Marek Krajewski to wirtuoz polskiego kryminału. Jego książki poznać z łatwością. Wyjątkowy styl, głębia tworzonych postaci, moc symbolicznych odwołań do mitologii i unikalny klimat… nie sposób go pomylić z żadnym innym polskim autorem. Krytycy zaś nierzadko porównują go do Raymonda Chandlera. Jesteś jego fanem? W takim razie mamy dobrą wiadomość. Już 14 września premiera najnowszej powieści Marka Krajewskiego. I, co najważniejsze – Eberhard Mock powraca na pierwszy plan!

Mock” – bo o tej książce mowa, przenosi nas, a jakże, do Wrocławia w 1913 rok. Sprawa, którą podejmuje młody wachmistrz kryminalny, Eberhard Mock, odkryje najmroczniejsze zakamarki ludzkiej duszy. Kto stoi za makabrycznym morderstwem w Hali Stulecia? Na empik.com już teraz możesz zamówić tę książkę – tak, by świeżo z drukarni dotarła do Ciebie tuż po premierze.

A jeśli nie znasz Marka Krajewskiego, lub chcesz sobie przypomnieć jego dotychczasową twórczość – oto krótka wycieczka po jego kryminałach.

Magiczne i mroczne Breslau

… bo to przedwojenny Wrocław, czyli Breslau jest miejscem, gdzie rozgrywa się akcja niemal wszystkich powieści Marka Krajewskiego. Nie dziwi to – pisarz z Wrocławiem związany jest przez większość swojego życia. I tu też przyszły laureat Paszportu Polityki był wykładowca w Instytucie Filologii Klasycznej i Kultury Antycznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Przestają więc dziwić i wszechobecne nawiązania do antyku i Wrocław na pierwszym planie historii. A bohaterowie? Na pierwszym planie, powracający w najnowszej powieści Eberhard Mock. Poznajemy go już w debiutanckim „Śmierć w Breslau”. Jest o 20 lat starszy, bo akcja rozgrywa się w 1933 roku. Ale zagadka kryminalna ze skorpionami i zdaniem zapisanym krwią ofiar w tle jest równie świeża! Potem był „Koniec świata w Breslau”, „Widma w mieście Brelau”, „Festung Breslau”, „Dżuma w Breslau” i „Głowa Minotaura”. Cykl stał się fenomenem wśród fanów dobrego kryminału – nie tylko w Polsce. Bo twórczość Krajewskiego przetłumaczono m.in. na angielski, niemiecki, francuski, a nawet hebrajski!

Poza Eberhardem Mockiem, mamy Edwarda Popielskiego. „Liczby Charona”, „Rzeki Hadesu” czy „Erynie” to równie wciągająca lektura, po którą sięgnąć powinien każdy szanujący się fan zagadek sensacyjnych i kryminalnych.

U Marka Krajewskiego mroczny kryminał niejednokrotnie przekracza ramy gatunkowe, zmierzając to w stronę horroru, to powieści psychologicznej. I właśnie dlatego pisarz przyciąga coraz to większe grono czytelników, urzekając inteligentnie prowadzoną fabułą, głęboką analizą osobowości głównych aktorów snutych historii i erudycją. Jeśli nie znasz jeszcze tego autora – koniecznie nadrób zaległości!

Wszystkie najlepsze powieści Marka Krajewskiego czekają na Ciebiena empik.com. Sprawdź i bądź na bieżąco z jego twórczością!