Filtruj
Kategorie
Producent
  • więcej
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Typ urządzenia
Pojemność nebulizatora w ml
Wielkość cząstek
Wyczyść filtry

Producent: esperanza usuń

Inhalatory

Przy leczeniu schorzeń układu oddechowego, zwłaszcza przewlekłych, często stosowane są inhalacje i nebulizacje. Pozwalają one szybko uzyskać pożądane efekty terapeutyczne. Inhalatory są urządzeniami umożliwiającymi przeprowadzenie zabiegów, które zalecane są jako element leczenia infekcji dróg oddechowych. W sprzedaży i w użytku znajdują się przyrządy dla dorosłych, jak i dla dzieci. Są również urządzenia uniwersalne, z których mogą korzystać pacjenci ze wszystkich grup wiekowych. Co wziąć pod uwagę przy ich wyborze?

Inhalatory dla dzieci i dorosłych

Dla małych dzieci ważne jest, by kupowany sprzęt był wyposażony w ustnik w kształcie smoczka i małą maskę, pasującą gabarytowo do twarzy dziecka. Maluchy nierzadko nie chcą współpracować podczas zabiegu, dlatego kolorowy, zabawny w swoim kształcie przyrząd przypominający krówkę, żabkę czy misia będzie dla nich interesujący. Dzięki temu rodzice będą mogli podać lek.

W przypadku dorosłych istotna jest poręczność, trwałość, solidność, dość duża maska i ciche działanie.

Rodzaje inhalatorów

Inhalatory zasadniczo dzielą się na ultradźwiękowe i pneumatyczne, które nazywane są również kompresorowymi lub tłokowymi. Podzielone zostały one na dwie osobne kategorie z uwagi na to, w jaki sposób rozpraszają cząsteczki leku. Urządzenia tłokowe pozwalają na używanie w parze z nimi niemal każdego medykamentu, który nadaje się do nebulizacji. Przy ultradźwiękowych nie można wykorzystywać leków steroidowych i niektórych antybiotyków.

Istnieją jeszcze inhalatory membranowe, które mają bardzo małe wymiary, co ułatwia zabranie go ze sobą praktycznie wszędzie. Zastosowana w nich technologia gwarantuje wysoką jakość działania. Pozwala na wykorzystanie właściwie każdego leku, który jest stosowany w urządzeniach kompresorowo-tłokowych. Mogą być używane jako inhalatory do nosa, na zatoki czy astmę.

Najważniejsze parametry wyboru inhalatora

Przy zakupie inhalatora  warto mieć na uwadze pojemność podawaną w mililitrach, która wskazuje, jak wiele leku naraz można wlać do pojemniczka. Nie bez znaczenia pozostaje wielkość cząstek wytwarzanego aerozolu. Im mniejsza jest ich średnica, tym dalej do dróg oddechowych ma szansę dotrzeć lek umieszczony w nebulizatorze. Duże cząsteczki, które mają wielkość około 8 mikronów, są w stanie dotrzeć tylko do gardła i nosogardzieli, dlatego takie  urządzenia do nosa sprawdzą się znakomicie. Jeśli jednak celem jest zakup inhalatora na astmę, dobrze jest wybrać urządzenie o wymiarze cząstek od 1 do 5 mikronów.

Wybierz przyrząd, który będzie wspierał leczenie twoje lub Twojego dziecka. Proponujemy inhalatory w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach, wykorzystujące w swojej pracy różne technologie. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

więcej

Inhalatory - najczęściej zadawane pytania