Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Kolor
Materiał
  • więcej

Szczotki i ssawki do odkurzaczy

Końcówki do odkurzaczy pełnią ważną funkcję podczas efektywnego odkurzania. Jest to jeden z podstawowych elementów odkurzacza, który pozwala na dokładne czyszczenie.

Różnorodność końcówek do odkurzacza pozwala dopasować się do rozmaitych przestrzeni, skutecznie je oczyszczając. Każda z nich jest stworzona z innego rodzaju i gęstości włosia, a także jego układ jest rozmaity. Wybierając odpowiedni produkt, należy przemyśleć, do czego będzie on wykorzystywany.

W naszej ofercie produktów z tej kategorii znajdują się szczotki, ssawki, nasadki mopujące, płaskie końcówki do odkurzacza, a także uniwersalne szczotki.

Szczotki do odkurzaczy

Szczotki są najpopularniejszym wyborem spośród końcówek do odkurzaczy – szczególnie te uniwersalne. Wiele z nich jest wielofunkcyjnych, dzięki czemu są odpowiednie do powierzchni miękkich i do powierzchni twardych.

Wśród szczotek do odkurzacza wyróżnić można turboszczotkę. Są to szczotki z wbudowanym wałkiem, który zwiększa wydajność odkurzania. Dzięki wprowadzeniu wałka w ruch jest on w stanie zebrać nawet najmniejsze zabrudzenia takie jak sierść, czy drobne włókna.

Do czyszczenia trudno dostępnych powierzchni jak krawędzi i kątów sprawdzą się szczotki boczne. Zbudowane są z włókien syntetycznych oraz listew gumowych, które wprawione w ruch obrotowy są w stanie dotrzeć do ciasnych przestrzeni. 

Ssawki do odkurzaczy

Często spotykanym elementem dołączanym do odkurzacza przy zakupie są ssawki. Ich zróżnicowanie pozwala na pozbycie się zanieczyszczeń nawet z najtrudniej dostępnych miejsc.

Ssawka szczelinowa, dzięki temu, że jest wąska i długa, pozwala na pozbycie się brudu nawet z najtrudniej dostępnych zakamarków. Decydując się na ssawkę z twardą szczeciną można bez trudu doczyścić tapicerkę samochodową. Chcąc oczyścić delikatne powierzchnie takie jak meble, warto wybrać miękką ssawkę szczotkową. Podczas czyszczenia drewna warto wybrać ssawkę z włosem naturalnym, która nie uszkodzi powierzchni, a zapewni jej oczyszczenie.

Dla efektywnego sprzątania warto zaopatrzyć się w kilka końcówek do odkurzacza i korzystać z nich we właściwy sposób, zależnie od przeznaczenia.

Sprawdź naszą ofertę szczotek i ssawek do odkurzaczy, a następnie dobierz modele dopasowane odpowiednio do posiadanego sprzętu i oczekiwań.

więcej