'ego. Pisze następnie i o tym, że w wyniku tej śmierci zginęły setki tysięcy ludzi, a Józef Stalin został niepodzielnym władcą Związku Sowieckiego. To, rzecz jasna, prawda, tyle że właśnie z nieco ograniczonej, rosyjskiej perspektywy. Możemy na chwilę postawić własną tezę, bo przecieżdla świata zabójstwo Kennedy'ego oznaczało nie tylko zatrzymanie pewnej polityki w zimnej wojnie. Równie dobrze mogło oznaczać między innymi dużo większe zaangażowanie się w wojnę w Wietnamie, a ten konflikt przyniósł między innymi internet, korzystający z amerykańskich doświadczeń także i w Azji. Fakty są do sprawdzenia, wystarczy odrobina dobrej woli. Dlaczego taka teoria miałaby być gorsza od teorii byłego oficera GRU? Nie sposób nie zauważyć i tego, że Suworow o Kirowie ma w sumie niewiele do powiedzenia, nie jest już stuprocentowo przekonany do teorii o spisku NKWD na rozkaz Stalina, co opisywał przed laty. Dziś pisze: „A któż to może wiedzieć?”, nie budząc specjalnie mojego zaufania do całości tego wpisu.

Alfabet Suworowa jest jednak – przy wspomnianych przeze mnie powyżej zastrzeżeniach – książką obdarzoną sporym potencjałem. Może się stać dla dzisiejszych nastolatków tym, czym był dla ludzi w moim wieku Lodołamacz. Suworow w takim wydaniu ma nawet większe możliwości. Chodzi mianowicie o sposób, w jaki jest napisana. Krótkie, maksymalnie czterostronicowe notki są odpowiednikiem dzisiejszych czasów, w których rządzi news z Twittera. Kto by tam czytał wielkie elaboraty, przedzierał się przez gąszcz przypisów, bibliografie, o archiwach nie wspominając? Pisarz zdaje się to doskonale rozumieć i nie ma w tym nic złego – przeciwnie, pozostaje mieć nadzieję, że jego dzieło stanie się nie tylko przyczynkiem do dyskusji w mediach, ale pozwoli nowym czytelnikom zapoznać się z jego innymi pozycjami.

Alfabet Suworowa kończy się kilkudziesięciostronicowym wywiadem, przeprowadzonym przez Piotra Zychowicza. Znów trochę oczywistości dla długoletnich czytelników Suworowa, męczących nieco i mało odkrywczych. Dużo bardziej interesująca jest część końcowa, dotycząca teraźniejszości i niedalekiej przyszłości. W oczach byłego sowieckiego żołnierza Rosja znajduje się na krawędzi upadku. Nie wiem, co na to specjaliści, mnie wywody Suworowa nie tyle może przekonują, co sprawiają, że chcę szuk
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-01-2015 o godz 00:00 Primnes dodał recenzję:
Suworow w Alfabecie podejmuje kwestie istotne bez zbytniego owijania w bawełnę a nakreślenie sylwetek postaci istotnych dla dziejów Europy, dało niesamowity efekt i pozwoliło spojrzeć z szerszej perspektywy na panujące obecnie stosunki między państwami. Książkę świetnie się czyta - jest wiedza, jest humor i ironia, czyli wszystko to, co uwielbiam u Suworowa.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-01-2015 o godz 00:00 Hickone dodał recenzję:
Alfabet Suworowa jest ciekawą i bardzo zajmującą książką, którą myślę warto mieć w swoich zasobach. Na szczególną uwagę zasługuje szczery wywiad-rzeka z Wiktorem Suworowem, w którym szczegółowy wyjaśnia dlaczego przeszedł na jasną stronę mocy. Książka świetna - nie ma to tamto - polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-01-2015 o godz 00:00 Pamplan dodał recenzję:
Bardzo przyjemna w odbiorze zawiera pełną opisówkę najważniejszych postaci, które miały wpływ na światową i europejską historię. Książkę na pewno warto przeczytać, chociażby po to, żeby wyrobić sobie własną opinię na tematy poruszane przez Suworowa. Mnie się ta książka bardzo podobała i daję 5 gwiazdek.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
31-12-2014 o godz 12:53 wibor dodał recenzję:
W książce znalazłem nieznanych faktów. Polecam miłośnikom reportażu i literatury faktu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
08-12-2014 o godz 18:30 Kazimierz Rygiel dodał recenzję:
Pierwszą i główną część książki stanowią króciutkie eseje historyczne i polityczne, poświęcone osobom, które wywarły lub nadal wywierają wpływ na dzieje Rosji, ZSRR i znów Rosji. Autor wyraża w nich swoje przekorne opinie, niekiedy odbiegające od ugruntowanych historycznie poglądów. I tak, przykładowo, car Piotr I nie był, wg Suworowa, wspaniałym reformatorem państwa, Feliks Dzierżyński bynajmniej nie prowadził ascetycznego trybu życia, a marszałek Żukow to żaden geniusz strategiczny, lecz zwykły dzierżymorda, cham i złodziej.
Poloniców w tym alfabecie jest cztery i pół, a mianowicie wspomniany Dzierżyński, Jaruzelski, Kukliński, Piłsudski i Rokossowski (ten ostatni to owe „pół”, z racji bycia tylko półkrwi Polakiem).

A propos Jaruzelskiego. Suworow stawia tezę, że do żadnej interwencji radzieckiej by w latach 80-tych ub. wieku u nas nie doszło i Polska mogłaby już wtedy realizować reformy ekonomiczno-społeczne. Tu się wyjątkowo z moim ulubionym autorem nie zgadzam, choć on sowietolog z krwi i kości (i z autopsji !), a ja to tylko domorosły analityk historii. Uważam bowiem, że stan wojenny Jaruzelskiego nie tyle wyprzedził interwencję radziecką, co ją zastąpił. Ma rację Suworow pisząc, iż radziecka wierchuszka nie kwapiła się do pchania w polską awanturę, tkwiąc już w tym czasie w Afganistanie. Wykorzystała więc Jaruzelskiego do wykonania roboty, która w jego i Kiszczaka wykonaniu stała się operacyjnym majstersztykiem. Zginęło tylko kilkadziesiąt osób. Gdyby weszli „Ruscy”, zginęłoby nas kilkadziesiąt tysięcy. Gdyż z czasem „Ruscy” weszliby na pewno - w realiach początku dekady lat 80-tych (zimna wojna, istnienie NRD, radzieckie bazy wojskowe z bronią jądrową, Breżniew i Susłow na Kremlu) była to bardzo realna ewentualność. A pan Suworow pomylił chyba czasy Breżniewa z czasami Gorbaczowa.

Ad rem. Drugą część książki stanowi wywiad Piotra Zychowicza z Wiktorem Suworowem. Panowie skaczą z tematu na temat, co bynajmniej nie jest zarzutem, bo co temat, to ciekawszy. Suworow po raz kolejny przekonywująco wyjaśnia, że gdyby III Rzesza nie napadła na miłujący pokój Kraj Rad dn. 22 czerwca 1941 r., to jakieś dwa tygodnie później (Suworow podaje datę 6 lipca) ZSRR przestałby miłować pokój i uderzyłby pierwszy. Oczywiście ma rację, pogląd ten wyrażają już nawet niektórzy historycy rosyjscy (np. Mark Sołonin, Aleksander Nikonow).
Suworow w rozmowie z Zychowiczem jawi się również jako wielki krytyk aktualnej polityki Putina (na nim samym suchej nitki nie pozostawia) oraz jako pesymista co do przyszłości Rosji. Osobiście nie miałbym nic przeciwko temu, aby te prognozy się sprawdziły. A jakie są to prognozy, to już proszę sobie przeczytać w książce.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
04-12-2014 o godz 00:00 varina dodał recenzję:
Suworow rzuca śmiałe opinie i tezy, co byłoby gdyby, filtruje postacie, próbuje przerobić historię na nowo. Nie są to tezy odkrywcze, ale Suworow potrafi je przekazać tak, że laik w dziedzinie historii i polityki zagłębi się po uszy w temacie. Krótkie notki, które przeważają w książce czyta się dobrze i mogłabym rzec, że nawet przyjemnie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-11-2014 o godz 00:00 Festerys dodał recenzję:
Szalenie ciekawa książka. Szczególnie dla wielbicieli historii. Osobiście nie mogłem przejść obok niej obojętnie i cieszę się z tego. Wiele ciekawych informacji w doskonałym lekkim stylu. Czyta się tę książkę jednym tchem. W mojej ocenie jest to tytuł godzien polecenia. Wystawiam mu zasłużone 4/5. Pozdrawiam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Dolina Minier Bernard
4.2/5
28,45 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Nic bez ryzyka Archer Jeffrey
4.8/5
30,99 zł
39,90 zł
29,44 zł
Inne z tego wydawnictwa Diuna. Tom 1 Herbert Frank
4.3/5
25,10 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Zabić drozda Lee Harper
4.4/5
24,02 zł
37,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Pakiet: Kroniki Diuny Herbert Frank
4.5/5
148,99 zł
199,00 zł
141,54 zł
Inne z tego wydawnictwa Siła nawyku Duhigg Charles
4.3/5
36,53 zł
49,00 zł
Inne z tego wydawnictwa Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1 Herbert Frank
4.6/5
53,99 zł
69,90 zł
51,29 zł
Inne z tego wydawnictwa 7 nawyków skutecznego działania Covey Stephen R.
4.2/5
39,99 zł
44,90 zł
37,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Wędrująca Ziemia Cixin Liu
2.7/5
28,45 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Złodziejki Świąt Cygler Hanna
0/5
25,17 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Muzeum luster Montero Manglano Luis
4.8/5
28,24 zł
44,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje GRU Suworow Wiktor
5/5
35,49 zł
39,90 zł
28,39 zł
strona produktu - rekomendacje Upadek Suworow Wiktor
4.5/5
33,99 zł
37,90 zł
32,29 zł
strona produktu - rekomendacje Akwarium Suworow Wiktor
4.2/5
35,49 zł
39,90 zł
33,71 zł
strona produktu - rekomendacje Samobójstwo Suworow Wiktor
5/5
35,49 zł
39,90 zł
33,71 zł
strona produktu - rekomendacje Klęska. Lodołamacz. Tom 5 Suworow Wiktor
3.5/5
39,99 zł
44,90 zł
37,99 zł
strona produktu - rekomendacje Lodołamacz. Tom 1 Suworow Wiktor
4/5
35,49 zł
39,90 zł
33,71 zł
strona produktu - rekomendacje Cień zwycięstwa Suworow Wiktor
5/5
35,49 zł
39,90 zł
33,71 zł
strona produktu - rekomendacje Dzień "M". Lodołamacz. Tom 2 Suworow Wiktor
4/5
35,49 zł
39,90 zł
33,71 zł
strona produktu - rekomendacje My, naród Lepore Jill
5/5
71,51 zł
119,00 zł
strona produktu - rekomendacje Czerwony głód Applebaum Anne
4/5
42,57 zł
59,99 zł
strona produktu - rekomendacje Dzieje Herodot
0/5
53,99 zł
68,00 zł
51,29 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.