6 filarów poczucia własnej wartości (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Oferta empik.com : 39,99 zł

39,99 zł 44,90 zł (-11%)
Odbiór w salonie 0 zł
Wysyłamy w 24 godziny
Produkt u dostawcy
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny
  • praktyka świadomego życia
  • praktyka samoakceptacji
  • praktyka odpowiedzialności za siebie
  • praktyka asertywności
  • praktyka życia celowego
  • praktyka integralności osobistej

Książka ta udziela odpowiedzi na te cztery ważkie pytania.

  • Czym jest samoocena?
  • Dlaczego jest ważna ?
  • Co można zrobić, aby podnieść jej poziom?
  • Jaką rolę pełnią inni w jej kształtowaniu?

Kwestia samooceny – nazywanej też poczuciem własnej wartości – stała się w ostatnich latach tematem modnym w najlepszym tego słowa znaczeniu. Smutna prawda o powszechnym braku zdrowej samooceny wydobywana jest na światło dzienne z ogromną siłą. Nathaniel Branden należy do ścisłego grona prekursorów wiedzy o samoocenie i uzdrawianiu. Zaś „Sześć filarów poczucia własnej wartości” to swoista suma jego wcześniejszych doświadczeń i publikacji.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: 6 filarów poczucia własnej wartości
Tytuł oryginalny: The Six Pillars of Self-Esteem
Seria: Psychologia i dusza
Autor: Branden Nathaniel
Tłumaczenie: Kotynia-Kosmynka Anna, Rossowski Dariusz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Feeria
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 324
Numer wydania: I
Data premiery: 2014-06-20
Rok wydania: 2014
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 22 x 240 x 168
Indeks: 14787164
 
średnia 4,1
5
6
4
4
3
1
2
2
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
8 recenzji
5/5
03-09-2020 o godz 09:07 Anonim dodał recenzję:
Genialna .treściwa. wartościowa. Perełka. Takich książek powinno być więcej
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
24-06-2019 o godz 07:37 fama dodał recenzję:
Same konkrety plus kawał solidnej wiedzy. Pomocne.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
2/5
07-06-2019 o godz 08:23 Jan dodał recenzję:
Książka napisana ciężkim językiem, około dwóch, trzech rozdziałów jest naprawdę wartościowych pozostałe to zwykłe lanie wody. Jedynym atutem tej książki jest mało oklepana tematyka. Ogólnie nie polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
25-04-2018 o godz 19:06 Adriana Kowal dodał recenzję:
Warto miec tą książkę na półce i wracać do niej. Szczególnie w tych czasach gdzie osób z depresjami i niską samooceną jest coraz więcej.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
07-09-2017 o godz 09:05 Beata sadel dodał recenzję:
Polecam kto chce podnieść swoje myślenie o samym sobie
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
06-01-2015 o godz 19:04 Jacek033 dodał recenzję:
Bardzo ciekawa i pomocna. Polecam na pewno osobom nieśmiałym, ja z tego właśnie powodu sięgnąłem po nią i bardzo dużo mi dała. Natychmiast po zastosowaniu się do tych zasad widać efekty w samoocenie (aż wydaje mi się dziwne, że ludzie tak jak i ja wcześniej nie zwracają uwagi na odczuwanie jej i wpływu na życie) i co za tym idzie na cechy osobowości. Jest profesjonalna, widać że autor ma ogromne doświadczenie w tej dziedzinie. Warto notować, podkreślać ważne fragmenty lub cokolwiek innego pomaga co pomoże zapamiętać i wrócić kiedy się chce, bo po zwykłym przeczytaniu dużo rzeczy się zapomni po jakimś czasie. Właściwie tak jak w innych poradnikach ale w tym jest więcej informacji. Każdy dużo wyniesie z tej lektury, polecam ;)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
13-07-2014 o godz 10:56 anonymous dodał recenzję:
Ze wszystkich sądów, które formułujemy w życiu, żaden nie jest tak ważny jak sąd o sobie samym.

Książka Brandena jest podzielona na trzy części: Poczucie własnej wartości – podstawowe zasady; Wewnętrzne źródła poczucia własnej wartości; Czynniki zewnętrzne – ja i inni. Odpowiada na pytania: czym jest poczucie własnej wartości?; co można zrobić, aby podnieść jego poziom?; jaką rolę w jego kształtowaniu pełnią inni ludzie?

W systemie wartości człowieka nie ma nic ważniejszego – bardziej decydującego o jego rozwoju psychicznym i motywacjach – niż szacunek, którym darzy on samego siebie.

Dowiadujemy się, że rola poczucia własnej wartości jest nieoceniona i oddziałuje na nas nawet wtedy, kiedy nie chcemy na ten temat nic wiedzieć. W pełni zrealizowana samoocena daje nam poczucie pewności, że umiemy sprostać wymaganiom i wyzwaniom. Najprostszą weryfikacją samooceny jest zaobserwowanie jak inni na nas reagują. Do sukcesu trzeba dojrzeć. Budować go od fundamentów, zacząć od podstaw, czyli od budowy własnej wartości. Inaczej cokolwiek byśmy nie osiągnęli, kimkolwiek byśmy się nie stali, nasz sukces może się okazać kolosem na glinianych nogach.

Książka jest wezwaniem do działania, aby docenić siebie, przeprowadzić zmiany i rozwijać się. Autor ukazuje na licznych przykładach ze swojego życia, a także z życia swoich pacjentów powiązania między poczuciem wartości, a podejmowaniem wyzwań, stawianiem celów, radzeniem sobie z problemami.

Branden pokazuje nam jakie skutki w życiu może przynieść niska samoocena, np.: frustrujące małżeństwo; niezadowalająca praca zawodowa; niszczące nawyki czy chroniczne lęki. Według autora nie można mieć za wysokiej samooceny, tak jak nie można być zbyt zdrowym. Budowanie poczucia własnej wartości trwa przez całe życie i polega na życiu zgodnym z sześcioma filarami. A te sześć filarów to: życie świadome (przetrwanie, dobrobyt i umiejętność akceptacji); samoocena (równowaga i ochrona własnego ja); odpowiedzialność za siebie (siła i kompetencja, by radzić sobie z wyzwaniami); asertywność (szanowanie własnych potrzeb, pragnień, wartości); życie celowe (dotyczy pracy zawodowej, wychowania dzieci, udanego związku, etc); prawość (dotrzymywanie słowa, wypełnianie przyrzeczeń, poszanowanie zobowiązań). Według Brandena istnieje jeszcze siódmy filar, a jest nim: gotowość i wola stosowania sześciu strategii w życiu; wytrwałość i odwaga.

Zamieszczona metoda ćwiczeń i uzupełniania zdań jest prostym narzędziem do podnoszenia samooceny, zrozumienia, skuteczności i szacunku do siebie. Opiera się na założeniu, że każdy ma większą wiedzę, niż jest tego świadomy; większą mądrość, niż ta, której korzysta; więcej możliwości, niż te ujawniane na co dzień. Jest sposobem na dotarcie do ukrytych zasobów.

Gdybym miał podzielić się z ludźmi w Polsce jedną ważną myślą na temat życia, chciałbym powiedzieć: Twoje życie się liczy – Ty się liczysz – walcz o swój najwyższy potencjał – walcz o swoje szczęście – nie poddawaj się bierności i cierpieniu.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
08-07-2014 o godz 12:10 summer21 dodał recenzję:
Książka ta „jest wezwaniem do walki, przełożonym na język psychologii”. No właśnie. Gdybym studiowała pedagogikę lub psychologię itp. to na pewno bym bardziej zagłębiła się w lekturę. Może wiele pojęć byłoby jaśniejszych. Nie mniej jednak, gdy mamy potrzebę możemy do niej zajrzeć choćby dla krótkich ćwiczeń by uświadomić sobie czy to, co robimy lub odczuwamy jest właściwe i odpowiedzieć sobie na pytanie: dlaczego tak się dzieje, czy akceptuję samego siebie nawet gdy nie lubię pewnych swoich cech.
Autor porusza tematy aktualne w naszym życiu typowe dla różnych stref zawodowych. Nie omieszka przedstawić też przykłady ze swojego życia osobistego.
Swoją książkę, jak tytuł wskazuje, dzieli m.in. na 6 filarów poczucia własnej wartości:
- świadome życie,
- samoakceptacja,
- odpowiedzialność za siebie,
- asertywność,
- życie celowe,
- prawość,
N. Branden mówi w jaki sposób powinniśmy żyć, aby nie utracić poczucia własnej wartości, zaakceptować samego siebie, by móc bez lęków realizować swoje cele życiowe, swoje marzenia. Nie wiedziałam, iż ludzie dobierają się posiadając zbliżoną samoocenę. Podobno wtedy lepiej układa się w związkach partnerskich.
Zwróciłam uwagę na rozdział o budowaniu poczucia bezpieczeństwa u dziecka, gdzie znaczącą rolę od samego początku odgrywają rodzice. To my musimy je pielęgnować dotykiem(w tym dobrym znaczeniu), gdyż „dziecko rozumie dotyk na długo przed zrozumieniem słów”. Miłość jako uczucie musi być znane dla dziecka, aby wiedziało że tak, jak każdy zasługuje na to uczucie, bez względu na to, czy zrobi coś złego. Jego uczucia powinny się spotkać z akceptacją, co nie znaczy jednak zgody na wszystko. Dobrze jest wypracować u dziecka szacunek do samego siebie i do innych ludzi.
Gdy uzyskamy te cechy, dziecko czuje się widzialne. Często się zdarza, iż wiele wzorców wynosimy z domu rodzinnego(tych złych) i ciężko nam co niektóre rzeczy naprawić. Więc może warto nad sobą popracować, by nie sprawić krzywdy dziecku?
Autor zwraca uwagę na stosowanie pochwał i krytyk, reagowanie na błędy i przekładanie niespełnionych ambicji rodziców na dzieci.
I tu musze przyznać, iż w wieku szkolnym często dało się to odczuć. Może stąd ten bunt w wieku dorastania lub w wieku dorosłym? Nie koniecznie to sprawa hormonów? Przecież każdy ma swoje tempo rozwoju. Dziecko należy zachęcać i motywować do pracy, ale na pewno nie karać za to, że nie zostanie lekarzem, politykiem itp.
Jako rodzice musimy jasno wyrażać swoje emocje. Nie na zasadzie: „jedno mówię, drugie robię, trzecie myślę”
Dla całej rodziny dobrze robią wspólne posiłki, które zbliżają do siebie. Tego dziś często w domach brakuje, gdyż każdy podąża za kasą, pracą zawodową. Właściwe życie nie powinno tak wyglądać i powinniśmy organizować je tak, by móc je dzielić z najbliższymi.
Wiadomo jednak, że czasem sfera zawodowa oraz otaczający nas ludzie sprawiają, iż błądzimy i zatracamy się w pracy po to, by utrzymać finansowo rodzinę a zapominamy o najważniejszym.
Wiele opisanych cech w rozdziale o rodzicach można przypisać do zawodu nauczyciela, gdyż szkoła jak wiemy również wychowuje. Ale nie każdy ma odpowiednie podejście do ucznia i muszę się z tym zgodzić. Sama przeszłam nie jedno. Należałoby tu wrócić do filarów opisanych przez autora. Mimo wyuczonego zawodu nie zawsze potrafimy sprostać codziennej pracy, gdyż nie posiadamy wysokiej samooceny i samoakceptacji.
Dużo zatem by opowiadać. Jak widać książka zmusza do refleksji. Gdy zadajemy sobie pytania, wracamy do przeszłości, która ma wpływ na nasze teraźniejsze życie.
Ogólnie książka ciekawa. Warto do niej wrócić, by zastosować się do kilku prostych ćwiczeń, które pomogą podnieść poziom poczucia własnej wartości.
Stwierdzam, iż spotkanie nie tyle z psychologiem, co z samym autorem książki byłoby owocne, bogatsze w nowe doświadczenia. Książka budzi wiele pytań osobistych.

Lekturę polecam wszystkim ciekawym wiedzy, rodzicom, nauczycielom i uczniom.
Czy ta recenzja była przydatna? 2 0
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Wysoko wrażliwi Aron Elaine N.
3.8/5
28,99 zł
37,90 zł
27,54 zł
Inne z tego wydawnictwa Mówili, że jestem zbyt wrażliwa Bosco Federica
3.8/5
30,49 zł
39,90 zł
28,96 zł
Inne z tego wydawnictwa Pomóż dziecku mniej myśleć Petitcollin Christel
4.5/5
29,49 zł
39,90 zł
28,01 zł
Inne z tego wydawnictwa Wysoko wrażliwi i miłość Aron Elaine N.
4.4/5
34,49 zł
44,90 zł
32,76 zł
Inne z tego wydawnictwa Wysoko wrażliwi rodzice Aron Elaine N.
0/5
31,99 zł
42,90 zł
30,39 zł
Inne z tego wydawnictwa Uber. Walka o władzę Isaac Mike
4.1/5
34,49 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Sekretne życie introwertyków Granneman Jennifer
4.5/5
33,49 zł
44,90 zł
31,81 zł
Inne z tego wydawnictwa Fatalna lista Vivian Siobhan
3.8/5
33,99 zł
37,90 zł
27,19 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Pokochaj siebie Dyer Wayne W.
4.0/5
26,49 zł
29,90 zł
25,16 zł
strona produktu - rekomendacje Porozumienie bez przemocy. Ćwiczenia Leu Lucy
4/5
35,99 zł
39,99 zł
34,19 zł
strona produktu - rekomendacje O sztuce miłości Fromm Erich
4.6/5
22,99 zł
25,90 zł
21,84 zł
strona produktu - rekomendacje Koniec współuzależnienia Beattie Melody
4.1/5
25,99 zł
29,00 zł
24,69 zł
strona produktu - rekomendacje Montessori w twoim domu Davies Simone
0/5
39,99 zł
44,90 zł
37,99 zł
strona produktu - rekomendacje Mądrość psychopatów Dutton Kevin
4.3/5
31,49 zł
34,99 zł
29,91 zł
strona produktu - rekomendacje Pamięć na zawołanie Buzan Tony
4.7/5
21,99 zł
24,90 zł
17,59 zł
strona produktu - rekomendacje Mieć czy być? Fromm Erich
4.1/5
31,99 zł
35,90 zł
30,39 zł
strona produktu - rekomendacje Patologia normalności Fromm Erich
5/5
18,49 zł
21,00 zł
17,56 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.