Ilość: szt.
Cena:
30,99 zł 34,90 zł
Oszczędzasz:
3,91 zł (11%)
W magazynie
Wysyłamy w 24h
Autor:
Wydawca: Fabryka Słów Sp. z o.o.
Okładka: miękka
Data premiery: 2012-10-19
Inne wydania: Cena:
okładka miękka  30,99 zł
ebook
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Dlaczego endecja? Bo endecją obecnie się straszy. Mało, kto wie, co ten skrót oznacza i co się za nim w istocie kryje. Rafał A. Ziemkiewicz rozprawia się z obiegowymi „prawdami” i dowodzi, że Polska owszem, dla Polaków – ale wszystkich. Odwołując się do endeckiej szkoły myślenia, odrzuca ideały, które do naszych czasów już nie przystają. Piętnuje te, których trzeba się wstydzić i wreszcie na powrót przywołuje wartości, których teraz zwyczajnie potrzebujemy. Można się zafascynować wizją kreśloną przez Ziemkiewicza. Można z nią polemizować lub zwyczajnie odrzucić. Warto jednak ją poznać, choćby dla punktu odniesienia do własnych poglądów, dla określenia własnego miejsca w kraju. O tym poradniku nowoczesnego Polaka, będzie się w kraje mówiło.

  do góry

  Recenzje

  Napisz recenzję Przeczytaj wszystkie 9
 • Recenzje Napisz recenzję
 • Książka do przemyślenia
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Grandoll 12 sierpnia 2014
  Książka zmusza czytelnika do przemyśleń na temat kraju w którym żyjemy. Autor pisze w bardzo przekonujący sposób o rzeczach, nad którymi warto się zastanowić i podaje propozycje co zrobić, żeby było lepiej. Dał mi do zrozumienia, że obywatele sami muszą podjąć ważne decyzje i zatroszczyć się o losy Polski bo inaczej "będzie źle" i kto inny (gorszy) zrobi to za nas. Warto przeczytać.
  ciekawa pozycja publicystyczna
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  rsilaw 13 lipca 2014
  ciekawe podejscie do idei Dmowskiego. nie specjalnie mozna znalezc w oficjalnych podrecznikach, wiec warto siegnac po ta pozycje by wyrobic swoje wlasne zdanie
  Te myśli są potrzebne
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  daniel137_2008 14 marca 2014
  Autor tej książki ma poglądy najbardziej zbliżone do moich, z osób, których poglądy znam. Myślę że ta książka powinna być początkiem toków myślowych dla budowania niezależnym od dotychczasowych. Pokazuje że najwięcej można osiągnąć wspólną pracą, a cwaniactwo może działać na cwaniaka tak jak alkohol na alkoholika, a kraj należy budować budując również poczucie wspólnoty narodowej. Autor przedstawił tu swój punkt widzenia kraju jednak ta wizja jest uważam bardzo potrzebna, nawet jeśli jest w niektórych miejscach przesadzony lub nawet błędny to służy budowaniu myślę lepszego społeczeństwa.
  Trochę popłynął
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  syriusz 11 października 2013
  Ziemkiewicza bardzo lubię jako autora. Jednak w swojej książce trochę popłynął za bardzo z tematem. Większość tez które prezentuje rozdmuchuje do niesamowitych problemów. Owszem zgadzam się z niektórymi, ale niektóre rozważania Ziemkiewicza to masło maślane. Książkę w każdym razie na pewno warto przeczytać.
  Ciekawa...
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Janox77 09 października 2013
  Ciekawa lektura prezentująca wizję Polski i Polaków pana Ziemkiewicza. Chociaż w wielu poglądach kompletnie się z nim nie zgadzam to po przeczytaniu tej książki znalazłem pewne wspólne poglądy z autorem. Bardzo ciekawa lektura dla osób które lubią mieć własne zdanie na temat polskiej rzeczywistości i wartości.
  Świetna!
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Marcin Pietras 17 grudnia 2012
  Każdy Polak powinien ją przeczytać! Nie ma w niej "mowy nienawiści", autor również nie ściąga "na prawo" - jest to w mojej ocenie rzetelna i prawdziwa ocena współczesnej rzeczywistości w pryzmacie historii najnowszej widzianej oczami człowieka, który miał czas się zatrzymać w oślepiająco-ogłupiającym "wyścigu szczurów" naszych czasów.
  Ta recenzja przydała się 1 raz
  Fantastyczna!!!
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  magdabend 04 listopada 2012
  Polecam, nie można się oderwać od lektury!!!
  Ta recenzja przydała się 4 razy
  W Krakowie niedostępna
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  liberaccy@yahoo.com 29 października 2012
  Na szczęście kupiłem na przedsprzedaży. Chciałem kupić dla brata, w całym Krakowie nie ma. Fani Ziemkiewicza się nie zawiodę.
  Ta recenzja przydała się 4 razy
  Warto...
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  hegemon1965 28 października 2012
  Świetna książka Ziemkiewicza,kto wie czy nie lepsza od "Michnikowszczyzny"
  Zawiera wiele treści dotyczących powstania i fukncjonowania Rzeczpospoliitej "grubokreskowej",antidotum na zaczadzone umysły obywateli przez środowisko Gazety Wyborczej.
  Edukacja społeczno -polityczna dla ludzi,jasno wyłożone zakłamywane fakty z życia III RP,elementarz dla ludzi mających na uwadze dobro Polski.
  P.S
  Książka niedostępna w Empiku już w tydzięń po premierze,coś niebywałiego!
  Ta recenzja przydała się 4 razy
  zwiń
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Myśli nowoczesnego endeka - Ziemkiewicz Rafał A.
  Właśnie zrecenzowałem: Myśli nowoczesnego endeka
  Dlaczego endecja? Bo endecją obecnie się straszy. Mało, kto wie, co ten skrót oznacza i co się za nim w istocie kryje. Rafał A. Ziemkiewicz rozprawia się z obiegowymi „prawdami” i dowodzi, że Polska owszem, dla Polaków – ale wszystkich. Odwołując się do endeckiej szkoły myślenia, odrzuca ideały, ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Napisz recenzję i wygraj 100 zł na zakupy w empik.com! Szczegóły konkursu, regulamin oraz zwycięzców z poprzedniego miesiąca znajdziesz TUTAJ.
 • Dane szczegółowe:
 • do góry

  Dane szczegółowe:

  Tytuł: Myśli nowoczesnego endeka
  Autor:
  Wydawca: Fabryka Słów Sp. z o.o.
  Numer wydania: I
  Data premiery: 2012-10-19
  Język wydania: polski
  Język oryginału: polski
  Ilość stron: 312
  Rok wydania: 2012
  Forma: książka
  Indeks: 11978152