„Masa o kobietach polskiej mafii” - świadek koronny numer jeden przerywa milczenie!
„Masa o kobietach polskiej mafii” - świadek koronny numer jeden przerywa milczenie!

To dzięki jego zeznaniom udało się pogrążyć „Pruszków”. Teraz Jarosław Sokołowski „Masa”, jeden z najbardziej wpływowych gangsterów tzw. grupy pruszkowskiej, w rozmowie z Arturem Górskim zdradza, kim były kobiety polskiej mafii. Książka „Masa o kobietach polskiej mafii”, która właśnie trafiła do sprzedaży, budzi ogromne kontrowersje. Znajdziemy w niej bowiem rzeczy niewygodne dla wielu – gangsterów, biznesmenów, polityków, a nawet dla celebrytów.

Książka „Masa o kobietach polskiej mafii” odsłania przed czytelnikiem tę mniej znaną stronę działalności gangu pruszkowskiego – stronę kobiecą. Kim były matki, żony i kochanki polskich gangsterów? Czy żyły wyłącznie w cieniu wielkich mafiosów? Na te i wiele innych pytań odpowiada Arturowi Górskiemu Jarosław Sokołowski, pseudonim „Masa”.

„Ta opowieść odsłania przed czytelnikiem nie tylko postaci kobiet mafii, ale także obraz Polski w latach 90. Choć pewnie wielu to oburzy, nie można pominąć tego, że polska mafia, silnie związana z polityką i biznesem, była jednym z mitów założycielskich III RP” – mówi Górski.

Masa zdradził Arturowi Górskiemu m.in. kulisy funkcjonowania warszawskiej Planety - jednej z najlepszych dyskotek w tej części Europy w latach 90., którą Masa stworzył wraz ze swoim austriackim wspólnikiem. To tam właśnie Masa popijał whisky z dziewczynami ze Spice Girls czy wokalistami Modern Talking, a także podsuwał dziewczyny słynnemu koszykarzowi Dennisowi Rodmanowi. To w Planecie zabawiał się z kobietami i decydował o tym, które z nich zdobędą koronę w konkursach piękności. Wśród gości dyskoteki nie zabrakło także gwiazd sportu – Andrzeja Gołoty czy Dariusza Michalczewskiego, a nawet… Al-Saadiego, jednego z synów libijskiego dyktatora Mu’ammara al-Kaddafiego. Między innymi dzięki Planecie z „napakowanego gangstera” Masa zamienił się w celebrytę, z którym znajomość stawała się powodem do dumy również dla ówczesnych tzw. elit. Pytanie brzmi, czy dzisiaj owe „elity” równie ochoczo przyznawałyby się do znajomości z Masą?

Pracując nad książką, Górski odbył ponad sto spotkań z Masą, a każde z nich było wielkim przedsięwzięciem logistycznym: każdorazowo zgodę musiał wyrazić Zarząd Ochrony Świadka Koronnego Centralnego Biura Śledczego, miejsce i godzina spotkania były do ostatniej chwili tajne, Górski nie mógł też od razu korzystać z dyktafonu. Efektem tych wielogodzinnych spotkań jest pierwsza tak szczera „spowiedź” najsłynniejszego świadka koronnego w Polsce. Sam Masa zapewnia: „Ta książka pokaże czytelnikom, co to znaczyło być pruszkowskim gangsterem, jakie profity i zagrożenia się z tym wiązały. Mówiąc krótko – takiego filmu nie zobaczycie w żadnym kinie! Zapewniam, że odsłonię przed wami świat, z którego istnienia w ogóle nie zdawaliście sobie sprawy.”

„Masa o kobietach polskiej mafii” to najbardziej kontrowersyjny i oczekiwany wywiad-rzeka tego roku! Książkę już teraz kupić można TUTAJ.

Zamknij
Dziękujemy za dodanie komentarza
Zamknij
Dodaj komentarz
Tytuł:
 
Komentarz:
 
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.