Ilość: szt.
Cena:
29,49 zł 34,90 zł
Oszczędzasz:
5,41 zł (16%)
U dostawcy
Wysyłamy w 24h
Autor:
Wydawca: Wydawnictwo W.A.B.
Okładka: miękka
Data premiery: 2014-03-19
Inne wydania: Cena:
okładka miękka  29,49 zł
ebook
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Pewnego dnia młody Rumun studiujący w Paryżu dowiaduje się, że jest poważnie chory, i trafia do nadmorskiego sanatorium. Nawiąże tam znajomości i przyjaźnie, będzie świadkiem umierania bliskich, w końcu zdobędzie, a potem okrutnie, właściwie bez powodu, odrzuci miłość. W tej książce nie dzieje się wiele, ale o jej atrakcyjności decyduje co innego: wewnętrzny dramatyzm i intensywność opisu świata, który pod piórem Blechera, na pozór powściągliwym, odrealnia się i ukazuje na moment swoje niezrozumiałe, przedziwne oblicze. Podobnie jak u innych mistrzów modernistycznej prozy – ale nie tak samo.

  Blecher oparł fabułę Zabliźnionych serc na własnych doświadczeniach. W 1938, rok po ukazaniu się powieści, zmarł po wieloletniej chorobie.

  do góry

  Recenzje

  Napisz recenzję Przeczytaj wszystkie 6
 • Recenzje Napisz recenzję
 • Rewelacyjna
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  monicca_ 20 czerwca 2014
  Okładka i opis - te dwie rzeczy spowodowały, że kupiłam książkę. Powiem jedno - świetna, ponadczasowa i taka budująca. Historia, która porusza serca, opowieść, która dotyka sfery cierpienia psychicznego, jaki fizycznego, a w roli głównej młody mężczyzna, który życie ma przed sobą. Naprawdę niewiele jest tak dobrej literatury.
  skłania do przemyśleń
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Katarina S 24 maja 2014
  Trudna, a zarazem bardzo wciągająca książka. "Zabliźnione serca" podejmują tematy głębokie, skłaniające do myślenia i pełne niedopowiedzenia. Bohaterowie są wewnętrznie złożeni, a ich postępowania czasem nie do końca oczywiste. Ale też można powiedzieć że takie jest życie, pełne sprzeczności. Dlatego jeśli ktoś lubi taką tematykę - bardzo polecam.
  osobiste nawiązania
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Keysha 05 kwietnia 2014
  W gruncie rzeczy jest to bardzo smutna i wręcz gorzka powieść, główną jej osią jest postać Emanuela, którego portret psychologiczny został przedstawiony bardzo przenikliwie i drobiazgowo. Jego postępowanie niejednokrotnie prowokuje do pytania: dlaczego? Wiele tu refleksyjności i powiedziałabym nawet, osobistych nawiązań autora. Warto.
  jedna z ważniejszych i bardziej poruszających pozycji
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Ksenia 02 kwietnia 2014
  Niesamowita jest ta opowieść. Poruszająca, pełna smutku i skłaniająca do refleksji. W postaci głównego bohatera jest mnóstwo dramatyzmu a jednocześnie realizmu, trzeba przyznać, że Blecher znakomicie to oddał. Niełatwa to tematyka, ale powieść zaliczyć mogę do ważniejszych tytułów które ostatnio przeczytałam.
  Czekam
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Pikoniak 15 marca 2014
  Jestem bardzo ciekawy tej powieści. Wiem, że nie będzie to na pewno łatwa książka w odbiorze, ale lubię czytać pozycję, które coś wnoszą do mojego życia. Jeśli po przeczytaniu pozostaje mi dana powieść w głowie jeszcze na długo to dopiero wtedy uważam, że jest dobra. A czuje, że właśnie ta pozycja taka będzie!
  Zabliźnione serca
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Nutel 10 marca 2014
  Lubię bardzo książki, które nie są proste w odbiorze. Sprawiają one zawsze, że po przeczytaniu długo jeszcze pozostają w mojej pamięci i można wyciągnąć z nich jakieś korzystne wnioski. Ta książką zdaje się właśnie taką być dlatego czekam na nią niecierpliwie. Liczę, że premiera odbędzie się o czasie.
  zwiń
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Zabliźnione serca - Blecher Max
  Właśnie zrecenzowałem: Zabliźnione serca
  Pewnego dnia młody Rumun studiujący w Paryżu dowiaduje się, że jest poważnie chory, i trafia do nadmorskiego sanatorium. Nawiąże tam znajomości i przyjaźnie, będzie świadkiem umierania bliskich, w końcu zdobędzie, a potem okrutnie, właściwie bez powodu, odrzuci miłość. W tej książce nie dzieje się ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Napisz recenzję i wygraj 100 zł na zakupy w empik.com! Szczegóły konkursu, regulamin oraz zwycięzców z poprzedniego miesiąca znajdziesz TUTAJ.
 • Dane szczegółowe:
 • do góry

  Dane szczegółowe:

  Tytuł: Zabliźnione serca
  Autor:
  Wydawca: Wydawnictwo W.A.B.
  Numer wydania: I
  Data premiery: 2014-03-19
  Język wydania: polski
  Język oryginału: rumuński
  Tłumaczenie: Klimkowski Tomasz
  Forma: książka
  Indeks: 14350344