Ilość: szt.
Cena:
33,49 zł 39,90 zł
Oszczędzasz:
6,41 zł (16%)
W magazynie
Wysyłamy w 24h
Autor:
Wydawca: Świat Książki
Okładka: miękka
Data premiery: 2014-01-15
Inne wydania: Cena:
okładka miękka  33,49 zł
ebook
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Satyryczna rekonstrukcja jednej z najbardziej zwariowanych karier w historii światowego biznesu

  W latach 90-tych XX wieku Jordan Belfort był jednym z najbardziej znanych ludzi w Stanach Zjednoczonych. Za dnia zarabiał tysiące dolarów na minutę. Nocą wydawał je równie błyskawicznie na narkotyki, seks i zagraniczne podróże. Prowadząc interesy na krawędzi prawa bądź je łamiąc, zwrócił na siebie uwagę amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości, lecz nawet wtedy nie zrezygnował z hulaszczego trybu życia. W ten sposób rozpoczęła się emocjonująca gra w kotka i myszkę z FBI oraz instytucjami nadzorującymi nowojorską Wall Street.

  Jego historia została przeniesiona na ekran kinowy przez Martina Scorsese, a w rolę Belforta brawurowo wcielił się Leonardo DiCaprio.
  do góry

  Recenzje

  Napisz recenzję Przeczytaj wszystkie 19
 • Recenzje Napisz recenzję
 • Świat finansów na Wall Street "od kuchni"
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  dentro 09 października 2014
  Czyli jak wielkie pieniądze na Wall Street przechodzą z rąk inwestorów do kieszeni maklerów i brokerów. Polecam wszystkim, którzy zawsze zastanawiali się jak wygląda zarabianie na Wall Street. Książka pełna zabawnych zwrotów akcji.
  "Wilk z Wall Street"
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Jagoda Jqneczek 28 lipca 2014
  Książka poprzez wydanie filmu na jej podstawie zyskała reputację historii, której głównymi aspektami są używki oraz majętne życie. Opowieść ta przeszyta jest niezliczoną ilością wulgarnych, zdecydowanie niecodziennych sytuacji, które dziwią i fascynują odbiorcę do tego stopnia, że zatraca się w niej coraz bardziej. Jednak tylko do pewnego momentu opowieść przybiera lekki ton. Życie (to przez wielkie „ż”) Jordan’a Belfort’a zostało przez niego opisane bezwzględnie prawdziwie. Fakt, że jest to dzieło biograficzne jedynie rozbudza chęć odbiorcy do dalszego poznawania historii. Wbrew pozorom nie jest to zbiór opowieści podsyconych narkotykami i pięknymi kobietami. Jest to wartościowa lektura, która prócz świetnej zabawy oferuje także pewnego rodzaju naukę, ale jednocześnie nie sprawia, że staje się ona głównym tematem książki, jest jedynie jednym z wielu jej aspektów. Szczęśliwie, w całkowitym wydźwięku nie ma charakteru pouczającego, bardziej humorystyczny. Autor nieraz wydaje się być rozbawiony własnym losem, opisuje wszystko jakby to był sen, coś co nie wydarzyło się naprawdę. To, z jaką dokładnością Jordan odtwarza swoje życie, towarzyszące temu emocje, najmniejsze jednak te najbardziej pikantne i często niedostrzegalne szczegóły sprawia, że odczuwamy nieodzowne wrażenie, że spisywał je na kolanie, niemalże kilka minut po tym, jak się wydarzyły.
  Koniec historii, niczym puenta pochodząca z życia Jordan’a Belfort’a okazuje się ujawniać prawdziwość danej nam poznać opowieści. O tym, że życie nie będzie do końca takie, jakie sobie zaplanowaliśmy i często nie mamy an to wpływu. „Wilk z Wall Street”- autobiograficzna powieść Jordana’a Belfort'a bawi, dziwi, czy i doprowadza do płaczu jednocześnie.
  wilk z wall street
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  katarzyna 27 maja 2014
  Bardzo polecam super książka czyta się szybko z ciekawością. Warto
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  FILM KSIĄŻKA
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  monika.joachimiak 16 maja 2014
  Zrobiłam błąd bo obejrzałam najpierw film i później przeczytałam książkę. Wątki filmowe zlewały się z książką i wyobraźnia nie działał tak jak powinna, aczkolwiek książka jak najbardziej na luźne wyjazdy, zabawna, momentami za bardzo odjechana.
  Wilk
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  fluidmax 07 maja 2014
  Oglądałem film i kilka tygodni później kupiłem książkę bo byłem ciekaw ile prawdy jest w filmie. I szczerze powiem, że wszystko co najważniejsze w filmie jest i co ciekawe wszystko jest przedstawione prawie tak samo jak Belfort opisuje to w swojej książce. Ale zdecydowanie warto przeczytać książkę bo dzięki niej lepiej daje się poznać historię Wilka i trochę nauczyć cwaniackich sztuczek.
  Wilk
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  humanistka1989 24 kwietnia 2014
  Nie oglądałam filmu. Przeczytałam książkę, którą dostałam na prezent: strzał w dziesiątkę! Książka wciąga i nie można skończyć na jednym rozdziale tylko jeszcze jeden i jeszcze .. :) Teraz czekam na odbiór 2 części. Polecam! :)
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  Ekspert empiku poleca
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Ekspert Empiku 14 marca 2014
  "Wilk z Wall Street" to wspomnienia maklera giełdowego, który dzięki nieuczciwym praktykom dorobił się fortuny pozwalającej mu na... niemal wszystko. Narkotyki, alkohol, seks, drogie samochody, domy, jachty... American dream w wersji premium. Żyjąc na krawędzi przez wiele lat cudem unikał odpowiedzialności i kar za coraz większe przestępstwa gospodarcze. Jego historia udowadnia, że pieniądze mogą okazać się najsilniejszym z uzależnień. Gdzie kończy się praca, a zaczyna zabawa? Szczera, niepozbawiona autoironii i mocnych akcentów autobiografia Jordana Belforta została przeniesiona na ekran przez Martina Scorsese. Warto porównać te dwie opowieści.
  Adam Sieńko, Empik Kraków
  Rewelacja
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Piotr Skrzypczyk 26 lutego 2014
  Rewelacja - to dobre słowa aby ogólnie określić tę książkę. Już samo wzięcie do rąk powoduję, że odczuwa się przekonanie, że zaraz znajdziemy się w innym świecie. I tak się dzieje po przeczytaniu kilku pierwszych stron. To w jaki sposób autor opisuje swoje losy jest w takim napięciu, że czuje się jakbyśmy oglądali świetny spektakl lub film, od którego nawet na moment ciężko się wyłączyć. Mógłbym ją określić, jako "dostojnie wulgarną" co jeszcze bardziej nadaje jej smaku. Polecam ją każdemu, i gwarantuje, że nikt nie będzie zawiedziony, że ją kupił i wróci do tej historii nie raz.
  Pozdrawiam, Piotr Skrzypczyk
  Ta recenzja przydała się 2 razy
  Ekspert empiku poleca
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Ekspert Empiku 18 lutego 2014
  Książkę należy zadedykować każdemu, kto oglądając film będący ekranizacją wspomnień Belforta miał problem z uwierzeniem, że to, co widzi na ekranie, wydarzyło się naprawdę. Kiedy już przebrnie się przez pierwsze rozdziały, w których autor opisuje głównie zawiłości operacji giełdowych, zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki. Szok i niedowierzanie to uczucia, które nie opuszczają czytelnika do ostatniej strony tego niecodziennego pamiętnika. Tempo czytania adekwatne do tempa życia autora w okresie opisywanym w książce. Warto sięgnąć zarówno dla rozrywki, jak i ku przestrodze.
  Grzegorz Hiszpański, empik Gdańsk Galeria Bałtycka
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  Mocna!
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Koli 15 lutego 2014
  Dostałem tę książkę na urodziny od znajomych. Wiedzieli doskonale, że film bardzo mi się podobał, więc postanowili kupić mi książkę. I jestem im za to szalenie wdzięczny, bo mimo, że film był dla mnie rewelacyjny to książkę uważam za wybitną! Nie ma czasu na nudę, a czasem to aż się włosy człowiekowi jeżyły gdy ją czytał!
  Mega
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  marshalarek 10 lutego 2014
  Książka po prostu świetna. Polecam wszystkim co nie lubią wysilać mozgu przy czytaniu :P .Fabuła nie jest pokręcona, mimo to bardzo wciaga. Czyta sie ja naprawde ,,gładko"
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  Polecam!
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Kaktus 10 lutego 2014
  Film zrobił na mnie piorunujące wrażenie i kto go jeszcze nie widział to szczerze zachęcam! Świetnie zagrany i zrealizowany. Polecam jednak, by przeczytać również i książkę. Wcale nie ustępuje wersji kinowej, a nawet uważam, że jest o tyle ciekawsza, ponieważ oparta na faktach. Czasem czytając ją czułem się jakbym żył w zupełnie innym świecie.
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  Polecam
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Ninjago 10 lutego 2014
  Moim zdaniem ta książka jest lepsza od filmu. Owszem film warto zobaczyć, ale dopiero książka udowadnia, że to nie jest fikcja. A po filmie nigdy nie możemy być pewni. Tak czy inaczej włosy na głowie stawały mi czasem dęba po tym co tam przeczytałem. Jakby nie patrzeć naprawdę trzeba mieć zdrowie i sporo samozaparcia aby wyrabiać takie rzeczy jak autor...
  Cała prawda o wilku z Wall Street
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Gogo 04 lutego 2014
  Widziałem już film Scorsese. Niewiele w nim było elementów związanych z interesami prowadzonymi przez Jordana Belforta. Co innego książka! Odsłania ona prawdziwe, życiowe oblicza Wilka z Wall Street. Nie zabrakło opisów hulaszczych, ostro zakrapianych imprez. Polecam książkę tym, którzy mają niedosyt po filmie.
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  Mega mocna i wciągająca
  • 1
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Nymphetamine girl 31 stycznia 2014
  Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy od podszewki chcą poznać "życie bogatych i dysfunkcyjnych". Wciąga bez reszty, uzależnia jak narkotyk, bawi ale też skłania do myślenia i refleksji. Niegrzeczna lektura nie tylko dla niegrzecznych chłopców.
  Ta recenzja przydała się 2 razy
  Lepsza niż film, zdecydowanie
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Zoja 30 stycznia 2014
  Porównując książkę i film muszę niestety stwierdzić, że film nie oddaje chociażby połowy emocji, które czułam, czytając książkę. Być może dlatego, że jest to autentyczna historia i słowa zapisane na kartkach najbardziej oddają szalony charakter Belforta. Dlatego zanim obejrzycie film polecam zapoznanie się z tą pozycją. Godna uwagi.
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  Wilk z Wall Street - najpierw była książka.
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  anonymous 28 stycznia 2014
  Najpierw była książka. "Wilk z Wall Street" to autobiograficzna powieść Jordana Belforta, którą napisał w zakładzie karnym, gdzie odsiadywał wyrok trzech lata więzienia za malwersacje finansowe. Jeśli ktoś marzy o gigantycznej fortunie i szalonym życiu może o tym przeczytać w tej książkę, gdzie chciwość i najniższe ludzkie instynkty odnajdzie na każdej niemal stronie. To pozycja dla odważnych, fabuła pędzi niczym Lamborghini głównego bohatera, najeżona luksusem, narkotykami i wystawnym życiem. Pełna wulgarności, jest obcesowa - przypomina doniesienia z prasy bulwarowej i plotkarskiej, które nie pozwalają oderwać się od lektury.
  Ta recenzja przydała się 2 razy
  Życie na Wall Street
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Dita 25 stycznia 2014
  Po książkę sięgnęłam tuż przed wyjściem do kina na ekranizację i muszę przyznać, że tylko narobiła mi smaczku, a w myślach widziałam już niektóre sceny. Powiem tak - książka jest niesamowitą bombą, którą pochłania się w zastraszającym tempie. Gwarantuję, że nie odłożysz tej książki na półkę dopóki nie skończysz ostatniej strony. Czym tak urzeka? Prostotą! Książka jest grubiańska, a niekiedy mogę nawet rzec, że wulgarna, bez zbędnego patosu czy tragizowania sytuacji. Samo życie. Jeśli nie wiesz, czym jest Wall Street to ją poznasz, a jeśli masz jakąkolwiek wiedzę o tej nowojorskiej dzielnicy to po prostu będziesz się dobrze bawić.
  Wilk
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  xawery 04 stycznia 2014
  2 tygodnie temu byłem na premierze filmu Scorsese. Najlepszy film 2013 bez dwóch zdań. A DiCaprio zasługuje w końcu na tego Oscara. Natomiast książkę na pewno kupię bo aż trudno uwierzyć w to, żę większość z tego co można zobaczyć w filmie wydarzyła się naprawdę. Chętnie przeczytam autobiografię Belforta, ciekawe jak on to wszystko opisał.
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  zwiń
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Wilk z Wall Street - Belfort Jordan
  Właśnie zrecenzowałem: Wilk z Wall Street
  Satyryczna rekonstrukcja jednej z najbardziej zwariowanych karier w historii światowego biznesu W latach 90-tych XX wieku Jordan Belfort był jednym z najbardziej znanych ludzi w Stanach Zjednoczonych. Za dnia zarabiał tysiące dolarów na minutę. Nocą wydawał je równie błyskawicznie na narkotyki, ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Napisz recenzję i wygraj 100 zł na zakupy w empik.com! Szczegóły konkursu, regulamin oraz zwycięzców z poprzedniego miesiąca znajdziesz TUTAJ.
 • Dane szczegółowe:
 • do góry

  Dane szczegółowe:

  Tytuł: Wilk z Wall Street
  Autor:
  Wydawca: Świat Książki
  Numer wydania: I
  Data premiery: 2014-01-15
  Język wydania: polski
  Język oryginału: angielski
  Ilość stron: 512
  Tłumaczenie: Kraśko Jan
  Rok wydania: 2014
  Forma: książka
  Indeks: 14280948