Nieprzygoda
- Wykonawca:
Happysad
-
Nośnik: CD
Data wydania: 2007-09-07
-
-
Czas dostawy: produkt niedostępny
Kup używane:
Brak produktów używanych.
Jeśli chcesz sprzedać
taki produkt, kliknij:

Opis albumu: Nieprzygoda
Płyta objęta patronatem empik.com
Zespół powstał w 1995 roku pierwszy historyczny koncert zespołu odbył się w kwietniu, wystapił pod nazwą ,,HCKF”, Skład: Paweł Półtorak (bebny), Łukasz „Cegła” Cegliński (gitara), Piotr „Rycu” Rycerski (gitara II), Jakub ,,Mały” Kawalec (śpiewanko). Pierwszym hitem zepołu, o tresci tej samej co tytuł „To jest HCKF”. Był to jedyny utwór kompozycji wlasnej w repertuarze kapeli. We wrezsniu 1995 roku zespół uległ znacznym modyfikacjom m.in. pojawiła się gitara basowa Artur „Tela” Telka. Jednak pomimo to zespól nie zostaje zauważony.
Pierwszy koncer zarejestrowany i emitowany pózniej w lokalnej telewizji „Dami” odbył się w styczniu 1996 roku. Latem w 1997 roku oficjalnie następuje zmiana nazwy zespołu na:”Happy Sad Generation”. Po raz pierwszy w skladzie wystepuje Kamil Krajewski (perkusja). W takim ustawieniu zespół zostaje dostrzeżony przez TV „Dami” oraz radio MTM FM Starachowice.
Od 1998 – 2001 odbywały się sporadyczne koncerty oraz jeszcze bardziej sporadyczne próby.
W 2003 roku zespół trafił do wytwórni SP Records, co zaowocowało wydaną w następnym roku debiutancką płytą "Wszystko jedno", nagraną w składzie: Jakub Kawalec (śpiew, gitara), Maciej Sosnowski (perkusja), Artur Telka (gitara basowa) i Łukasz Cegliński (gitara, śpiew). Singlowy utwór "Zanim pójdę" spędził 33 tygodnie na trójkowej liście przebojów Marka Niedźwieckiego. W październiku 2005 r. ukazał się drugi album zatytułowany "Podróże z i pod prąd", świetnie przyjęty przez publiczność tłumnie wypełniającą sale podczas 35 koncertów trasy promocyjnej oraz przez krytyków muzycznych. Według magazynu Teraz Rock płyta plasuje się wśród najlepszych polskich albumów 2005 roku. Latem 2006 roku Macieja Sosnowskiego zastąpił w roli perkusisty Jarosław Dubiński. Od momentu wydania pierwszego albumu zespół dużo koncertował i w ciągu zaledwie 3 lat zagrał bez mała 300 koncertów w całym kraju. Miesięcznie sprzedawanych jest nawet 15.000 biletów na koncerty Happysad !!! Członkowie zespołu określają swoją muzykę jako rock regresywny – czyli zupełne przeciwieństwo rocka progresywnego.
Nowa płyta Happysad zatytułowana „Nieprzygoda” ukaże się 7 września. ”Nieprzygoda” to trzecia i zarazem najdojrzalsza płyta Happysad – mówi o nowym albumie Sławek Pietrzak, szef wytwórni SP RECORDS – Płyta została doskonale i precyzyjnie nagrana przez realizatora i producenta Leszka Kamińskiego.” Pierwszym singlem z płyty będzie ,,Milowy las”.
1.
-
2008-07-02, 19:25
Wcale nie jest taka zła...
"Nieprzygoda" to szczere spojrzenie na niektóre stereotypy, problemy. Ciekawie grają, fajne solówki; niektóre piosenki zostały zaopatrzone w mądre teksty. Polecam wszystkim fanom nie głupiego rock'u ,tym bardziej że straty 27.99zł portfel nie poczuje ;))) [ta czwórka to jakby co jest z plusem;)]
Czy ta recenzja jest przydatna?
2.
-
2008-03-24, 13:18
Nuda...
Na przesłuchanie płyty namówił mnie kolega, wielki fan zespołu... i zawiodłem sie okrutnie. Muzycznie nic nadzwyczajnego, ot taki pospolite rockowe granie, teksty to jakiś koszmar (irytująca pseudo-poezja na poziomie gimnazjum). Płyta chyba tylko dla fanów, dobrze nagrana, dobrze zrealizowana ...i nic ponadto.
Czy ta recenzja jest przydatna?
3.
-
2008-02-06, 13:57
HAPPYSAD
Płyta jest świetna tak samo, jak poprzednie! Happysad to najlepszy polski zespół rock'a alternatywnego! POLECAM!
Czy ta recenzja jest przydatna?
4.
-
2007-11-15, 17:33
Nieprzygoda
Noc cóż ta płyta właśnie taka miała być spokojniejsza, wyciszająca, dająca do myślenia, nawet bardziej dojrzalsza. 12 piosenek utrzymanych na prawdę w fajnym klimacie. Zdecydowanie polecam wszystkim fanom Happysad'ów ;] pozdrawiam
Czy ta recenzja jest przydatna?
[4 osób stwierdziło że ta recenzja jest przydatna]
5.
-
2007-10-12, 09:23
nudno choć widać postępy
płytę można polecić w zasadzie tylko fanom. happysad zrobił sie strasznie nudny. widać że zespół muzycznie sie rozwija muzyka jest ciekawa ale nie porywa jakoś specjalnie. jeśli ktoś naprawdę musi mieć ten album, bo jest wielkim fanem kapeli to nie będę odciągał może sie nawet spodobać - reszta tylko na własne ryzyko
Czy ta recenzja jest przydatna?
[3 osób stwierdziło że ta recenzja jest przydatna]
6.
-
2007-10-07, 11:50
świetna płyta
PŁYTA CAŁKIEM INTERESUJĄCA, ACZKOLWIEK ZBYT PESYMISTYCZNA. TYLKO 2 UTWORY ODROBINĘ "WESELSZE" OD POZOSTAŁYCH. Z DRUGIEJ JEDNAK STRONY JAKA MOŻE BYĆ ODPOWIEDŻ ARTYSTY NA OTACZAJĄCĄ NAS SZARUGĘ... POLECAM.
Czy ta recenzja jest przydatna?
[5 osób stwierdziło że ta recenzja jest przydatna]
Komunikat: Twoja ocena została dodana