„Przygody Kapitana Majtasa” – nowość

Seria książek o KAPITANIE MAJTASIE to historia przyjaźni dwóch pomysłowych i sprytnych czwartoklasistów, którzy niechcący zmieniają swojego wrednego dyrektora w Kapitana Majtasa – superbohatera, którego wymyślili… Pierwsza książka ukazała się w 1997 roku. Serię przetłumaczono na 20 języków i sprzedano ponad 80 milionów egzemplarzy.

Główni bohaterowie to George Beard i Harold Hutchins – najlepsi kumple, którzy uwielbiają przesiadywać w domku na drzewie i rysować komiksy o Kapitanie Majtasie. Gdy pewnego dnia dyrektor szkoły grozi, że przeniesie jednego z nich do innej klasy, hipnotyzują go i myśli, że jest… Kapitanem Majtasem.

Czy przeczytałeś już dziś swojego Majtasa? (serio?)

Wydrukowano ich już ponad 80 milionów!!!
(prymitywna reklama)

Lektura dla najbardziej opornych!!!
(bla, bla, bla… argumentacja poniżej gumki od majtek)

Wkrótce kolejne wielkie powieści!!!
(subtelna agitacja)

TOM 1 PRZYGODY KAPITANA MAJTASA

George i Harold to dwaj zwyczajni przyjaciele! Chodzą do czwartej klasy szkoły podstawowej im. Jerome’a Horwitza. Są to bardzo dobrzy i mili chłopcy. Są też bardzo odpowiedzialni. Kiedy w szkole dzieje się coś złego, zazwyczaj to oni ponoszą za to odpowiedzialność.

To przecież nie ich wina, że w szkole zawsze panuje nuda i w związku z tym ogarnia ich mega głupawka. Chłopcy są też bardzo kreatywni i przedsiębiorczy. Ich komiksy o niepokonanym, wielkim, przewspaniałym Kapitanie Majtasie cieszą się wśród kolegów dużym powodzeniem. (Cena komiksu: 0,50 $). Dyrektor Krupp nie darzy ich szacunkiem…

Przygody Kapitana Majtasa

Seria: KAPITAN MAJTAS
Dav Pilkey
przeł. Piotr Jankowski
wyd. Jaguar, 2017
wiek: 7+

(kup tutaj)

Zobacz także

Komentarze