Rzeka zimna - Kawka Magdalena

Rzeka zimna (okładka miękka)

Wszystkie formaty i wydania (5): Cena:

Produkt niedostępny

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

"Zimna rzeka" autorstwa Magdaleny Kawki to trzymający w napięciu kryminał o tajemniczym zniknięciu znanej pisarki.

Sceneria jak z baśni. Spokojne i urokliwe miasteczko zasypane śniegiem. Czy w takim miejscu mogą dziać się rzeczy, o których na samą myśl człowiek dostaje gęsiej skórki, a włosy jeżą mu się na głowie?

Tamara, młoda kobieta, przyjeżdża do Grzmotów w nadziei odnalezienia matki, jednak znana autorka przepadła bez śladu. Z nikim się nie kontaktowała, od dłuższego czasu nikt też jej nie widział. Pozostał po niej jedynie pusty dom, otwarty laptop i głodny kot. Tamara próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia, jednak niespodziewanie wplątuje się w dramatyczne wydarzenia. Ukazujący się przy torach duch myśliwego jest niczym w porównaniu z tym, co czeka bohaterkę podczas poszukiwań.

Tytuł: Rzeka zimna
Autor: Kawka Magdalena
Wydawnictwo: Wydawnictwo Sol
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 320
Numer wydania: I
Data premiery: 2011-10-20
Rok wydania: 2011
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 202 x 20 x 140
Indeks: 10673539
Kup, zrecenzuj i wygraj
średnia 4,1
5
5
4
0
3
1
2
0
1
1
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
24 recenzje
07-10-2013 o godz 19:57 Zielona_Fasolka dodał recenzję:
Jestem naprawdę mile zaskoczona - nie spodziewałam się fajerwerków, a to jest bardzo dobry kryminał. Sprawnie napisany, tajemniczy, trzymający w napięciu, z wątkami obyczajowymi. Jest nad czym się pogłowić! Brawo!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-04-2013 o godz 00:00 Majka P. dodał recenzję:
Książka jest bardzo wciągająca i posiada niezwykły, tajemniczy klimat. Trafiamy do niewielkiego miasteczka, w którym wszyscy wiedzą o sobie wszystko i które jednocześnie kryje wiele sekretów. Wraz z przybyciem Tamary, która chce rozwiązać zagadkę zniknięcia swojej matki, ożywają duchy przeszłości ... Zachęcam do przeczytania tej książki. Autorka ma lekkie pióro i potrafi też bardzo zgrabnie przedstawić wiele współczesnych problemów, budując jednocześnie intrygującą i ciekawą fabułę. Naprawdę świetna książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-02-2013 o godz 00:00 Duśka dodał recenzję:
"Zimna rzeka" to chyba moje największe zaskoczenie w tym roku. Kupiłam sobie bez wielkich oczekiwań, jako lekką lekturę do pociągu. Tymczasem powieść okazała się fantastyczna. Uwielbiam takie połączenie - na pierwszy plan mimo wszystko wysuwają się wątki obyczajowe, ale wątek kryminalny zapewnia niezbędny dreszczyk emocji! Czyta się doskonale - polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-02-2012 o godz 19:48 Klaudyna Dutkiewicz dodał recenzję:
„Rzeka zimna” została napisana łatwym w odbiorze stylem, dzięki czemu nie miałam żadnych trudności z interpretacją opisanych zdarzeń. Dialogi są bardzo realistyczne, przez co nie odczuwało się sztuczności w tym, co stworzyła pisarka. Podobało mi się to, że mimo tego, iż narracja jest trzecioosobowa, prawie wszystkie wątki są napisane z punktu widzenia głównej bohaterki, Tamary. Pozwala to bardziej poznać tę postać i poczuć emocje, jakie w niej się gromadzą. Tylko czasami narracja zmieniała swój bieg, gdyż zostawały pokazywane obce postaci, anonimowe, tajemnicze, przez co autorka stwarzała coraz bardziej nerwową atmosferę.
Historia o zaginionej autorce trzyma w napięciu, momentami stresuje czytelnika, ponieważ ten nie wie, kto z tubylców jest godzien zaufania. „Rzeka zimna” nie skupia się tylko na samym zaginięciu Małgorzaty Zawistowskiej. Gromadzi w sobie takie problemy jak miłość, wierność oraz więź międzyludzka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
09-12-2011 o godz 11:41 Artur Bućko dodał recenzję:
„Rzeka Zimna” to historia, którą naprawdę warto poznać. Autorka, Magdalena Kawka, postarała się, by czytelnik nie mógł oderwać się od jej najnowszej powieści. Odniosła sukces. Już od pierwszych stron w napięciu oczekiwałam na rozwój akcji, który powoli dawkuje nam dreszczyk emocji oraz napięcie.
Grzmoty. Małe miasteczko, którego najbardziej charakterystyczną cechą jest to, że każdy mieszkaniec wie wszystko o życiu swojego sąsiada. Roznoszące się z prędkością światła plotki bezlitośnie naruszają prywatność każdego z osobna. Te uroki prowincji bardzo skomplikują życie naszych głównych bohaterek. W miasteczku zamieszkuje Małgorzata, znana pisarka. Tuż po świętach nagle znika. Zostawia wydawnictwo, przyjaciół, córkę... To właśnie ona przylatuje z Paryża, by wszcząć poszukiwania. Choć jej relacje z matką od zawsze były skomplikowane, postanawia poświęcić na jakiś czas swoje, jak jej się wydaje, ustabilizowane życie i wraca na jakiś czas do Polski.
Co z tego wyniknie? Przeczytajcie sami!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
23-11-2011 o godz 22:50 kasandra dodał recenzję:
Książka ma niezwykły, tajemniczy klimat.Poza tym autorka bajkowo i szalenie plastycznie potrafiła oddać urok małego, sennego miasteczka, które okazało się kryć więcej zagadek i sekretów, niż można przypuszczać. Stopniowo dawkowane napięcie, misternie splecione ze sobą wątki i ciekawa intryga, to tylko przedsmak przygotowanych przez Kawkę atrakcji. Bohaterowie są barwni i dobrze przedstawieni. Plusem są również ukazane emocje oraz trudne relacje zarówno między matką i córką, jak i innymi postaciami. Wiele tu współczesnych, uniwersalnych problemów,które trapią wielu z nas.Dodatkowo przenikanie się przeszłości i teraźniejszości dodało całej opowieści smaczku a wykorzystanie zaskakujących sytuacji i nieprzewidywalnych zwrotów akcji jeszcze silniej wciągało czytelnika w fabułę.„Rzeka zimna” to książka łącząca w sobie watki obyczajowe, jak i kryminalne.Jej czytanie będzie z pewnością świetną rozrywką, jak i poruszającym doświadczeniem.Na pewno wywoła w Was refleksje i zmusi do przemyśleń..
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
05-11-2011 o godz 22:53 justyna dodał recenzję:
W małomiasteczkowej atmosferze, gdzie wieści rozchodzą się z prędkością światła, córka Małgorzaty – Tamara – z pomocą Weroniki, przyjaciółki swej matki, próbuje odnaleźć przyczynę tajemniczego zniknięcia Małgorzaty. Idąc krok po kroku jej śladem, trafiają na tajemnice większego kalibru… Czy kobietom uda się odkryć powód zniknięcia pisarki? Czy są jeszcze szanse na to, aby zapobiec nieszczęściom?
Akcja jest poprowadzona bardzo umiejętnie – informacje prowadzące bohaterów ku rozwikłaniu tajemnicy zniknięcia znanej pisarki Małgorzaty Zawistowskiej dawkowane są stopniowo. Autorka zostawia czytelnikowi naprawdę sporo miejsca na domysły i samodzielne „kombinowanie”, jak na świetny kryminał przystało. Kryminał, ale nie w czystej formie, gdyż równie ważny jest tu wątek społeczno-obyczajowy, a właściwie kilka wątków, z którymi Magdalena Kawka poradziła sobie doskonale, pokazując wagę każdego z nich dla stworzenia logicznej i spójnej całości.
„Rzekę zimna” czyta się z wypiekami na twarzy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
02-11-2011 o godz 18:56 unfeigned.pl dodał recenzję:
Chłód, zimno prze­ni­ka­jące ciało i umysł, biały puch i mróz… Brzmi to pra­wie jak wstęp do wykładu o odmro­że­niach czy gry­pie, jed­nak nie o tym opo­wiada temat dzi­siej­szej recen­zji, czyli nowa książka Mag­da­leny Kawki.

Tamara wie­dzie pozor­nie ide­alne życie — mając u boku kocha­ją­cego męża mieszka w Paryżu i pro­wa­dzi dobrze pro­spe­ru­jącą sieć kwia­ciarni, jed­nak jak zwy­kle, zgod­nie z „ideą” życio­wej sinu­so­idy poja­wia się małe „ale”- w cał­ko­wi­cie tajem­ni­czych oko­licz­no­ściach „gubi” się (żeby nie napi­sać: ginie) jej matka Mał­go­rzata, powszech­nie znana pisarka. W związku z tym główna boha­terka powie­ści nie­jako zostaje zmu­szona do przy­lotu do ostat­niego miej­sca pobytu zagi­nio­nej, maleń­kiego mia­steczka Grzmoty.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-11-2011 o godz 21:48 niedopisanie dodał recenzję:
"Rzeka zimna" to dość szczególny kryminał - zdecydowanie dominuje w nim wątek obyczajowy, co zmienia się dopiero w ostatniej części książki - wtedy też akcja zdecydowanie przyspiesza.

Wątek kryminalny wydaje się przy kwestiach obyczajowych nieco blednąć, jednak im bliżej zakończenia, tym bardziej zyskuje na wyrazistości. Mimo, iż zagadkę można odgadnąć stosunkowo szybko - autorka zostawia sporo podpowiedzi, część rozwiązania zdradza zresztą wcześniej finał i tak może zaskoczyć. Głównie dosyć gorzką wymową. Zdiagnozowany przez pisarkę problem społeczny nie zniknie wraz z ujęciem sprawców.

Książka na pewno spodoba się miłośnikom kryminałów z mocnym wątkiem obyczajowym.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-10-2011 o godz 12:03 nimmfa dodał recenzję:
est mnóstwo ksiązek, w których poruszana jest tematyka zaginięcia. "Rzeka zimna" mnie zaciekawiła, ale nie spodziewałam się fajerwerków. I już na wstępie Wam powiem, że bardzo się pomyliłam.

Akcja książki dzieje się w małym miasteczku Grzmoty. Sielska zimowa atmosfera, wpływa na bardzo senny i uspokajający klimat książki. Nic bardziej mylnego. Gdy pewnego dnia wychodzi z domu sławna pisarka i znika jakby zapadła się pod ziemię, do Grzmotów przyjeżdża jej córka z Francji - Tamara, a zaraz później przyjaciółka zaginionej pisarki - Weronika, aby ją odnaleźć.
Obie kobiety próbują dotrzeć do prawdy, ale z każdym dniem odkrywają nowe, zatrważające fakty.
Okazuje się, że każdy z mieszkańców Grzmotów coś ukrywa, za każdym stoi jakaś tragiczna historia, a Małgosia - sławna pisarka, po prostu za dużo wiedziała.
Teraz także obu kobietom grozi ogromne niebezpieczeństwo... Co odkryły w tym magicznym miejscu? Kto chce zamknąć im usta?
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-10-2011 o godz 09:57 Monika Ptaszyńska dodał recenzję:
Intrygująca, pełna zagadek i zaskakujących zwrotów akcji. Trochę kryminał, trochę książka obyczajowa, porusza ważne tematy i inspiruje. Całości dopełnia fakt, iż książka została wydana w bardzo ładnej okładce. Czysta przyjemność czytania, polecam.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
27-10-2011 o godz 21:24 LadyBoleyn dodał recenzję:
Magdalena Kawka posiadała wspaniały pomysł na fabułę tej powieści. Pod działaniami córki, poszukującej swojej matki, kryją się tak naprawdę znacznie ważniejsze i intrygujące wydarzenia, o których czytelnik dowiaduje się stopniowo. Przyznam, że spodziewałam się, iż Małgorzata nie zniknęła ot tak, bo miała taki kaprys, lecz nie spodziewałam się, że to wszystko powiązane jest z tak zwariowaną intrygą. Jak już wspomniałam, autorka wspaniale wykreowała postać głównej bohaterki, która zadziwia odwagą, jak i lekkim stylem życia. Miejscowa ludność, na czele z rozgadaną i przemiłą panią Agatą, idealnie pokazała realia polskiej wsi, gdzie praktycznie nic się nie ukryje. Mieszkańcy, niekiedy nie mając żadnych pokładów pieniędzy, walczyli o swoją godność, przejmując się tym, co na ich temat sądzą sąsiedzi.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
27-10-2011 o godz 14:33 Skarletka dodał recenzję:
Oj, popłynęła autorka tej książki, popłynęła... Wątek zaginionej pisarki, wątek nieudanego małżeństwa, wątek trudnych relacji matka - córka i to razy dwa, wątek machlojek w małym miasteczku, wreszcie: wątek-o-którym-nie-mogę-napisać-żeby-nie-popsuć-niespodzianki. A to nie koniec! Tematyka "Rzeki zimna" jest przebogata, połączyć to wszystko w spójną całość - karkołomne. A jednak można! Najnowszą powieść Magdaleny Kawki czyta się rewelacyjnie, a mnogość sytuacji i bohaterów tylko tę lekturę uprzyjemnia, nie ma bowiem szans na to, żeby się znudzić.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
27-10-2011 o godz 12:38 krexon dodał recenzję:
Pierwsza to książka autorstwa p. Kawki, z jaką miałam do czynienia, ale już wiem z pewnością, że nie ostatnia. Każda kolejną pozycję tej autorki kupię w ciemno. Bo warto. Na takie książki się czeka, takie pozycje czyta się z przysłowiowym zapartym tchem. Wciągająca, przemyślana fabuła, wyraziste postaci i ciekawy pomysł połączenia w jednej lekturze kilku gatunków. Polecam gorąco!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
27-10-2011 o godz 00:43 a. dodał recenzję:
Niesamowita książka z przepiękną okładka i głębokim wnętrzem. Przewrotna, wciągająca, ale nie pozbawiona humoru. Najlepsza ze wszystkich książek jakie miałam w tym roku przyjemność przeczytać. Nie zdradzę nic więcej oprócz stwierdzenia, że WARTO, naprawdę WARTO dowiedzieć się co buszuje w spokojnym zasypanym śniegiem miasteczku.. Polecam z pełna odpowiedzialnością.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
26-10-2011 o godz 21:15 shczooreczek dodał recenzję:
Pani Magdalena Kawka, to z wykształcenia socjolog, choć jak mówi, wcale się nim nie czuje. Ukończony przez nią Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu okazał się wielkim przegranym w starciu z kotami, których autorka jest właścicielką. Pani Magdalena zajmowała się już prawie wszystkim: próbowała swoich sił jako kwiaciarka, dziennikarka, a nawet urzędniczka, jednak to dopiero pisarstwo przyniosło jej prawdziwe spełnienie. Jest mamą takich książek jak Przygody Kosmatka Kilkulatka, Sztuka latania czy Alicja w krainie konieczności.

Główną rolę w Rzece zimnej odgrywa Tamara, na stałe mieszkająca z mężem w Paryżu, która pewnego dnia otrzymuje niepokojący telefon o zaginięciu swojej matki-pisarki. Choć ich relacje w ostatnich latach znacznie się rozluźniły i ochłodziły, postanawia wrócić do Polski, by dowiedzieć się czegoś więcej. Trafia do na pozór sielskiego miasteczka, które pod powłoką
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
25-10-2011 o godz 09:49 markietanka dodał recenzję:
Po raz pierwszy miałam do czynienia z pisarstwem Magdaleny Kawki i na pewno nie ostatni! Gdy wzięłam książkę do ręki, okładka (bardzo ładna!) skojarzyła mi się z kryminałem...

Szalenie mi się podobała - jest rozbudowana i świetnie napisana, wątki łączą się w jedną ciekawą opowieść. Pojawiają się również duchy :)
Powieść to studium trudnej relacji matki i córki, gdzie koniec wyciska łzy.... Patrzymy na ich związek, zarówno ze strony odczuć matki, jak i córki, trudno trzymać stronę jednej z nich. To bardzo mądra historia, dająca wiele do myślenia. Pełno tutaj uczuć i emocji....
Wątek kryminalny trzyma w napięciu do ostatnich stron i zadziwia rozwiązaniem.

"Rzeka zimna" to intrygująca powieść, ktora łączy w sobie wiele gatunków - powieść obyczajową, psychologiczną, kryminał, thriller i fantastykę, a nawet nutkę romansu. Każdy znajdzie coś dla siebie!
Bardzo mi się podobała ! Ta książka połączyła wszystko, co lubię! Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
24-10-2011 o godz 23:39 Cornelie dodał recenzję:
„Rzeka zimna” to pozycja, w której fantastyka łączy się z realnością. W końcu nie codziennie widujemy duchy, prawda? Ale to nie to powinno nas przerażać. Jak ktoś kiedyś mądrze powiedział: nie bójmy się zmarłych, lecz żyjących. I to motto powinno nasuwać się przy lekturze. Tamara wraz z Weroniką z dnia na dzień odkrywają coraz mroczniejsze sekrety mieszkańców Grzmotów, czym samym wystawiają siebie na niebezpieczeństwo. Kto chciałby im zagrozić? Co ukrywa się w tej sielankowej miejscowości? A co najważniejsze – co się stało z Małgorzatą? Na te pytania nie mogę wam odpowiedzieć.

Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
24-10-2011 o godz 20:54 Marta dodał recenzję:
"Rzeka zimna" to niezwykła pozycja, gdzie zagadkowa fabuła trzyma nas w napięciu i niepewności. Nie jest to jednak taki zwykły kryminał. Ta książka jest też pełna ciepła i skomplikowanych relacji. Splątane ludzkie losy w zagadkowy sposób wiążą się ze sobą. Są chwile, kiedy wprawiają nas w zachwyt i zadumę, a chwilę potem już kaskada dramatycznych wydarzeń nie pozwala nam się oderwać ani na chwile od wartkiej treści. Autorka porusza też ważne i trudne życiowe problemy. Czasem komplikacje życiowe mogą sprawić, że odnajdujemy wartości lub relacje, które dawno już w naszym życiu zgubiliśmy. Polecam. Świetna książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
24-10-2011 o godz 09:28 landrusk dodał recenzję:
Dałam się porwać nurtowi "Rzeki Zimna" Magdaleny Kawki.A nurt szybki, z paroma porządnymi zakrętami, z paroma przestojami, z głębinami i płyciznami- jak na rzekę przystało. I to wszystko naprawdę w pozytywnym słów owych znaczeniu!
Do tego tematyka, która zawsze wzbudza we mnie ogromne zainteresowanie - tematyka ludzkich zaginięć- choć nie do końca tak rozwinięta jak się spodziewałam, bo książka w trochę innym kierunku poszła.Stąd właśnie te zakręty.
Przestoje z kolei w każdej książce lubię - bo lubię się rozsmakowywać opisami sytuacji, opisami krajobrazów, opisami bohaterów.
Głębiny dotyczyły zaś poruszanych w książce tematów - bo i temat zaginięć, i relacji między matką a córką, i trochę dotknięta tematyka uczuć w małżeństwie oraz, a właściwie przede wszystkim temat główny książki- którego tu nie wymienię, bo od razu zdradziłabym rozwiązanie zagadki.W każdym bądź razie autorce udało się zainteresować mnie nie tylko wątkiem kryminalnym, ale i obyczajowym.I ot przecież chodzi!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Aby zapewnić najwyższą jakość usług, wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej. Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostęp do nich w Polityce prywatności