Samotność w sieci - Wiśniewski Janusz L.

Samotność w sieci (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (3): Cena:

Produkt niedostępny

Dodaj do listy

Dodaj ten produkt do jednej z utworzonych przez Ciebie list i zachowaj go na później.

Opis

To powieść tak współczesna, że bardziej nie można: z Internetem, pagerem, elektronicznymi biletami lotniczymi, dekodowaniem genomu i SMS-ami. A przy tym tak tradycyjna jak klasyczna historia miłosna. Powieść o miłości w Internecie. Tej ostatecznej, tej o której się marzy. Wiśniewski analitycznie i urzekająco relacjonuje tę miłość wprowadzając na przemian nastrój to niemal uroczystej czułości, aby kilka linijek dalej zadziwić odważnym erotyzmem. To także hołd składany wiedzy - splecione z wątkiem miłosnym historie o molekułach emocji, o tym, kto odkrył DNA, i co się stało z mózgiem Einsteina.

Laureat Plebiscytu As EMPiKu 2006.

Dane szczegółowe

Tytuł: Samotność w sieci
Autor: Wiśniewski Janusz L.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Ilość stron: 304
Numer wydania: III
Data premiery: 2006-01-01
Rok wydania: 2006
Forma: książka
Indeks: 69452994

Recenzje

Kup, zrecenzuj i wygraj
średnia 4,5
5
19
4
3
3
0
2
1
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
24 recenzje
31-07-2017 o godz 21:37 enusiek dodał recenzję:
Polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-05-2016 o godz 00:00 lolaya dodał recenzję:
Janusz L. Wiśniewski jest tak genialnym twórcą, że może pisać na każdy temat i wychodzi mu to znakomicie, chyba najlepiej jednak sprawdza się w kręgu spraw damsko-męskich i wszelkich relacji uczuciowych. Mnie w każdym razie najbardziej to przekonuje. Samotność w sieci była pierwszą przeczytaną przeze mnie ksiażką Janusza L. Wiśniewskiego, od niej wszystko się zaczęło. Ta historia jest znakiem naszym czasów, w niezwykłym stopniu symboliczna i wiele mówiąca o nas, naszych emocjach, uczuciach. Dawno już zauważyłam że Samotność w sieci zbiera skrajne, najróżniejsze oceny, w mojej opinii jest świetna, bo naznaczona prawdziwością.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
27-03-2016 o godz 00:00 Julia Nerczyk dodał recenzję:
Samotność w sieci to książka, która nigdy nie straci swojej wartości. Jest to przepiękna, uniwersalna i ponadczasowa powieść udowadniająca, że w świecie wszechobecnej technologii zapominamy o tym, co jest tak naprawdę ważne i mając wiele możliwości komunikacji z innymi ludźmi, czujemy się tak naprawdę samotni. Że wartości zostały zatracone, że alternatywy jednak nie zawsze są dobre. Jednocześnie jest to chwytająca za serce, bardzo emocjonalna opowieść o poszukiwaniu bratniej duszy, okraszona bardzo inteligentnym dowcipem, z której można podłapać także wiele naukowych faktów :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-09-2015 o godz 10:16 Ania drabkowska dodał recenzję:
Super książka - lekko się ją czyta - super gorąco polecam - lepsza niż film a film mi się podobał
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-11-2014 o godz 14:44 ma_vi dodał recenzję:
Są takie chwile, dni, kiedy czujemy się po prostu źle, za oknem pada deszcz, jest szaro i buro. To są właśnie takie momenty, kiedy wracam do tej pozycji. "Samotność..." jest pierwszą książką Janusza L.Wiśniewskiego. Nigdy nie pomyślałabym, że mężczyzna może tak pięknie pisać o emocjach. W książce szary świat rzeczywisty ściera się z wirtualną namiętnością. Gdy Ona pewnego razu znajduje Jakuba w sieci, Jej (i nie tylko) świat wywraca się do góry nogami. Wirtualność wciąga ja jak wir wodny. Spędza w niej coraz więcej czasu, szukając leku na swoją samotność i tocząc walkę pomiędzy wrażliwościami serca a racjonalnością rozumu. Obiektem jej wirtualnego romansu jest Jakub - naukowiec mieszkający na stałe w Niemczech. Jego świat wypełnia tylko nauka, od całej reszty odciął się grubą kreską i niechętnie wraca do swojej przeszłości. Dowiadujemy się nieco o niej zagłębiając się w kolejne strony książki, poznajemy historie jego miłości, kariery, poznajemy też jego niespotykaną wrażliwość, którą tak ujmuje nas - Czytelników od samego początku.
S@motność w sieci to nie jest zwykła powieść miłosna, Autor okrasza ją dowcipem, dużą dawką wrażliwości oraz naukowym żargonem. Czyta ją się z zapartym tchem, pragnąc dowiedzieć się jak potoczą się losy bohaterów. A przy okazji rozważa się jak trudna jest dla nas ludzi doskwierająca samotność, szczególnie, gdy partner/ka jest obok nas a nie z nami.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-05-2014 o godz 09:19 KAMILA SMÓŁKA dodał recenzję:
pełna smutku i rozpaczy książka o miłości i jej poszukiwaniu.
piękna.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-11-2013 o godz 20:22 Ewa Grzelak dodał recenzję:
To książka o trudnej sztuce podejmowania wyborów pomiędzy tym, co ważne, pomiędzy pragnieniami, marzeniami, a obowiązkami i stereotypami. To także dogłębnie przedstawiony obraz kobiecej i męskiej psychiki. Analiza umiejętności postrzegania i odczuwania tak różna zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. A najistotniejsze i najbardziej zaskakujące jest to, że obraz ten został namalowany słowem przez mężczyznę, w tak niepojęty, piękny, delikatny i kobiecy sposób. Gwarantuję, ze wielokrotnie podczas lektury "S@motności w sieci" będziecie Państwo zerkać na okładkę książki, by przekonać się czy aby na pewno autorem tego dzieła jest Pan Janusz Leon Wiśniewski. Gorąco polecam Państwu tą książkę, na zakończenie jednocześnie składając słowa uznania dla Pana Janusza Leona Wiśniewskiego – Mistrzu dziękuję za "S@motność w sieci" i uczucia, które we mnie tą książką wskrzesiłeś.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-11-2013 o godz 20:20 Ewa Grzelak dodał recenzję:
Ciężko mi było pogodzić się z takim a nie innym zakończeniem "S@motności w sieci". Nie mniej jednak mam nadzieję, że Pan Janusz Leon Wiśniewski ponownie chwyci za pióro i stworzy kontynuację "S@motność w sieci". Byłaby to najbardziej oczekiwana przeze mnie książka. Być może moje nadzieje się spełnią, czas pokaże....
Reasumując chciałabym Państwa zachęcić do przeczytania książki pt.:
"S@motność w sieci". Nie będziecie żałować! Wiem, że to standardowe określenie mało oddające walory tej książki. Niemniej jednak gwarantuję Państwu, że czytając "S@motność w sieci" zapomnicie o codziennym życiu, jego banalności i prozaiczności, oraz odnajdziecie w sobie uczucia, o których istnieniu być może dawno już zapomnieliście. Ta książka to nie jest podrzędny romans, jak może się wielu osobom wydawać, to książka o głębokich uczuciach, przyjaźni, miłości, pożądaniu i bólu, który występuje w życiu każdego człowieka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-11-2013 o godz 20:18 Ewa Grzelak dodał recenzję:
materialną stabilizację osiąga się przez większą część życia z trudem i wyrzeczeniami, toteż niełatwo jest wszystko porzucić by zacząć budować swoje życie od nowa, a uważam, że w tym przypadku było warto...
W czasie lektury książki "S@motność w sieci" targały mną różne uczucia, lecz prawdziwa wściekłość i rozpacz ogarnęła mnie wraz z jej końcem. Śmiem twierdzić, z całym szacunkiem, jakim darzę Pana Janusza Leona Wiśniewskiego, że nie chciałby on wówczas usłyszeć mojej opinii na swój temat. Nie mogłam i nadal nie mogę wybaczyć mu takiego zakończenia tej książki. Rozgoryczenie to delikatne określenie tego, co czułam, dosadniejsze to wściekłość. Jak on mógł!?!? Było to dla mnie nie pojęte. Czytając tę książkę ja żyłam życiem jej bohaterów, a on pokierował ich losem i przeznaczeniem w taki nie pojęty dla mnie sposób. Nie mogłam wybaczyć autorowi, że pokonana w sieci samotność na nowo dotknęła boleśnie bohaterów książki, niestety w ich realnym życiu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-11-2013 o godz 20:16 Ewa Grzelak dodał recenzję:
Czytając książkę udawało mi się przewidzieć jej zachowania, gdyż autor wykreowała tą postać wg typowego obraz polskiej kobiety, wyjątkowej pełnej seksapilu, potrzeb i wdzięków, które są skrywane pod płaszczykiem szarości codziennego życia. Bohaterka tej książki to każda z nas, ty czy ja, kobieta szczególna, pełna marzeń i nadziei, lecz niestety także typowa Polka bojąca się zmian, woląca nieciekawą stabilizację i nudną codzienność, niż ponowne budowanie swojego życia na podłożu prawdziwej, szczerej i wyjątkowej miłości. Muszę przyznać, że to właśnie książkowa bohaterka wpłynęła na fakt, iż "S@motność w sieci" czytałam trzykrotnie.
Nie potrafiłam, bowiem zrozumieć zachowania tej kobiety i intencji,
które nią kierowały, choć analizowałam je wielokrotnie. Łatwo było mi
manifestować złość i wykrzykiwać, że bohaterka książki to wyjątkowa
idiotka, marnująca swoją życiową szansę, a z drugiej strony zaś
rozumiałam ją. Typowy obraz polskiej kobiety. Niestety w naszym kraju
material
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-11-2013 o godz 20:14 Ewa Grzelak dodał recenzję:
Bohater tej książki jest inny on, bowiem wie, czym jest miłość, czułość, pożądanie, ale niestety także rozpacz i ból, czego niestety życie mu nie szczędziło. Przeznaczenie dało mu miłość o imieniu Natalia i jednocześnie zabrało ją jak lekki powiew wiatru, a niestety historia lubi się powtarzać.... Jakub to postać nieprzewidywalna i niebanalna. Podczas czytania książki moim sercem targały te same uczucia, jakie odczuwał bohater książki, wraz z nim się śmiałam, płakałam, a nawet krzyczałam z bólu i rozpaczy. Nigdy nie spodziewałam się, że jakakolwiek postać literacka wywoła we mnie takie uczucia, z którymi jednocześnie będę się utożsamiała. Muszę przyznać, że dla mnie było to nowe i niepowtarzalne doświadczenie. Pozostaje oczywiście druga połowa, która zawładnęła życiem Jakuba kobieta, w moim mniemaniu oryginalna a jednocześnie przewidywalna.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-11-2013 o godz 20:10 Ewa Grzelak dodał recenzję:
On wyjątkowy mężczyzna, wykształcony, samotny z bagażem życiowych doświadczeń. To dwoje ludzi, których niewinne rozmowy i przyjaźń przeradzają się w odwzajemnioną, pełną emocji miłość. To historia dwojga ludzi, którzy być może odnaleźli siebie za późno, lub byli zbyt wygodni, by porzucić dotychczasowe, uporządkowane życie w imię miłości, która tak naprawdę zdarza się w życiu tylko jeden raz. Postać przedstawionego w książce mężczyzny, Jakuba zachwyciła mnie, choć jednocześnie odniosłam wrażenie, że poniekąd jest on trochę za bardzo wyidealizowany. Niemniej jednak to obraz mężczyzny bardzo wrażliwego, a niestety takich rzadko spotyka się w naszym szarym, pędzącym za karierą i pieniędzmi życiu. To idealny przykład mężczyzny dla kobiet, które żyją często w nieudanych związkach z tzw. "prawdziwymi mężczyznami", dla których uczucia to ląd nie odkryty.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-11-2013 o godz 20:07 Ewa Grzelak dodał recenzję:
"S@motność w sieci" to doskonały prezent pod choinkę dla kobiety w każdym wieku. Dlaczego...? Bo na piękną historię o miłości doskonały czas jest zawsze! Na wstępie muszę stwierdzić, że książka ta jak rzadko, która wzbudziła we mnie niesamowite odczucia, od uśmiechu przeistaczającego się w radosny śmiech, poprzez smutek i prawdziwe łzy do uczucia rozczarowania, rozgoryczenia i wściekłości włącznie. Muszę przyznać, że żadna dotychczas czytana przez mnie książka nie wywołała we mnie takiej huśtawki nastrojów, a skromnie przyznam się, że czytam wiele. "S@motność w sieci" naszpikowana jest energią różnych nastrojów, które mimo woli udzielają się czytelnikowi. A to oczywiście za sprawą fabuły, jakże współczesnej i można by rzecz oczywistej jak na owe czasy. Książka ta przedstawia, bowiem historię, dwojga ludzi, którzy poprzez przypadek odnajdują własne serca wśród splątanych kabli Internetowej otchłani.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
30-10-2013 o godz 00:00 BarbaraW. dodał recenzję:
To pierwsza książka L.J. Wiśniewskiego jaką miałam w ręku. Książka do granic współczesna, która ukazuje jak w elektronicznym świecie, w którym otaczamy się gadżetami, potrafimy być samotni. Mamy mnóstwo ''wirtualnych'' znajomych i nikogo bliskiego... Genialna obserwacja współczesnego społeczeństwa. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-08-2012 o godz 19:51 JUSTYNA dodał recenzję:
Szkoda oczu i czasu. Takie gnioty kończą żywot w koszach z tanią książką.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 2
09-08-2012 o godz 15:24 Maria Magdalena dodał recenzję:
"Samotność w sieci"- to najlepsza książka, jaką kiedykolwiek przeczytałam. Pozwoliła mi uwierzyć w miłość, w piękno ludzkiego ciała, we wrażliwość mężczyzn. Odkryła w moim sercu to, czego do tej pory nie udało mi się odkryć. Każde słowo, każde zdanie wywoływało ciarki na moim ciele. Nie potrafię nawet opisać słowami tego co czuję i czułam po jej przeczytaniu i w trakcie czytania. Książka na zawsze zostanie w mojej pamięci. Polecam !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-06-2012 o godz 08:36 nexli dodał recenzję:
Najpiękniejsza książka, jaką kiedykolwiek czytałam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
29-02-2012 o godz 11:27 anonymous dodał recenzję:
przepiękna, poruszająca do głębi powieść, najpiękniejsza jaką czytałam... to powieść, która uruchamia wszystkie zmysły... budzi wszelkie emocje... pięknie pokazana samotność, potrzeba zrozumienia, potrzeba bliskości tej duchowej...i tej cielesnej.... czytając zastanawiałam się, jak to możliwe by facet tak pięknie i tak subtelnie pisał o uczuciach , nazywał emocje... by umiał stworzyć tak wrażliwego bohatera-mężczyznę... w treści odpowiedź pojawiła się sama... autor zapewne jest jak jego bohater... kobiecy...
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
31-08-2011 o godz 16:09 kovu127 dodał recenzję:
Książka poruszająca, przepelniona kobiecością i pragnieniami, którym codzienność nie zawsze może sprostać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
24-03-2011 o godz 17:42 Anna_annA dodał recenzję:
Emocjonalne tsunami zalewające serce. Powinna mieć dopisek - przeczytanie boli :) Potrzeba czasu, żeby się po niej pozbierać. Nie czytaj, jak jest Ci smutno i źle :) POLECAM
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
06-03-2010 o godz 17:10 Arabella dodał recenzję:
cZYTAŁAM ją juz tysiąc razy!!! gorąco polecam!!! Konia z rzedem temu kto znajdzie ładniejszą powiesc o miłosci!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
18-02-2010 o godz 12:02 Pani Mecenas:) dodał recenzję:
Czytelniku jesli nie czytales tej ksiazki to najwyzszy czas! Jest piękna! Panowie wam szczególnie polecam....
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
05-02-2010 o godz 14:31 duende dodał recenzję:
goraco polecam japiekniejsza ksiazka jaka przeczytalam w zyciu...
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-10-2008 o godz 18:42 Balbi dodał recenzję:
Tak prawdziwa...i tak nierealna zarazem...bo takich Jakubów chyba na świecie nie ma..chyba..
Piękna.
Czy ta recenzja była przydatna? 5 0
Załaduj więcej recenzji Pokaż mniej recenzji

Janusz Leon Wiśniewski

Janusz Leon Wiśniewski

Janusz Leon Wiśniewski z wykształcenia jest fizykiem, chemikiem, ekonomistą i informatykiem. Przez wiele lat zajmował się badaniami na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, pracował także jako profesor nadzwyczajny w Pomorskiej Akademii Pedagogicznej. Literacko zadebiutował w roku 2001 powieścią "S@motność w sieci", która szybko doczekała się ekranizacji. Autor wielu książek obyczajowych, których tłumaczenia ukazały się w kilkunastu krajach.

Zobacz także

Najczęściej kupowane Rdza Małecki Jakub
29,49 zł
36,90 zł
Najczęściej kupowane Wymazane Witkowski Michał
31,49 zł
39,90 zł
Najczęściej kupowane Król Twardoch Szczepan
36,99 zł
44,90 zł
Najczęściej kupowane Morfina Twardoch Szczepan
36,99 zł
44,90 zł
Najczęściej kupowane Duchy Jeremiego Rient Robert
31,49 zł
39,90 zł
Najczęściej kupowane Przypadek Miecugow Grzegorz
23,49 zł
29,90 zł
Najczęściej kupowane Exodus Orbitowski Łukasz
35,49 zł
47,89 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanych

 zamknij  korzyści