Newsletter

Reeves Keanu
Reeves Keanu

Imię: Keanu

Nazwisko: Reeves

Zawód: Aktor

Data urodzenia: 1964-09-02

Miejsce urodzenia: Bejrut

Kraj pochodzenia: Liban

Narodowość: Amerykanin

Amerykański aktor teatralny i filmowy. Jego matka, z pochodzenia Żydówka , tańczyła w nocnym klubie. Ojciec, Samuel Novlin Reeves, był półkrwi Chińczykiem, pół Hawajczykiem. To właśnie jemu aktor zawdzięcza oryginalne imię Keanu, co w języku polinezyjskim oznacza "Chłodny wiatr wiejący z gór". Rodzice rozwiedli się, gdy późniejszy gwiazdor był jeszcze dzieckiem. Kiedy jego matka wyszła po raz drugi za mąż cała rodzina przeprowadziła się do Kanady.

Do końca edukacji podstawowej uczył się w Jesse Ketchum Public. Potem uczęszczał do czterech szkół średnich, w tym do szkoły aktorskiej w Toronto. W szkole średniej Keanu zainteresował się aktorstwem. Zrezygnował więc z nauki i poświęcił całą swoją energię pracy artystycznej. W międzyczasie podejmował się dorywczych zajęć. Ostrzył łyżwy na lodowisku, robił ciasto do pizzy, a jako entuzjasta hokeja na lodzie był także jego instruktorem.

Zadebiutował w teatrze, rolą w sztuce „Wolfboy”. Później wystąpił w kilku kanadyjskich produkcjach telewizyjnych, jednak bez większego rozgłosu.

W 1986 roku Reeves otrzymał swoją wielką szansę. Został bowiem zaangażowany do filmu "Youngblood", gdzie wcielił się w postać hokeisty. Rola przyniosła mu popularność i uznanie krytyki. W tym samym roku stworzył bardzo dobrą kreację w opartym na faktach obrazie "River's Edge".

W 1988 r. Reeves zagrał niedużą, acz znaczącą rolę w głośnym filmie "Niebezpieczne związki" a już rok później wystąpił w "Wielkiej przygodzie Teda i Billa". Obraz przyniósł aktorowi popularność na całym świecie i od tego czasu jego kariera potoczyła się gładko. Zagrał w wielu znakomitych filmach m.in: "Moje własne Idaho", "Drakula", „Wiele hałasu o nic”, "Mały Budda" czy „Adwokat diabła”.

W 1994 roku Reeves wystąpił w obrazie, który stał się ogromnym sukcesem komercyjnym (zarobił 121 mln. dolarów) "Speed: Niebezpieczna szybkość". Uczynił on z Keanu międzynarodowego gwiazdora a zarazem jednego z najlepiej zarabiających aktorów w Hollywood. Pozycje te umocnił udział w kultowym obrazie „Matrx”. Za role w tym filmie otrzymał Nagroda Główna MTV Movie Award w kategorii „najlepsza rola męska”

Obok aktorstwa Reeves pasjonuje się muzyką. Ma własny zespół pod nazwą Dogstar, z którym koncertuje i nagrywa płyty. Odrzucił rolę w obrazie "Speed 2", za którą oferowano mu 12 mln. dolarów, właśnie dlatego, że termin zdjęć pokrywał się z terminem trasy koncertowej grupy.

Zamknij
Dziękujemy za dodanie komentarza
Zamknij
Dodaj komentarz
Tytuł:
 
Komentarz:
 
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.