Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Sprzedaje empik.com 27,93 zł

Cena promocyjna:
27,93 zł
Cena okładkowa:
39,90 zł
Oszczędzasz:
11,97 zł (30%)
Koszt dostawy:
Salon empik - 0,00 zł
Produkt w magazynie empiku
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Dostępność w salonie empik

Zarezerwuj w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

2240,00 zł (dwa tysiące dwieście czterdzieści złotych, zero groszy). Oto wypłata za ponad 80 interwencji w miesiącu, w tym wyjazdy do czterech ciężkich wypadków samochodowych, pięć reanimacji i cztery osoby własnoręcznie skradzione śmierci. Paragon na ludzkie życie opiewa w Polsce na 14 złotych netto za godzinę.

Ratownicy medyczni, lekarze, lekarze rezydenci, pielęgniarki, transplantolodzy, funkcjonariusze służby więziennej, wreszcie – pacjenci. Opowiadają o rzeczywistości rodem z filmu akcji, w którym grają bagatelizowane role drugoplanowe. Na pierwszym planie zawsze jest jednak system. Oni z kolei, oprócz wkładania nadludzkiego wysiłku w ratowanie ludzkiego życia, próbują na co dzień ratować systemowe niedoróbki. Za wszelką cenę, czasem wbrew procedurom walczą, by zminimalizować straty. Również w ludziach.

Paweł Kapusta śledzi ciąg skandalicznych absurdów i procedur utrudniających życie zarówno pacjentom, jak i lekarzom. Absurdów stanowiących często bezpośrednie zagrożenie dla ludzkiego życia, wycenianego przez urzędników niżej niż dzień pracy na kasie w supermarkecie. Lekarze – chronicznie zmęczeni, lawirujący między rzucanymi przez system kłodami – popadają we frustrację. Albo po prostu – wyjeżdżają na Zachód.

Bliskie spotkania z codziennością personelu medycznego w reportażach Kapusty tworzą przejmujący obraz polskiej rzeczywistości szpitalno-ratunkowej. I bezlitośnie wskazują systemowe czarne dziury, za które płaci się zdrowiem, a czasem życiem.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym
Autor: Kapusta Paweł
Wydawnictwo: Wielka Litera
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 304
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-09-19
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 205 x 135
Indeks: 26550114
Kup, zrecenzuj i wygraj
średnia 4,8
5
42
4
3
3
4
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
38 recenzji
13-02-2019 o godz 17:58 Karolina dodał recenzję:
Książka ciekawa do samego końca. Autor pokazuje w niej jak ciężką i niewdzięczną pracę wykonują bohaterowie i jakie śmieszne za to dostają pieniądze. Pozycje tę czyta się szybko i przyjemnie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
18-01-2019 o godz 19:04 Grażyna Śniecikowska dodał recenzję:
Książka rewelacyjna i równocześnie tragiczna, bo obnażająca nieudolność i niewydolność systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Jej lektura wyjątkowo skutecznie... podnosi człowiekowi ciśnienie! To się w głowie nie mieści, na jakich chorych zasadach funkcjonuje w naszym kraju służba zdrowia! - a o tym właśnie ta książka traktuje. Opisano w niej przykłady z życia wzięte, chociaż brzmiące wręcz nieprawdopodobnie! Czyta się ją bardzo szybko, ale nie jest to bynajmniej lektura łatwa, lekka i przyjemna. Pozycja, która szaremu pacjentowi wiele wyjaśnia, ale zawarte w nie fakty mogą mocno nadszarpnąć nerwy czytelnika.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
31-12-2018 o godz 09:51 Anonim dodał recenzję:
Książka "kiepska". Czyta się jednym tchem. Nawet za potrzebą Szła że mną 😁👌
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
07-12-2018 o godz 08:19 Klaudia dodał recenzję:
Fenomenalna książka, najlepsza z pozycji medycznych jaką dotąd czytałam. Polecam w 100 procentach.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
04-12-2018 o godz 12:42 Jolanta Tkacz dodał recenzję:
Książka ciekawa lecz liczyłam na coś innego
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-11-2018 o godz 12:01 rudy lisek czyta dodał recenzję:
”AGONIA” Paweł Kapusta i Wielka Litera​ Świetna książka! Mocna, prawdziwa,szokująca... . ”Agonia”to zbiór reportaży przeprowadzonych przez Pawła Kapustę z ratownikami medycznymi,lekarzami,rezydentami,pielęgniarkami,funkcjonariuszami służby więziennej oraz samymi pacjentami.Autor w trafny sposób ukazuje codzienną prace personelu medycznego tworząc przejmujący obraz polskiej rzeczywistości szpitalno-raunkowej. ”Pacjenci nie zdają sobie sprawy,jak wygląda rzeczywistość,jak zorganizowana jest nasza praca. Przychodzą jak do sklepu,wymagają błyskawicznej opieki z uśmiechem na ustach.Gdy siedzą w poczekalni,nie maja zielonego pojęcia,co dzieje się za tymi białymi,magicznymi drzwiami.” . ”Nie dawno ktoś powiedział mi, że jestem wredna,niemiła.Że brakuje mi empatii.A jaka mam być po 12godzinach dyżuru,na którym 3razy wkładała zwłoki do plastikowego worka?” . ”Odpowiedzialność spoczywa na mnie ogromna,pracuję przy życiu i śmierci,a zarabiam mniej od dziewczyny przerzucającej ciuchy w galerii handlowej.” ”Agonia” przedstawia historię zwykłych ludzi, są nimi zarówno pacjenci, jaki i pracownicy służby zdrowia,którzy codziennie muszą stawić czoła nieludzkim traktowaniem przez system.Lekarze każdego dnia podejmują próbę ratowania ludziego życia,czasem wbrew procedurom,by zminimalizować strady,a przede wszystkim strady w ludziach. Praca jest ciężka a zarobki marne.Podobnie jest w przypadku pacjentów,którzy walcząc z bezlitosnym systemem o zdrowie tracą majątek, rodzinę i zdrowie psychiczne.Wiecie na ile zostało wycenione Ludzie życie ? Wycenione na 14 zł netto za godzinę.Przerażające prawda? Ale do bólu prawdziwe... . ”Jeśli przestępca kogoś zabija,ma prawo do adwokata. Z kolei gdy pacjent domaga się opieki z tytułu swojego ubezpieczenia w NFZ,nie ma żadnych praw” . ”Przecież to jest niepojęte,że człowiek nie ma prawa odwołać się od decyzji, która ostatecznie prowadzi do jego śmierci”.”Dlaczego NFZ tkwi w takim absurdzie?od razu opowiem:bo w grę wchodzą pieniądze.” . ”Agonia” to zbiór prawdziwych i szokujących historii. Mrożące krew w żyłach wypowiedzi pacjentów, lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.Pokazuję one skale problemu jakim jest ochrana ludzkiego życia.Jak absurd goni absurd. Obraz medycyny przedstawiony w tej książce jest brutalny. Reportaże czyta się jednym tchem, pozostawiając nas z przemyśleniami. Polecam ^_^ ! https://www.instagram.com/rudy_lisek_czyta/
Czy ta recenzja była przydatna? 0 1
11-11-2018 o godz 10:42 krawczi dodał recenzję:
Przejmująca, emocjonalna opowieść o trudnym temacie
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
08-11-2018 o godz 11:14 Anonim dodał recenzję:
Jeden z lepszych reportaży polskich autorów o polskiej służbie zdrowia. ,,Agonia" daje do myślenia nie tylko o sytuacji w szpitalach i przychodniach, ale też pokazuje takie nieznane szerszej publiczności, a kontrowersyjne tematy jak transplantacja narządów czy pomoc medyczna za murami więzienia. Autor ciekawie pokazał różne historie, dał głos swoim bohaterom i wydobył to co najbardziej dramatyczne, wzruszające i emocjonalne. Polecam do przeczytania, tylko może nie jak jesteście chorzy i musicie iść do lekarza na wizytę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-11-2018 o godz 16:09 Ysget dodał recenzję:
Pozycja obowiązkowa dla wszystkich mówiących: tak źle nie może być. Historia bohaterów tego reportażu otwiera oczy na wiele aspektów i dobitnie tłumaczy, dlaczego lekarze, pielęgniarki, ratownicy nie zawsze emanują uśmiechem i werwą, a pacjenci mówią, że częściej rozkłada ich na łopatki niemoc i biurokracja niż sama choroba.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
07-11-2018 o godz 14:40 Anonim dodał recenzję:
Nie da się ukryć, Paweł Kapusta nic nie ukrywa. "Agonia" jest rzetelną, ale niezdystansowaną emocjonalnie literaturą, która pokazuje całą amplitudę skrajnych emocji, które pojawiają się w przypadku skrajnie złej sytuacji systemu. Od studentów medycyny, którzy wysyłają wiadomości do rodziców: "Mamo, nie dam rady", po pacjentów, którzy "zaprzyjaźniają" się ze świadomością nadchodzącej śmierci. Lekarze przychodzą leczyć, pacjenci by być wyleczeni. I jedni i drudzy nie mogą tego uzyskać na poziomie adekwatnym do ich wysiłku i zaangażowania, ponieważ Służba Zdrowia jest bardzo niezdrowa. Doskonały, z bijącym sercem i przyspieszającym bicie czytelnika, reportaż Pawła Kapusty.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-11-2018 o godz 12:13 Karol dodał recenzję:
Trudno uwierzyć, że to literatura faktu. Trudno uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się naprawdę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-11-2018 o godz 12:00 Bartek dodał recenzję:
Mimo wysokiego kalibru tematycznego, reportaże czyta się bardzo szybko. Poleciłem znajomym i od tej pory "Agonia" stała się naszym głównym tematem, często burzliwych, rozmów o polskiej Służbie Zdrowia.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
04-11-2018 o godz 11:53 Maja dodał recenzję:
Po przeczytaniu tej książki jestem po prostu wściekła! Przecież zdrowie i ludzkie życie to sprawy najważniejsze. Nie ma nic ważniejszego. A tu okazuje się, że w tym kraju człowiek może być traktowany tak bardzo przedmiotowo. W książce opisani są chorzy, ale także lekarze, którzy mimo swoich umiejętności zarabiają niewiele więcej niż kierownicy w galeriowych sklepach. Mimo powagi tematu i emocji reportaże czyta się szybko i z zaangażowaniem, zapewne dlatego, że te historie dotyczą nas wszystkich, a to co nas dotyczy przyswajamy najchętniej.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
03-11-2018 o godz 10:29 Łukasz dodał recenzję:
"Obowiązująca w Polsce koncepcja refundacyjna oparta jest na zasadzie: wydać pacjentom jak najmniej leków i jak najwięcej pieniędzy zatrzymać w NFZ" - to jedno z wielu szokujących zdań z tej książki. Kapusta pokazuje rzeczywistości polskich szpitali od kuchni. Przybliża historie pacjentów, którzy zostali potraktowani nieludzko przez polską służbę zdrowia. Pozycja obowiązkowa, choćby dla tych, którzy jeszcze nie wyrobili swojego zdania na ten drażliwy i bolesny temat. Sprawa albo cię dotyczy albo będzie cię dotyczyć, dlatego warto zajrzeć za szpitalny parawan.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
31-10-2018 o godz 13:26 Kasia Fołta dodał recenzję:
W ostatnim czasie, w księgarniach pojawia się bardzo duża ilość książek dotycząca tematyki medycznej. Nie tylko literatura obyczajowa, ale także literatura faktu. W świecie mediów, telewizji i literatury od wielu lat podbijają serca, chociażby takie seriale jak Chirurdzy czy Ostry dyżur. Jednak „Agonia” reportaż Pawła Kapusty, to chwytająca za serca opowieść z punktu widzenia pracowników medycznych, pacjentów oraz ich rodziców. Jest to przerażający obraz jaki prezentuje polska medycyna. To co widzimy sami, chodząc do lekarzy, to dopiero podstawa góry lodowej, absurdów, ogromu biurokracji, braku organizacji, serca i wrażliwości na ludzką krzywdę. To czego doświadczamy – długie kolejki, okres oczekiwania na wizytę, brak refundacji połowy leczenia, absurdalne ceny wizyt za 5 minut badania, a także wysokie ceny leków to dopiero początek. To wszystko można przeboleć, jeśli idzie się do lekarza w momencie przeziębienia czy rutynowej kontroli, ale w momencie gdy w naszym życiu dochodzi do tragedii, to to wszystko jest nie do przebrnięcia. Nie tylko nieludzkie traktowanie dotyka pacjentów, ale także pracowników. Praca za grosze, ponad granice wytrzymałości, to chleb powszedni, dla większości służby medycznej, w szczególności tych, którzy dopiero zaczynają swoją karierę. Świetlana przyszłość, którą wróżą studia medyczne, to zwyczajna bajka w porównaniu do rzeczywistości. Każdy z nas, nie raz przeklinał panie w recepcji, pielęgniarki czy lekarzy, ale jednak nikt z nas nie zwraca uwagi, na to, że może być to ich kolejny z rzędu dyżur bez odpoczynku. Czy tak to powinno wyglądać, że ludzie którzy mają ratować nasze życie, nie raz sami są na skraju wyczerpania? Obraz medycyny przedstawiony w tej książce jest brutalny, ale prawdziwy. Rodzice z chorymi dziećmi, zostają na lodzie, bo nikt nie jest im w stanie pomóc. Ogrom papierków do wypełnienia, wszędzie ukazująca się biurokracja nie raz uniemożliwia szybkie udzielenie pomocy. Ten reportaż jest niesamowity, a zarazem okropieństwa, które on ukazuje są tak prawdziwe, że aż niewyobrażalne, że do takich sytuacji, absurdów może dochodzić tuż pod naszymi nosami. Lektura obowiązkowa dla każdego, gdyż może pomoże zrozumieć to, co się dzieje i jaki poziom ma nasza medycyna, gdyż fachowcy, chcieliby nam pomóc, ale niejednokrotnie mają związane ręce.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-10-2018 o godz 08:38 Jelenka dodał recenzję:
SMUTNA PRAWDA „Agonia” Pawła Kapusty to zbiór reportaży o ofiarach polskiego systemu ochrony zdrowia. Mogło by się zdawać, że mowa tu o pokrzywdzonych przez los pacjentach. No niestety. Pacjenci to jedno, a lekarze, pielęgniarki, ratownicy, opiekunowie medyczni to druga strona medalu. Wyrabianie ponad 350 godzin miesięcznie, ogromne obciążenie psychiczne i w wielu przypadkach kiepska płaca ani trochę nie rekompensuje ogromnego zaangażowania. Paweł Kapusta w kilkunastu reportażach niezwykle trafnie i wyzbywając się zbędnego patosu ukazuje przykry obraz służby zdrowia. Kilkanaście różnych historii i kilkanaście różnych dramatów, na które nie ma lekarstwa i na które prawo, władza, administracja wypinają się w całej okazałości. BEZRADNOŚĆ Z każdym kolejnym tekstem Kapusty uwiadamiałam sobie beznadziejność sytuacji, w których znaleźli się bohaterowie. Jednak jeszcze gorsza okazała się bezradność. Praca ponad siły, załamanie psychiczne to tylko wierzchołek góry lodowej medycznej grupy zawodowej. Próba egzystencji z ludzką nienawiścią to już zupełnie inna para kaloszy. Sprawny system mógłby zapobiec na większość bolączek. Mógłby, gdyby nie był nastawiony na zysk i opłacalność, a na ludzkie życie. NFZ bardzo nisko wycenia ludzki byt, często sprowadzając go do poziomu marginalnego. Bohaterami reportaży Pawła Kapusty są również pacjenci, którzy walcząc z bezlitosnym systemem o zdrowie tracą majątek, rodzinę i zdrowie psychiczne. IDEALIŚCI Wielu bohaterów reportaży to idealiści, którzy wierzą w zmianę, nie boją się konsekwencji i olewają system po to by móc ratować ludzi. Podkreślają, że gdyby jeszcze raz mieli wybrać swoją zawodową ścieżkę to wybraliby tak samo. To godna podziwu postawa. Podobnie jest w przypadku pacjentów, którzy pomimo nieuleczalnych chorób walczą o każdy dzień życia. Wykańczające wieloletnie pisemne potyczki z biurokratami w NFZ hartują, ale i niszczą człowieka psychicznie. Ten się jednak nie poddaje, bo chce żyć normalnie. APEL Jako pacjenci od służby zdrowia oczekujemy 100% atencji, empatii i współczucia. Często jednak sami od siebie tego nie dajemy. Po drugiej stronie też są ludzie. Dlaczego ich nie zauważamy? Traktujmy innych tak jak chcielibyśmy by nas traktowano. Z szacunkiem i wyrozumiałością. Może lekarz jest po ciężkiej reanimacji, a pielęgniarka zwyczajnie nie ma sił podnosząc piętnastego pacjenta w ciągu kilku godzin. Czasami zdarzają się przypadki skrajnego braku kultury, taktu i znieczulicy. W dużej mierze jest to jednak zmęczenie, w wielu przypadkach frustracja i przepracowanie. Niech człowiek człowiekowi nie będzie wilkiem. PODSUMOWANIE Książka Pawła Kapusty może i nie jest wybitna, nie mniej jednak jest to ważna lektura, która otwiera oczy, sprawia fizyczny ból i wywołuje dyskusję. Dawno nie miałam takiej gonitwy myśli i uczucia bezradności. Wszyscy jesteśmy ofiarami bezdusznego systemu, który nastawiony jest na zysk, a nie na ludzkie istnienie. Gdyby jednak nie ludzkie istnienie, ten system nie miałby prawa działać. O ironio! Podczas lektury czasami miałam wrażenie, że autor chciał wzbudzić niepotrzebną sensację. Doceniam ukazanie prawdziwego obrazu rzeczywistości i rozgrywających się ludzkich dramatów, jednak czasami przekoloryzowanie kłuło mnie w oczy. Mimo to uważam, że to lektura warta uwagi. Nie tylko ze względu na poruszone tematy, ale na mnogość różnych perspektyw i skali problemów polskiej służby zdrowia. Czytelnik poznaje historie ratowników medycznych, więziennych lekarzy, pielęgniarek na oddziale położniczym, pracowników SORu czy bezradnych pacjentów wżynające się bezlitośnie w pamięć i niedające o sobie zapomnieć. “Agonia” w trzech słowach: mocna, wstrząsająca, nieco sensacyjna.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-10-2018 o godz 14:25 Anonim dodał recenzję:
Reportaże to jeden z moich ulubionych gatunków, chętnie sięgam po nie, kiedy są rzetelne i opowiedziane w ciekawy sposób i taka właśnie jest ,,Agonia" Pawła Kapusty. Książka opowiada historie różnych osób pracujących w służbie zdrowia - ratowników medycznych, pielęgniarek, lekarzy oraz pacjentów. Z opowieści ludzi wyłania się straszny obraz systemu, który jest przeciwko, a nie za ratowaniem ludzkiego życia. Heroiczna walka za około 2 tysiące brutto, dodatkowe zmiany, tysiące godzin w miesiącu, brak sprzętu i leków - to obraz naszej służby zdrowia. Paweł Kapusta w ,,Agonii" wstrząsa, porusza, a zebrane przez niego historie powodują złość i łzy bezsilności. Wart przeczytania i refleksji nad własnym zdrowiem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-10-2018 o godz 12:10 Anonim dodał recenzję:
Paweł Kapusta znowu uderzył. I to jak celnie. Oczywiście, wszyscy narzekamy na NFZ, każdemu zdarzyło się skonfrontować z rozwalcowanym systemem, ale i tak patologia ukazana w tym reportażu wprowadza w realne przerażenie. Bo jest nad wyraz realna. Autor nie przekombinowuje, nie chce pisać czegoś prawdziwszego do rzeczywistości. Z różnych perspektyw pokazuje agonalny stan, tworząc literaturę empatyczną dla obu stron systemu, bezwzględną wobec faktów i interwencyjną. Historie kończą się po 300 stronach, a my zostajemy z przeświadczeniem, że autor mógłby napisać jeszcze co najmniej tyle samo.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
26-10-2018 o godz 18:13 Anonim dodał recenzję:
Kocham literaturę faktu
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
26-10-2018 o godz 15:29 Ysget dodał recenzję:
Zwyczajowo nie czytam reportaży, ponieważ poruszają zbyt ciężkie tematy jak dla mnie, lub dotykają tematyki z którą ja nie mam styczności. "Agonia" to "coś" co dotyczy nas bezpośrednio, bo każdy, czy to jako pacjent, czy rodzina pacjenta, znajomy, miał styczność z szeroko pojętą służbą zdrowia. Reportaż Kapusty dosadnie pokazuje jak wygląda walka o życie pacjenta, z pozycji ratownika, pielęgniarki (pielęgniarza), położnych, lekarzy a także samych zainteresowanych - pacjentów. To reportaż, który dotknął mnie tak głęboko, że czytając go miałam na zmianę łzy w oczach, zaciśnięte z nerwów zęby i pełne agresji spojrzenie. Poruszona tematyka i jej autentyczność uwiera mnie tak bardzo, że będę musiała zaczytać czymś tego książkowego kaca ;) Wielkie chapeau bas dla autora, za umiejętność wzbudzania takich skrajnych emocji.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Planeta Singli Markowska Ewa
29,49 zł
34,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Kontener Bieńczyk Marek
33,49 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa George Michael Jovanovic Rob
39,99 zł
44,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.