Podczłowiek. Wspomnienia członka Sonderkommanda

Ilość: szt.
Cena:
32,49 zł 34,90 zł
Oszczędzasz:
2,41 zł (7%)
W magazynie
Wysyłamy w 24h
Autor: ,
Wydawca: Świat Książki
Okładka: twarda
Data premiery: 2012-09-12
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Historia Anatola Chariego, jednego z członków żydowskiego Sonderkommanda, patrolującego getto. Dzięki temu uniknął głodu, a później, w obozach koncentracyjnych, zyskał liczne przywileje, co pozwoliło mu uniknąć śmierci. Po wojnie na temat swej działalności długo milczał. Czym naprawdę zajmowali się członkowie Sonderkommanda? Jak odbijało się to na ich psychice i emocjach? W jaki sposób ludzie walczyli o przetrwanie w ekstremalnych warunkach. Wstrząsająca relacja z pierwszej ręki. Jedna z nielicznych publikacji rzucająca światło na Holokaust z tej szczególnej perspektywy.

  do góry

  Recenzje

  Napisz recenzję Przeczytaj wszystkie 1
 • Recenzje Napisz recenzję
 • Szokujące i unikalne wspomnienia.
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  anetapzn 17 grudnia 2012
  Anatol Chari pochodzi z powszechnie szanowanej łódzkiej rodziny. W czasie wojny razem z całą rodziną został wysiedlony do łódzkiego getta.W okresie okupacji Łodzi przez Niemców, Chari był jednym z wybranych, był członkiem znanego żydowskiego Sonderkommando.Wyznam wam, że z prawdziwym przerażeniem czytałam o tym co zrobił i czego był świadkiem Chari, na co dawał swoje milczące przyzwolenie. Bo w sumie co mógł zrobić? nic. Mógł albo nic nie robić i przeżyć (będąc członkiem Sonderkommando), albo zginać straszną śmiercią jak tysiące innych. Czy przeżył kosztem innych? Czy miał do tego prawo? Książka porusza raz okropieństwem i koszmarem tego, co działo się Litzmannstadtgetto, a dwa szczerością z jaka Chari opowiada o tym co robił żeby przeżyć. Chari nie wstydzi się tego, że korzystał z przywilejów, jakie dawała mu służba w Sonderkommando. Nie może jednak wybaczyć sobie, że odmawiał pomocy innym, którzy nie mieli tyle szczęścia co on.
  zwiń
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Podczłowiek. Wspomnienia członka Sonderkommanda - Chari Anatol, Braatz Timothy
  Właśnie zrecenzowałem: Podczłowiek. Wspomnienia członka Sonderkommanda
  Historia Anatola Chariego, jednego z członków żydowskiego Sonderkommanda, patrolującego getto. Dzięki temu uniknął głodu, a później, w obozach koncentracyjnych, zyskał liczne przywileje, co pozwoliło mu uniknąć śmierci. Po wojnie na temat swej działalności długo milczał. Czym naprawdę zajmowali się
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Napisz recenzję i wygraj 100 zł na zakupy w empik.com! Szczegóły konkursu, regulamin oraz zwycięzców z poprzedniego miesiąca znajdziesz TUTAJ.
 • Dane szczegółowe:
 • do góry

  Dane szczegółowe:

  Tytuł: Podczłowiek. Wspomnienia członka Sonderkommanda
  Autor: ,
  Wydawca: Świat Książki
  Numer wydania: I
  Data premiery: 2012-09-12
  Język wydania: polski
  Język oryginału: niemiecki
  Ilość stron: 256
  Tłumaczenie: Antkowiak Michał
  Rok wydania: 2012
  Forma: książka
  Indeks: 11754374