produkt niedostępny
Autor:
Wydawca: PWM Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Okładka: miękka
Data premiery: 2010-09-07
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Ponieważ nauka o kluczach muzycznych jest dla dziecka na ogół nieco za trudna, uczę jednocześnie czytania nut basowych oraz wiolinowych bez kluczów i zaznajamiam ucznia z kluczami dopiero wtedy, gdy sam się przekona o konieczności ich wprowadzenia.

  Tym sposobem umożliwiam uczniowi grę równocześnie w wiolinie i w basie, poczynając od pierwszych ćwiczeń, których przez to nie utrudniam, a oszczędzam uczniowi przykrości i straty czasu, nieuniknionych wówczas, gdy uczący się gra początkowo tylko w kluczu wiolinowym, a potem dopiero w kluczu basowym.

  Od pierwszych lekcji przyzwyczajam również ucznia do gry na czarnych klawiszach i staram się rozwijać technikę palcową obu jego rąk równomiernie.

  do góry

  Recenzje

  Napisz recenzję Przeczytaj wszystkie 2
 • Recenzje Napisz recenzję
 • Szkoła na fortepian
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  melbea 02 kwietnia 2014
  Książka "Szkoła na fortepian" Anny Klechniowskiej to idealna pozycja dla tych, którzy chcą nauczyć się gry na klawiszach. Bardzo przejrzysta, z dokładnymi opisami oraz ćwiczenia pozwalają zgłębiać tajniki gry na pianinie czy keyboardzie. Proste zadania do przećwiczenia nie powodują zniechęcenia u ucznia. Polecam wszystkim, moim zdaniem jest to najlepsza książka na rynku.
  Od gamy do opery...
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  klocek918 16 lipca 2013
  "Szkoła gry na fortepian" Anny Marii Klechniowskiej to idealny podręcznik dla nowicjuszy. Zawarte są w nim świetnie sformułowane i łatwe do zrozumienia teoretyczne podstawy, niezbędne do nauki gry na fortepianie.
  Poziom trudności utworów rośnie w odpowiednim do nauki tempie, a piękne utwory przeplatają się z ćwiczeniami uczącymi coraz to nowych technik. Ogólnie rzecz biorąc: Najlepszy podręcznik na rynku!
  zwiń
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Szkoła na fortepian - Klechniowska Anna Maria
  Właśnie zrecenzowałem: Szkoła na fortepian
  Ponieważ nauka o kluczach muzycznych jest dla dziecka na ogół nieco za trudna, uczę jednocześnie czytania nut basowych oraz wiolinowych bez kluczów i zaznajamiam ucznia z kluczami dopiero wtedy, gdy sam się przekona o konieczności ich wprowadzenia. Tym sposobem umożliwiam uczniowi grę równocześnie ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Napisz recenzję i wygraj 100 zł na zakupy w empik.com! Szczegóły konkursu, regulamin oraz zwycięzców z poprzedniego miesiąca znajdziesz TUTAJ.
 • Dane szczegółowe:
 • do góry

  Dane szczegółowe:

  Tytuł: Szkoła na fortepian
  Autor:
  Wydawca: PWM Polskie Wydawnictwo Muzyczne
  Numer wydania: XXVI
  Data premiery: 2010-09-07
  Język wydania: polski
  Język oryginału: polski
  Ilość stron: 50
  Rok wydania: 2009
  Forma: książka
  Indeks: 68817572