O firmie

Mecenat kultury

Empik to nie tylko sklep, ale miejsce z wyjątkową atmosferą, gdzie można ciekawie spędzić czas: przejrzeć swobodnie dostępną ofertę, zapoznać się z nowościami, poszukać inspiracji, pomysłów na ciekawe prezenty z „bogatym wnętrzem”. Co ważne nasze salony to miejsca, w których odbiorcy spotykają się z twórcami i artystami twarzą w twarz. Organizujemy spotkania autorskie, promujemy wydarzenia z różnych sfer kultury – jesteśmy swoistym „afiszem” (nośnikiem informacji o eventach na polskim rynku), promujemy czytelnictwo, wspieramy artystów i różne inicjatywy z kręgu kultury.

Pragniemy w znaczący sposób, każdego dnia, przyczyniać się do kreowania kulturalnego oblicza Polski. Dlatego w swoją misję wpisaliśmy na stałe propagowanie i angażowanie się w działalność kulturalną oraz uświadamianie znaczenia kultury w życiu Polaków. Jesteśmy partnerem instytucji ważnych dla tradycji i tożsamości odbiorców – m.in. Muzeum Narodowego i Zamku Królewskiego w Warszawie. Empik angażuje się też w patronaty medialne wielu interesujących projektów z zakresu tzw. kultury wysokiej – Warszawskiego Festiwalu Filmowego, Ery Jazzu, Planete Doc Review, Festiwalu Era Nowe Horyzonty, Camerimage, czy Warszawskiej Jesieni. Wspiera również tzw. kulturę popularną – różnorodne koncerty, festiwale, przedsięwzięcia o charakterze muzycznym i filmowym.

Salony Empiku to miejsca, w których odbiorcy kultury mogą spotkać swoich ulubionych twórców. Organizujemy spotkania autorskie, konferencje tematyczne, recitale młodych obiecujących muzyków i artystów o wyrobionej renomie, wystawy plastyczne, warsztaty i wiele innych wydarzeń.

Salony Empiku to miejsca, w których odbiorcy kultury mogą spotkać swoich ulubionych twórców. Organizujemy spotkania autorskie, konferencje tematyczne, recitale młodych obiecujących muzyków i artystów o wyrobionej renomie, wystawy plastyczne, warsztaty i wiele innych wydarzeń.

Empik odkrywa i prezentuje najciekawsze wydarzenia kulturalne, docierając z informacją o nich do odbiorców poprzez dwutygodnik „Tom Kultury”. Poprzez fanpage na Facebooku, skupiający ponad 330 tysięcy fanów, Empik na bieżąco informuje o ważnych premierach wydawniczych, podaje newsy ze świata muzyki, literatury, filmów, rozrywki multimedialnej. Angażujemy się także w promocję czytelnictwa, przywiązując szczególną wagę do zagadnienia spadku czytelnictwa wśród dzieci. Dlatego kontynuujemy i rozbudowujemy program edukacyjny – „Przecinek i Kropka”. Jego celem jest rozwijanie w najmłodszych pasji do książek i zaszczepianie im nawyku czytania. Od kwietnia 2008 roku do chwili obecnej ponad 60 tysięcy dzieci wzięło udział w warsztatach o książkach przeprowadzanych bezpośrednio w wybranych salonach Empik. Ten unikatowy w skali całej Polski program edukacyjny został poszerzony w 2010 roku o dwa nowe elementy: Plebiscyt na Najlepszą Książkę Dziecięcą oraz wyjątkowy portal o książkach www.przecinekikropka.pl.

Walory edukacyjne programu „Przecinek i kropka” zostały docenione także przez ekspertów – uzyskał on pozytywną opinię dydaktyczną i Honorowy Patronat Ministra Edukacji Narodowej: „Przecinek i kropka” to bardzo interesujący i cenny program, bo pokazuje najmłodszym, że czytanie to przyjemność i dobra zabawa. (…) Rozwijanie u najmłodszych dzieci zamiłowania do książek jest szczególnie ważne w epoce dominacji mediów elektronicznych w nauce i w zabawie.” (Minister Edukacji Narodowej – Katarzyna Hall)

Empik organizuje także co roku Plebiscyt Bestsellery Empiku. To największa w Polsce tego typu inicjatywa kulturalna, w której zwycięzców typują odbiorcy wszystkich dziedzin kultury i rozrywki, „głosując” poprzez zakup przez cały rok w salonach empiku w Polsce oraz za pośrednictwem sklepu internetowego empik.com.

Empik, jako lider na rynku muzyki, w czerwcu 2011 roku zainaugurował swoje pierwsze konkursowe przedsięwzięcie muzyczne – Make More Music. Ma on na celu wsparcie ambitnych i zdolnych debiutantów. Empik chce wyłonić utalentowanych twórców, którzy wyrażają się przez autorską twórczość (własne kompozycje). Uczestnikami konkursu są wykonawcy i zespoły reprezentujące różne style muzyczne, zarówno młodzi, początkujący twórcy, jak i bardziej doświadczeni zawodowo muzycy, którzy czekają na swoją szansę w branży. Dzięki Make More Music chcemy zwrócić uwagę odbiorców na wykonawców i twórczość muzyczną wartościową artystycznie, wyróżniającą się i ciekawą. Główną nagrodą w konkursie jest profesjonalny kontrakt płytowy, a także promocja nagranej płyty w salonach Empik i na empik.com. W 2012 roku odbyła się II edycja konkursu.

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.