Magdulka i cały świat

Robert Jarocki rozmawia z Witoldem Kieżunem
Ilość: szt.
Cena:
54,99 zł 59,00 zł
Oszczędzasz:
4,01 zł (7%)
U dostawcy
Wysyłamy w 24h
Autor: ,
Wydawca: Wydawnictwo Iskry
Okładka: twarda
Data premiery: 2013-11-19
Inne wydania: Cena:
okładka twarda  54,99 zł
ebook
 • Opis
 • do góry

  Opis

  Witold J. Kieżun - profesor nauk ekonomicznych, przedstawiciel polskiej szkoły prakseologicznej, żołnierz Armii Krajowej, uczestnik powstania warszawskiego, więzień sowieckich łagrów, pracownik naukowy Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie opowiada o Polsce wileńskiej, przedwojennej Warszawie żoliborskiej, nauce i konspiracji podczas okupacji niemieckiej, powstaniu warszawskim, o studiach i pracy w powojennym Krakowie oraz o swej dalszej drodze zawodowej: amerykańskich uniwersytetach, misji ONZ w Afryce i wreszcie o powrocie, poprzez Kanadę, do Polski.

  do góry

  Recenzje

  Napisz recenzję Przeczytaj wszystkie 4
 • Recenzje Napisz recenzję
 • Magdulka i cały świat
  • 1
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Edmund Gołata 12 marca 2014
  Wielka lekcja patriotyzmu i zdrowego myślenia. Fascynująca historia życia nieprzeciętnego Polaka, obrazująca dzieje przed odzyskaniem niepodległości, w czasie okupacji niemieckiej i sowieckiej oraz w okresie powojennym.
  Czyta się jednym tchem.
  Magdulka i cały świat.
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Sosenka 04 marca 2014
  Profesor Witold Kieżun to człowiek o nazwisku chyba choć dobrze znanym w Polsce. To wybitny człowiek o bogatej, dramatycznej ale i niezwykle inspirującej historii. Jest przedstawicielem Polskiej szkoły Prakseologicznej, żołnierzem Armii Krajowej, uczestnikiem Powstania Warszawskiego, więźniem sowieckich łagrów i pracownikiem naukowym w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie snuje opowieści o Polsce Wileńskiej, przedwojennej Warszawie okupacji niemieckiej, czasach wojny, o swym życiu po jej zakończeniu, pracy w powojennym Krakowie, nauce na amerykańskich uniwersytetach, misji ONZ w Afryce i powrocie do Polski przez Kanadę. Już ten krótki fragment nie zawierający nawet połowy informacji o jego ciekawym życiu robi wrażenie, ilość miejsc w jakich rozpoczynał swe życie jest zatrważająca, a tych było jeszcze więcej. Witold Kieżun zwiedził spory kawałek świata, by w końcu powrócić do Polski.
  Autorem biografii jest Robert Jarocki, dobrze znany w świecie literackim ze swoich wspa
  Wciągająca książka i niewarygodna polska biografia!
  • 5
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  Roch 13 stycznia 2014
  Niesłychanie fascynująca i wciągająca książka. Nie mogłem się od niej oderwać. Opowieść życiowa Witolda Kieżuna jest pełne ekstremalnych doświadczeń, głębokich refleksji i niezłomnej postawy, że czyta się jak świetna powieść, a równocześnie czytelnik uczy się wiele o historii, nauce i mechanizmach społecznych. Witold Kieżun ma również świetne poczucie humoru, tak że mimo wielu bardzo przygnębiających tematów (życie w czasie okupacji niemieckiej, walka i porażka Powstania, prześladowania przez polskich i radzieckich komunistów itd) zawsze znajduje czas na zabawne i optymistyczne anegdoty. Życie Kieżuna jest aż niewarygodne - IIRP, Powstanie, Łagry, PRL, Zachód, Afryka, 3RP.
  Jarocki prowadzi rozmowę trochę nonszalancko, ale skutecznie.
  Kieżun to pomnik pozytywnego patriotyzmu, etosu inteligenckiego, humanizmu, odwagi, niezłomności i optymizmu w najtrudniejszych warunkach. Jestem wdzięczny, że mogłem się o nim dowiedzieć. Jestem dumny że pan Kieżun jest moim rodakiem. Książkę polecam.
  Doskonała biografia!
  Czy ta recenzja była przydatna?
  tak nie
  George 10 grudnia 2013
  Bardzo ciekawa biografia, ale to pewno tez dlatego, że tematyka jest bardzo interesująca. Szczególnie dla kogoś kogo interesuje historia. Ja interesuje się nią bardzo. Dlatego polecam tą książkę wszystkim tym, którzy podzielają moja pasje i którzy są ciekawi jak wyglądała chociażby przedwojenna Warszawa oczami autora.
  zwiń
  Zamknij
  Dziękujemy za dodanie recenzji
  Podziel się na Facebooku
  Magdulka i cały świat - Kieżun Witold, Jarocki Robert
  Właśnie zrecenzowałem: Magdulka i cały świat
  Witold J. Kieżun - profesor nauk ekonomicznych, przedstawiciel polskiej szkoły prakseologicznej, żołnierz Armii Krajowej, uczestnik powstania warszawskiego, więzień sowieckich łagrów, pracownik naukowy Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie opowiada o Polsce wileńskiej, przedwojennej Warszawie ...
  Zamknij
  Napisz recenzję i oceń produkt
  Oceń produkt:
  Tytuł: * pole wymagane
   
  Recenzja: ** minimum 50 znaków
   
  W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
  * pole wymagane
  ** minimum 50 znaków
  Napisz recenzję i wygraj 100 zł na zakupy w empik.com! Szczegóły konkursu, regulamin oraz zwycięzców z poprzedniego miesiąca znajdziesz TUTAJ.
 • Dane szczegółowe:
 • do góry

  Dane szczegółowe:

  Tytuł: Magdulka i cały świat
  Podtytuł: Robert Jarocki rozmawia z Witoldem Kieżunem
  Autor: ,
  Wydawca: Wydawnictwo Iskry
  Numer wydania: I
  Data premiery: 2013-11-19
  Język wydania: polski
  Język oryginału: polski
  Ilość stron: 650
  Rok wydania: 2013
  Forma: książka
  Indeks: 13683252