O firmie

Mecenat kultury

Empik to nie tylko sklep, ale miejsce z wyjątkową atmosferą, gdzie można ciekawie spędzić czas: przejrzeć swobodnie dostępną ofertę, zapoznać się z nowościami, poszukać inspiracji, pomysłów na ciekawe prezenty z „bogatym wnętrzem”. Co ważne nasze salony to miejsca, w których odbiorcy spotykają się z twórcami i artystami twarzą w twarz. Organizujemy spotkania autorskie, promujemy wydarzenia z różnych sfer kultury – jesteśmy swoistym „afiszem” (nośnikiem informacji o eventach na polskim rynku), promujemy czytelnictwo, wspieramy artystów i różne inicjatywy z kręgu kultury.

Pragniemy w znaczący sposób, każdego dnia, przyczyniać się do kreowania kulturalnego oblicza Polski. Dlatego w swoją misję wpisaliśmy na stałe propagowanie i angażowanie się w działalność kulturalną oraz uświadamianie znaczenia kultury w życiu Polaków. Jesteśmy partnerem instytucji ważnych dla tradycji i tożsamości odbiorców – m.in. Muzeum Narodowego i Zamku Królewskiego w Warszawie. Empik angażuje się też w patronaty medialne wielu interesujących projektów z zakresu tzw. kultury wysokiej – Warszawskiego Festiwalu Filmowego, Ery Jazzu, Planete Doc Review, Festiwalu Era Nowe Horyzonty, Camerimage, czy Warszawskiej Jesieni. Wspiera również tzw. kulturę popularną – różnorodne koncerty, festiwale, przedsięwzięcia o charakterze muzycznym i filmowym.

Salony Empiku to miejsca, w których odbiorcy kultury mogą spotkać swoich ulubionych twórców. Organizujemy spotkania autorskie, konferencje tematyczne, recitale młodych obiecujących muzyków i artystów o wyrobionej renomie, wystawy plastyczne, warsztaty i wiele innych wydarzeń.

Salony Empiku to miejsca, w których odbiorcy kultury mogą spotkać swoich ulubionych twórców. Organizujemy spotkania autorskie, konferencje tematyczne, recitale młodych obiecujących muzyków i artystów o wyrobionej renomie, wystawy plastyczne, warsztaty i wiele innych wydarzeń.

Empik odkrywa i prezentuje najciekawsze wydarzenia kulturalne, docierając z informacją o nich do odbiorców poprzez dwutygodnik „Tom Kultury”. Poprzez fanpage na Facebooku, skupiający ponad 330 tysięcy fanów, Empik na bieżąco informuje o ważnych premierach wydawniczych, podaje newsy ze świata muzyki, literatury, filmów, rozrywki multimedialnej. Angażujemy się także w promocję czytelnictwa, przywiązując szczególną wagę do zagadnienia spadku czytelnictwa wśród dzieci. Dlatego kontynuujemy i rozbudowujemy program edukacyjny – „Przecinek i Kropka”. Jego celem jest rozwijanie w najmłodszych pasji do książek i zaszczepianie im nawyku czytania. Od kwietnia 2008 roku do chwili obecnej ponad 60 tysięcy dzieci wzięło udział w warsztatach o książkach przeprowadzanych bezpośrednio w wybranych salonach Empik. Ten unikatowy w skali całej Polski program edukacyjny został poszerzony w 2010 roku o dwa nowe elementy: Plebiscyt na Najlepszą Książkę Dziecięcą oraz wyjątkowy portal o książkach www.przecinekikropka.pl.

Walory edukacyjne programu „Przecinek i kropka” zostały docenione także przez ekspertów – uzyskał on pozytywną opinię dydaktyczną i Honorowy Patronat Ministra Edukacji Narodowej: „Przecinek i kropka” to bardzo interesujący i cenny program, bo pokazuje najmłodszym, że czytanie to przyjemność i dobra zabawa. (…) Rozwijanie u najmłodszych dzieci zamiłowania do książek jest szczególnie ważne w epoce dominacji mediów elektronicznych w nauce i w zabawie.” (Minister Edukacji Narodowej – Katarzyna Hall)

Empik organizuje także co roku Plebiscyt Bestsellery Empiku. To największa w Polsce tego typu inicjatywa kulturalna, w której zwycięzców typują odbiorcy wszystkich dziedzin kultury i rozrywki, „głosując” poprzez zakup przez cały rok w salonach empiku w Polsce oraz za pośrednictwem sklepu internetowego empik.com.

Empik, jako lider na rynku muzyki, w czerwcu 2011 roku zainaugurował swoje pierwsze konkursowe przedsięwzięcie muzyczne – Make More Music. Ma on na celu wsparcie ambitnych i zdolnych debiutantów. Empik chce wyłonić utalentowanych twórców, którzy wyrażają się przez autorską twórczość (własne kompozycje). Uczestnikami konkursu są wykonawcy i zespoły reprezentujące różne style muzyczne, zarówno młodzi, początkujący twórcy, jak i bardziej doświadczeni zawodowo muzycy, którzy czekają na swoją szansę w branży. Dzięki Make More Music chcemy zwrócić uwagę odbiorców na wykonawców i twórczość muzyczną wartościową artystycznie, wyróżniającą się i ciekawą. Główną nagrodą w konkursie jest profesjonalny kontrakt płytowy, a także promocja nagranej płyty w salonach Empik i na empik.com. W 2012 roku odbyła się II edycja konkursu.

Aby zapewnić najwyższą jakość usług, wykorzystujemy informacje przechowywane w przeglądarce internetowej. Sprawdź cel, warunki przechowywania lub dostęp do nich w Polityce prywatności