30 znikających trampolin (okładka  twarda, 03.2016)

Wszystkie formaty i wydania (1): Cena:

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Książka składa się z 30 krótkich tekstów opisujących to samo zdarzenie na 30 różnych sposobów. Stylistycznie zróżnicowane formy wypowiedzi, wykorzystujące niektóre gatunki literackie, pozwalają nam poznać opowieść z wielu perspektyw, poziomów wrażliwości, komunikatywności, spostrzegawczości itp. Każda kolejna interpretacja wydarzenia pokazuje, jak różni jesteśmy, jak różnego języka używamy i w jak rozmaity sposób odbieramy rzeczywistość – zależnie od osobowości, nastroju, intencji, wiedzy, a nawet pory dnia.

Autorka w humorystycznych tekstach pełnych niespodzianek swobodnie i po mistrzowsku wykorzystuje zabawę słowami i grę konwencjami, pokazując, w jaki sposób język kształtuje nasz obraz świata, i jak to, co postrzegamy, wpływa na nasz język.

Książka ta z powodzeniem może być wykorzystywana przez nauczycieli czy instruktorów w domach kultury, do zajęć z kreatywnego pisania, a także (w całości lub we fragmentach) do spektakli bądź mniejszych form „teatralnych”. Pozwalając młodym wykonawcom wcielić się w postaci opisujące tę samą rzeczywistość na wiele sposobów, uczymy ich akceptacji różnorodności ludzi i świata.

Książka ta może stać się również inspirującym materiałem do wykorzystania przez trenerów interpersonalnych pracujących z dorosłymi (coaching) w zakresie kształtowania umiejętności komunikacyjnych. Znajdą oni tu warianty interpretacji jednego wycinka świata przez: wzrokowca, słuchowca, kinestetyka, optymistę i pesymistę, ekstrawertyka, introwertyka, osobę młodą i starszą itp.

Na uwagę zasługują ilustracje Pauliny Daniluk, absolwentki Wydziału Artystycznego UMCS, laureatki konkursu na opracowanie graficzne książki, zorganizowanego we współpracy wydawnictwa ALBUS i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Ilustratorka z wielką swobodą w operowaniu środkami wyrazu, stworzyła niepowtarzalną, pełną humoru i ekspresji, anegdotyczną narrację plastyczną do tekstów Doroty Kassjanowicz.

Impulsem do powstania "30 znikających trampolin" była książka Raymonda Queneau pt. "Ćwiczenia stylistyczne", skierowana do dorosłych czytelników, w której opisał on na 99 sposobów błahe zdarzenie, do jakiego doszło pomiędzy dwoma pasażerami w autobusie linii S w Paryżu.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

ID produktu: 1122835334
Tytuł: 30 znikających trampolin
Autor: Kassjanowicz Dorota
Wydawnictwo: Albus
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 178
Data premiery: 2016-03-31
Rok wydania: 2016
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 20 x 217 x 215
Indeks: 19371733
średnia 4,5
5
1
4
1
3
1
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
3 recenzje
Kolejność wyświetlania:
Od najbardziej wartościowych
Od najbardziej wartościowych
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najpopularniejszych
Od najwyższej oceny
Od najniższej oceny
3/5
17-02-2017 o godz 17:34 przez: Monika Guzik-Skirzyńska | Zweryfikowany zakup
Książka raczej nie do czytania dla przyjemności... za to bardzo przydatna do ćwiczeń stylistycznych na lekcjach języka polskiego :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
4/5
19-12-2018 o godz 09:44 przez: diana | Zweryfikowany zakup
Ciekawe historie bardzo fajny pomysł ale trzcionka jest dość mała co nie zachęca wczesnoszkolnych dzieci do czytania samodzielnie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
07-08-2020 o godz 08:18 przez: anonymous
Pamiętacie historię z np. dzieciństwa, która dla Was była dramatem a dla osób z boku fantastycznym powodem do śmiechu? 🤔 O tym właśnie traktuje "30 znikających trampolin" Doroty Kassjanowicz. Jedna sytuacja widziana różnymi oczami może mieć wiele odcieni i barw. Może wywołać łzy, uśmiech, zdziwienie lub poczucie strachu. Czasem opowiedziana chaotycznie lub byle jak, albo piosenkowo, filmowo, plotkarsko. Artystycznie! ☺ A bywa i tak, że różni ludzie widzą to samo pod innym kątem. Dlaczego? Bo każdy z nas jest inny, ma swój indywidualny charakter i spojrzenie na świat. I właśnie dlatego ta książka tak mocno przypadła mi do gustu. Bo opisuje szereg postaw i zachowań oraz odczuć, nie bagatelizując bądź nie gloryfikując żadnej z nich. Pokazuje jak różne mogą być reakcje na to samo wydarzenie. I nie ma w tym nic złego! 😍 To też wspaniała lekcja tolerancji i nauki emocji dla dzieci oraz rodziców. Myślę, że pedagodzy także dostrzegą w tej pozycji świetny materiał edukacyjny. Całość mojego zachwytu domykają ilustracje Pauliny Daniluk. Kolorowe, wymowne i pełne ekspresji, dodają książce charakteru i dziecięcej charyzmy. Polecam gorąco, szczególnie rodzicom, którzy pragną pokazać dziecku świat przeróżnych emocji i postaw. Sama zabawa konwencją czy słowem jest także znakomitym ćwiczeniem dla najmłodszych, którzy dopiero uczą się jak wygląda świat 🥰
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0

Podobne do ostatnio oglądanego