produkt niedostępny
Autor:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Okładka: miękka
Data premiery: 2001-01-01
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Niniejsza książka kompleksowo ujmuje zagadnienia dla praktyki śledczej, a mimo to niezbyt często będące przedmiotem uwagi doktryny kryminalistycznej. Autor omawia w niej tradycyjne poglądy i definicje wersji śledczych, również dokonuje przeglądu źródeł i współczesnych koncepcji amerykańskich, niemieckich i rosyjskich, dotyczących pracy wykrywczej w tradycyjnym rozumieniu, oraz ogólnych schematów poznania rzeczywistości na użytek toczącego się postępowania sądowego. Twierdzenia i wskazania teorii kryminalistyki zostały skonfrontowane z analizą praktyki śledczej, opartej na badaniach blisko 400 spraw. Wysnute na tej podstawie wnioski pozwoliły Autorowi m.in. na wyróżnienie podstawowych błędów, popełnianych przez prowadzących postępowania, a także na sformułowanie konkretnych zaleceń i wskazówek, warunkujących ich uniknięcie. Obszerna literatura przedmiotu oraz skorowidz rzeczowy wzbogacają zawartość książki. Publikacja jest skierowana do studentów prawa, zamierzających w przyszłości zająć się praktyką sądową; i w równym, lub nawet większym, stopniu do policjantów, prokuratorów, adwokatów, sędziów, aplikantów.

  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Wersje Kryminalistyczne - Girdwoyń Piotr
  Właśnie zrecenzowałem: Wersje Kryminalistyczne
  Niniejsza książka kompleksowo ujmuje zagadnienia dla praktyki śledczej, a mimo to niezbyt często będące przedmiotem uwagi doktryny kryminalistycznej. Autor omawia w niej tradycyjne poglądy i definicje wersji śledczych, również dokonuje przeglądu źródeł i współczesnych koncepcji amerykańskich, ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Napisz recenzję i wygraj 100 zł na zakupy w empik.com! Szczegóły konkursu, regulamin oraz zwycięzców z poprzedniego miesiąca znajdziesz TUTAJ.
 • Dane szczegółowe:
 • do góry

  Dane szczegółowe:

  Tytuł: Wersje Kryminalistyczne
  Autor:
  Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
  Data premiery: 2001-01-01
  Język wydania: polski
  Język oryginału: polski
  Ilość stron: 270
  Rok wydania: 2001
  Forma: książka
  Indeks: 68626785