Warszawa - Światowy Tydzień Książki
Warszawa - Światowy Tydzień Książki IWONA CZARKOWSKA

13 kwietnia, godz. 10.30

Wszystkie dzieci zapraszamy na spotkanie z autorką książki „Biuro Zagubionych Zabawek”, nagrodzonej w II Konkursie Literackim im. Astryd Lindgren. To ciepła opowieść z zaskakującym zakończeniem. Jej bohater, pan Hipolit Miotełka, z myślą o zasmuconych dzieciach, którym zagubiły się ukochane przedmioty, otwiera Biuro Zagubionych Zabawek.

ANNA SÓJKA

14 kwietnia, godz. 10.30

Zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie z Anną Sójką, autorką książki „Czytam od A do Z”. Można w niej znaleźć liczne opowiadania i wiersze łatwe do czytania dla każdego dziecka, ciekawe zagadki oraz edukacyjne gry planszowe, zabawy plastyczne, proste przepisy kulinarne, a wszystko opatrzone jest kolorowymi ilustracjami i fotografiami.

KATARZYNA STRABURZYŃSKA

14 kwietnia, godz. 18.00

Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Straburzyńską, autorką książki „Przez relaks do szczęścia”. Została ona napisana przez doświadczoną psycholog i trenerkę rozwoju osobistego. W sposób jasny i prosty opisuje drogi dojścia do harmonijnego życia, a praktyczne ćwiczenia wskazują czytelnikowi jak samodzielnie uwolnić się od stresu i napięć czyli zadbać o swoje zdrowie.

ELIZABETH DUDA

15 kwietnia, godz. 18.00

Zapraszamy na spotkanie z Elizabeth Dudą oraz promocję jej książki p.t. „Mój Paryż”. To kolejny – po „Mojej Toskanii” i „Moich Dolomitach” Witolda Casettiego i Agaty Jakóbczak - subiektywny przewodnik po najpopularniejszych regionach turystycznych, napisany przez osobę publiczną i popularną.

EWA SOLARZ

18 kwietnia, godz. 10.00

Zapraszamy na spotkanie z Ewą Solarz, autorką książki „D.E.S.I.G.N.”. To przyprawiający o zawrót głowy przegląd 69 najciekawszych projektów wzornictwa przemysłowego z ostatnich 150 lat – od tych klasycznych po te najbardziej zwariowane. Poprzez lekkie i dowcipne opisy, barwne anegdoty i atrakcyjne ilustracje „D.E.S.I.G.N.” bawi, zadziwia i uwrażliwia na estetykę i formę otaczających nas przedmiotów.

MAGDALENA KAŁUŻYŃSKA

18 kwietnia, godz. 18.00

Zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Kałużyńską, autorką powieści „Ymar”. W precyzyjnie skonstruowanej fabule Kałużyńska płynnie i niepostrzeżenie przemieszcza się pomiędzy konwencjami literackimi: prowadzi czytelnika od thrillera policyjnego do horroru z pogranicza metafizyki. Niewątpliwie największą zaletą "Ymar" – oprócz posępnego, mrocznego nastroju powieści oraz odważnych zabiegów narracyjnych – są błyskotliwe, dynamiczne i bardzo wiarygodne dialogi.

AGNIESZKA LINGAS – ŁONIEWSKA

19 kwietnia, godz. 18:00

Zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Lingas – Łoniewską, autorką książki „Zakręty losu”. To pierwsza część trylogii o braciach Borowskich, pełna wzruszeń, łez i namiętności. Poznajemy Krzysztofa Borowskiego, adwokata broniącego bossów narkotykowej mafii, Katarzynę Kochańską, prokurator oskarżającą w procesie zorganizowanej grupy przestępczej, Łukasza „Lukasa” Borowskiego, starszego brata Krzysztofa, od najmłodszych lat działającego w mafijnych strukturach oraz Małgorzatę Filipiak – dziewczynę, której tragiczny los na zawsze odbił się rykoszetem na życiu pozostałej trójki.

NATALIA USENKO

20 kwietnia, godz. 10.00

Wszystkie dzieci kochające książki zapraszamy na spotkanie z Natalią Usenko, która z chęcią opowie o powstawaniu serii swoich książeczek o przygodach małej wróżki Amelki.

KLUB NATIONAL GEOGRAPHIC

20 kwietnia, godz. 18.00

Zapraszamy na spotkanie z Romualdem Koperskim – znanym podróżnikiem i znawcą terenów Syberii. W trakcie spotkanie odbędzie się pokaz filmowy, prezentacja zdjęć i mini koncert fortepianowy.

EWA KOPSIK

21 kwietnia, godz. 18:00

Zapraszamy na spotkanie z autorką książki „Uciec przed cieniem”. To opowieść o losach młodej kobiety, która nie może znaleźć swojego miejsca w środowisku wiedeńskich artystów, w którym z konieczności obraca się, będąc żoną śpiewaka operowego. Ma zaniżoną samoocenę, cierpi na depresję i lęk przed utratą bliskiej osoby. Nieprzystosowana do życia jest emocjonalnie uzależniona od męża. Wolność urasta w jej oczach do rangi problemu. Coraz częściej dopada ją ponure wspomnienie z dzieciństwa, które potęguje zły nastrój. Czy zdoła przed nim uciec i zacząć wszystko od nowa?

Warszawa Empik Junior,
ul. Marszałkowska 116/122

Serdecznie zapraszamy !

Zamknij
Dziękujemy za dodanie komentarza
Zamknij
Dodaj komentarz
Tytuł:
 
Komentarz:
 
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.