Zagadki Medyczne i Sztuka Diagnozy. Pacjenci Opowiadają Swoje Historie

produkt niedostępny
Autor:
Wydawca: Wydawnictwo Magnum
Okładka: miękka
Data premiery: 2009-10-07
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Jeśli sądzisz, że są jeszcze choroby, których nie da się wyleczyć w godzinę –  włącznie
   z przerwami na reklamę – to powinieneś przeczytać tę książkę. Fantastyczna lektura.

  Hugh Laurie
  odtwórca roli dr. House'a

  Lekarze, którzy tak jak dr House z popularnego serialu telewizyjnego bezbłędnie rozpoznają skomplikowane przypadki chorób, potrafią nie tylko uważnie wysłuchać i dokładnie zbadać pacjenta, ale mają także talent i pasję Sherlocka Holmesa, rozwiązującego przy pomocy dedukcji najbardziej skomplikowane zagadki. O tym jest niezwykła książka Zagadki medyczne i sztuka diagnozy znanej amerykańskiej lekarki dr Lisy Sanders, konsultantki  serialu telewizyjnego Dr House, której artykuły w autorskiej rubryce Diagnosis w "New York Times" stały się inspiracją do powstania  tego serialu. W książce przedstawia najciekawsze przypadki ze swojej praktyki internisty, a także z praktyki kolegów lekarzy. Każdy przypadek jest jednocześnie dramatycznym rozdziałem czyjegoś życia i  opowieścią o  pułapkach, ślepych zaułkach i sukcesach diagnostyki. Człowiek chory, mówi dr Lisa Sanders, przypomina turystę budzącego się w obcym kraju. Życie, które dotychczas prowadził, ulega zawieszeniu na czas podróży po nieznanym świecie. W ten intrygujący świat wprowadza nas jej książka.  

  Lisa Sanders  jest mistrzynią medycznych opowiadań detektywistycznych. Znakomicie buduje napięcie. Dorównuje  spostrzegawczością  Sherlockowi Holmesowi, ale w przeciwieństwie do Sherlocka Holmesa ma wiele współczucia dla cierpiących.
  Atul Gawande
  autor książki Komplikacje. Zapiski chirurga o niedoskonałej nauce
   
  "Zagadki medyczne i sztuka diagnozy" to obowiązkowa lektura dla każdego, kto kiedykolwiek był pacjentem lub jest lekarzem. Książka, napisana przez lekarkę, którą szanuję, i pisarkę, którą uwielbiam,  zawiera wiele  intrygujących dylematów diagnostycznych, które was wciągną, oraz opowieści o  życiu, które pozostaną w waszej pamięci i sercu długo po ich przeczytaniu.
  Pauline W. Chen
  autorka książki Final Exam   
   
  Lisa Sanders napisała piękną, skłaniającą do myślenia książkę o diagnozie, warunku sine qua non wszelkiej opieki medycznej. Opowiada historie wielkich triumfów diagnostycznych i objaśnia zarówno porażki, jak sukcesy diagnostyki. Jej opowieści intrygują czytelnika, który w trakcie lektury stara się rozwiązać opisywaną zagadkę medyczną. Dzięki nim lepiej rozumiemy, jak ważna jest właściwa diagnoza.
  Robert Centor
  MedRants.com

  do góry

  Recenzje

  Napisz recenzję Przeczytaj wszystkie 1
 • Recenzje Napisz recenzję
 • świetna książka!
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  a-di 11 października 2009
  Pochłonęłam ją w jeden dzień, czytałam praktycznie bez przerwy, tak mnie wciągnęła. Napisana ciekawie, w sposób zrozumiały zarówno dla specjalistów, jak i dla laików. Prowadzi czytelnika przez świat trudnej sztuki diagnozowania, pozwalając mu lepiej zrozumieć lekarzy, ich sposób rozumowania, różne medyczne dylematy, przyczyny błędów, metody badawcze i ich znaczenie w walce o zdrowie pacjenta itp. Po lekturze tej książki każdy pacjent na pewno spojrzy na swojego lekarza z większym zrozumieniem, a jednocześnie będzie lepiej rozumiał, jak ma współpracować z lekarzem, by ułatwić mu pracę i postawienie diagnozy.
  Przy okazji w książce tej można znaleźć sporo informacji na temat różnych chorób, ich objawów, sposobów leczenia itp. Nie są one opisane w suchy, specjalistyczny sposób, lecz ciekawie, z wieloma przykładami zaczerpniętymi z życia.
  Moim zdaniem to naprawdę godna polecenia pozycja!
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  zwiń
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Zagadki Medyczne i Sztuka Diagnozy. Pacjenci Opowiadają Swoje Historie - Sanders Lisa
  Właśnie zrecenzowałem: Zagadki Medyczne i Sztuka Diagnozy. Pacjenci Opowiadają Swoje Historie
  Jeśli sądzisz, że są jeszcze choroby, których nie da się wyleczyć w godzinę –  włącznie z przerwami na reklamę – to powinieneś przeczytać tę książkę. Fantastyczna lektura. Hugh Laurieodtwórca roli dr. House'a Lekarze, którzy tak jak dr House z popularnego serialu telewizyjnego bezbłędnie rozpoznają
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Napisz recenzję i wygraj 100 zł na zakupy w empik.com! Szczegóły konkursu, regulamin oraz zwycięzców z poprzedniego miesiąca znajdziesz TUTAJ.
 • Dane szczegółowe:
 • do góry

  Dane szczegółowe:

  Tytuł: Zagadki Medyczne i Sztuka Diagnozy. Pacjenci Opowiadają Swoje Historie
  Autor:
  Wydawca: Wydawnictwo Magnum
  Numer wydania: I
  Data premiery: 2009-10-07
  Język wydania: polski
  Język oryginału: angielski
  Ilość stron: 328
  Tłumaczenie: Opracowanie zbiorowe
  Rok wydania: 2009
  Forma: książka
  Indeks: 65471784