Ryszard Kukliński. Życie Ściśle Tajne

produkt niedostępny
Autor:
Wydawca: Świat Książki
Okładka: miękka
Data premiery: 2009-01-21
Inne wydania: Cena:
okładka miękka  29,49 zł
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Opowieść o życiu pułkownika Ryszarda Kuklińskiego - jednej z najbardziej tragicznych postaci w historii Polski, oficera PRL i szpiega na rzecz Zachodu. Autor, amerykański dziennikarz, przez kilkanaście lat spotykał się z Kuklińskim. Imponujący materiał potwierdza patriotyczne intencje pułkownika i fakt, że bez dziewięciu lat jego współpracy z CIA rozmontowanie sowieckiej machiny militarnej byłoby wręcz niemożliwe. Napisana jak powieść sensacyjna, niezwykła historia, wciąż wzbudzająca wielkie emocje.

  do góry

  Recenzje

  Napisz recenzję Przeczytaj wszystkie 1
 • Recenzje Napisz recenzję
 • Niedosyt ...
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  aumila 05 listopada 2009
  Książka dość ciekawa, aczkolwiek na pewno rozczaruje tych, którzy spodziewają się akcji i wątków zaczerpniętych z powieści szpiegowskich. Jest dość "spokojnie" - o ile w przypadku takich historii można użyć tego słowa - a jedynym momentem, gdy wzrasta napięcie jest sytuacja, w której płk. Kukliński dowiaduje się, że Polacy mają informację o czyjejś współpracy z CIA. Opowiadanie skupia się przede wszystkim na opisie 9 najważniejszych lat działań podejmowanych na rzecz CIA. Mamy do czynienia z opisem wydarzeń przede wszystkim z perspektywy samego pułkownika. Co prawda zdarzają się wypowiedzi osób z jego środowiska, które sięgają wstecz do tej historii, ale stanowią niewielki ułamek całej powieści. Może dlatego po przeczytaniu książki odczuwa się lekki niedosyt, jakby czegoś zabrakło (może właśnie oceny i opisów sytuacji z perspektywy innych uczestników tamtych wydarzeń). Myślę, że jest warta polecenia krytykom płk. Kuklińskiego. Aczkolwiek sporów w tym temacie na pewno nie zakończy.
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  zwiń
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Ryszard Kukliński. Życie Ściśle Tajne - Weiser Benjamin
  Właśnie zrecenzowałem: Ryszard Kukliński. Życie Ściśle Tajne
  Opowieść o życiu pułkownika Ryszarda Kuklińskiego - jednej z najbardziej tragicznych postaci w historii Polski, oficera PRL i szpiega na rzecz Zachodu. Autor, amerykański dziennikarz, przez kilkanaście lat spotykał się z Kuklińskim. Imponujący materiał potwierdza patriotyczne intencje pułkownika i ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Napisz recenzję i wygraj 100 zł na zakupy w empik.com! Szczegóły konkursu, regulamin oraz zwycięzców z poprzedniego miesiąca znajdziesz TUTAJ.
 • Dane szczegółowe:
 • do góry

  Dane szczegółowe:

  Tytuł: Ryszard Kukliński. Życie Ściśle Tajne
  Autor:
  Wydawca: Świat Książki
  Numer wydania: I
  Data premiery: 2009-01-21
  Język wydania: polski
  Język oryginału: angielski
  Ilość stron: 328
  Tłumaczenie: Maliborski Bohdan
  Redakcja: Maruszkin Małgorzata
  Rok wydania: 2009
  Forma: książka
  Indeks: 61663398