13 wojen i jedna. Prawdziwa historia reportera wojennego (okładka miękka)

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Może Cię zainteresować

Linia frontu często biegnie w poprzek ulicy. Piekło zaczyna się tuż za samochodem, za którym chowa się reporter. Wojna to przygoda dla wytrzymałych. Nieliczni potrafią żyć w ciągłym stresie i zagrożeniu. Nieliczni potrafią pokonać swój strach, by poznać prawdziwe oblicze wojny.

Trudno sobie wyobrazić, ile niewygodnej prawdy o wojennych oprawcach Krzysztof Miller ujawnił światu. Był świadkiem najważniejszych konfliktów zbrojnych XX wieku. Jeździł do Afganistanu, Czeczenii, Gruzji, Kongo, uczestniczył w wielu rewolucjach, m.in. w Rumunii i Czechosłowacji. Zawsze z aparatem w ręku, czasami obiektywem celując w tych, którzy karabinem celowali w niego. W każdej chwili mógł zginąć, gdyż pocisk bywa niestety szybszy od spustu migawki.

Wstrząsająca opowieść, która ujawnia, ile kosztuje news zdobyty dla gazety i jak wysoką cenę trzeba zapłacić za życie na krawędzi śmierci. Miller spisał swoje wyznania w męski, dosadny sposób. Nie można przejść obok jego słów obojętnie. Przekonajmy się, kim trzeba się stać, by wytrzymać piekło wojny.

Tytuł: 13 wojen i jedna. Prawdziwa historia reportera wojennego
Autor: Miller Krzysztof
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 352
Numer wydania: I
Data premiery: 2013-03-20
Rok wydania: 2013
Forma: książka
Indeks: 12691715
średnia 4,4
5
11
4
0
3
2
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
16 recenzji
25-03-2013 o godz 12:14 przez: buster
Polskich reportażystów można wymieniać niemal z marszu, gorzej z fotoreporterami. Aby nadrobić tę zaległość, warto sięgnąć po „13 wojen i jedną” Krzysztofa Millera, ale też i nie tylko dlatego. Przez 25 lat Miller, ryzykując życiem, jeździł do najniebezpieczniejszych miejsc na świecie, gdzie trwały zbrojne konflikty. Miller w swojej książce uderza bezpośredniością (duża zasługa w tym codziennego języka autora) z jaką opisuje wydarzenia z Gruzji, Czeczenii, Afganistanu, Konga czy Rwandy. Wspomnieniom Millera towarzyszą jego zdjęcia, które na długo po lekturze zostają w głowie. Miller również prowadzi własną wojnę – wojny, których był świadkiem, nie pozostawiły jego psychiki nienaruszonej. Z tych traumatycznych przeżyć leczył się w specjalistycznej klinice stresu bojowego.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
5/5
17-04-2013 o godz 00:46 przez: LeoniMa
Huk, którego nie potrafimy sobie wyobrazić, słyszał w rozmaitych okolicznościach. Siedząc w okopach. Przebiegając przez ulicę. Śpiąc w hotelu. Z bliska i z oddalenia. Opisuje wojny, które jako wysłannik „Gazety Wyborczej”, przeżył i utrwalił na obrazie. Wyciąga fotografie przypominające mu o konkretnych wydarzeniach. Porządkuje pamięć. Po raz kolejny odczuwa ból, budzi demony. Pisze urywanymi zdaniami, jakby wypowiadając każde z nich, robił kolejne zdjęcie. Jakby wciąż żył w pośpiechu, niebezpieczeństwie, niepokoju. Wojna, jaką opisuje to prawdziwa, wojna. Jedna. Niekończąca się. Niezapomniana lektura.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
20-04-2013 o godz 00:00 przez: Anatola
Bardzo mocna książka i momentami przerażająca. Nie jest obrazem wojny samej w sobie, a odczuć i wszystkich emocji towarzyszących fotoreporterowi, który na własne życzenie pakuje się w sam środek burzy. Po męsku, dosadnie, bez koloryzowania i ubarwiania faktów. Krzysztof Miller to bez dwóch zdań postać imponująca.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
3/5
27-03-2013 o godz 08:21 przez: Kamil Kasica
Choć książka zawiera kilka interesujących faktów co do metod pracy fotoreportera wojennego (zwłaszcza w zakresie tego, jak fotoreporter nawiązuje kontakty z "lokersami"), to jednak ogólnie jest napisania pobieżnie i chaotycznie. Dobrze, że z tych samych wypraw mamy książki Wojciecha Jagielskiego.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 1
25-04-2013 o godz 09:02 przez: Pokiereksiążkowana
Poruszyła mną jak Mikołaj Kopernik Ziemią : ). A tak na poważnie to bardzo mocna lektura. Napięcie typowe dla relacji wojennych reportażystów, dodatkowo świetna forma literacka trafiająca w sedno i wiążąca wyobraźnię czytelnika. Warto się zapoznać.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
17-04-2013 o godz 11:45 przez: Halo
Przerażająca i prawdziwa książka, przy której przeżywa się wiele chwil refleksji. Trzeba zobaczyć, żeby wiedzieć zawczasu czym się może skończyć ekstremizm religijny czy polityczny. Literatura spośród tych, co na długo pozostają w pamięci.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
24-04-2013 o godz 09:50 przez: mi
czy puchowa kurtka może zabic? Moze jesli nawywasz sie krzysztof miller. Mocna dobra meska ksiazka.polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
28-07-2013 o godz 17:59 przez: Jakub Kaczmarek
To nie jest książka podróżnicza, mimo, że jej autor opisuje najdalsze miejsca na kuli ziemskiej. Nie jest to również album fotograficzny, mimo, że w książce znajdziemy wiele fotografii. Więc jak można określić "13 wojen i jedną"?
Książka ta to rodzaj spowiedzi. Genialnie opowiedzianej, przedstawiającej pewien męski punkt widzenia. Punkt widzenia zawodowego fotografa, samotnika, którego pasją i pracą jest fotografia. Który podczas akcji potrafi zjednoczyć się ze swym narzędziem pracy, stanowić jedno. Aparat i on to istna maszyna, która utrwala największe konflikty zbrojne ostatnich dekad.
Jednak nie o zdjęcia tutaj chodzi. A o przemyślenia, o spostrzeżenia na temat wojny, ludzi, świata. Na temat demonów, które mogą w człowieku się zagnieździć.

Warto przeczytać tę książkę. Nie tyle żeby zrozumieć. Raczej żeby zobaczyć, że są miejsca na świecie, które na zawsze potrafią odcisnąć swe piętno w człowieku. POLECAM
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-04-2016 o godz 00:00 przez: zekerana
Jakże mocno ta książka wpływa na czytelnika. Sam autor wydaje się być postacią niezwykłą, o wyjątkowo silnej osobowości, przynajmniej mam takie wrażenie, bo który inny człowiek byłby w stanie znieść tyle przeżyć wojennych i to jeszcze przez taki szmat czasu. Pod względem emocji jest to książka niezwykła, jej lektura daje przysłowiowego mocnego kopa i silnie zapada w pamięć. Jednak jak się okazuje, nawet Krzysztof Miller, ten zdawałoby się bardzo mocny psychicznie człowiek nie jest wolny od tych wszystkich emocji jakie zostały w nim po wszystkich dramatycznych często doświadczeniach. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-10-2016 o godz 00:00 przez: trishka
Krzysztof Miller to jeden z moich ulubionych pisarzy literatury wojennej. Autor doskonale sprawdza się w tym gatunku. Fajnie, że tym razem przedstawia nam wojnę z zupełnie innej strony. Nabiera ona zupełnie innego znaczenia, kiedy patrzymy na nią z perspektywy właśnie reportera, który musi włożyć ogrom wysiłku w to, aby zdobyć informację. Dla mnie książka była również pokazaniem ogromnej wrażliwości Mileera. Widać w niej, że mając na uwadze wiele spraw, nie może przejść on obojętnie wobec nich. Niezwykle wciągająca i wzruszająca książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
05-11-2016 o godz 00:32 przez: Marek Lancucki
Napisana wartkim językiem, wciągająca od pierwszego do ostatniego zdania. Osobista opowieść Krzysztofa Millera o wojnach i konfliktach w których uczestniczył jako fotoreporter. Nie ma tu jednak zbyt wiele walk, lecz przede wszystkim klarownie widoczne jest cierpienie zwykłych ludzi, ofiar konfliktów zbrojnych, napaści, gwałtów. Przez opowieść przeplata się osobiste cierpienie autora, które znalazło finał w tragicznej śmierci Krzysztofa Millera we wrześniu 2016 roku.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-01-2015 o godz 10:37 przez: Lidia74
"Podejść bliżej i spójrz śmierci prosto w oczy. Życie na krawędzi ma swoją cenę. Wysoką. Wszystko po to, byś poznał prawdę o wojnie ". Fotoreporter Krszysztof Miller dzieli się ze swoimi wspomnieniami, nie zwykłym doświadczeniem, doświadczeniem fotoreportera wojennego, misją którego jest powiedzieć ludziom prawdę o tym czym jest wojna. Strach, wspomnienia ludzi, zmarłych przed oczami, koszmary senne... dla fotoreportera wojennego wojna nigdy się nie kończy...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
21-01-2015 o godz 11:45 przez: ipad
Dobra, mocna książka. Proste, pełne treści zdania. Bez zbędnych ozdobników, mocny język. Praca reportera (nie dziennikarza) pokazana jaka jest. Bez ogródek. Ciekawy wgląd w konflikty na świecie. A także w pracę Znanych Dziennikarzy Wojennych. Do zatrzymania i czytania co jakiś czas.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
17-04-2013 o godz 11:42 przez: Smutny
Właśnie przeczytałem... Studiuję fotografię, więc temat jest mi bardzo bliski. Sam fakt zdarzeń jest niezwykle wstrząsający, a żeby jeszcze w tym odnaleźć się zawodowo ? Osobiście uważam to za heroizm, a fotoreporterzy tego rodzaju co Krzysztof Miller niesamowicie mi imponują.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
1/5
13-04-2013 o godz 15:15 przez: qsol
Jest tez ksiazka, pt. Bractwo Bang Bang - Grega Marinovicha i Joao Silvy w tlumaczeniu Jagielskiego, ktora duzo lepiej opisuje ten temat.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
10-04-2015 o godz 12:35 przez: Kinga Dorocińska
Nic dodać nic ująć książka do przeczytania w jeden dzień!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji

O autorze: Miller Krzysztof

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Sielanki Saunders George
5/5
29,70 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Japoński wachlarz Bator Joanna
5/5
36,29 zł
54,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Diabeł stróż Krajewski Marek
4.6/5
37,49 zł
49,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Ty albo żadna Kordel Magdalena
4.7/5
26,39 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa 10 grudnia Saunders George
5/5
31,80 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Szczygieł Tartt Donna
4.6/5
37,93 zł
59,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Gorzko, gorzko Bator Joanna
4.5/5
34,09 zł
54,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Sklepy cynamonowe Schulz Bruno
5/5
28,49 zł
44,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Różaniec Ryś Grzegorz
5/5
27,76 zł
32,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Diabeł stróż Krajewski Marek
0/5
28,33 zł
42,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Komedie Shakespeare William
5/5
66,72 zł
89,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Anna Karenina Tołstoj Lew
4.4/5
25,27 zł
39,90 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego