„Stadiony świata” – recenzja książki

Piłka nożna to chyba najbardziej popularny sport na świecie. Na pewno ma najwięcej kibiców, którzy z wypiekami na twarzy śledzą pojedynki dwóch drużyn uganiających się za piłką po boisku. I to właśnie boiska, a dokładniej, stadiony, zostały głównymi bohaterami książki Joanny Bachanek, pt. „Stadiony świata. Ilustrowany przewodnik po najpiękniejszych arenach”.

Autorka zabiera czytelników w niezwykle fascynującą podróż po świecie – do Meksyku, Argentyny, Kijowa, Rzymu i wielu innych miejsc, w których ważny punkt na planie miasta stanowi stadion.
Same budowle – jedne tradycyjne, inne super nowoczesne; kameralne i ogromne, po lekturze tej książki nie będą miały przed czytelnikami żadnych tajemnic. Autorka w interesujący, odpowiedni już dla kilkulatków sposób przybliża historię obiektów, opisuje najciekawsze mecze, przybliża pochodzenie nazw.

Ważnym elementem tej książki-albumu są zdjęcia, na których zobaczyć można nie tylko stadiony, ale też portrety piłkarzy i najciekawsze akcje.

Dobry pomysł, duża porcja wiadomości nie tylko z zakresu piłki nożnej, a także ciekawe fotografie – to wszystko sprawia, że po „Stadiony świata” sięgną nie tylko fani piłki nożnej.

Stadiony świata. Ilustrowany przewodnik po najpiękniejszych arenach

Joanna Bachanek
Il. Agnieszka Suszyńska
wyd. Mac Edukacja, 2016
wiek: 5+
(kup tutaj)

Zobacz także

Komentarze