nati108
Dane
Nick użytkownika
nati108
Publiczny e-mail:
brak
Imię:
brak
Nazwisko:
brak
Jonathan Strange i pan Norrell - Clarke Susanna
Jonathan Strange i pan Norrell Clarke Susanna
Książki  | Oprawa twarda
  • 0
Jonathan Strange i Pan Norrell
"Jonathan Strange i Pan Norrell" - Susanna Clarke jest w pewnym rodzaju lekturą ciężką, więc warto polecić ją wybranej grupie czytelników. Na pewno spodoba się osobom, które lubią rozległe powieści, gdzie poruszane są ludzkie problemy, trochę prawdziwej historii i angielski tryb życia, a to wszystko z odrobinką fantastyki. Wielbicielom całego cyklu "Uczty Wyobraźni", którzy chcą zebrać wszystkie książki serii, ta na pewno się spodoba, a przynajmniej nie będzie wydatkiem zmarnowanym. Tym, którzy mają pewne wątpliwości, warto polecić jeszcze inne recenzje.
Zarzewie buntu
Uwielbiam przygody Jasona i Rachel. Pokochałam powieść od samego początku pierwszego tomu, a wtedy nic jeszcze nie wskazywało na to, że będzie ona tak cudowną rozrywką. Książkę zaczęłam czytać zaraz po jej otrzymaniu i niebawem potem ją skończyłam. Z niecierpliwością czekam na kontynuację.

"Pozaświatowcy: Zarzewie buntu" - Brandona Mulla jest lekturą bardziej okrutną, niż pierwszy tom. Autor, zapewne ze względu na młodszych odbiorców, nie wgłębia się w szczegóły, więc nadal jest to przygoda, którą można polecić każdemu.
Trzy siostry Minkelsönn
Mimo, że nigdy nie byłam wielką fanką komiksów, a w tym jest wiele sprzeczności i niejasności, "Thorgal: Młodzieńcze lata: Trzy siostry Minkelsönn" - Yanna le Pennetiera, Romana Surzhenko zauroczył mnie całkowicie. To dzieło naprawdę potrafi zająć człowieka i połechtać jego ciekawość. Szkoda tylko, że na tak krótki czas. Tymczasem nie mogę doczekać się kolejnych tomów oraz mam nadzieję, że będę miała okazję zapoznać się z wszystkimi zmaganiami dziecka z gwiazd.
Dreszcz. Tom 1 - Ćwiek Jakub
Dreszcz. Tom 1 Ćwiek Jakub
Książki  | Oprawa miękka
  • 3
Dreszcz
Trudno jest pisemnie wyrazić swoje emocje, szczególnie gdy przebyta lektura nie do końca się spodobała. Przynajmniej ja tak mam. Po "Dreszczu" spodziewałam się ostrzejszej jazdy i bohatera z większym autorytetem. Niestety, otrzymałam w zamian coś znacznie słabszego, co nie bardzo mnie satysfakcjonuje. Trudno mi porównać te dzieło do "Kłamcy", który na mojej półce czeka w kolejce, jednak mam nadzieję, że w nim twórca bardziej się popisał.

"Dreszcz" - Jakuba Ćwieka jest bez wątpienia pozycją unikalną. Książkę można polecić osobom, które kochają poczucie humoru, z którym spotykamy się na przykład w "Jeżu Jerzym". Powinni być oni usatysfakcjonowani z takiej dawki dziwacznej rozrywki.
Skrzydła gniewu - Friedman C. S.
Skrzydła gniewu Friedman C. S.
Książki  | Oprawa miękka
  • 0
Skrzydła gniewu
Lektura "Skrzydeł gniewu" - Celii S. Friedman nie była dla mnie przyjemnością, wręcz przeciwnie. Im więcej przeczytanych kartek miałam za sobą, tym trudniej było mi wrócić do przerwanego czytania. Nie lubię powtarzających się schematów, a ta seria za bardzo zaczyna przypominać wspomnianą na początku "Grę o tron" - George'a R. R. Martina. W fabule występuje zdradzony władca, starający się sprawdzić w roli króla syn, królowa będąca wdową, kobieta rządząca stworzeniami podobnymi do smoków, bariera zza którą kryje się zło, Strażnicy którzy ją doglądają, zima obejmująca w ciemnościach, ukazuje się nawet tron, za który wielu oddałoby życie. Nie o tym chciałam czytać sięgając po ten tom.
Miecz Aniołów
"Młot na czarownice" był słabszy od pierwszego tomu, a ten trzeci, jest najsłabszą częścią z nich wszystkich. Może spowodował to fakt, że w fabule tej części najwięcej było samego Mordimera Madderdina, a może nie podeszły mi tak bardzo jego przygody, nie wiem, jednak przesłuchanie "Miecza Aniołów" było dla mnie jak dotychczas najtrudniejsze spośród wszystkich egzemplarzy.
Nowe imperium. Szmaragdowy sztorm
"Odkrycia Riyrii: Nowe imperium. Szmaragdowy sztorm" nie czytało mi się tak łatwo, jak dwa poprzednie tomy. Brakowało mi przekomarzań dwóch złodziei, wrażenia jakie robili na innych, ich sprytu i pomysłowości. Po tym jak bardzo czekałam na kolejną część i cieszyłam się kiedy ukazała się jej zapowiedź, czuję się bardzo, ale to bardzo zawiedziona. Mam nadzieję, że kolejny tom będzie trzymał poziom dwóch pierwszych.

Po "Nowe imperium. Szmaragdowy sztorm" - Michaela J. Sullivana warto sięgać, jeśli czytało się poprzednie części. Warto również przeczytać wszystkie tomy, bo tak czy siak, jest to dobra fantastyka i tom piąty ma okazję naprawić reputację tych dwóch. Niestety, jeżeli komuś nie przypadła do gustu poprzednia książka, ta nie będzie lepsza.
Zuzia i tajemnica Złotego Łabędzia
Kiedy to podczas czytania "Dziewczynki, która nie wiedziała, kim jest" czułam znużenie, a historia mnie irytowała do upadłego, zmierzenie się z tą pozycją było nawet przyjemne. Owszem, II Wojna Światowa to nie moje klimaty, ale udało mi się to zdusić w zarodku.
Opcje na śmierć - Klejnocki Jarosław
Opcje na śmierć Klejnocki Jarosław
Książki  | Oprawa miękka
  • 0
Opcje na śmierć
Rozpoczęcie czytania tej pozycji było dla mnie przyjemnością, jednak ta szybko zamieniła się w przykry i męczący obowiązek. Niestety, twórczość i pomysł autora nie przypadł mi do gustu, a z tego co zauważyłam, to nie tylko mnie.

"Opcje na śmierć" - Jarosława Klejnockiego prezentują się naprawdę marnie. Z powodu niskiej oceny, którą zdobyły podczas czasu spędzonego z nimi oraz tego podsumowania, trudno jest komukolwiek je polecić. Mimo wszystko znajdą się pewnie osoby, które sięgną po książkę, i którym ona się spodoba.
Rozdroża - Young Paul
Rozdroża Young Paul
Książki  | Oprawa miękka
  • 0
Rozdroża
To moje pierwsze spotkanie z twórczością pisarza. Dotychczas Williama Paula Younga znałam jedynie z pogłosek oraz recenzji jego pierwszego dzieła, napisanych przez innych czytelników, recenzentów. Choć powieść na początku podobała mi się, nawet bardzo, wiem że więcej po twórczość autora nie sięgnę. "Rozdroża", jak dla mnie, posiadają w sobie za dużo rozważań i samej wiary w cuda. Po jakże licznych opisach fabuły spodziewałam się czegoś innego. Coż, najwyraźniej w moim przypadku nie wszystkie ksiązki, które sprzedają się w nakładzie kilku lub kilkunastu egzemplarzy się sprawdzają.

"Rozdroża" - Williama Paula Younga przypominają trochę powieść "Nostalgia Anioła" - Alice Sebold oraz film wyreżyserowany przez Petera Jacksona na jej podstawie. Oczywiście w tejże fabule bohaterka ma inny cel, niż Anthony Spencer, ale również przenosi się do wyimaginowanego świata. Osobom zainteresowanym podobnymi pozycjami można właśnie polecić opisaną w tej recenzji książkę.