100/XX. Antologia polskiego reportażu XX wieku. Tom 1-2 (okładka twarda)

Oferta empik.com : 119,25 zł

119,25 zł 159,00 zł (-25%)
Odbiór w salonie 0 zł
Aktywuj dodatkowe korzyści
Darmowe punkty odbioru
Darmowy kurier
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Potrzebujesz pomocy w zamówieniu?

Zadzwoń
Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Najczęściej kupowane razem

3 produkty

Cena zestawu:

Dodatkowy rabat:

Wysyłamy w 24 godziny

Antologia to hołd złożony polskiej szkole reportażu, zbiór prezentujący jej najlepszych twórców, tych najsławniejszych i tych niesłusznie zapomnianych, a wspólnie tworzących reporterską historię XX wieku.

Na dwa tomy zebrane przez Mariusza Szczygła składa się sto najciekawszych, najlepszych i najgłośniejszych polskich reportaży opublikowanych pomiędzy 1901 a 2000 rokiem.

Antologia powstała pod opieką rady programowej złożonej z wybitnych reporterów i literaturoznawców. Tworzą ją Hanna Krall, Małgorzata Szejnert, prof. Kazimierz Wolny-Zmorzyński, Elżbieta Sawicka

3


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: 100/XX. Antologia polskiego reportażu XX wieku. Tom 1-2
Autor: Szczygieł Mariusz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarne
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 1832
Numer wydania: II
Data premiery: 2014-03-05
Rok wydania: 2015
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 123 x 251 x 180
Indeks: 14394324
średnia 4,6
5
35
4
3
3
2
2
1
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
26 recenzji
05-06-2014 o godz 00:00 przez: mariusz.student
Świetne wydanie. Moim zdaniem te dwa tomy to zbiór, który powinien znaleźć się w każdej ambitnej biblioteczce domowej. Antologia polskiego reportażu z ostatnich 100 lat to nie tylko świetne spektrum talentu polskich dziennikarzy, ale też (i być może przede wszystkim) wspaniały zarys polskiej historii ostatniego wieku. Bardzo cenne wydanie, moim zdaniem wartę każdej ceny.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
19-03-2014 o godz 00:00 przez: Vanilia
Ta antologia to pozycja obowiązkowa na półkach wszystkich miłośników reportaży i literatury faktu. Znajdziemy tu 100 wybitnych reportaży, m.in. mistrzów gatunku jak Kapuściński, czy Hugo Bader. Dobór tekstów jest jednak nieoczywisty - wiele z nich to nie te najbardziej znane, ale właśnie te bardziej zapomniane. Każdy z tekstów jest poprzedzony wstępem Szczygła.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
5/5
15-03-2014 o godz 13:02 przez: Maksio
Czy moda na reportaże, to wynik polityki literackiej czy wybór Czytelników, którzy chętniej sięgają po książki bliższe życia? Reportaże pisane barwnym językiem dostarczają nam cennej infiormacji o otaczającym nas świecie. Dlatego Antologa polskiego reportażu jest pozycją ważną - wnosi cenny wkład w polską kulturę i promuje polski reportaż, który cieszy się na świecie szacunkiem i dobrymi wynikami sprzedaży. Za sukcesem reportażu stoją prężnie działające instytucje, takie jak Instytut Reportażu czy Wydawnictwo Czarne, które wydało Antologię polskiego reportażu. 100 najlepszych reportaży XX wieku. Pomysłodawcą, autorem wstępu i komentarzy, które licząc 500 stron są właściwie książką, jest Mariusz Szczygieł znany z programu "Na każdy temat". Dwa opasłe tomy liczą prawie 2000 stron, a w tym dwa spisy treści, przypisy, posłowie Kazimierza Wolny-Zmorzyńskiego, dodatki i podziękowania. Antologia Wydawnictwa Czarne jest książką, którą można uznać za najważniejszą w 2014 roku.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-05-2016 o godz 00:00 przez: bambuk
Miłośników gatunku jakim jest reportaż naprawdę nie trzeba zachęcać do sięgnięcia po te książki. "100/XX. Antologia polskiego reportażu" to książki, które trzeba smakować, delektować się nimi. Nie jest to lekka i prosta lektura pomimo faktu, że reportaże czyta się z zapartym tchem. Mariusz Szczygieł starannie wybrał największe perełki i wykonał kawał naprawdę dobrej roboty, przybliżając czytelnikowi autorów, których dobrze znamy, kojarzymy tylko z imienia i nazwiska, jak i tych, o których z pewnością byśmy nie usłyszeli, gdyby nie ta książka. Wspaniała podróż w czasie po obyczajach i historii naszego kraju.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
23-07-2015 o godz 19:12 przez: Irena Krystkiewicz
Fantastyczne wydanie! Ten zbiór reportaży to perełka w mojej biblioteczce!
Miłośników tego gatunku literackiego na pewno nie trzeba zachęcać do sięgnięcia po nią.
Niemniej polecam wszystkim - to cudowna podróż w czasie po naszym kraju.
Trochę czasu zabrało mi przeczytanie II tomu, ale taki był mój plan - stopniowe dozowanie, w przerwach pomiędzy czytaniem innych książek. Równie doskonała jak tom I. Nie może nie spodobać się miłośnikom reportażu. Zachęcam bardzo do sięgnięcia po obydwa tomy. Ja z niecierpliwością czekam na kolejny.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-04-2014 o godz 00:00 przez: Wanda
Bardzo się cieszę, że pojawiła się taka antologia!! Brakowało takiej pozycji na naszym rynku. Zdążyłam ją dopiero przejrzeć, ale mam wrażenie, że autor i całe grono "pomocników" dokonali świetnego wyboru reportaży, które zmieniały i kształtowały opinię od 1901 roku. Antologia to dwa potężne tomy, pięknie wydane. Na święta zamierzam poświęcić tej książce więcej czasu i przeczytać reportaże, które zawsze chciałam "dorwać". REWELACYJNA KSIĄŻKA!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
16-03-2014 o godz 16:08 przez: Kaya
Aż dziwne, że takiej książki do tej pory nie było. Pan Szczygieł wykonał gigantyczną, doskonałą robotę. Wyciągnął nie tylko rzeczy oczywiste, ale przede wszystkim zaskakujące czytelnika... pokazujące znane nam osoby, wielkich pisarzy, w reporterskich wcieleniach. Ogromna przyjemność. Do smakowania po trochu. Aż żal, że kończą się długie zimowe wieczory... ale może na długi urlop na działce?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-03-2014 o godz 00:00 przez: Nidas
Właśnie zdecydowałem się kupić, i polecam, nawet jeśli cena nie jest najniższa. Reportaże to bardzo ważna forma literacka, bowiem przedstawiają nam różne odsłony życia: czasem te najbardziej gorzkie. Te reportaże pokazują ludzi i ich sprawy takimi jakie są, bez upiększeń, bez znieczulenia. Są autentyczne, a przez to są jakby żywym obrazem życia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-03-2014 o godz 00:00 przez: Sylwana
Tę fantastyczną antologię zażyczyłam sobie w prezencie i oto trzymam ją w ręku. Wciąż jeszcze nie mogę się nią nacieszyć. Jest pięknie wydana, a zawartość merytoryczna jest wprost imponująca. Wspaniała lektura na długie jeszcze wieczory: spotkania z najlepszymi twórcami polskiego reportażu dają przeżycia literacko niezapomniane.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-06-2014 o godz 00:00 przez: Bartoosz
Reportaż to gatunek trudny i wymagający nie tylko literackiej sprawności, ale również zdolności obserwacji oraz umiejętności wyciągania wniosków. Niniejsza antologia zawiera wybór bardzo starannie dobranych, rewelacyjnie napisanych tekstów. Znajdziemy tu najznakomitsze nazwiska polskich reportażystów, warto się z nimi zapoznać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
24-03-2014 o godz 00:00 przez: Guardian
Ta antologia wydaje się być cenną pozycją, jeśli uzmysłowimy jak ważną pozycję miał od zawsze w polskiej świadomości reportaż i jakimi znakomitymi twórcami może się on poszczycić. Antologia jest świetnym przekrojem przez te wszystkie lata: różnorodność tematów i autorów, tych mniej lub bardziej znanych. Szczerze polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
31-01-2015 o godz 02:39 przez: marek70
Podróż przez ubiegły wiek w towarzystwie takich znakomitości jak Janusz Korczak i wiele innych, to niespotykana możliwość spojrzenia na minione czasy oczami tych, którzy byli świadkami przełomowych, wiekopomnych zdarzeń, bądź byli świadkami codzienności składającej się na to wszystko, co działo sie w międzyczasie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-03-2014 o godz 00:00 przez: Sarina
Tą książkę polecam przede wszystkim każdemu kto studiuje dziennikarstwo. Nawet jeśli nie jest to lektura obowiązkowa to każdy kto chce się kształcić w tym kierunku powinien zapoznać się z tymi niesamowitymi reportażami i ich autorami. Nawet samo czytanie tego wszystkiego bardzo poszerza horyzonty. Szczerze polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-03-2014 o godz 00:00 przez: Maura
Polska szkoła reportażu zawsze miała bogatą tradycję i swoich najlepszych twórców. Dlatego tym bardziej ucieszyła mnie zapowiedź tego wyjątkowego wydawnictwa. Najgłośniejsze reportaże, najwybitniejsi polscy przedstawiciele tego gatunku. Z pewnością tę antologię warto mieć i czerpać z niej jak z najlepszego źródła.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
10-05-2014 o godz 00:00 przez: zjawka
Grubaśne tomiszcza, pełne bardzo ciekawych reportaży. Udało mi się przeczytać już oba tomy, co uważam jest niemałym sukcesem :) Naprawdę ciekawe i świetnie zebrane reportaże. Myślę, że lepiej tej roboty nie dało się wykonać. Jest to świetny zbiór, który zasługuje na uwagę każdej, zaciekawionej tematem osoby.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-04-2014 o godz 00:00 przez: Bastycja
Naprawdę genialny zbiór. Nie spodziewałam się aż tak dobrej publikacji. Bardzo się cieszę, że ktoś wpadł na pomysł zebrania reportaży z całego wieku. Są to bardzo wartościowe teksty, które na pewno przydadzą się wielu ludziom. Warto odświeżyć wiedzę na te tematy. Czyta się z wielką pasją! Polecam serdecznie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
26-05-2014 o godz 00:00 przez: Anton
Ta antologia to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika polskiej literatury. Znajdziemy tu uznane,cenione, teksty wybitnych autorów w bardzo szerokim wyborze i pod znakomitą redakcją. Polecam, bo wydanie jest znakomite, przemyślane z nieprzypadkowo dobranymi reportażami ilustrujące rozwój tego gatunku.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-04-2015 o godz 00:00 przez: Bartek Pawłowski
To nie jest moje pierwsze spotkanie z Mariuszem Szczygłem , bardzo cenię tego pisarza. Ten zbiór moim zdaniem jest jego najlepszą pracą jak dotąd. Ja jestem zachwycony. Najlepsze reportarze napisane przez wspaniałych pisarzy zebrane w jednej ksiażkce. Coś doskonałego. Mogłbym czytać i czytać. Polecam !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
5/5
18-05-2016 o godz 08:21 przez: plumacz
Super zestaw posiadający najciekawsze polskie reportaże z XX wieku. Dla mnie te książki stały się ciekawą przygodą na długie zimowe wieczory. Dzięki nim poznałem też wielu autorów o których wcześniej nie słyszałem. Serdecznie polecam wszystkim fanom reportażu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-09-2014 o godz 09:32 przez: marcin.nitkiewicz
Świetna pozycja, bardzo dużo ciekawych historii, o których wcześniej nie miałem pojęcia. Bardzo fajnie poczytać o całym wieku w takich krótkich i treściwych opowiadaniach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Fuerte Bajon Kasper
4.3/5
26,02 zł
39,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Chamstwo Pobłocki Kacper
4.7/5
30,86 zł
49,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne: pon – nd 8:00 – 23:00

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego