Chylę czoła!
Czy ta recenzja była przydatna?
tak
nie
Za każdym razem, kiedy czytam tę serię, zaskakują mnie (i zachwycają) umiejętności autora. To wręcz niebywałe, żeby w tak młodym wieku stworzyć tak dobrze skomponowaną i dojrzałą powieść.
Każda następna lepsza od poprzedniej.
Czy ta recenzja była przydatna?
tak
nie
I tak jest. Już przy Brisingr wyraźnie widać jakie postępy zrobił Paolini. Szczerze polecam!
Gratuluje
Czy ta recenzja była przydatna?
tak
nie
Po książce jaką był ,,Eragon" nasze ( a przynajmniej moje oczekiwania) były olbrzymie. Zwykło się mówić ,, Druga częśc jest zawsze gorsza i jest jedynie formą zarabiania". Ten komentarz zupełnie nie pasuje do ,, Najstarszego" i całego cyklu Dziedzictwo. Pragnę zauważyć, że druga część różni się od pierwszej zwłaszcza pod względem słownictwa. Można by powiedzieć, że Paolini przemianiał się razem z Eragonem, a na pewno już jego styl pisania. Polecam i daję 8/10
Ta recenzja przydała się 1 raz
dłużyzna
Czy ta recenzja była przydatna?
tak
nie
Dlaczego to jest takie długie? Jakby wyrzucić niepotrzebne opisy, dialogi i przygody, które niewiele wnoszą do fabuły, to zostałoby niewiele.
Najstarszy
Czy ta recenzja była przydatna?
tak
nie
Ciekawa, interesująca, wciągająca, jednym słowem (dwoma) GORĄCO POLECAM TYM KTÓRYM SIE PODOBAŁA CZEŚC 1 - ERAGON
Ta recenzja przydała się 1 raz
Niesamowita ksiazka
Czy ta recenzja była przydatna?
tak
nie
Od poczatku bardzo przyjemnie sie czyta. Ksiazka jest wspaniala,a ukladanie puzzli w calosc, ktore przygotowal dla nas Christopher Paolini jest niesamowita zabawa. Nieraz czytajac wydaje sie ze puzzle do siebie pasuja, jednak dzieje sie calkiem inaczej co zaskakuje czytelnika i zmusza do dalszych poszukiwan rozwiazan dla postawionych przed nim zagadek. Tyczy sie to wszystkich czesci cyklu Dziedzictwo. Najstarszy podobal mi sie najbardziej, wszyskiet jednak oceniam na 5. Nie moge sie doczekac kolejnej i jak wiekszosc pisze NIESTETY ;( ostatniej juz czesci. Nie wiem jak do tego czasu wypelnie sobie czas, bo tak jak smoj naznacza jezdzca, tak ta ksiazka pozostawila wspaniale wrazenia na mnie.
Ta recenzja przydała się 2 razy
Nic dodać, nic ująć.
Czy ta recenzja była przydatna?
tak
nie
Książka świetna.Nie jestem w stanie ocenić, która lepsza: 1część, czy 2.Obydwie tak samo świetne.Zresztą teraz również nie jestem w stanie ocenić, czy 3część jest lepsza od tych dwóch, chociaż po dłuższym namyśle...Chyba jednak jest.Poza tym wszystko w tej serii jest takie tajemnicze, zaskakujące, fascynujące...Kocham tą serię.podziwiam autora.i jak zawsze po przeczytaniu dobrej lektury aż chciało mi się płakać...Że to już koniec lektury.A takich książek to ze świecą szukać.Naprawdę.A sam styl pisania...coś niesamowitego.Jednocześnie lekki, idealny dla nastolatków ale również świetnie wyrażający uczucia takie jak smutek, radość, ból...Można poczuć, jakby się tam było.Stanowcza rzadkość.W książkach fantasy spotkałam 3, no może 4 takie przypadki.A to...Chylić czoła przed autorem.i czekać na następną część, chociaż najgorzej będzie przy końcu serii.Że to już koniec.Pewnie się poryczę ;)
Ta recenzja przydała się 1 raz
mały minus
Czy ta recenzja była przydatna?
tak
nie
Potwierdzam zdanie przedmówcy - I część czyli Eragon była dużo lepsza. Według mnie autor trochę zbyt rozciągnął motyw szkolenia Eragona u elfów. Momentami było nudnawo...Ale mimio wszystko to książka świetna, warta przeczytania dla kogoś kto lubi fantastykę, smoki, magię, świat nieziemskich stworów...itp.
Może Brisingr będzie lepszy, czytał może już ktoś ?
Najstaszry
Czy ta recenzja była przydatna?
tak
nie
Fajna i zaskakująca. Polecam :)
najstarszy
Czy ta recenzja była przydatna?
tak
nie
książka fajna, ale 1 część dużo lepsza. Czekam na 3.
zwiń