Ilość: szt.
Cena:
29,49 zł 34,80 zł
Oszczędzasz:
5,31 zł (15%)
W magazynie
Wysyłamy w 24h
Autor:
Wydawca: Amber Wydawnictwo
Okładka: miękka
Data premiery: 2013-02-19
Inne wydania: Cena:
okładka miękka  29,49 zł
ebook
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Druga po Sprzedanej, wstrząsająca brytyjska autobiografia 2012.
  Szokująca historia prawdziwa niewyobrażalnej przemocy domowej i dramatu okaleczonej matki opisana w bestsellerowej autobiografii.
   
  Historia, która wstrząsnęła Wielką Brytanią i odbiła się szerokim echem w mediach na świecie – również w Polsce pisała o niej prasa.
   
  Kochała go bezgranicznie. A on pozbawił ją oczu…
  Kiedy w roku 1999 dziewiętnastoletnia Tina poznała Shane’a, koleżanka ostrzegła ją, że jest niebezpieczny.
  Lecz gdy spotyka go dziesięć lat później, widzi w nim przede wszystkim mężczyznę, w którego silnych ramionach znajdzie upragnione poczucie bezpieczeństwa. Całkowicie zauroczona nie zauważa, jak agresywny potrafi być jej ukochany.
  Po ośmiu miesiącach następuje pierwszy brutalny atak. Shane wyzywa Tinę, opluwa i wyrzuca przez okno na ulicę...
  Tina nie zrywa z nim – miłość bierze górę nad instynktem samozachowawczym. „Stałam się jak narkomanka, byłam szczęśliwa tylko wtedy, kiedy dostałam swoją działkę – Shane’a”.
  To uzależnienie jest silniejsze niż ból, strach i upokorzenia. Ciężkie pobicia, pęknięcie kości policzkowej, rany zadawane nożem, interwencje policji, kochanki Shane’a przewijające się przez dom Tiny – jak można to wytrzymać? Jednak Tina znosi kolejne tortury. Shane znęca się nad nią, również na oczach jej dzieci, a ona wciąż wierzy, że to już ostatni raz, że teraz on się zmieni.
  Ta nadzieja kończy się 20 kwietnia 2011 roku, wraz z ostatnim okrutnym atakiem. Przez dwanaście godzin Shane katuje Tinę do nieprzytomności i wbija jej palce w oczy...
   
  Tina Nash usiłuje odbudować swoje życie. Odważnie mówi o tym, jak uczy się żyć z kalectwem i że siłę dają  jej dzieci. W autobiografii Oślepiona szczerze opowiada, jak wyglądał jej związek z brutalnym partnerem i o dwunastogodzinnym, niewyobrażalnym ataku, jaki przeżyła we własnym domu. Ma nadzieję, że jej historia pomoże innym maltretowanym kobietom uwięzionym w toksycznych związkach uwierzyć, że mogą przerwać przedziwną spiralę przemocy i emocjonalnego uzależnienia.

  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Oślepiona - Nash Tina
  Właśnie zrecenzowałem: Oślepiona
  Druga po Sprzedanej, wstrząsająca brytyjska autobiografia 2012.Szokująca historia prawdziwa niewyobrażalnej przemocy domowej i dramatu okaleczonej matki opisana w bestsellerowej autobiografii. Historia, która wstrząsnęła Wielką Brytanią i odbiła się szerokim echem w mediach na świecie – również w ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Napisz recenzję i wygraj 100 zł na zakupy w empik.com! Szczegóły konkursu, regulamin oraz zwycięzców z poprzedniego miesiąca znajdziesz TUTAJ.
 • Dane szczegółowe:
 • do góry

  Dane szczegółowe:

  Tytuł: Oślepiona
  Autor:
  Wydawca: Amber Wydawnictwo
  Numer wydania: I
  Data premiery: 2013-02-19
  Język wydania: polski
  Język oryginału: angielski
  Ilość stron: 336
  Tłumaczenie: Ratajczyk Ewa
  Rok wydania: 2013
  Forma: książka
  Indeks: 12475377