Ilość: szt.
Cena:
89,99 zł
W magazynie
Wysyłamy w 24h
Wykonawca: Stańko Tomasz
Data premiery: 2013-02-12
Nośnik: CD
 • Zwiastun
 • do góry

  Zwiastun

  Tomasz Stanko New York Quartet - Wislawa
 • Posłuchaj
 • do góry

  Posłuchaj

  1.
  Wisława
  2.
  Assassins
  3.
  Metafizyka
  4.
  Dernier Cri
  5.
  Mikrokosmos
  6.
  Song for H
  1.
  Oni
  2.
  April Story
  3.
  Tutaj - Here
  4.
  Faces
  5.
  A Shaggy Vandal
  6.
  Wisława
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Tomasz Stanko trąbka
  David Virelles fortepian
  Thomas Morgan kontrabas
  Gerald Cleaver perkusja

  Podobnie jak wcześniej Miles Davis, polski trębacz, Tomasz Stańko, ma doskonałą rękę do powoływania do życia zespołów. Obecny, stworzony w światowej stolicy jazzu - Nowym Jorku - przekracza wcześniejsze wyobrażenia. Thomas Morgan i genialny improwizator, Gerald Cleaver, a także kubański pianista David Virelles, inspirujący się zarówno muzyką religijną, jak i twórczością Theloniusa Monka czy Andrew Hilla, wydają się stworzeni do wykonywania kompozycji  Stańki. Podwójny album inspirowany jest poezją Wisławy Szymborskiej.

  do góry

  Recenzje

  Napisz recenzję Przeczytaj wszystkie 2
 • Recenzje Napisz recenzję
 • Stańko - klasyka
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Lunia 02 listopada 2013
  Stańko jest dla mnie tak genialnym i godnym uwagi artystą że nie wyobrażam sobie żebym nie kupiła kolejnej jego płyty. To po prostu klasyka i pozycja obowiązkowa na muzycznej półce. Dodatkowym smaczkiem jest to, że album inspirowany jest poezją Wisławy Szymborskiej (co sugeruje już sam tytuł). Piękne to i wysublimowane wydawnictwo. Stańko w towarzystwie innych muzycznych mistrzów? Po prostu muzyczna rewelacja, genialne współbrzmienie i dopełnienie. Stańko to najlepsze standardy jazzu. W albumie ‘Wisława’ pobrzmiewają najlepsze muzyczne inspiracje Stańki, to bardzo słychać! Dla twórczości Stańki i Szymborskiej warto.
  Uważaj bo szalenie wciąga
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Claude 21 lipca 2013
  Kto zna twórczość Tomasz Stańko i jest pasjonatem tego rodzaju muzyki to myślę, że zachęcać go do kupna nie muszę. Nie licząc oczywiście muzyki, którą wprost uwielbiam w wykonaniu pana Tomasza. Wzrusza mnie do łez, że tą płytę zadedykował jednej z najwspanialszych postaci poezji na świecie, jaką była Wisława Szymborska. Na samym krążku będziemy mogli usłyszeć najnowsze kompozycje, które na pewno znajdą szerokie grono wielbicieli. Mnie osobiście ta płyta dosłownie poruszyła i do dziś dzień stała się jedną z moich ulubionych, która zawsze mi towarzyszy czy to na spacerze, na wyjeździe czy jak idę do pracy. Pozdrawiam
  zwiń
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Wisława - Stańko Tomasz
  Właśnie zrecenzowałem: Wisława
  Tomasz Stanko trąbkaDavid Virelles fortepianThomas Morgan kontrabasGerald Cleaver perkusjaPodobnie jak wcześniej Miles Davis, polski trębacz, Tomasz Stańko, ma doskonałą rękę do powoływania do życia zespołów. Obecny, stworzony w światowej stolicy jazzu - Nowym Jorku - przekracza wcześniejsze ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Napisz recenzję i wygraj 100 zł na zakupy w empik.com! Szczegóły konkursu, regulamin oraz zwycięzców z poprzedniego miesiąca znajdziesz TUTAJ.
 • Dane szczegółowe
 • do góry

  Dane szczegółowe

  Tytuł: Wisława
  Wykonawca: Stańko Tomasz
  Dystrybutor: Universal Music Polska
  Data premiery: 2013-02-12
  Nośnik: CD
  Ilość nośników: 2
  Data nagrania: 2012
  Indeks: 12637768