Ojciec nieświęty

(okładka miękka)

Wydawca: Czarna Owca dawniej Jacek Santorski & Co.
Data premiery: 2012-02-22
Inne wydania: Cena:
okładka miękka 29,99 zł
ebook 24,18 zł
Ilość: szt.
Cena: 29,99 zł
34,90 zł
Oszczędzasz: 4,91 zł (14%)
Wysyłamy w 24h
Produkt u dostawcy
DARMOWA DOSTAWA
do salonów empik
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Zbiór sensacyjnych wywiadów ze znanymi postaciami polskiego życia publicznego na temat mrocznych stron pontyfikatu Jana Pawła II.
  Wśród rozmówców Piotra Szumlewicza są dziennikarze, politycy i naukowcy, przedstawiciele różnych wyznań i opcji światopoglądowych, m.in. Joanna Senyszyn, Magdalena Środa, Janusz Palikot, Jerzy Urban, Stanisław Obirek. Każdy z bohaterów książki mówi o innym aspekcie działalności i nauczania Jana Pawła II.
  Piotr Szumlewicz pyta o podejście Karola Wojtyły do kobiet, gejów i lesbijek, protestantów, otwartych katolików. Wiele spośród poruszonych tu problemów to tematy od dawna obecne na łamach europejskiej i światowej prasy, która nie żywiła obaw przed krytykowaniem Jana Pawła II. Jednak w polskiej debacie publicznej tematyka nadal jest naznaczona piętnem tabu i prawie nieobecna ze względu na niepisany zakaz poważnej krytyki Karola Wojtyły.

 • Dane szczegółowe
 • do góry

  Dane szczegółowe

  Tytuł: Ojciec nieświęty
  Autor:
  Wydawca: Czarna Owca dawniej Jacek Santorski & Co.
  Numer wydania: I
  Data premiery: 2012-02-22
  Język wydania: polski
  Język oryginału: polski
  Ilość stron: 312
  Rok wydania: 2012
  Forma: książka
  Wymiary produktu (mm): 211 x 32 x 137
  Indeks: 11118527
  do góry

  Recenzje

 • Recenzje Napisz recenzję
 • Średnia ocena: 3,5

  5 gwiazdek
  11
  4 gwiazdki
  1
  3 gwiazdki
  0
  2 gwiazdki
  2
  1 gwiazdka
  6
  Kup, zrecenzuj i wygraj

  Napisz recenzję i oceń produkt

  Oceń produkt:
  Tytuł: *pole wymagane
  Recenzja: **minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane, ** minimum 50 znaków
  Publikuj ›
  Dodano: 4 recenzje.
  Dodano 11.03.2015
  dobra książka
  bardzo ciekawa analiza pontyfikatu JP II, autor przeprowadza cykl rozmów z ciekawymi ludźmi. W naszym kraju nie ma uczciwej debaty o JP II wszelkie dyskusje odbywają się w tonie czołobitnym, wokół tej postaci panuje kult jednostki, który można z kultem Kim Dzong Ila. Bardzo cenna lektura zwłaszcza w naszym katolickim kraju gorąco zapraszam do lektury
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (0)
  Dodano 28.02.2012
  • 4
  4/5
  Otwiera oczy
  Dobra książka przeciwstawiającą się kremówkowemu tabu. Pokazuje wiele faktów z czasu pontyfikatu o których wcześniej, ze względu na kato cenzurę, nie słyszałem. Książka dla ludzi mających dość hierarchii KK jak i odgrzewanego mitu o wielkim Polaku. Godne uwagi są zwłaszcza wywiady z Agnieszką Zakrzewicz, Adamem Ciochem, Markiem Balickim, Arturem Zawiszą oraz Tomaszem Piątkiem.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (17) nie (0)
  Dodano 22.01.2012
  Panie Ireneuszu...
  ...radziłbym najpierw przeczytać daną książkę, zanim zacznie Pan ją recenzować. Ponadto uważam, że ciągłe tworzenie jedynie laurek i hymnów pochwalnych JPII, bez spojrzenia na komentarze z drugiej strony jest głupotą.

  Pozdrawiam
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (9) nie (1)
  Dodano 20.01.2012
  • 1
  1/5
  Żydo-bolszewia i jej zdegenerowanie...
  ...moralne jakoś nigdy nie chciało iść w parze z Ewangelicznym Nauczaniem Chrystusowym, także trudno mieć teraz pretensje do bł. Jana Pawła II, że będąc wiernym Pismu Świętemu (patrz. chociażby przypowieść o typowo lewacko zdeprawowanej Sodomie i Gomorze) nie dał nigdy przyzwolenia na aborcyjne morderstwa dzieci nienarodzonych, ani na bezbożnie pederastyczne małżeństwa, które nierozerwalnie nawiązywały do szatańskiej "cywilizacji śmierci", mając w pogardzie kulturę Chrześcijańską.
  Czy ta recenzja była przydatna? tak (0) nie (14)
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Ojciec nieświęty - Szumlewicz Piotr
  Właśnie zrecenzowałem: Ojciec nieświęty
  Zbiór sensacyjnych wywiadów ze znanymi postaciami polskiego życia publicznego na temat mrocznych stron pontyfikatu Jana Pawła II. Wśród rozmówców Piotra Szumlewicza są dziennikarze, politycy i naukowcy, przedstawiciele różnych wyznań i opcji światopoglądowych, m.in. Joanna Senyszyn, Magdalena ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Wielkie pranie mózgów. Rzecz o polskich mediach - Szumlewicz Piotr
  Wielkie pranie mózgów. Rzecz o polskich mediach
  Książki
  23,99 zł 29,99 zł
  W swojej nowej książce Piotr Szumlewicz, dziennikarz i publicysta, pokazuje mechanizmy rządzące polskimi mediami. "Wielkie pranie mózgów" to zbiór błyskotliwych, świetnie napisanych felietonów. Każdy dotyczy innego aspektu funkcjonowania mediów. Autor odsłania pustkę świata, który szczegółowo zbadał od wewnątrz. Piętnuje brak wiedzy znanych dziennikarzy i obnaża głupotę celebrytów namaszczonych przez zaprzyjaźnione media. Przedstawia świat dziennikarski jako autorytarną, bezrefleksyjną władzę, która tępi krytyczne myślenie, wypiera z debaty publicznej kluczowe tematy, reprodukuje i umacnia najbardziej szkodliwe stereotypy. Książka z jednej strony stanowi odważną krytykę polskiego dziennikarstwa, a z drugiej jest przenikliwą analizą wpływu mediów na świadomość społeczną.
  więcej
  Niezbędnik Ateisty. Rozmowy Piotra Szumlewicza - Szumlewicz Piotr
  Niezbędnik Ateisty. Rozmowy Piotra Szumlewicza
  Książki
  27,49 zł 34,90 zł
  Niezwykle osobiste rozmowy o ateizmie z kluczowymi postaciami polskiego życia publicznego. Piotr Szumlewicz zadaje pytania o najbardziej intymne aspekty duchowości, odpowiadają pisarze, filozofowie, naukowcy, dziennikarze, politycy, naukowcy i działacze społeczni, m.in. Agnieszka Graff, Jerzy Urban, Bożena Keff, Krzysztof Teodor Toeplitz, Robert Biedroń, Edwin Bendyk, Wanda Nowicka, Grzegorz Napieralski, Justyna Dąbrowska, Zygmunt Bauman, Kinga Dunin, Barbara Stanosz, Renata Dancewicz, Roman Kurkiewicz, Ludwik Stomma.
  więcej
  Jeśli masz pytania lub problem odwiedź nasze strony pomocy lub skorzystaj z formularza kontaktowego
  Jeśli chcesz zgłosić błąd lub wyrazić opinię na temat produktu skontaktuj się z nami

  Ostatnio oglądane


  Podobne do ostatnio oglądanych