produkt niedostępny
Autor:
Wydawca: WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Okładka: miękka
Data premiery: 2006-03-07
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Książka jest próbą kompleksowego spojrzenia na problem głuchoty jako zjawiska społecznego, traktowanego podmiotowo. pierwszej autor przedstawił podstawowe pojęcia, omówił: zjawiska związane z dźwiękami, słuchem i mową, głuchotę jako zjawisko medyczne i społeczne, komunikację interpersonalną niesłyszących. W części drugiej zajął się problemami wyrównywania szans, m.in.: polityką społeczną, diagnozowaniem, uczeniem, edukacją niesłyszących, wczesną rehabilitacją, rehabilitacją zawodową i społeczną, pomocami technicznymi, a także ruchami społecznymi niesłyszących.wiedza, wykorzystująca współczesne światowe i polskie doświadczenia, powinna pomóc wszystkim tym, którzy podejmą trud służenia pomocą osobom niepełnosprawnym w rozwiązywaniu ich problemów i realizacji potrzeb, w wyrównywaniu ich szans; m.in. rodzinie, nauczycielom i wychowawcom, lekarzom, księżom, doradcom zawodowym, służbom socjalnym.

  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Niesłyszący - Głusi - Głuchoniemi - Szczepankowski Bogdan
  Właśnie zrecenzowałem: Niesłyszący - Głusi - Głuchoniemi
  Książka jest próbą kompleksowego spojrzenia na problem głuchoty jako zjawiska społecznego, traktowanego podmiotowo. pierwszej autor przedstawił podstawowe pojęcia, omówił: zjawiska związane z dźwiękami, słuchem i mową, głuchotę jako zjawisko medyczne i społeczne, komunikację interpersonalną ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Napisz recenzję i wygraj 100 zł na zakupy w empik.com! Szczegóły konkursu, regulamin oraz zwycięzców z poprzedniego miesiąca znajdziesz TUTAJ.
 • Dane szczegółowe:
 • do góry

  Dane szczegółowe:

  Tytuł: Niesłyszący - Głusi - Głuchoniemi
  Autor:
  Wydawca: WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
  Data premiery: 2006-03-07
  Język wydania: polski
  Język oryginału: polski
  Ilość stron: 436
  Rok wydania: 2003
  Forma: książka
  Indeks: 68243197