Ilość: szt.
Cena:
40,99 zł 49,00 zł
Oszczędzasz:
8,01 zł (16%)
W magazynie
Wysyłamy w 24h
Autor:
Wydawca: Zysk i S-ka Wydawnictwo
Okładka: twarda
Data premiery: 2011-03-08
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Wydarzenia ostatnich lat stwarzają szczególnie mocne przesłanki, aby postulować budowanie nowego narodowego konsensusu wokół podstawowych celów polskiej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa. (…) Odpowiadając na wskazane wyżej wyzwania, należy postulować powrót do pojęcia racji stanu jako najważniejszego dla polskiej polityki, powszechnie akceptowanego zespołu celów i związanych z nimi działań, które powinny być realizowane przez wszystkie siły polityczne.

  Z artykułu Jarosława Kaczyńskiego Polska racja stanu

  Książka ta jest hołdem złożonym Janowi Olszewskiemu – obrońcy działaczy niepodległościowych w procesach politycznych, premierowi rządu polskiego, doradcy prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i kawalerowi Orderu Orła Białego – przez ponad dwudziestu autorów, w dużej części współpracowników premiera. Jest też wyrazem ich troski o dobro wspólne, jakim była i jest Polska.  

  Jaka Polska? To pytanie pierwszy głośno i stanowczo zadał Jan Olszewski w swoim exposé jako premier rządu RP. Adresatem był naród, a także aspirujące do rządzenia środowiska polityczne. Tak sformułowane pytanie wskazało na najważniejsze wyzwania, przed którymi stanęła Polska i Polacy w chwili zrzucenia totalitarnych pęt. Pytanie „Jaka Polska?”  moim zdaniem zdecydowało o wartości, wyjątkowości premiera RP Jana Olszewskiego i jego gabinetu.

  Z artykułu Dariusza Grabowskiego Pytanie o Polskę

  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Racja Stanu Janowi Olszewskiemu - Opracowanie zbiorowe
  Właśnie zrecenzowałem: Racja Stanu Janowi Olszewskiemu
  Wydarzenia ostatnich lat stwarzają szczególnie mocne przesłanki, aby postulować budowanie nowego narodowego konsensusu wokół podstawowych celów polskiej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa. (…) Odpowiadając na wskazane wyżej wyzwania, należy postulować powrót do pojęcia racji stanu jako ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Napisz recenzję i wygraj 100 zł na zakupy w empik.com! Szczegóły konkursu, regulamin oraz zwycięzców z poprzedniego miesiąca znajdziesz TUTAJ.
 • Dane szczegółowe:
 • do góry

  Dane szczegółowe:

  Tytuł: Racja Stanu Janowi Olszewskiemu
  Autor:
  Wydawca: Zysk i S-ka Wydawnictwo
  Numer wydania: I
  Data premiery: 2011-03-08
  Język wydania: polski
  Język oryginału: polski
  Ilość stron: 376
  Rok wydania: 2011
  Forma: książka
  Indeks: 60306197